Ocenění - British Academy of Film and Television Arts (BAFTA) - 2005-2014
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
2014 - 67th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Alfonso Cuarón (Gravitace)
- Steve McQueen (12 let v řetězech)
- David O. Russell (Špinavý trik)
- Paul Greengrass (Kapitán Phillips)
- Martin Scorsese (Vlk z Wall Street)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Chiwetel Ejiofor (12 let v řetězech)
- Bruce Dern (Nebraska)
- Christian Bale (Špinavý trik)
- Leonardo DiCaprio (Vlk z Wall Street)
- Tom Hanks (Kapitán Phillips)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Cate Blanchett (Jasmíniny slzy)
- Amy Adams (Špinavý trik)
- Emma Thompson (Zachraňte pana Bankse)
- Judi Dench (Philomena)
- Sandra Bullock (Gravitace)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Barkhad Abdi (Kapitán Phillips)
- Bradley Cooper (Špinavý trik)
- Daniel Brühl (Rivalové)
- Matt Damon (Liberace!)
- Michael Fassbender (12 let v řetězech)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Jennifer Lawrence (Špinavý trik)
- Julia Roberts (Blízko od sebe)
- Lupita Nyong'o (12 let v řetězech)
- Oprah Winfrey (Komorník)
- Sally Hawkins (Jasmíniny slzy)
Nejlepší původní scénář
- David O. Russell, Eric Warren Singer (Špinavý trik)
- Woody Allen (Jasmíniny slzy)
- Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón (Gravitace)
- Ethan Coen, Joel Coen (V nitru Llewyna Davise)
- Bob Nelson (Nebraska)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Steve Coogan, Jeff Pope (Philomena)
- John Ridley (12 let v řetězech)
- Richard LaGravenese (Liberace!)
- Billy Ray (Kapitán Phillips)
- Terence Winter (Vlk z Wall Street)
Nejlepší kamera
- Emmanuel Lubezki (Gravitace)
- Sean Bobbitt (12 let v řetězech)
- Barry Ackroyd (Kapitán Phillips)
- Bruno Delbonnel (V nitru Llewyna Davise)
- Phedon Papamichael (Nebraska)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Steven Price (Gravitace)
- Hans Zimmer (12 let v řetězech)
- John Williams (Zlodějka knih)
- Henry Jackman (Kapitán Phillips)
- Thomas Newman (Zachraňte pana Bankse)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
- Způsob zabíjení
- Armstrongova lež
- Černý zabiják
- Tim's Vermeer
- Jak se krade tajemství: Příběh Wikileaks
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Kieran Evans (Kelly + Victor)
- Colin Carberry, Glenn Patterson (Good Vibrations)
- Kelly Marcel (Zachraňte pana Bankse)
- Polly Stokes, Paul Wright (Za ty v nebezpečí)
- Scott Graham (Shell)
Zvláštní cena
Vycházející hvězda
2013 - 66th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Ben Affleck (Argo)
- Michael Haneke (Láska)
- Quentin Tarantino (Nespoutaný Django)
- Ang Lee (Pí a jeho život)
- Kathryn Bigelow (30 minut po půlnoci)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Daniel Day-Lewis (Lincoln)
- Ben Affleck (Argo)
- Bradley Cooper (Terapie láskou)
- Hugh Jackman (Bídníci)
- Joaquin Phoenix (Mistr)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Emmanuelle Riva (Láska)
- Helen Mirren (Hitchcock)
- Jennifer Lawrence (Terapie láskou)
- Jessica Chastain (30 minut po půlnoci)
- Marion Cotillard (Na dřeň)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Christoph Waltz (Nespoutaný Django)
- Alan Arkin (Argo)
- Javier Bardem (Skyfall)
- Philip Seymour Hoffman (Mistr)
- Tommy Lee Jones (Lincoln)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Anne Hathaway (Bídníci)
- Amy Adams (Mistr)
- Helen Hunt (Sezení)
- Judi Dench (Skyfall)
- Sally Field (Lincoln)
Nejlepší původní scénář
- Quentin Tarantino (Nespoutaný Django)
- Michael Haneke (Láska)
- Paul Thomas Anderson (Mistr)
- Wes Anderson, Roman Coppola (Až vyjde měsíc)
- Mark Boal (30 minut po půlnoci)
Nejlepší adaptovaný scénář
- David O. Russell (Terapie láskou)
- Chris Terrio (Argo)
- Lucy Alibar, Benh Zeitlin (Divoká stvoření jižních krajin)
- David Magee (Pí a jeho život)
- Tony Kushner (Lincoln)
Nejlepší kamera
- Claudio Miranda (Pí a jeho život)
- Seamus McGarvey (Anna Karenina)
- Danny Cohen (Bídníci)
- Janusz Kamiński (Lincoln)
- Roger Deakins (Skyfall)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Thomas Newman (Skyfall)
- Alexandre Desplat (Argo)
- Dario Marianelli (Anna Karenina)
- Mychael Danna (Pí a jeho život)
- John Williams (Lincoln)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Dimitri Doganis, Bart Layton (Podvodník)
- David Morris, Jacqui Morris (McCullin)
- Dexter Fletcher, Danny King (Divoký Bill)
- James Bobin (Mupeti)
- Tina Gharavi (I Am Nasrine)
Zvláštní cena
- Her Majesty The Queen
- Run Run Shaw
Vycházející hvězda
2012 - 65th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Michel Hazanavicius (Umělec)
- Nicolas Winding Refn (Drive)
- Martin Scorsese (Hugo a jeho velký objev)
- Tomas Alfredson (Jeden musí z kola ven)
- Lynne Ramsay (Musíme si promluvit o Kevinovi)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Jean Dujardin (Umělec)
- George Clooney (Děti moje)
- Michael Fassbender (Stud)
- Gary Oldman (Jeden musí z kola ven)
- Brad Pitt (Moneyball)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Meryl Streep (Železná lady)
- Bérénice Bejo (Umělec)
- Viola Davis (Černobílý svět)
- Tilda Swinton (Musíme si promluvit o Kevinovi)
- Michelle Williams (Můj týden s Marilyn)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Christopher Plummer (Začátky)
- Kenneth Branagh (Můj týden s Marilyn)
- Jim Broadbent (Železná lady)
- Jonah Hill (Moneyball)
- Philip Seymour Hoffman (Den zrady)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Octavia Spencer (Černobílý svět)
- Melissa McCarthy (Ženy sobě)
- Jessica Chastain (Černobílý svět)
- Judi Dench (Můj týden s Marilyn)
- Carey Mulligan (Drive)
Nejlepší původní scénář
- Michel Hazanavicius (Umělec)
- Annie Mumolo, Kristen Wiig (Ženy sobě)
- John Michael McDonagh (Pomáhat a chránit)
- Abi Morgan (Železná lady)
- Woody Allen (Půlnoc v Paříži)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Bridget O'Connor, Peter Straughan (Jeden musí z kola ven)
- Nat Faxon, Alexander Payne, Jim Rash (Děti moje)
- Tate Taylor (Černobílý svět)
- George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon (Den zrady)
- Aaron Sorkin, Steven Zaillian (Moneyball)
Nejlepší kamera
- Guillaume Schiffman (Umělec)
- Jeff Cronenweth (Muži, kteří nenávidí ženy)
- Robert Richardson (Hugo a jeho velký objev)
- Hoyte van Hoytema (Jeden musí z kola ven)
- Janusz Kamiński (Válečný kůň)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Ludovic Bource (Umělec)
- Trent Reznor, Atticus Ross (Muži, kteří nenávidí ženy)
- Howard Shore (Hugo a jeho velký objev)
- Alberto Iglesias (Jeden musí z kola ven)
- John Williams (Válečný kůň)
Nejlepší zvuk
- Hugo a jeho velký objev
- Umělec
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
- Jeden musí z kola ven
- Válečný kůň
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
- Železná lady
- Umělec
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
- Hugo a jeho velký objev
- Můj týden s Marilyn
Nejlepší výprava
- Hugo a jeho velký objev
- Umělec
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
- Jeden musí z kola ven
- Válečný kůň
Nejlepší vizuální efekty
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
- Tintinova dobrodružství
- Hugo a jeho velký objev
- Zrození Planety opic
- Válečný kůň
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Paddy Considine, Diarmid Scrimshaw (Tyranosaurus)
- Joe Cornish (Útok na věžák)
- Sarah Brocklehurst, Tom Kingsley, Will Sharpe (Černá tůň)
- Ralph Fiennes (Coriolanus)
- Richard Ayoade (Jmenuji se Oliver Tate)
Zvláštní cena
Vycházející hvězda
2011 - 64th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- David Fincher (Sociální síť)
- Darren Aronofsky (Černá labuť)
- Christopher Nolan (Počátek)
- Tom Hooper (Králova řeč)
- Danny Boyle (127 hodin)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Colin Firth (Králova řeč)
- Javier Bardem (Biutiful)
- Jeff Bridges (Opravdová kuráž)
- Jesse Eisenberg (Sociální síť)
- James Franco (127 hodin)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Natalie Portman (Černá labuť)
- Annette Bening (Děcka jsou v pohodě)
- Julianne Moore (Děcka jsou v pohodě)
- Noomi Rapace (Muži, kteří nenávidí ženy)
- Hailee Steinfeld (Opravdová kuráž)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Geoffrey Rush (Králova řeč)
- Christian Bale (Fighter)
- Andrew Garfield (Sociální síť)
- Pete Postlethwaite (Město)
- Mark Ruffalo (Děcka jsou v pohodě)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Helena Bonham Carter (Králova řeč)
- Amy Adams (Fighter)
- Barbara Hershey (Černá labuť)
- Lesley Manville (Další rok)
- Miranda Richardson (Vyrobeno v Dagenhamu)
Nejlepší původní scénář
- David Seidler (Králova řeč)
- Andres Heinz, Mark Heyman, John J. McLaughlin (Černá labuť)
- Eric Johnson, Scott Silver, Paul Tamasy (Fighter)
- Christopher Nolan (Počátek)
- Stuart Blumberg, Lisa Cholodenko (Děcka jsou v pohodě)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Aaron Sorkin (Sociální síť)
- Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg (Muži, kteří nenávidí ženy)
- Simon Beaufoy, Danny Boyle (127 hodin)
- Michael Arndt (Toy Story 3: Příběh hraček)
- Ethan Coen, Joel Coen (Opravdová kuráž)
Nejlepší kamera
- Roger Deakins (Opravdová kuráž)
- Matthew Libatique (Černá labuť)
- Wally Pfister (Počátek)
- Danny Cohen (Králova řeč)
- Enrique Chediak, Anthony Dod Mantle (127 hodin)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Alexandre Desplat (Králova řeč)
- Danny Elfman (Alenka v říši divů)
- John Powell (Jak vycvičit draka)
- Hans Zimmer (Počátek)
- A.R. Rahman (127 hodin)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
- Alenka v říši divů
- Černá labuť
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
- Králova řeč
- Vyrobeno v Dagenhamu
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
- Počátek
- Alenka v říši divů
- Černá labuť
- Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
- Toy Story 3: Příběh hraček
Nejlepší animovaný film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
- Filmy o Harrym Potterovi
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Christopher Morris (Čtyři lvi)
- Clio Barnard, Tracy O'Riordan (Arbor)
- Jaimie D'Cruz, Banksy (Banksy: Exit Through the Gift Shop)
- Gareth Edwards (Zakázaná zóna)
- Nick Whitfield (Skeletons)
Zvláštní cena
Vycházející hvězda
2010 - 63rd British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude)
- Neill Blomkamp (District 9)
- James Cameron (Avatar)
- Lone Scherfig (Škola života)
- Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Colin Firth (Single Man)
- Jeff Bridges (Crazy Heart)
- George Clooney (Lítám v tom)
- Jeremy Renner (Smrt čeká všude)
- Andy Serkis (Sex & Drugs & Rock & Roll)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Carey Mulligan (Škola života)
- Saoirse Ronan (Pevné pouto)
- Gabourey Sidibe (Precious)
- Meryl Streep (Julie a Julia)
- Audrey Tautou (Coco Chanel)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Christoph Waltz (Hanebný pancharti)
- Alec Baldwin (Nějak se to komplikuje)
- Christian McKay (Já a Orson Welles)
- Alfred Molina (Škola života)
- Stanley Tucci (Pevné pouto)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Mo'Nique (Precious)
- Anne-Marie Duff (Nowhere Boy)
- Vera Farmiga (Lítám v tom)
- Anna Kendrick (Lítám v tom)
- Kristin Scott Thomas (Nowhere Boy)
Nejlepší původní scénář
- Mark Boal (Smrt čeká všude)
- Jon Lucas, Scott Moore (Pařba ve Vegas)
- Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
- Ethan Coen, Joel Coen (Seriózní muž)
- Pete Docter, Bob Peterson (Vzhůru do oblak)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Jason Reitman, Sheldon Turner (Lítám v tom)
- Neill Blomkamp, Terri Tatchell (District 9)
- Nick Hornby (Škola života)
- Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche (Politické kruhy)
- Geoffrey Fletcher (Precious)
Nejlepší kamera
- Barry Ackroyd (Smrt čeká všude)
- Mauro Fiore (Avatar)
- Trent Opaloch (District 9)
- Robert Richardson (Hanebný pancharti)
- Javier Aguirresarobe (Cesta)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Michael Giacchino (Vzhůru do oblak)
- James Horner (Avatar)
- Stephen Bruton, T Bone Burnett (Crazy Heart)
- Alexandre Desplat (Fantastický pan Lišák)
- Chaz Jankel (Sex & Drugs & Rock & Roll)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší animovaný film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Duncan Jones (Moon)
- Lucy Bailey, Elizabeth Morgan Hemlock, David Pearson, Andrew Thompson (Mugabe and the White African)
- Eran Creevy (Shifty)
- Stuart Hazeldine (Zkouška)
- Sam Taylor-Johnson (Nowhere Boy)
Zvláštní cena
Vycházející hvězda
2009 - 62nd British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Danny Boyle (Milionář z chatrče)
- Clint Eastwood (Výměna)
- David Fincher (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- Ron Howard (Duel Frost/Nixon)
- Stephen Daldry (Předčítač)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Mickey Rourke (Wrestler)
- Frank Langella (Duel Frost/Nixon)
- Dev Patel (Milionář z chatrče)
- Sean Penn (Milk)
- Brad Pitt (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Kate Winslet (Předčítač)
- Angelina Jolie (Výměna)
- Kristin Scott Thomas (Tak dlouho tě miluji)
- Meryl Streep (Pochyby)
- Kate Winslet (Nouzový východ)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Heath Ledger (Temný rytíř)
- Robert Downey Jr. (Tropická bouře)
- Brendan Gleeson (V Bruggách)
- Philip Seymour Hoffman (Pochyby)
- Brad Pitt (Po přečtení spalte)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Penélope Cruz (Vicky Cristina Barcelona)
- Amy Adams (Pochyby)
- Freida Pinto (Milionář z chatrče)
- Tilda Swinton (Po přečtení spalte)
- Marisa Tomei (Wrestler)
Nejlepší původní scénář
- Martin McDonagh (V Bruggách)
- Dustin Lance Black (Milk)
- Ethan Coen, Joel Coen (Po přečtení spalte)
- J. Michael Straczynski (Výměna)
- Philippe Claudel (Tak dlouho tě miluji)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Simon Beaufoy (Milionář z chatrče)
- Eric Roth (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- Peter Morgan (Duel Frost/Nixon)
- David Hare (Předčítač)
- Justin Haythe (Nouzový východ)
Nejlepší kamera
- Anthony Dod Mantle (Milionář z chatrče)
- Tom Stern (Výměna)
- Claudio Miranda (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- Wally Pfister (Temný rytíř)
- Roger Deakins, Chris Menges (Předčítač)
Nejlepší střih
- Milionář z chatrče
- Výměna
- Podivuhodný případ Benjamina Buttona
- Temný rytíř
- Duel Frost/Nixon
- V Bruggách
Nejlepší hudba
- A.R. Rahman (Milionář z chatrče)
- Alexandre Desplat (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
- James Newton Howard, Hans Zimmer (Temný rytíř)
- Benny Andersson, Björn Ulvaeus (Mamma Mia!)
- Thomas Newman (VALL-I)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
- Podivuhodný případ Benjamina Buttona
- Temný rytíř
- Indiana Jones a Království křišťálové lebky
- Iron Man
- Quantum of Solace
Nejlepší animovaný film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
- Pinewood Studios And Shepperton Studios
Cena za vynikající výkon britského režiséra, scénáristy či producenta v prvním celovečerním filmu
- Steve McQueen (Hlad)
- Roy Boulter, Sol Papadopoulos (O čase a městě)
- Simon Chinn (Muž na laně)
- Judy Craymer (Mamma Mia!)
- Garth Jennings (Malý Rambo)
Zvláštní cena
Vycházející hvězda
2008 - 61st British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Ethan Coen, Joel Coen (Tahle země není pro starý)
- Joe Wright (Pokání)
- Paul Greengrass (Bourneovo ultimátum)
- Florian Henckel von Donnersmarck (Životy těch druhých)
- Paul Thomas Anderson (Až na krev)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Daniel Day-Lewis (Až na krev)
- George Clooney (Michael Clayton)
- James McAvoy (Pokání)
- Viggo Mortensen (Východní přísliby)
- Ulrich Mühe (Životy těch druhých)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Marion Cotillard (Edith Piaf)
- Cate Blanchett (Královna Alžběta: Zlatý věk)
- Julie Christie (Daleko od ní)
- Keira Knightley (Pokání)
- Elliot Page (Juno)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Javier Bardem (Tahle země není pro starý)
- Paul Dano (Až na krev)
- Tommy Lee Jones (Tahle země není pro starý)
- Philip Seymour Hoffman (Soukromá válka pana Wilsona)
- Tom Wilkinson (Michael Clayton)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Tilda Swinton (Michael Clayton)
- Cate Blanchett (Beze mě: Šest tváří Boba Dylana)
- Kelly Macdonald (Tahle země není pro starý)
- Samantha Morton (Control)
- Saoirse Ronan (Pokání)
Nejlepší původní scénář
- Diablo Cody (Juno)
- Steven Zaillian (Americký gangster)
- Florian Henckel von Donnersmarck (Životy těch druhých)
- Tony Gilroy (Michael Clayton)
- Shane Meadows (Taková je Anglie)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Ronald Harwood (Skafandr a motýl)
- Christopher Hampton (Pokání)
- David Benioff (Lovec draků)
- Ethan Coen, Joel Coen (Tahle země není pro starý)
- Paul Thomas Anderson (Až na krev)
Nejlepší kamera
- Roger Deakins (Tahle země není pro starý)
- Harris Savides (Americký gangster)
- Seamus McGarvey (Pokání)
- Oliver Wood (Bourneovo ultimátum)
- Robert Elswit (Až na krev)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Christopher Gunning (Edith Piaf)
- Marc Streitenfeld (Americký gangster)
- Dario Marianelli (Pokání)
- Alberto Iglesias (Lovec draků)
- Jonny Greenwood (Až na krev)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
- Edith Piaf
- Pokání
- Královna Alžběta: Zlatý věk
- Touha, opatrnost
- Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
- Zlatý kompas
- Bourneovo ultimátum
- Harry Potter a Fénixův řád
- Piráti z Karibiku: Na konci světa
- Spider-Man 3
Nejlepší animovaný film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena za vynikající výkon britského režiséra, scénáristy či producenta v prvním celovečerním filmu
- Matt Greenhalgh (Control)
- Chris Atkins (Taking Liberties)
- Mia Bays (Scott Walker: Muž z 30. století)
- Sarah Gavron (Brick Lane)
- Andrew Piddington (Zavraždění Johna Lennona)
60 sekund slávy
- United (Polar Showtime Dancers)
Vycházející hvězda
2007 - 60th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Paul Greengrass (Let číslo 93)
- Alejandro González Iñárritu (Babel)
- Martin Scorsese (Skrytá identita)
- Jonathan Dayton, Valerie Faris (Malá Miss Sunshine)
- Stephen Frears (Královna)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Forest Whitaker (Poslední skotský král)
- Daniel Craig (Casino Royale)
- Leonardo DiCaprio (Skrytá identita)
- Richard Griffiths (Šprti)
- Peter O'Toole (Venuše)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Helen Mirren (Královna)
- Penélope Cruz (Volver)
- Judi Dench (Zápisky o skandálu)
- Meryl Streep (Ďábel nosí Pradu)
- Kate Winslet (Jako malé děti)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Alan Arkin (Malá Miss Sunshine)
- James McAvoy (Poslední skotský král)
- Jack Nicholson (Skrytá identita)
- Leslie Phillips (Venuše)
- Michael Sheen (Královna)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Jennifer Hudson (Dreamgirls)
- Emily Blunt (Ďábel nosí Pradu)
- Abigail Breslin (Malá Miss Sunshine)
- Toni Collette (Malá Miss Sunshine)
- Frances de la Tour (Šprti)
Nejlepší původní scénář
- Michael Arndt (Malá Miss Sunshine)
- Guillermo Arriaga (Babel)
- Guillermo del Toro (Faunův labyrint)
- Peter Morgan (Královna)
- Paul Greengrass (Let číslo 93)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Jeremy Brock, Peter Morgan (Poslední skotský král)
- Paul Haggis, Neal Purvis, Robert Wade (Casino Royale)
- William Monahan (Skrytá identita)
- Aline Brosh McKenna (Ďábel nosí Pradu)
- Patrick Marber (Zápisky o skandálu)
Nejlepší kamera
- Emmanuel Lubezki (Potomci lidí)
- Rodrigo Prieto (Babel)
- Phil Méheux (Casino Royale)
- Guillermo Navarro (Faunův labyrint)
- Barry Ackroyd (Let číslo 93)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Gustavo Santaolalla (Babel)
- David Arnold (Casino Royale)
- Henry Krieger (Dreamgirls)
- John Powell (Happy Feet)
- Alexandre Desplat (Královna)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší animovaný film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena za vynikající výkon britského režiséra, scénáristy či producenta v prvním celovečerním filmu
- Andrea Arnold (Red Road)
- Julian Gilbey (Rollin' with the Nines)
- Christine Langan (Poslední kat)
- Gary Tarn (Black Sun)
- Paul Andrew Williams (Z Londýna do Brightonu)
Zvláštní cena
60 sekund slávy
- Happy Birthday Granddad
Vycházející hvězda
2006 - 59th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Ang Lee (Zkrocená hora)
- Bennett Miller (Capote)
- Fernando Meirelles (Nepohodlný)
- Paul Haggis (Crash)
- George Clooney (Dobrou noc a hodně štěstí)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Philip Seymour Hoffman (Capote)
- Ralph Fiennes (Nepohodlný)
- Heath Ledger (Zkrocená hora)
- Joaquin Phoenix (Walk the Line)
- David Strathairn (Dobrou noc a hodně štěstí)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Reese Witherspoon (Walk the Line)
- Judi Dench (Show začíná)
- Charlize Theron (Její případ)
- Rachel Weisz (Nepohodlný)
- Ziyi Zhang (Gejša)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Jake Gyllenhaal (Zkrocená hora)
- Don Cheadle (Crash)
- George Clooney (Dobrou noc a hodně štěstí)
- George Clooney (Syriana)
- Matt Dillon (Crash)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Thandiwe Newton (Crash)
- Brenda Blethyn (Pýcha a předsudek)
- Catherine Keener (Capote)
- Frances McDormand (Její případ)
- Michelle Williams (Zkrocená hora)
Nejlepší původní scénář
- Paul Haggis, Bobby Moresco (Crash)
- Akiva Goldsman, Cliff Hollingsworth (Těžká váha)
- George Clooney, Grant Heslov (Dobrou noc a hodně štěstí)
- Terry George, Keir Pearson (Hotel Rwanda)
- Martin Sherman (Show začíná)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Larry McMurtry, Diana Ossana (Zkrocená hora)
- Dan Futterman (Capote)
- Jeffrey Caine (Nepohodlný)
- Josh Olson (Dějiny násilí)
- Deborah Moggach (Pýcha a předsudek)
Nejlepší kamera
- Dion Beebe (Gejša)
- Rodrigo Prieto (Zkrocená hora)
- César Charlone (Nepohodlný)
- J. Michael Muro (Crash)
- Laurent Chalet, Jérôme Maison (Putování tučňáků)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- John Williams (Gejša)
- Gustavo Santaolalla (Zkrocená hora)
- Alberto Iglesias (Nepohodlný)
- George Fenton (Show začíná)
- T Bone Burnett (Walk the Line)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
- Gejša
- Karlík a továrna na čokoládu
- Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň
- Show začíná
- Pýcha a předsudek
Nejlepší masky
- Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň
- Karlík a továrna na čokoládu
- Harry Potter a Ohnivý pohár
- Gejša
- Pýcha a předsudek
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
- King Kong
- Batman začíná
- Karlík a továrna na čokoládu
- Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň
- Harry Potter a Ohnivý pohár
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
- Padlé umění
- Film Noir
- Kamiya tsûshin
- The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello
- Rabbit
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena za vynikající výkon britského režiséra, scénáristy či producenta v prvním celovečerním filmu
- Joe Wright (Pýcha a předsudek)
- David Belton (Střelba na psy)
- Peter Fudakowski (Tsotsi)
- Annie Griffin (Festival)
- Richard Hawkins (Everything)
Vycházející hvězda
2005 - 58th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
- Letec
- Motocyklové deníky
- Věčný svit neposkvrněné mysli
- Hledání Země Nezemě
- Vera Drake - Žena dvou tváří
Nejlepší režie
- Mike Leigh (Vera Drake - Žena dvou tváří)
- Martin Scorsese (Letec)
- Michael Mann (Collateral)
- Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli)
- Marc Forster (Hledání Země Nezemě)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Jamie Foxx (Ray)
- Gael García Bernal (Motocyklové deníky)
- Jim Carrey (Věčný svit neposkvrněné mysli)
- Johnny Depp (Hledání Země Nezemě)
- Leonardo DiCaprio (Letec)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Imelda Staunton (Vera Drake - Žena dvou tváří)
- Charlize Theron (Zrůda)
- Kate Winslet (Věčný svit neposkvrněné mysli)
- Kate Winslet (Hledání Země Nezemě)
- Ziyi Zhang (Klan létajících dýk)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Clive Owen (Na dotek)
- Alan Alda (Letec)
- Phil Davis (Vera Drake - Žena dvou tváří)
- Rodrigo de la Serna (Motocyklové deníky)
- Jamie Foxx (Collateral)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Cate Blanchett (Letec)
- Julie Christie (Hledání Země Nezemě)
- Heather Craney (Vera Drake - Žena dvou tváří)
- Natalie Portman (Na dotek)
- Meryl Streep (Manchurianský kandidát)
Nejlepší původní scénář
- Charlie Kaufman (Věčný svit neposkvrněné mysli)
- John Logan (Letec)
- Stuart Beattie (Collateral)
- James L. White (Ray)
- Mike Leigh (Vera Drake - Žena dvou tváří)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Alexander Payne, Jim Taylor (Bokovka)
- Christophe Barratier, Philippe Lopes-Curval (Slavíci v kleci)
- Patrick Marber (Na dotek)
- Jose Rivera (Motocyklové deníky)
- David Magee (Hledání Země Nezemě)
Nejlepší kamera
- Dion Beebe, Paul Cameron (Collateral)
- Robert Richardson (Letec)
- Eric Gautier (Motocyklové deníky)
- Roberto Schaefer (Hledání Země Nezemě)
- Xiaoding Zhao (Klan létajících dýk)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Gustavo Santaolalla (Motocyklové deníky)
- Howard Shore (Letec)
- Bruno Coulais (Slavíci v kleci)
- Jan A.P. Kaczmarek (Hledání Země Nezemě)
- Craig Armstrong (Ray)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
- Letec
- Hledání Země Nezemě
- Harry Potter a vězeň z Azkabanu
- Klan létajících dýk
- Vera Drake - Žena dvou tváří
Nejlepší výprava
- Letec
- Hledání Země Nezemě
- Harry Potter a vězeň z Azkabanu
- Klan létajících dýk
- Vera Drake - Žena dvou tváří
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
- Moje léto lásky
- Boty mrtvého muže
- Harry Potter a vězeň z Azkabanu
- Soumrak mrtvých
- Vera Drake - Žena dvou tváří
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Cena za vynikající výkon britského režiséra, scénáristy či producenta v prvním celovečerním filmu
- Amma Asante (Způsob života)
- Shona Auerbach (Milý Frankie)
- Andrea Gibb (Život potom)
- Nira Park (Soumrak mrtvých)
- Matthew Vaughn (Po krk v extázi)