Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

ssfan

Jeden z nejlepších současných seriálů plný napětí a akce. Je ale pravda, že po první řadě to jde z trochu kopce. 85% ()

VooDoom

Největší propadák, který se z toho mohl vyklubat.Nápad velice dobrý, ale pro mě to skončilo třetí sérií... ()

Lenulinka

Za třetí sérii hvězdička dolů. A protože bych velice nerada ubrala další... čtvrtou sérii už jsem raději neviděla. Protože to, co se mnou seriál dělal ze začátku (napětí, napětí a ještě větší napětí) nedovedl žádný jiný. ()

Linkyc

Hodnocení každé série by ve výsledku ublížilo, nicméně jako celek je to jeden z TOP 5 seriálů, které jsem za posledních 6 let měl možnost sledovat ()

Narcis

Naprosto senzacni serialova droga, ktera me dostala snad uz pred shlednutim prvniho dilu - diky komentarum zde - stacilo si precist, ze problem je cekani na novy dil a hned sem vedel, ze tu je dalsi ALIAS a 24 hodin (docasne namlsan temito serialy jsem novinku potreboval jako sul). Ocekavani splneno - uz od prvnich sekund co se jen ozyvalo bzuceni tetovaciho nacini a pak teprve prvni zaber jsem vedel, ze sem doma. Michael Scofield byl pro me novy Jack Bauer - dramaticka a akcni postava s propracovanym charakterem (dalsi postavy tez skvele - T-bag, Abruzzi ...). Vyvoj serialu naprosto dechberouci, prekvapivy, neobvykly. Reseni neresitelnych problemu je to, co miluju na techto serialech a take otevrene konce. Jelikoz jsem dostal najednou celou prvni serii - cekani na dalsi dil nebyl problem - krom toho posledniho. Dalsi serie byly tez hodne kvalitni a podle meho nazoru kvalita nepolevila v celem jeho prubehu. Navic konec prvni serie mi vzdalene pripomina dalsi spicku mezi serialy a to je 24 hodin, kde dej jednoho dne je rozparcelovan do nekolika epizod a hrdiny tez tedy sledujeme prakticky v realnem case. Dal uz se nebudu vypisovat, opakoval bych chvalu co tady vetsinou uz je ... Takze plnych 5*, za 1.serii 6*. p.s. tak jak mi poslednich par dilu 1.serie pripominalo 24 hodin, tam mi tento serial pripominaly 2. a hlavne 4.serie celkove (taky proto, ze se to oboji odehrava v Los Angeles) - samozrejme s vetsim prostorem a delsi dobou ... a fakt nechapu co proti ni nekdo muze mit - vzdyt to ma vsechny ingredience potrebne pro kvalitni serial - jsem aspon schopen uznat, ze nektere "neresitelne" problemy jsou vymysleny tak, aby se s nimi jeste v temze dile zametlo - typicky priklad - serverovna v Anaheimu, kde to bylo vyreseno ihned nebo chyceny a "court-house breakovy" Mahone ()

Georgex

Seriál, který jsem hned po prvních pár dílech začal hltat každou minutu dalších dílů. Naprosto geniální první serie vyhoupla tento seriál na můj nejoblíbenější, dokonalé herecké obsazení a výkony, kde u role T-Baga nikdy nevíte, co zase tento slizký padouch provede, tuto roli zahrál Robert Knepper dokonale. Ono, ale všechny postavy jsou zahrány dokonale. Každým dalším dílem jsem očekával jak to nakonec s tím Scofieldem dopadne. Druhá serie nebyla tak dokonalá, nicméně svoje tempo si držela a bavila mě. Třetí serie byla opět dokonalá, škoda, že měla pouze tak málo dílů. Čtvrtá série začíná skvělě, ale ke konci trošku ztrácela tempo. Závěrečný film mi přišel trochu jako parodie na celý seriál, ale aspoň seriál řádně zakončil. Je to seriál, na který se někdy zase rád podívám. ()

giovanni3

Hodně jsem si tento seriál užíval těch nápadů, plánů a všeho.. paráda! Sice po útěku z 1.vězení to šlo logicky dolů, ale pořád bylo na co koukat. 5z5 ()

1kiki16

Je to jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem viděla, jednotlivé díly jsem hltala jedním dechem a nedokázala se odtrhnout, kdyby nebyl ten konec, co byl, tak by mu snad nebylo co vytknout...a naprosto respektuji postavu Michaela Scofielda ()

tommmy89

Presypalo sa veľa piesku, pokým som sa odhodlal pozrieť si tento seriál, namargo toho, že konečne ustála vrava komerčnosti nad týmto dielom, tak prišiel môj čas a zočil som všetky série a vyniesol nad nimi verdikt výborná práca. Z prvoti to bol pre mňa nepodstatný kúsok filmového umenia, pokým sa to nieslo po komerčnej latke medzi dievčatami a chlapcami, ktorí to ospevovali a tak to odomňa odháňali na míle. No keď už konečne prestala tá vlna tiecť, tak som sa do toho pustil a s kľudom angličana som si pozrel a bol spokojný :) No nie na 100%, najviac ma ohúril prvotný príbeh, kde Michael Scofield naplánoval potenciálny útek z väzenia pre svojho brata. Ostatné série sa len letmo vliekli za chvostom svojho stvoriteľa. 1. séria 97% 2. séria 70% 3. séria 83% 4. séria 90% ()

Jello Biafra

Dajte dohromady filmy Big Escape, Dannyho parťákov a MacGyvera a vyjde vám z toho tento skvost. Michael Scofield je geniálny mozog ktorého nezastaví nič a ktorý si poradí so všetkým. Ked príde na titulný útek z väznice tak len čumíte s otvorenou hubou. Druhá séria je tiež dosť slušná a utečenci sa tu naháňajú so skorumpovanými agentmi. Len škoda že u ostatných sérií to tvorcovia presolili. Vo výsledku je to ale jedno. ()

Casablanca

První, možná druhá série. Stejně jako u jiných seriálů, které slavily komerční úspěch, další řady na kvalitě ztrácí. ()

3 AM Code

Okay, mozna sem posledni dobou trochu cynik - proste mi unika kde je ta velkolepost. Celonarodni konspirace (spinave pradlo tech na vrcholu, men in black s licenci 007, znate to) jejiz nasilne vyusteni se vhodne svede na bratra cislo 1. Odvazny a vynalezavy bratr cislo 2 se vydava zachranit bratra cislo 1 do basy. Situace jsou obcas napadite, a obcas priserne predvidatelne (presne vite, co se za 10 minut stane). Vpravde neuveritelne zvraty, ktere jakoby "nahodou" nahravaji deji a spousta "vezenskych" klise. Oh please... fakt nesnasim kdyz ze mne scenarista dela blbce, pokud nejde o recesi (nejde). Tak co tu mame dal: slusne herecke vykony a napeti, diky kteremu si serial zarucene udrzi divaka - tady hodne zalezi jestli ste ochotni pristoupit na "pokracovani priste" v nejnapinavejsi moment - ja tomu rikam vydirani a nici to podle mne magii zvanou 'vypraveni pribehu'. Nemam nic proti gradaci deje, ale tyhle rybarske haky mezi vsemi epizodami jsou az prilis hnusny kalkul. Celkove hezky udelana, ale rozhodne precenovana zalezitost. FOX navic, opojen uspechem prvni sezony, planuje pokracovani - nedivil bych se, kdyby to nekde kolem 3 sezony skoncilo ve stejnejch absurdnich srackach jako 24 hodin. Potencial by tu byl. ()

Smileface

Zatím vyšlo jen 13 dílů, ale musím říct že tenhle seriál je prostě špičkovej. Na konci každého dílu byste nejraději koukli na další, ale ten není :-) Děj je o tom, jak chytře a dokonale naplánovat útěk z věznice. Avšak jako každý složitý plán existuje i zde mnoho možných komplikací, které samozřejmě vznikají ;-) Vyborné herecké výkony a vychytaný scénář bez logických chyb. Napřipomíná vám to něco? Ano, Lost, jenže tohle není Lost, každopádně Prison Break zcela určitě dosahuje jeho kvalit. ()

BMAJTZ

První serie jasně na 5 hvezd ale jestli se tvurci snazili dalsimi seriemi tento serial naprosto pohrbit tak se jim to naprosto povedlo. Jeste tu druhou serii bych zkousl ale zbytek des a hruza. Tohle je jeden z tech serialu ktere meli skoncit po prvni serii. Jako komplexni dilo hodnotim podprumer. ()

Arius

Absolútny fenomén! Minimálne medzi seriálmi, vždy si hovorím že ďalšia séria už bude zbytočnosťou a predchádzajúcim sa nevyrovná, no scenáristi Prison Breaku majú zrejme bezodnú studňu nápadov. Taktiež po technickej stránke perfektné. Čerešničkou sú však charaktery postáv a herecké výkony. Predovšetkým T-Bag, moja najoblúbenejšia filmová resp. seriálova postava. Vrelo odporúčam. ()

FIBO

Fenomén - kdo nezná, neviděl - jako by nebyl. Snad druhej nejlepší seriál (a to že jsem jich něco viděl :)), herecké obsazení, kamera, hudba,... a tak bych mohl pokračovat. Snad všechno co bych sám napsal tu už padlo, kdo nezažije pocit třesoucího se očekávání každého dalšího dílu (S3 každé úterý v noci na náš čas), prostě nepochpí :) "Be good all of you, or I´ll give you the chicken foot!" ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye