Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

Seven47

První série byla zábavná, měla náboj a nápad. Všechno potom...no škoda mluvit, někdy kolem rýžování na "Wicked" a "Frozen" jsem si nebyla jistá, jestli se dívám na fantasy seriál anebo na reklamu na Disneyland. Jako nedala jsem to. Poslední, co jsem zvládla, bylo zapnout ten muzikálový díl. A to bylo strašný. Zvlášť, jak se tam ty dvě nejtepleji projevující se postavy heterosexuálně vzali. Au. ()

J.Lo.

Myšlenka spojit pohádkový a skutečný svět je super, první série byla docela promyšlená, ale už při jejím sledování jsem si říkala, co sakra bude v dalších 6 sériích. Je pravda, že efekty v "pohádkové" části jsou dost slabé, ale kvůli příběhu jim to člověk odpustí. Taky se přiznám, že 24 epizod na sérii už je na mě prostě hodně. Ale at the end of the day, se mi první série líbila a dobře se na to dívalo. Sečteno podtrženo - první série super, druhá už hodně přetahuje, další už nedám. ()

shurin

Další z nových přírustků letošní sezony, vcelku dost originální seriál, slušný začátek, pár mých oblíbených herců, má to spád a i nápad, pokud mají tvůrci vymyšlenou mytologii, která se bude odkrývat nějakým rozumným tempem i v dalších díle/seriich, tak není jediný důvod nedat plný počet hvězdiček, uvídíme dal :) Po druhém a třetím dílu musím zůstat u 5*, ačkoli mi je stále záhadou kam to celé povede, ale dívá se na to dobře, no asi jako LOSTi ;) 23.2.2013: Stahuji z 5* na 4*, začíná to být docela nuda. ()

Deso

Co ma na pitotnej casti asi najviac prekvapilo bol suboj Princ Charming vs dvojica bad boys.I ked ten boj trval naozaj kratko, bol v nom citit jemny vanok serialoveho Spartaka mierne spomalenie boja + krv...celkom zaujimave nato ze je to v podstate rozpravka(k tomu americka) nemyslite? Samotny pribeh je ale uplne o inom a musim povedat ze je naozaj krasne rozpravkovy.Sam som zvedavy akym smerom sa vyberie a dufam,ze pribehy s rozpravkovej casti serialu sa nebudu zaoberat len pribehom Snehulky,ale i dalsie pribehy dostanu priestor. ()

LucyZ

Po prvním dílu jsem se celkem těšila na ty další. Zase Maine, oblíbené dějiště napínavých příběhů. Ovšem s dalšími epizodami přišlo mírné zklamání a trošku nuda. Výborný je Robert Carlyle (jako vždy), sympatická je Ginnifer Goodwin, a překvapivě mi nevadí ani Jennifer Morrison. Špatná volba byl ale ten Charming. ()

pralinka_01

Priznám sa, že ma tento seriál moc nezaujal, ale možno som iba zaujatá, keďže v ňom hrá Jennifer Morrison a tú ja fakt nemusím. Ale aspoň za rozprávkové bytosti (Snehulienka, Princ Krasoň..) dávam dve hviezdičky a seriál má aj v neposlednej rade pekný a originálny príbeh. No, možno to ešte prehodnotím a vrátim sa k nemu. Keď mi pohľad na "Cameronku" nebude proti srsti.. ()

HMTD

Spolu s Hrou o Trůny nejlepší seriál roku. Pro mne je hlavním tahákem seriálu Robert Carlyle a jeho bravurně podaný Rampelník. Musím se ale zmínit i o určité podobnosti ze seriálem Heuréka, byť zde jde o fantasy a tam spíše o sci-fi. A také chyby celkem mrzí, ono když se zamyslíte nad základními parametry města, že do něj nikdo nepřichází ani neodchází a že bylo do příchodu HL hrdinky uvězněno v čase, objeví se spoustu logických problémů, nechcete li o nich přemýšlet je mé hodnocení 90 procent. ()

weris

Waaaau..abych řekla pravdu, dloooouho sem kolem toho chodila a moc se mi do toho nechtelo..jelikož to není můj šálek kafe..aspon sem si to myslela :) ..sem si rikala: Sněhurka, Popelka, Zlá královna??..vše v jednom a v reálném světě??..to prostě nemůže vyjít..ale opak byl pravdou..skvěle propojený pohádkový svět s tím reálným..mám za sebou 4 díly a těším se na další.. ()

Mort09

Když jsem poprvé na CSFD viděl hodnocení tohoto seriálů, říkal jsem si, že to bude pořádná pecka. Po zhlédnutí 7 dílů mám, ale smíšené pocity. Ano je to celkem kvalitní, originální a dobře zahrané, ale zároveň tomu docela dost chybí spádovost. Koncept jeden díl = jedna pohádka (dvě prolínající se linky: pohádková a metaforická v „reálnem“ světě) diváka sice seznámí s postavami Storybrooku, ale hrozně rozmělňuje ústřední příběh, který se vpřed šine jen velmi pomalu. Dalším hendikepem pak je zpracování pohádkového světa. Ten působí jako laciné papundeklové béčko a ne jako úžasné místo plné kouzel. Při celkovém hodnocení mě nakonec pro 4*(75%) zlomila úžasná Morrison, které hlavní role neskutečně sedne. ()

numan

Pár měsíců poté, co Robert Carlyle svým výkonem dovlekl k relativní koukatelnosti SGU, stal se hlavním tahounem dalšího seriálu. Jeho rampelnické uchichtávání mocně konkuruje bezelstnému hýkání Formanova Amadea a to, jak odstínil dvě verze svojí postavy (Rumpelstiltskin vs. Mr. Gold), mu ostatní dřívka z jinak celkem solidního castu musí mohutně závidět. Dvojka Kitsis & Horowitz podle očekávání staví kostky stejně jako v jejich předchozím seriálu Lost, takže každý díl je víceméně věnovaný jedné postavě nebo vztahu a všeliká citová vydírání místy až telenovelózního typu (ach bože, já jsem tvůj otec? apod...) určitě rozpláčou nejednu soucitnou povahu. Na celkem ambiciózní TV projekt chudičká výprava místy připomíná ranní televizní pohádky české televize - tak nějak samovolně jsem občas očima pátral po provázcích, na kterých visí loutkový cvrk. Podobně jako Lost místy dost rozvleklé, ale celkem dobré. Pobavilo. Ovšem bez Carlyla by to byl jen snesitelný průměr. Už jenom to, jak ten člověk zašlapuje šneka.... B-) ()

Ajka13

Příjemný seriál, který dost nevídaným způsobem dokázal spojit pohádku s realitou. To, že jsou některé pro nás klasické pohádkové příběhy překroucené k nepoznání, je spíš výhodou, protože to podle mě vnáší do seriálu něco neočekávaného. Kdo by čekal, že Karkulku nesežral vlk, protože ona sama je vlkodlak a červenou pláštěnku nosí, aby se neproměňovala? A takových podobných "blbostí" je tenhle seriál plný, ale rozhodně se u toho člověk nenudí. ()

A.lis

Arabela po česku, pro dospělé. Ale v době záplavy seriálů je to originální počin. Ačkoliv pojetí pohádkového světa se mi občas zdá až příliš originální. Otázkou zůstává, co vymyslí scénaristi v další řadě? ()

Drky

Zajímavý nápad dostat pohádkové postavy do reálného světa, ovšem nedotažený do dokonalosti. Zhlédnuta celá první série během asi 5dní a musím říct, že někdy jsem musel hodně přemýšlet co se vlastně v předešlých dílech stalo a proč určité postavy jednaly tak jak jednaly, ale postupně se to začalo všechno vybarvovat a vyjasňovat a již se těším na sérii druhou, očekávám od ní, že mě "přinutí" tomuto seriálu přidat ještě nějakou tu hvězdičku navíc. Hodnocení 3* 65%. ()

MyFairLady

Velmi zaujimavy serial, na ktorom je uzasne, ze ide do hlbky zivota rozpravkovych postav. Pribehy posobia ako virus - uz nikdy sa na rozpravkove postavy nebudete pozerat rovnako, lebo budete vediet preco napr. Cervena ciapocka nosi cerveny plast... ()

Stealler

Po prvej sérii. Asi od 3-4 dielu som vkuse rozmýšľal nad tým, či si seriál zaslúži 2, alebo 4 hviezdy. Prečo iba 2: najmä kvôli postave a hereckému výkonu Henryho (Jared Gilmore). Jeho úloha v deji mala byť celkom zrušená, alebo aspoň do základov prerobená. Naivné a infantilné chovanie ostatných postáv, keď bol na scéne Henry mi liezlo nehorázne na nervy a nie raz som mal chuť sa ne seriál celkom vykašľať. Nebyť jeho, určite by som rozmýšľal aj nad 5 hviezdami. Hocičo povedal, resp. poprosil/chcel od ostatných postáv, to sa aj stalo, nech to bolo akokoľvek proti ich príbehovému charakteru, alebo chovaniu. Jeho postavu považujem za jediné mínus seriálu, ale tak obrovské... škoda ďalej reči. A teraz sa dostávame ku kladom. Ak by som nevedel aké má seriál hodnotenie, asi by som skončil pri pilote, našťastie, už hneď ďalším dielom sa dej poriadne rozpúta a diváka vtiahne do seba. Chvíľu som si myslel, že rozprávková časť bude iba samé cliché... Nemýlil som sa, ale v takomto prevedení to absolútne vôbec nevadí. Je pravda, že viac som sa tešil na časti odohrávajúce sa v 'realite', ale aj fantasy prostredie malo niečo do seba (záverečný súboj s drakom,). Ešte jedna malá výka. Skúsiť seriál potlačiť viac do dark fantasy. Áno, Rampelník a Kráľovná dávajú deju tú správnu temnú atmosféru, napriek tomu by možno nezaškodilo viac pritlačiť na pílu. Na záver musím vyzdvihnúť postavu Rampelníka / Mr. Golda (Robert Carlyle), ktorý v oboch dejových líniach podáva neskutočné výkony. ()

Valetol

První řada bavila, bohužel po čtvrtém dílu druhé série, je to pro mě těžká nuda a problém se donutit koukat na další díly. ()

iL3gAl

Hned na úvod musím zmínit originalitu celého seriálu. Je to sice svým způsobem ptákovina ale má kouzlo - kouzlo bavit... Za týden jsem zkouknul první sérii bez jediného zaváhání. Musí se ocenit hlavně přechod z pohádkového světa do našeho a naopak. Jediná výtka směřuje k trikům protože takového draka jakého mají v první sérii si může dovolit kdejaký film na dně odpadu. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015