Flashpoint (TV seriál)

Flashpoint

Flashpoint: Smrtiaci výstrel

Akční / Drama / Thriller / Krimi

Kanada / USA, 2008, 75x45 min

Amy Jo Johnson, Hugh Dillon, David Paetkau, Enrico Colantoni, Tattiawna Jones, Sergio Di Zio, Ricardo Betancourt, Janaya Stephens, Mark Taylor, Henry Czerny, Erik Knudsen, Sherry Miller, Lori Hallier, Chandra West, Roger R. Cross, Laura de Carteret, Rosalba Martinni, Michael Riley, Ben Bass, Shawn Roberts, Ryan Kennedy, John Pyper-Ferguson, Landon Liboiron, Tatiana Maslany, Tyler Hynes, Lisa Marcos, Cara Pifko, Sarah Gadon, Stephen Amell, Matthew Knight, Peter Stebbings, Meredith Henderson, Alan Van Sprang, Sarah Brown, Jordan Hayes, Rachel Skarsten, Brian Markinson, Camille Sullivan, Tyler Johnston, Vincent Thomas, John Bregar, Robin Brûlé, Noam Jenkins, K.C. Collins, Jordy Benattar, Philip Riccio, Ennis Esmer, Hugh Thompson, Steven Yaffee, Erin Pitt, Ona Grauer, Brendan Penny, Meaghan Rath, Michael Mando, Jonathan Higgins, Gabriel Hogan, Lara Kelly, Colin Cunningham, Kate Hewlett, Keram Malicki-Sánchez, Cristina Rosato, Laurence Leboeuf, Linda Thorson, Kristin Fairlie, Sabrina Grdevich, Adam MacDonald, Dewshane Williams, Jane McLean, A. J. Buckley, Emily Alyn Lind, Paula Brancati, Olivia Cheng, Shaun Benson, Natalie Alyn Lind, Salvatore Antonio, Shannon Barnett, Tim Rozon, Dan Lett, Daniel Fathers, David Alpay, Holly Deveaux, Eli Goree, Chad Connell, Luke Bilyk, Keon Mohajeri, Kathleen Robertson, Jordana Largy, Charlie Carrick, Calum Worthy, Erin Karpluk, Sadie LeBlanc, Andrew W. Walker, Anjali Jay, Brandon McGibbon, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Rebecca Northan, Jacob Blair, Kevin Jubinville, Grant Nickalls, Joanne Boland, David Julian Hirsh, Dylan Taylor, Suleka Mathew, Duane Murray, Patrick Sabongui, Sean Clement, Adrian Hough, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Amanda Brugel, Steve Belford, Marc Bendavid, Aidan Shipley, Christine Horne, Kyle Mac, Siobhan Murphy, Michael Reventar, Christopher Russell, Janet Porter, Jeff Pustil, Dylan Everett, Benjamin Ayres, Arnold Pinnock, Warren Belle, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Jesse Wheeler, Andrew Gillies, Demore Barnes, Oluniké Adeliyi, Stephen Bogaert, Melissa Jane Shaw, Aaron Berg, Gord Rand, Adam Kenneth Wilson, Dan Beirne, Trevor Hayes, Elias Toufexis, Eve Harlow, Bill MacDonald, Jason Barbeck, Connor Price, Jennifer-Juniper Angeli, Julian Christopher, Doug Murray, Christine Tizzard, Danny MacDonald, David Collins, Emily Klassen, Matt Birman, James Pizzinato, Alisen Down, Tony Nappo, Hamish McEwan, Mung-Ling Tsui, Pascal Langdale, Jee-Yun Lee, Samy Osman, James Binkley, Jeanie Calleja, Tony Munch, Matthew Bennett, Hope Fleury, Richard Clarkin, Alden Adair, David Huband, Shawn Lawrence, Matthew G. Taylor, Tori Anderson, Katie Douglas, Tedd Dillon, George Tchortov, Asha Bromfield, Philip Akin, Jane Moffat, Jonathan Whittaker, Anthony Gerbrandt, Billy MacLellan, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Nick Smyth, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Dion Johnstone, Matt Cooke, Nathan Mitchell, Victor Garber, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Kevin Dennis, Brendan Gall, Debra McCabe, Tom Barnett, Anna Hardwick, David Tompa, Stacey Farber, Kerri Smith, Maria Ricossa, Rahnuma Panthaky, Nick Baillie

Akčný seriál o elitnej jednotke policajtov v ktorom každý člen tímu ma srdce na správnom mieste a každý krok zásahu si radšej viac krát premyslia než idú bezhlavo do akcie a nestrieľajú vôkol seba ako nejaký kovboji a práve tieto spomenuté veci robia s tohoto seriálu unikát akčného žánru. Fakt je síce ten, že možno tvorcovia tlačia strašne na city skoro v každom diely, ale človek im to v pohode berie kedže herci sú strašne sympatický. Pre mňa 80%(6.3.2011)

Serial to neni spatny, idea je dobra, jen zparcovani trosku pokulhava. Herecke vykony i jednotlive "pribehy" jsou docela slabe na moznosti, ktere tento serial ma. Ale moje hodnoceni se tyka pouze prvnich sesti episod, treba jeste dojde k zlepseni. Po skonceni (?) prvni serie (9 dilu) souhlasim se svym predeslym hodnocenim, v podstate mne u serialu nic nedrzi dele - podivam se na par dalsich epizod nove serie a potom uvidim, zda to vubec stoji za to sledovat dale.(23.8.2008)

Samotné zápletky epizod jsou tak za tři, ale na čtvrtou to zvedá docela lidské hledisko seriálu, tedy že tu nejde o předvádění efektních honiček, naolejovaných bicepsů a akčních děv na úkor logiky děje. A když chce nováček machrovat, je náležitě zpražen. I když je to trochu nevděčná role, protože tam musí být za diváka, aby i paní Dymákové bylo jasné, proč to a to nejde a to a to jo. Na poli krimiseriálu docela slušné osvěžení. Update: V druhé sérii se bohužel už trochu moc tlačí na city a koncept "ne vždycky je ten s pistolí padouch" se mění na "ten s pistolí je taky tu a tam padouch". Update 2: A ve třetí sérii je to bohužel posílený ještě víc. Naštěstí pozdější díly jsou opravdu hodně dobrý, takže si to seriál u mě vyžehlil.(1.3.2009)

Tak zkouknuty všechny série a všechny díly. Takže plnohodnotně říkám, že tento seriál patří k těm nejlepším co světovej filmovej průmysl vytvořil. Vůbec se to nedá srovnávat s těma běžnejma krimi seriálama, kterých jsou mraky. Každý díl je o něčem jiným, vždy uplně jiná zápletka a hlavně od začátku do konce je každej díl napínavý jako kšandy. Dialogy, střih, herecký výkony (kterým člověk fakt věří) do sebe tak neuvěřitelně zapadají, až mě mrazí. Na konci každého díly je vždy pěkná písnička, u které má člověk chuť pustit slzu (v mém případě to bylo často). Pochopitelně jsou tu i slabší díly, ale v tom množství je to bezvýznamné. To jak se člověk vžije a vcítí do hlavních hrdinů je taky silný. Časově je to sice náročný, ale za zkouknutí to absolutně stojí. 95%(15.3.2014)

Na zkoušku jsem stáhnul pět dílů s tím, že jsem si řekl, že to stejně zahodím. Opak se ale stal pravdou, a v seriálu jsem našel zalíbení. Postavy jsou skvělé, žádná mi není protivná, právě naopak, a celkově to propojení akčnosti, dramatu a psycho je opravdu skvělé. Jasně, pár věcí mě tady štve - jakože pokažde hned víme jak to bude končit, pro tuhle cestu se ale scénaristé rozhodli, a my jí můžeme pouze akceptovat. Taky by se docela hodilo aby konečně hodili i něco málo o těch postavách, trošku se zaměřili na jejich soukromý život. Doufejme že v dalších epizodách na které se rozhodně těším.--EDIT--Neskutečně mě to chytlo, a za jeden den padla celá první řada. Rozhodně seriál nijak nepolevuje na tempu, a skvěle se na něj kouká. Doufám, že to vydrží.--EDIT 2-- Po konci druhé série musím konstatovat, že se to stálé rozjíždí. Co se VIZUALICE týče, tak žlutozelený filtr působí dobře, a jsem na něj zvyklý zejména z Bayových filmů. Občas je zde bohužel až moc přehnaný..-----EDIT 3----- Po lehce slabším začátku třetí série to od zhruba čtvrtého dílů nabírá neuvěřitelné obrátky a jedná se o naprosto perfektní záležitost! A posledních asi 7 dílů graduji ještě více, a to už si člověk skoro řekl, že je to to na vrcholu. Zkrátka, ve třetí sérii, zejména druhé polovině, udělali scénáristi takovou práci, že se na nové díly těším stejně jako jsem se těšil na nové díly SG. Závěr druhé série byl hrozný - ne proto, že by díl byl špatný, ale proto, že díl byl ZATRACENĚ SKVĚLÝ, a pokračování bude až v létě. --> Seriál přesouvám do mých TOP. ------EDIT 4------ Protože čekání bylo opravdu dlouhé, byl jsem nucen shlédnout všechny díly odznova. A ačkoliv i Flashpoint má své slabší díly, je to pro mě stále jeden z TOP seriálů, a přiznejme si - který seriál ty slabší díly nemá?(19.2.2011)

• - Původně se měl role Sama Braddocka chopit Gabriel Hogan, nakonec však postavu ztvárnil David Paetkau. (Mugli)

• - Postava herečky Jessicy Steen - Donna Sabine - zemřela při výbuchu. Obdobnou smrt zvolili producenti pro další postavu této herečky, tentokrát v seriálu Námořní vyšetřovací služba (od r. 2003). (tzv)

• - Do repertoáru této speciální skupiny patří řešení extrémně nebezpečných situací, se kterými si pravidelná policie neví rady. Mimo jiné to jsou případy, ve kterých figurují rukojmí, bombové hrozby, těžce ozbrojení zločinci a podobně. Na řešení takových situací jsou také patřičně vybaveni. Disponují smrtícím arzenálem a špičkovým vybavením (granáty, omračující zbraně, sniperské pušky, speciálně upravené brokovnice apod.). Členové SRU musí používat svou intuici a dobrý úsudek, aby svěřený úkol vždy splnili a zamezili ztrátám na životech. (artuš)