Dva a půl chlapa

Ukázka z filmu 73
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (více)

Série(12) / Epizody(261)

Charlie je bohatý starý mládenec s domem na pláži, který s lehkostí dostane každou ženu. Jeho spokojený život v Malibu je ale narušen, když se k němu nastěhuje jeho bratr Alan, který se právě rozvádí. Alan navíc není sám - má osmiletého syna Jakea. A ten dá Charliemu teprve zabrat... (TV Nova)

Dale

Tento sitcom mi nikdy k srdcu neprirástol, asi kvôli zloženiu trojice hlavných hrdinov: 1. ožratý hajzel, ktorého najväčším koníčkom je oblbovanie žien, 2. lakomý príživnícky lúzer, ktorý síce zo začiatku mal aj kladné morálne vlastnosti, no po odchode Sheena sa z neho stal rovnaký hajzel ako jeho seriálový brat, 3. malý lenivý debil, ktorého zo začiatku zaujíma len jedlo, neskôr hulenie trávy a ženské. Ani vedľajšie postavy matky a služobnej neovplývajú kladnými vlastnosťami, takže som mal pri sledovaní zvláštne pocity, keďže som si nemohol obľúbiť žiadnu z postáv. No vzhľadom na spomínané charaktery sa občas udiali aj vtipné momenty, ale nebolo ich toľko, ako by ich pri kvalitnom sitcome malo byť. Zvlášť, keď si po pár častiach zvyknete na to, čo postavy stále dookola robia a rozprávajú a tak vám už ani záklandé ťažiská humoru - neskutočná debilita syna alebo vzťah bratov k matke neprídu vtipné. Po výmene Sheen/Kutcher už síce máme aspoň jednu normálnu postavu, no veľa sympatií vo mne Ashton nevzbudil a ani vtipných momentov veľa nepriniesol. Bolo to také varenie z vody, keďže polovičný chlap dospel a neskôr sa aj vytratil, tak ani názov seriálu už nemal žiadny význam. ()

hejahou

Skvělý seriál na odreagování. Vždy dokáže zlepšit náladu. Některé hlášky nemají chybu. Aťž jsou skoro všechny díly o tom samém, každý je jiný.. Spolu s Přáteli patří do mé filmové klasiky. ()

zablaga

tri hviezdičky sú za milé začiatky, kde išlo najmä o vzťah Charlie a malý Jake, či skrachovaný Alan. Bohužiaľ postupom času stavili na iný humor, pre mňa ďaleko neprístupnejší, ktorému neholdujem.. ()

villon17

K popukání to nejni, ale nepovedený taky ne. Na některý vtipy je dokonce třeba trocha inteligence a to se cení. Hvězdičku přidávám po tom, co Charlieho nahradil Ashton. Řikejte si, co chcete, ale ten kluk umí hrát a neni takový šovinistický hovado jako postava Charlieho. ()

Marek1991

Seriál mojej mladosti. Seriál v ktorom hrala hlavná postava v podstate svoj život. Ironický, cynický až vulgárny, ale parodujúci sám seba. Poukazuje na svoje chyby a poklesky a zároveň neschopnosť sa zmeniť. Charlie je bohatý patologický sukničkár, ktorý miluje alkohol, povaľovanie sa a rád experimentuje. Jeho brat Alan je rozvedený otec malého chlapca, zároveň je lakomec a neschopný sa postaviť na vlastného nohy, je to veľký tragéd v každej situácii svojho života, zároveň veľmi naivný. Dopĺňa ich dospievajúci Alanov syn Jake, ktorý miluje sa prežierať, nedbá na svoje vzdelanie a vývoj a skôr preberá správanie svojho strýka Charlieho. Vedľajšie postavy sú napríklad sebecká matka dvoch hlavných postáv Evelyn, bývalá manželka Alana Judith, ktorá sa správa ako sekera, Rose chorobne zamilovaná susedka do Charlieho, Berta obézna pani domáca v dome Charlieho, ktorá je svojím spôsobom šialená, nedáva si servítku pred ústa, tiež miluje uletený spôsob života, ale zároveň ho u Charlieho kritizuje. Niekedy som mal pocit, že sledujem súčasnú realitu sveta. Strata hodnôt a zamenenie si ich s vlastnými. Bohatého lenivca, ktorý si len užíva a všelijaké iné chorobné povahy účinkujúcich. Niekedy som v tom videl situáciu Slovenska, situáciu kapitalizmu, situáciu života dneška. V seriály sa už tradične objavilo veľa známych postáv, prebralo sa mnoho tém a prešiel dlhým vývojom, avšak zanechal si svoje črty. Milujem ho sledovať popoludní po škole, ale ani v hociktorú inú dobu ma nenudí. Naviac sa tam vystriedalo veľa krásnych žien. Nesúhlasím s konaním postáv, ale tým, že sparodovali samých seba a urobili zo seba komické postavy a občas poukázali na svoje priestupky a neobhajovali ich, len poukázali na svoju slabosť, ma presvedčili. Je to akoby ukážka slabostí moderného človeka. Veľmi sa na tom bavím. Naozaj nemusím rôzne moderné iné ironické seriály, ale tento je akýsi iný. Prebieha síce tak, ako mnohé iné v prostredí domu, tu Charlieho na pláži v Malibu, ale má svoje čaro, je až naturalistický. Priame, nekašle sa to, ide na vec, nič trápne, len to neskončilo akoby som chcel, je to však pre mňa kultový seriál. Nové diely s Kutcherom už sú pre mňa iný seriál, Dva a pol chlapa pre mňa skončili s Charliem. Ach, Charlie kedy sa zmeníš? Držím ti palce, je ťa škoda, mal si na to možnosť v tomto seriály, bol by to nádherný koniec so zmenou patologicky chorého človeka na skutočného silného chlapa. ()

Torision

Celkem povedenej seriál na oddych s celkem sympatickým obsazením. Sice nepřináší nic novýho, ale na relax to stačí v poho. ()

Crazer

Zase tak vtipné určitě všechno není a vadí mi tu "ten divákovský smích", kdy po každé větě slyšíte jen automatické hihňání ... právě tohle ubírá na vtipnosti sitcomu. ()

khedy

I když se to vlastně celé točí jen kolem Charlieho a jeho známostí, tak se jedná o vcelku dost zábavný a pohodový seriál. Žádné velké výbuchy smíchu se sice většinou nekonají, zato si u toho vždycky výborně odpočinu. ()

ConanVJ

Další z nekonečné řady hloupích amerických sitkomů, který mě nudějí a nic moc vtipnýho v nich nevidím. Občas se zde mihnou i nějací mí oblíbenci a jen díky tomu tomu dávám 1*, takže 10% zaKutchera, M.Fox a pár dalších :) ()

ladko

Trochu nedocenený sitcom, ktorý si napriek vysokému počtu sérii stále drží kvalitu a dokonca by som povedal, že zreje ako víno a i v šiestej sérii skvelo baví. Charaktery sú parádne napísané a to nielen ústredná "2 a polka", ale netreba zabudnúť na perfektnú stalkerku Rose, či Bertu(čo hláška-to perla...). Dúfam, že ešte pár sezón vydrží... ()

VojinRyan

Charlie Sheen hraje sám seba. Neuveriteľné ale je to tak. A čo je na tom vtipné?? No predsa Charlie Harper a jeho príživný brat Alan. Veľká škoda, že už seriál nepokračuje aj spolu z Charlie Sheenom, keďže debili tvorcovia mu nedali ani spätné vrátka pre prípadný návrat. Ale čo už. Prvých 9. sérii stálo rozhodne za to. Bez neho to už nebude ono. ()

selfesteem

Chtěla bych jen upřesnit, že 5 hvězd je za první díly s Charliem Sheenem, a v době, kdy je Jake ještě "malý". Jakmile kluk vyroste, seriál postupně ztrácí na humoru a nápaditosti. A díly s Ashtonem Kutcherem, tak ty mě nezaujaly vůbec. ()

Korbitch

Z počátku jsem to vůbec nesledoval. Když jsem pak začal, působil na mě seriál mnohdy lacině až levně. Jenže jakmile se jen trochu seznámíte s postavami, vylepší se scénář, jako že za ten půlrok, co to sleduju to šlo hodně nahoru, nemůžu jít níž. ()

phoebess

Ačkoliv jsem vždycky Jona Cryera považovala za tahouna seriálu, po odchodu Charlieho Sheena a příchodu Ashtona Kutchera jsem musela uznat, jak skvělý přihrávač Charlie byl... Už to není ono, pohřbili těch krásných 8 let "novým" příběhem, který už ale postrádá tu pravou štávu, škoda. :( ()

havLord

"Dva a půlchlap" je dobrý sitcom jen tím, jak křišťálově čistě sitcomový sitcom to je. Viz jeho: znělka, střih, kulisy, "autentický" smích publika, gagy, repliky a veškerý dialogy a charaktery s jasně daným rámcem chování a vyjadřování. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (více)