Sabrina - mladá čarodějnice

• USA Sabrina, the Teenage Witch (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, (1996–2003), 59 h 27 min (Minutáž: 21–22 min)

Melissa Joan Hart, Nick Bakay, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane (více)

Série(7) / Epizody(163)

Tajomstvo študentky Sabriny okrem jej strelených tiet a kocúra Salema nepozná temer nik... Sabrina Spellmanová (Melissa Joan Hart) je úplne normálne mladé dievča – vlastne bola... Presnejšie povedané bola do svojich šestnástich narodenín, pretože vtedy jej totiž jej trochu zvláštne tety Hilda (Caroline Rhea) a Zelda (Beth Broderick) oznámili, že ona a celá jej rodina z otcovej strany má čarodejníckych predkov! Sabrine sa toto nie bezvýznamné tajomstvo, o ktoré sa okrem tiet delí i so strašne ukecaným kocúrom Salemom (bývalým čarodejníkom, ktorý túžil ovládnuť svet), darí viac-menej úspešne tajiť nielen pred jej dlhoročným priateľom Harveym (Nate Richert), ale i pred sympatickým manažérom malej kaviarne Joshom (David Lascher), ktorý jej o čosi neskôr náhle vstúpil do jej života...

Nebolo to však vždy ľahké, pretože spočiatku sa ešte len musela naučiť, ako svoje novonadobudnuté schopnosti ovládať a udržať ich pod kontrolou – a aj keď už sa jej to celkom darilo, vždy sa vyskytli nejaké nečakané problémy, do ktorých bol, nevedno prečo, obvykle akýmsi záhadným spôsobom zapletený Salem... A Sabrine bolo samozrejme tiež jasné, že jedného dňa, nech už to bude kedykoľvek, sa im so svojím tajomstvom predsa len bude musieť zveriť – a potom už jej ostáva len dúfať, že ju nezatratia, nezačnú sa jej báť, neprestanú jej veriť a, a to je hlavné, neprestanú byť jej priateľmi!

Než sa tak ale stane a ona bude musieť prijať, čo jej osud nadelí, bude si na vlastnej koži musieť vyskúšať, aké ťažké je pokúsiť sa skĺbiť obyčajný život študentky so svojimi neobvyklými schopnosťami – a nezblázniť sa! :-) Ešte šťastie, že na začiatku ani len netušila, že bude napríklad musieť získať čarodejnícku licenciu, inak o svoje schopnosti príde! Alebo že bude musieť odhaliť akési rodinné tajomstvo a pritom spozná veľa svojich pomerne excentrických príbuzných z „Iného sveta“! Alebo že raz bude svoj život možno viesť niekde úplne inde, bez svojich tiet a načas i bez Harveyho, a že jej svetom poriadne otrasú nespoľahlivá kráľovná večierkov Morgan (Elisa Donovan), ufrflaná pesimistka Roxie (Soleil Moon Frye) a počítačový fanatik Miles (Trevor Lissauer), ktorý verí v nadprirodzeno... (TV Markíza)

tommmy89

Sabrina, jej kúzla a kocúr Salem. Detskú tvár v rokoch 1995-2000 nemohlo očariť nikdy nič viac, ako vidieť efekty na filmovom plátne skôr, než vyšiel napr. Harry Potter. Prvotné zážitky z kúziel, zaujímáveho motívu, ba aj viac.... V časoch dospievania som presedlal na seriály / filmové rozprávky a Sabrina bola môj Piaty element ! :) 4 z 5 ()

giovanni3

Jo Sabrina dokáže udělat fůru problémů svým tetám i kamrádům, ale ty její patálie jsou příjemné.. Takový nenáročný seriál. Průměrné 3z5 ()

widla

Prostě seriál mého mládí, ať už je jakkoli stupidní a trapný, pořad se na něho budu dívat... je to klasika:-) ()

Merv

Chápem že tento žáner nikdy nebol najoceňovanejší, a bol zaraďovaný medzi prehnité teenagerské bezduché seriály o problémoch typu "Kde mám náušnicu?" a "On ju zbalil? No to snáď nie! ". Kedysi som to sledoval, to s odstupom času sa nato pozerám veľmy skepticky. Ale priznajme sa- kto by sa pozeral radšej na Hannu Montanu než na toto? ()

NICOX

No v podstatě je to hrozná blbost, ale ještě tak před pěti lety sem na to občas koukla.. Nebýt těch čarodějnickejch tetiček byla by to pěkná nuda. 45 % ()

Dargel

Tak k tomuhle mě dostala sestra a i když to je spíš slabší seriál, tak musím být doopravdy vděčný. Naprosto jsem se zamiloval do kocoura Salema, který mě svými hláškami vždy uzemní přívalem smíchu. 4* dávám hlavně díky tomu chlupáčovi, který drží mojí pozornost. ()

see_sawandrew

Seriál s podprůměrnou hlavní postavou, ale vysoce naprůměrnými postavami vedlejšími - především v prvních třech sériích. Kocour Salem chrlí hlášky jako sopka, kouzelná Hilda s přísnou Zeldou se přetahují o zlomyslného ředitele školy Pana Crafta, a boyfriend Sabriny Harvey je přímo dokonale hloupý. Vždy s radostí vzpomínám na epizody, kdy pan Craft omládl a modernizoval školu, Harvey otěhotněl, Sabrina se proměnila v kluka, Salem plánoval ovládnout svět, Hilda rozjížděla houslovou kariéru, Sabrina viděla do budoucnosti či Salem, když simuloval. S dalšími řadami kvalita postupně klesá až na hranice odpadu, ale první řady jsou mistrovské - a to také díky nadprůměrnému dabingu. 70% "Au, pomóóc!" - "Saleme! Proč máš hlavu v té sklenici?!" - "Trčím tady už hodinu!" - "A proč jsi nezavolal dřív?!" - "Nevadilo mi to, dokud mi nedošly karamelky." ()

Bohemák

Pár opravdu povedených vtipů, docela sympatické postavy a ve srovnání s harrypotrovskou mánií a dalšími mladými čaroději a jejich historkami se tenhle seriál věnuje běžným starostem dospívající dívky. Přijatelné, ale nic, bez čeho by se lidstvo neobešlo. Po 3. sérii už však jen ztráta času. ()

reditelka

Pohodový seriál, u kterého si odpočinete po návratu ze školy nebo z práce. I když přiznávám, že bez Salema by mě to asi nebavilo :-) ()

Petr.Kocfeld

Neni to spatne a je to komicke.Sabrina je docela hezka...Kocour Salem je jeji protipol.Tento serial ma sve osobite kouzlo a Melissa Hart zde vypada dobre a neni hloupa. ()

jasiska

Ja Sabrinu delím na seriál s Harveym a biedny zvyšok. Obzvlášť v mladšom veku som to však mala veľmi rada. Nedá mi nespomenúť kocúra Salema:-) ()

Yardie

U tohoto seriálu jsem obědvával. Ze začátku to byla celkem zábava, ale postupem času se z toho stla celkem nudná a trapná podívaná. Je to celkem škoda, protože první série by měly na ty 3 hvězdy asi. Ale potom to šlo do kytek. A nebýt pekelného kocoura Salema, bylo by to ještě horší. Howgh! ()

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)