Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

ronas

Som definitivne namotana. Serial plny zaujimavych postav s prepletenymi osudmi. kazdy uskrn, usmev, pohlad ma vyznam a vy sa neviete dockat dalsej sceny. uzasne, neocakavane, dojemne, zabavne a krasne! ()

Mia Zoldy

Milujete rozprávky? Tak čo môže byť lepšie ako jedna poprepletaná sieť všetkých rozprávok v jednej koláži pričom každý kúsok do seba postupne a dokonale zapadá. Perfektný námet a musím povedať výborné spracovanie. Veľmi dlho som si nebola istá Jennifer Morrison a priznám sa, aj teraz v druhej sérii sú momenty, kedy mi jej výraz tváre často nesedí. Ale keď vezmeme do popredia výkony hercov ako Robert Carlyle, Lana Parrilla či Ginnifer Goodwin, je to zanedbatená pripomienka. Carlyle sa neskutočne hodí do role Rampelníka (vadí mi slovenský preklad Martinko Klingáčik - absolútne na jeho postavu to nesadí). Ginnifer je dokonalá Snehulienka a Lana zas dokonalá zlá kráľovná. Ak milujete rozprávky, toto budete tiež milovať. ()

Allein4

Ze začátku jsem to hodně sledoval, zejména díky geniálním výkonům "SG:U Rushe" (Robert Carlyle), ale pak jsem ztratil zájem, když se to nijak moc nerozvíjelo a začalo nudit. Teď už si na to pomalu ani nevzpomenu. ()

Thomas43

Je to jeden ze seriálů, který člověka chytne a vtáhne do děje, takovým způsobem, že člověk chce sledovat jeden díl za druhým. Propojení pohádkového a reálného světa je opravdu hodně kvalitně zpracované. Když jsem viděl prvních 10 minut prvního dílu, říkal jsem si nic moc. Ale můžu říct že jsem se na ten díl dodíval do konce a byl jsem nadšen. Netrvalo mi dlouho a shlédl jsem díly všechny. Teď už jen nedočkavě čekám zase na další díly až vyjdou. Samozřejmě je potřeba mít alespoň trošku oblibu v pohádkovém světě plném kouzel. Taky Robert Carlyle v roli Rampelníka a pana Golda hodně děj oživí. Upřimně Rampelníka jako postavu mám nejraději, toho si také určitě oblíbíte. Opravdu vřele doporučuji :). ()

Aria

Po shlédnutí prvních dílů jsem si říkala, zda-li se mám dál trápit touhle křečovitou rádobyvážnou věcí... Ale nakonec jsem tomu dala šanci a udělala dobře. Děj se příjemně rozjíždí, je to tak nějak příjemně seriálové, není na vás v žádné epizodě chrleno přehršel informací a zvratů a přitom se děj velmi přirozeně vyvýjí (někdo by řekl, že je to naopak špatně, ale třeba u takových Vampire Diaries v jednom dílu stihne někdo umřít, obživnout a zase umřít, začnete se pak nudit nad tím, jak je to dějově přeplácané). Postavy jsou přirozeně vykreslené, smekám klobouk za postavu Rampelníka (Robert Carlyle), který mě baví asi nejvíc ze všech, hned po něm následuje Karkulka, škoda, že je jen hodně vedlejší postavou. Na blití mi je občas jen té vizuální stránky při tvorbě kouzelného světa. Buď si to někdo pěkně odflákl a nebo k tomu pustili někoho, kdo umí s grafikou asi tak jako já. Nejvíc patrné mi to přišlo v epizodě s Říší divů (prostě ble). Ale jinak se mi nápad s pohádkovým světem a naším docela zamlouvá, takže hurá na druhou sérii.... ()

Film2

Zpočiatku som dosť váhal nad týmto seriálom, ale nakoniec si ma získal veľmi, vynikajúci seriál, odporúčam každému! ()

Kikina33

Skvělý nápad, jak dostat do jednoho seriálu všechny pohádkové bytosti, o kterých kdy v Americe slyšeli. Celkem napínavý děj u každé epizody a dobře propracované série, které zaručeně dokoukáte, protože vám nedá spát, jak to vlastně nakonec dopadlo. Obvzlášť pěkně jsou udělané flashbacky do pohádkové říše, které v každém díle víc a víc přiblíží či vysvětlí dané situace. Obsazení, vzláště u některých postav je velmi dobré a tak jen doufám, že seriál bude pokračovat, tak dobře jak dosud. ()

Giordi

Seriál vůbec není špatný, je zábavný a dokáže vtahnout. Líbí se mi zejména to, že postavy zde nejsou černobílé a vyvíjejí se, seriál probíhá výrazné a často nečekané zvraty. Ke spousta postavám chovám sympatie (oblíbenou postavou je nejen pro mě hlavně Rampelník a Zlá královna, což jsou paradoxně ''zlé'' postavy. Proč v uvozovkách, to nelze vysvětlit v několika větách, ale je potřeba vidět seriál). Je otázkou, jestli je ona kletba, která měla zničit životy a štěstí všem pohádkovým postavám je vůbec nějakým trestem. Pohádkové postavy totiž ztratí paměť a vytvoří se jim falešné vzpomínky. V městečku Storybrooke tak vlastně žijí docela šťastně nový život a vzhledem k výpadku paměti jim nic nechybí. Častými skoky v ději mezi minulostí a současností však někdy vznikají až ''díry'' (chyby) v dějové linii. Jakoby scénáristi zapomněli, co už jednou ukázali. Ne každý si toho ale vždy všimne pokud není trochu hnidopich. Příběh je natolik rozmělněný, že mírně nepozornému divákovi můžou tyto věci klidně uniknout. Místy některé dějové zvraty a jejich řešení působí neskutečně účelově. Někdy je prostě vidět, že se scénáristi v ději dostanou do zdánlivě neřešitelné situace, a tak si vymyslí na poslední chvíli nějaký kouzlo nebo bytost, která se do seriálu snese jak deus ex machina a vše je v pořádku vyřešeno. Seriál těmito situacemi nešetří a někdy působí neuvěřitelně naivně a směšně. Snižuje to i napětí v seriálu!!! Na všechno má nějaké řešení. Musím říct, že občas mi to trochu vadí. Tvůrci dost využívají existence magie v seriálu. *SPOILERY* Frustrující je hlavně podkopání významu samotný kletby na začátku, kdy se ukáže, že cestovat mezi světy až tak těžký neni (zatímco v první sérii to bylo něco co se nikdy nikomu nepovedlo a nikdo neznal jiný způsob než mocnou kletbu, která vytvořila pohádkové městečko. Nelogické až tupé je chování některých postav. Jakoby hlavní postavy každou chvíli hodily za hlavu, že ještě před chvílí byli velcí nepřátelé s jinou postavou a přes všechny zvěrstva a krutosti a pokusy o zabití jsou OK a všichni se zase kamarádí. Taky mi vadí oživování mrtvých postav, ubírá to na prožitku z jejich smrti, když víte, že možná mrtví nejsou, nebo je další sérii znovu oživí. celkově: 85% ()

vobbov

První série tohoto seriálu mě velice příjemně překvapila a ačkoli se jedná o hodně sladký děj, tak jsem to bral jako pěknou delší pohádku. Nicméně touto první sérii to mělo i skončit. Z druhé série se stal absolutní shit a končím s tímto seriálem nadobro... Škoda, mělo to dobrý potenciál. ()

Lady Marcy

Moc mě bavilo sledovat detaily prolínání se mezi pohádkou a realitou. Životy všech jsou podivuhodně propojené a v každém díle je vám poodhalen další chybějící kousek skládačky. Každý díl skončí tak aby diváka donutil okamžitě si pustit další. Nejlepší postava je Rumpelník alias pan Gold. Sněhurka a princ Krasoň mi tam ale pěkně lezou na nervy. ()

Mag67

Nějak jsem dokázala shlédnout první sérii (bylo to zajímavý), ale potom mě to přestalo bavit. Pak jsem shlédla 4. sérii kvůli Frozen (nic moc teda) a ted jsem zjistila, že odkoupili práva na Rebelku, takže chci zjistil co to sakra, jakože cože. (ABC odkupuje Disney) (Nové informace: Disney vlastní ABC) ()

ssarka

nápad víc než zajímavý,pohádky miluju a tohle tady ještě nebylo,takže jsem byla dost zvědavá,jak to všechno je...trošku levnější provedení mi nevadí,ani ta šílená animace v pohádkovém světě....momentálně jsem u teprve 11-tého dílu,ale už mě to začíná dost nudit...zápory přes které se asi nedostanu a po 15-tém dílu,do kterého to mám stažené,už nebudu pokračovat,jsou: 1. Carlyle jako Rampelník je výborný,ale zasekl se v jedné poloze a v každém díle hraje to stejné,protože mu to role nařizuje 2. uplně v každém díle se dívat na to,jak blondýna a bruneta stojí tváří tvář-v kavárně,kanceláři,na ulici,v obyváku aj- a hrají upřené pohledy do očí a říkají si,že jedna je mrcha a druhá jí vyhrožuje vyhazovem,to mě fakt nebaví 3. Sněhurka a Krasoň se vezmete se nevezmete se vezmete se nevezmete,neser mě Blaženo....dost dost dost,vidět tohle 89x to je jak Tak jde čas....kdyby to mělo cca 15 dílů,dám 4 hvězdy bez váhání,takhle ani omylem.. ()

Shaman1135

Nádherná ukážka toho, že dobrý nápad skrátka nestačí. A tobôž, pokiaľ vám nohy podlamuje generický a nudný scenár, a nezaujimaví, toporní, strašne prehrávajúci a jedným slovom hrozní herci (Jennifer Morrison je doslova synonymom tohto označenia). Väčšina epizód je zbytočné dlhá, tvorcovia sa len točia na mieste a keď už konečne nakopnú niečo zaujímavé, hneď v ďalšej scéne sa tomu otočia chrbtom. Škoda, dobrá myšlienka utopená v nekompetentnosti osadenstva. ()

amanda7

Príde mi to totálne prekombinované , preintrigované a psychoanalýza rozprávkového typu je naozaj trápna. Snehulienka je totálne otrasná ušatá mužatka s nulovou charizmou a parochne to ešte zhoršujú, takže sa s ňou neviem stotožniť ani na sekundu. Všetkým týmto seriálom veľmi ubližuje množstvo dielov a potom sa v tom už úplne strácate a neviete o čo tam vlastne chce ísť. Snaha o ďalšie pokračovania vytvára absurdné zvraty, ktoré nedávajú zmysel ani v rozprávke a potom sa musia zdĺhavo psychologicky vysvetľovať. Takže ďalšie pokračovanie... ()

mia.com

Totálně jsem se do seriálu zamilovala. Hlavně do mladých mužských hrdinů, kteří jsou všichni totálně k sežrání! Ale Hook je numero uno :D. Bavilo mě, jak se postupně odhalovaly souvislosti a vše do sebe skvěle zapadalo. Během řad, po vyřešení problémů, mě facsinovalo, že zas nenásilně nastal další a dobrodrůžo pokračovalo. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015