Flashpoint (TV seriál)

• Kanada

Flashpoint

Flashpoint: Smrtiaci výstrel

Akční / Drama / Thriller / Krimi

Kanada / USA, 2008, 6 h 21 min (Minutáž: 75x41–43 min)

Amy Jo Johnson, Hugh Dillon, David Paetkau, Enrico Colantoni, Tattiawna Jones, Sergio Di Zio, Ricardo Betancourt, Janaya Stephens, Mark Taylor, Henry Czerny, Erik Knudsen, Sherry Miller, Lori Hallier, Chandra West, Roger R. Cross, Laura de Carteret, Rosalba Martinni, Michael Riley, Ben Bass, Shawn Roberts, Ryan Kennedy, John Pyper-Ferguson, Landon Liboiron, Tatiana Maslany, Tyler Hynes, Lisa Marcos, Cara Pifko, Sarah Gadon, Stephen Amell, Matthew Knight, Peter Stebbings, Meredith Henderson, Alan Van Sprang, Sarah Brown, Jordan Hayes, Rachel Skarsten, Brian Markinson, Camille Sullivan, Tyler Johnston, Vincent Thomas, John Bregar, Robin Brûlé, Noam Jenkins, K.C. Collins, Jordy Benattar, Philip Riccio, Ennis Esmer, Hugh Thompson, Steven Yaffee, Erin Pitt, Ona Grauer, Brendan Penny, Meaghan Rath, Michael Mando, Jonathan Higgins, Gabriel Hogan, Lara Kelly, Colin Cunningham, Kate Hewlett, Keram Malicki-Sánchez, Cristina Rosato, Laurence Leboeuf, Linda Thorson, Kristin Fairlie, Sabrina Grdevich, Adam MacDonald, Dewshane Williams, Jane McLean, A. J. Buckley, Emily Alyn Lind, Paula Brancati, Olivia Cheng, Shaun Benson, Natalie Alyn Lind, Salvatore Antonio, Shannon Barnett, Tim Rozon, Dan Lett, Daniel Fathers, David Alpay, Holly Deveaux, Eli Goree, Chad Connell, Luke Bilyk, Keon Mohajeri, Kathleen Robertson, Jordana Largy, Charlie Carrick, Calum Worthy, Erin Karpluk, Sadie LeBlanc, Andrew W. Walker, Anjali Jay, Brandon McGibbon, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Rebecca Northan, Jacob Blair, Kevin Jubinville, Grant Nickalls, Joanne Boland, David Julian Hirsh, Dylan Taylor, Suleka Mathew, Duane Murray, Patrick Sabongui, Sean Clement, Adrian Hough, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Steve Belford, Marc Bendavid, Aidan Shipley, Christine Horne, Kyle Mac, Siobhan Murphy, Michael Reventar, Christopher Russell, Janet Porter, Jeff Pustil, Dylan Everett, Benjamin Ayres, Arnold Pinnock, Warren Belle, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Jesse Wheeler, Andrew Gillies, Demore Barnes, Oluniké Adeliyi, Stephen Bogaert, Melissa Jane Shaw, Aaron Berg, Gord Rand, Adam Kenneth Wilson, Dan Beirne, Trevor Hayes, Elias Toufexis, Eve Harlow, Bill MacDonald, Jason Barbeck, Connor Price, Jennifer-Juniper Angeli, Julian Christopher, Doug Murray, Christine Tizzard, Danny MacDonald, David Collins, Emily Klassen, Matt Birman, James Pizzinato, Alisen Down, Tony Nappo, Hamish McEwan, Mung-Ling Tsui, Pascal Langdale, Jee-Yun Lee, Samy Osman, James Binkley, Jeanie Calleja, Tony Munch, Matthew Bennett, Hope Fleury, Richard Clarkin, Alden Adair, David Huband, Shawn Lawrence, Matthew G. Taylor, Tori Anderson, Katie Douglas, Tedd Dillon, George Tchortov, Asha Bromfield, Philip Akin, Jane Moffat, Jonathan Whittaker, Anthony Gerbrandt, Billy MacLellan, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Nick Smyth, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Dion Johnstone, Matt Cooke, Nathan Mitchell, Victor Garber, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Kevin Dennis, Brendan Gall, Debra McCabe, Tom Barnett, Anna Hardwick, David Tompa, Stacey Farber, Kerri Smith, Maria Ricossa, Rahnuma Panthaky, Nick Baillie, Louis Di Bianco, Stefano DiMatteo, Stewart Arnott, David Calderisi, Matt Gordon, Michael Cram

Akčný seriál o elitnej jednotke policajtov v ktorom každý člen tímu ma srdce na správnom mieste a každý krok zásahu si radšej viac krát premyslia než idú bezhlavo do akcie a nestrieľajú vôkol seba ako nejaký kovboji a práve tieto spomenuté veci robia s tohoto seriálu unikát akčného žánru. Fakt je síce ten, že možno tvorcovia tlačia strašne na city skoro v každom diely, ale človek im to v pohode berie kedže herci sú strašne sympatický. Pre mňa 80%(6.3.2011)

!!Hodnoceno po prvním dílu!! Tak teda u mě celkové nadšení. Trochu jsem se bál, že se zamotám do další kriminálky, jen z pohledu kanadského. Omyl. Jde o seriál, který nahlíží do zákoutí zásahové jednotky. Postavy, tedy členové oné jednotky, jsou dost sympatičtí. Zvláště moje A. J. Johnson (kdo pamatuje Strážce vesmíru). Jistě komentář doplním, až se dostanu k dalším dílům....(29.9.2010)

Poměrně slušný a zábavný seriál, který doplácí na nevyronanost jednotlivých dílů a občasné bezostyšné citové vydírání. Díly, kde jdou proti padouchům jsou výborné, ale díly, kde je za padoucha obyčejný člověk v tíživé životní situaci (kristova noho a pane na nebi - osobní poznámka ) začnou hrát na city a mě začíná být zle. V některých dílech to ještě jde, ale někdy už je to za hranou. Každopádně je to škoda, protože postavy jsou charizmatické, herci výborní a technická stránka věci bravurní. 70%(17.12.2009)

Myslím, že to je první seriál o nějaké policejné zásahové jednotce, kde je krásně popsaná a ukázaná práce celého týmu, ale i každého jednotlivce zvlášť. Vše je důkladně zaznamenáváno, děláno, zdůvodňováno, vyhodnocováno a probíráno. Velice se mi líbí popis činnosti týmu, ale také popis vztahů jednotlivých kolegů a jejich osobní životy, které nejsou nijak přislazené a nezabírají větší část dílů. Moc se mi líbí psychologie v seriálu, vyjednávací techniky, ale i policejní práce. Seriál mě velice zaujal a moc se mi líbí. 90%(28.9.2011)

Na prvni pohled uplne obycejny, dnes by se i dalo rict tuctovy serial z policejniho prostredi... Ale uz na ten druhy pohled je tady neco dost podstatneho jinak!! Drtiva vetsina pripadu je totiz hodne rozporuplna a zasahovka je nucena zneskodnovat ci zajistovat osoby ktere byly do dane situace vmanevrovany nebo je do nich jinak dohnaly nejake okolnosti... Krute se tady hraje na to ze "ten s pistoli" nemusi byt zrovna ten spatny, coz nabizi mnohdy hodne zajimava dilemata... Opravdu hodne svezi kanadsky serial z policejniho prostredi! UPDATE: druha polovina druhe serie a prvni polovina treti serie obsahuje dost epizod kdy "ten s pistoli" je opravdu ten zly a kvalita serialu tim znatelne ztraci na pritazlivosti a pada do prumeru tuctovych policejnich serialu... Nastesti si to tvurci pravdepodobne uvedomili a v prubehu treti sezony vratili serial do puvodnich koleji, coz je jen dobre...(15.3.2013)

• - Spoiler: Postava herečky Jessicy Steen - Donna Sabine - zemřela při výbuchu. Obdobnou smrt zvolili producenti pro další postavu této herečky, tentokrát v seriálu Námořní vyšetřovací služba (od r. 2003). (tzv)

• - Původně se měl role Sama Braddocka chopit Gabriel Hogan, nakonec však postavu ztvárnil David Paetkau. (Mugli)

• - Do repertoáru této speciální skupiny patří řešení extrémně nebezpečných situací, se kterými si pravidelná policie neví rady. Mimo jiné to jsou případy, ve kterých figurují rukojmí, bombové hrozby, těžce ozbrojení zločinci a podobně. Na řešení takových situací jsou také patřičně vybaveni. Disponují smrtícím arzenálem a špičkovým vybavením (granáty, omračující zbraně, sniperské pušky, speciálně upravené brokovnice apod.). Členové SRU musí používat svou intuici a dobrý úsudek, aby svěřený úkol vždy splnili a zamezili ztrátám na životech. (artuš)