Reklama

Reklama

Czas honoru

(seriál)
Drama / Romantický / Válečný
Polsko, (2008–2014), 74 h (Minutáž: 45–50 min)

Hrají:

Jakub Wesołowski, Agnieszka Więdłocha, Jan Englert, Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Ewa Wencel, Krzysztof Globisz, Piotr Adamczyk (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(90)

Obsahy(1)

Třináctidílný seriál sleduje osudy skupiny v Anglii vycvičených záškodníků, kteří mají roku 1941 na území Polska co nejvíc znepříjemňovat život Němcům. Ne vždy jde všechno jednoduše, potkávají i své bývalé známé, a ne vždy je jasné, kdo pomůže a kdo je udavač. Nechybí ani milostná zápletka. (honajz)

Recenze (6)

LukasKalasek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdo by to byl do těch Poláků řekl. Vrátili se snad doby Čtyři z tanku a pes? Opravdu jsem nečekal, že dokáží vyprodukovat vynikající televizní seriál se skvělou hudbou, historicky autentickou zápletkou a obstojnými hereckými výkony. Přirovnal bych to asi k našim Četnickým humoreskám (bez skvělého českého humoru tedy), přirovnání k Bratrstvu neohrožených mi přijde trochu přehnané. Jediná věc co mi vysloveně vadila byli polsky mluvící němečtí vojáci, přece jenom kdyby mluvili německy, dodalo by to tomu tu pomyslnou třešničku na dortu. ()

korok 

všechny recenze uživatele

Výtečný polský seriál zobrazující osudy několika členů skupiny odporu tzv. „Cichociemnych“ a jejich blízkých během a po druhé světové válce. Seriál je inspirován historií skupiny diverzantů, kteří byli vyškoleni v Anglii, aby se mohli vrátit do válkou zmítaného Polska a bojovat za osvobození a nezávislost. Seriál sestává z pěti řad po 13 dílech. Děj prvních tří řad se odehrává roku 1941, čtvrtá řada roku 1944 a zatím poslední pátá řada zobrazuje osudy skupiny na konci války a těsně po jejím zakončení. V poslení řadě se tak vystřídá boj proti nacistům v boj proti komunistům. Výborné herecké výkony jednotlivých představitelů, inspirace některých akcí skutečnými údálostmi, které se v Polsku staly a to, že každý díl končí nesmírně napínavě jsou lákadlem proč si seriál nenechat ujít. Seriál podle mého svědčí o stále vzrůstající kvalitě polské kinematografie. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Evidentně se to celé inspirovalo v Band of Brothers, ale je to o hodně lepší než podobný nedávný polský seriál na podobné téma Tajemství šifrovací věže. Některé scény jsou velice dobře natočené, jiné chladněji a moc do děje nevtáhnou, ale určitá zručnost, slušná výprava i herecké výkony jsou na dobré úrovni. ()

Pttak 

všechny recenze uživatele

No co k tomuhle skvostu dodat? Snad jen, že krom slabší šesté série je to špička ve svém žánru a že soundtrack Bartosze Chajdeckiho plus písničky co zpívá Katarzyna Sawczuk v sedmé sérii (Powstanie) se mi fakt líbí. Jeden nedostatek bych, ale našel. Kdyby němci mluvily mezi sebou německy bylo by to ještě lepší. ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čas odvahy je výborný seriál založený na historických základoch so značnou mierou presnosti a pedantnosti. Týka sa mladých poľských diverzantov, ktorých mladosť zapadla do obdobia 2. svetovej vojny. Dej je rozdelený do 6 sérii po 13 dieloch a prvá séria začína v roku 1941 v škótskom výcvikovom tábore a dňa 16.2.1941 sa uskutočnil prvý výsadok nad vlasťou, nad krajinou obsadenou nacistami zo západu a rusmi z východu. Išlo o tzv. skupinu Cichociemnych, tento názov vznikol v Škótsku medzi poľskými vojakmi. Cieľom skupiny bol zo začiatku ilegálny boj s Nemcami s dôrazom na špionážne a diverzné akcie a začlenenie sa do podzemného odboja. V seriáli sa stretávame s hrdinami, ich pomocníkmi, bez ktorých by sa nemohli včleniť do hnutia, ale stretávame sa aj s kolaborantmi. Mladí vojaci nechcú zomrieť, chcú bojovať a túto bitku aj vyhrať najskôr s Nemcami, potom so Sovietmi a nakoniec s poľskými komunistami. Na tento rozsiahly seriál môžu byť poľskí autori naozaj hrdí, podarilo sa im niečo čo bolo už dávno ich povinnosťou, objasnili nám činnosť a osudy vojakov zo skupiny „Cichociemní“. ()

Galerie (217)

Reklama

Reklama