Flashpoint (TV seriál)

• Kanada

Flashpoint

Flashpoint: Smrtiaci výstrel

Akční / Drama / Thriller / Krimi

Kanada / USA, 2008 - 2012, 53 h 4 min (Minutáž: 41–44 min)

Hugh Dillon, Amy Jo Johnson, David Paetkau, Enrico Colantoni, Sergio Di Zio, Michael Cram, Mark Taylor, Oluniké Adeliyi, Clé Bennett, Tattiawna Jones, Janaya Stephens, Jessica Steen, Bill MacDonald, Pascale Hutton, Sonya Salomaa, Philip Akin, Lisa Marcos, Rachel Skarsten, Tom Barnett, Victor Garber, Christopher Russell, Louis Di Bianco, Nick Smyth, Ricardo Betancourt, Henry Czerny, Erik Knudsen, Sherry Miller, Lori Hallier, Chandra West, Roger R. Cross, Laura de Carteret, Rosalba Martinni, Michael Riley, Ben Bass, Shawn Roberts, Ryan Kennedy, John Pyper-Ferguson, Landon Liboiron, Tatiana Maslany, Tyler Hynes, Cara Pifko, Sarah Gadon, Stephen Amell, Matthew Knight, Peter Stebbings, Meredith Henderson, Alan Van Sprang, Sarah Brown, Jordan Hayes, Brian Markinson, Camille Sullivan, Tyler Johnston, Vincent Thomas, John Bregar, Robin Brûlé, Noam Jenkins, K.C. Collins, Jordy Benattar, Philip Riccio, Ennis Esmer, Hugh Thompson, Steven Yaffee, Erin Pitt, Ona Grauer, Brendan Penny, Meaghan Rath, Michael Mando, Jonathan Higgins, Gabriel Hogan, Lara Kelly, Colin Cunningham, Kate Hewlett, Keram Malicki-Sánchez, Cristina Rosato, Laurence Leboeuf, Linda Thorson, Kristin Fairlie, Sabrina Grdevich, Adam MacDonald, Dewshane Williams, Jane McLean, A. J. Buckley, Emily Alyn Lind, Paula Brancati, Olivia Cheng, Shaun Benson, Natalie Alyn Lind, Salvatore Antonio, Shannon Barnett, Tim Rozon, Dan Lett, Daniel Fathers, David Alpay, Holly Deveaux, Eli Goree, Chad Connell, Luke Bilyk, Keon Mohajeri, Kathleen Robertson, Jordana Largy, Charlie Carrick, Calum Worthy, Erin Karpluk, Sadie LeBlanc, Andrew W. Walker, Anjali Jay, Brandon McGibbon, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Rebecca Northan, Jacob Blair, Kevin Jubinville, Grant Nickalls, Joanne Boland, David Julian Hirsh, Dylan Taylor, Suleka Mathew, Duane Murray, Patrick Sabongui, Sean Clement, Adrian Hough, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Steve Belford, Marc Bendavid, Aidan Shipley, Christine Horne, Kyle Mac, Siobhan Murphy, Michael Reventar, Janet Porter, Jeff Pustil, Dylan Everett, Benjamin Ayres, Arnold Pinnock, Warren Belle, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Jesse Wheeler, Andrew Gillies, Demore Barnes, Stephen Bogaert, Melissa Jane Shaw, Aaron Berg, Gord Rand, Adam Kenneth Wilson, Dan Beirne, Trevor Hayes, Elias Toufexis, Eve Harlow, Jason Barbeck, Connor Price, Jennifer-Juniper Angeli, Julian Christopher, Doug Murray, Christine Tizzard, Danny MacDonald, David Collins, Emily Klassen, Matt Birman, James Pizzinato, Alisen Down, Tony Nappo, Hamish McEwan, Mung-Ling Tsui, Pascal Langdale, Jee-Yun Lee, Samy Osman, James Binkley, Jeanie Calleja, Tony Munch, Matthew Bennett, Hope Fleury, Richard Clarkin, Alden Adair, David Huband, Shawn Lawrence, Matthew G. Taylor, Tori Anderson, Katie Douglas, Tedd Dillon, George Tchortov, Asha Bromfield, Jane Moffat, Jonathan Whittaker, Anthony Gerbrandt, Billy MacLellan, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Dion Johnstone, Matt Cooke, Nathan Mitchell, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Kevin Dennis, Brendan Gall, Debra McCabe, Anna Hardwick, David Tompa, Stacey Farber, Kerri Smith, Maria Ricossa, Rahnuma Panthaky, Nick Baillie, Stefano DiMatteo, Stewart Arnott, David Calderisi, Matt Gordon, Sharon Lewis, Michael Brown, Jordan Johnson-Hinds, Curtis Caravaggio, Carlos Gonzalez-Vio, Dragana Varagic, Jordan Todosey, Kenneth Mitchell, Nicholas Campbell, Mpho Koaho, Simon Reynolds, Ana Golja, Colm Feore, Wendy Crewson, Conrad Pla, Kristin Booth, Ron Lea, Niamh Wilson, Gabriel Hogan (a.z.), Peter MacNeill, Aaron Abrams, Ramona Milano, Kari Matchett, Peter Outerbridge, Genelle Williams, James Gilbert, Alexia Fast, Vas Saranga, Luke Kirby, Kathleen Munroe, Darryn Lucio, Michael Eklund, Joanna Douglas, Tamara Gorski, Greg Bryk, Sarena Parmar, Noah Danby, Tig Fong, Morgan Kelly, Victoria Snow, Gina Holden, Adam Butcher, Brendan Fletcher, Alex Carter, Krista Bridges, Fulvio Cecere, Ryan Boyko, Devon Bostick, Paula Boudreau, Kelly Rowan, Douglas Smith, Mike Dopud, Ian Tracey, Kristen Thomson, Yannick Bisson, Chris Violette, Lauren Holly, Natalie Lisinska, Jonathan Scarfe, Barbara Eve Harris, David Eisner, Zachary Bennett, Seann Gallagher, Warren Christie, Aaron Poole, Chuck Shamata, Lara Amersey, Gary Basaraba, Tegan Moss, Rachel Blanchard, Natalie Brown, Donald Burda, Krysta Carter, Max Martini, John Bourgeois, Brett Dier, Rob Stewart, Cynthia Preston, Paul Essiembre, Sean Baek, Tony Nardi, Darrin Klimek, Ben Ratner, Tom Stevens, Joe Dinicol, Lawrence Dane, Ari Cohen, Gale Garnett, JR Bourne, Anthony Lemke, Raoul Bhaneja, Aaron Douglas, Michael Shanks, Frank Chiesurin, John Robinson, Rossif Sutherland, Greyston Holt, Kristen Harris, Dylan Neal, Sandrine Holt, Jim Codrington, Ty Olsson, Brooke Palsson, Lisa Houle, Milton Barnes, Shawn Doyle, Peter DaCunha, Brett Ryan, Clare Stone, Katharine Isabelle, Kris Lemche, Maria del Mar, Aidan Devine, Chad Donella, Andrew Francis, Sarah Manninen, Maurice Dean Wint, Jonathan Keltz, Tara Spencer-Nairn, Brennan Elliott, Steve Bacic, Mark Lutz, Elizabeth Whitmere, Paul Braunstein, Michael Boisvert, Roark Critchlow, Paul Popowich, John Ralston, Leah Pinsent, David Richmond-Peck, Peter Michael Dillon, Zoie Palmer, Catherine Disher, Michelle Nolden, Orion John, Alex Paxton-Beesley, David Keeley, Jon McLaren, Phillip Jarrett, James Millington

Akčný seriál o elitnej jednotke policajtov v ktorom každý člen tímu ma srdce na správnom mieste a každý krok zásahu si radšej viac krát premyslia než idú bezhlavo do akcie a nestrieľajú vôkol seba ako nejaký kovboji a práve tieto spomenuté veci robia s tohoto seriálu unikát akčného žánru. Fakt je síce ten, že možno tvorcovia tlačia strašne na city skoro v každom diely, ale človek im to v pohode berie kedže herci sú strašne sympatický. Pre mňa 80%(6.3.2011)

Prvá séria patrila medzi slabší priemer. Momentálne sledujem druhú sériu, ktorá sa už radí minimálne o triedu vyššie. Neviem či to má na svedomí len zmena réžie, no príbeh, priebeh zásahu a aj zápletka sa mi zdajú v druhej sérii "reálnejšie". Kebyže hodnotím len štvrtú sériu, hodnotenie by bolo rovných 4*.(14.2.2011)

[První dvě série:] Flashpoint je takové ošklivé kačátko mezi seriály, tváří se hrozně brakově až béčkově, ale pod povrchem je hodně zábavné. Slušivý kamerový kabátek (+ silně zelenné filtry), velmi sympatické postavy (Colantoni je týpek, se kterým bych na pivko určitě zašel), jednoduché příběhy, atraktivní prostředí policejních vyjednavačů. To všechno k Flashpointu patří - na druhou stranu, ale nic víc. 1. a 2. sezóna 65 %(7.6.2009)

Zajimavy serial z prostredi zasahove jednotky v Torontu. Bohuzel po shlednuti prvni serie me ve serial zanechal velmi rozporuplne pocity. Pribehy jsou dobre vystavene, uveritelne, kamera, strih vsechno se mi libilo, ale co mi vadi je scenar kdy se v podstate stale opakuje jeden vzorec a to "padouch ma spatny den - v krajni situaci popadne zbran - prijizdi policie - policie zjisti ze padouch neni v podstate padouch, ale ma spatny den - vse se vyresi do happy endu". Skoda, ocekaval jsem i vice rozmanite dily, nez toto.(29.10.2012)

Na zkoušku jsem stáhnul pět dílů s tím, že jsem si řekl, že to stejně zahodím. Opak se ale stal pravdou, a v seriálu jsem našel zalíbení. Postavy jsou skvělé, žádná mi není protivná, právě naopak, a celkově to propojení akčnosti, dramatu a psycho je opravdu skvělé. Jasně, pár věcí mě tady štve - jakože pokažde hned víme jak to bude končit, pro tuhle cestu se ale scénaristé rozhodli, a my jí můžeme pouze akceptovat. Taky by se docela hodilo aby konečně hodili i něco málo o těch postavách, trošku se zaměřili na jejich soukromý život. Doufejme že v dalších epizodách na které se rozhodně těším.--EDIT--Neskutečně mě to chytlo, a za jeden den padla celá první řada. Rozhodně seriál nijak nepolevuje na tempu, a skvěle se na něj kouká. Doufám, že to vydrží.--EDIT 2-- Po konci druhé série musím konstatovat, že se to stálé rozjíždí. Co se VIZUALICE týče, tak žlutozelený filtr působí dobře, a jsem na něj zvyklý zejména z Bayových filmů. Občas je zde bohužel až moc přehnaný..-----EDIT 3----- Po lehce slabším začátku třetí série to od zhruba čtvrtého dílů nabírá neuvěřitelné obrátky a jedná se o naprosto perfektní záležitost! A posledních asi 7 dílů graduji ještě více, a to už si člověk skoro řekl, že je to to na vrcholu. Zkrátka, ve třetí sérii, zejména druhé polovině, udělali scénáristi takovou práci, že se na nové díly těším stejně jako jsem se těšil na nové díly SG. Závěr druhé série byl hrozný - ne proto, že by díl byl špatný, ale proto, že díl byl ZATRACENĚ SKVĚLÝ, a pokračování bude až v létě. --> Seriál přesouvám do mých TOP. ------EDIT 4------ Protože čekání bylo opravdu dlouhé, byl jsem nucen shlédnout všechny díly odznova. A ačkoliv i Flashpoint má své slabší díly, je to pro mě stále jeden z TOP seriálů, a přiznejme si - který seriál ty slabší díly nemá?(19.2.2011)

• - Do repertoáru této speciální skupiny patří řešení extrémně nebezpečných situací, se kterými si pravidelná policie neví rady. Mimo jiné to jsou případy, ve kterých figurují rukojmí, bombové hrozby, těžce ozbrojení zločinci a podobně. Na řešení takových situací jsou také patřičně vybaveni. Disponují smrtícím arzenálem a špičkovým vybavením (granáty, omračující zbraně, sniperské pušky, speciálně upravené brokovnice apod.). Členové SRU musí používat svou intuici a dobrý úsudek, aby svěřený úkol vždy splnili a zamezili ztrátám na životech. (artuš)

• - Původně se měl role Sama Braddocka chopit Gabriel Hogan, nakonec však postavu ztvárnil David Paetkau. (Mugli)

• - Spoiler: Postava herečky Jessicy Steen - Donna Sabine - zemřela při výbuchu. Obdobnou smrt zvolili producenti pro další postavu této herečky, tentokrát v seriálu Námořní vyšetřovací služba (od r. 2003). (tzv)