Reklama

Reklama

Czas honoru

(seriál)
Polsko, (2008–2014), 74 h (Minutáž: 45–50 min)

Hrají:

Jakub Wesołowski, Agnieszka Więdłocha, Jan Englert, Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Ewa Wencel, Krzysztof Globisz, Piotr Adamczyk, Karolina Gorczyca (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(90)

Obsahy(1)

Třináctidílný seriál sleduje osudy skupiny v Anglii vycvičených záškodníků, kteří mají roku 1941 na území Polska co nejvíc znepříjemňovat život Němcům. Ne vždy jde všechno jednoduše, potkávají i své bývalé známé, a ne vždy je jasné, kdo pomůže a kdo je udavač. Nechybí ani milostná zápletka. (honajz)

Recenze (7)

1234Horymir 

všechny recenze uživatele

Skvělá výprava, technika, lokace. První série je super - příběh je odlišný od všech podobných filmů o odboji. Řeší se hlavně vlastní průšvihy kvůli nedodržování zásad konspirace. Ve druhé sérii už se rozbliká v hlavě kontrolka, že příběh nabral divný směr. Třetí série je klasická pohádka, jako Tajemství šifrovací věže, ale proč ne - akce a napětí nechybí, i když to není reálný příběh. Zato čtvrtá série už je peklo - příběhem myslím - taková telenovela Zlatá labuť. Další sérii už bych nedal. ()

Pttak 

všechny recenze uživatele

No co k tomuhle skvostu dodat? Snad jen, že krom slabší šesté série je to špička ve svém žánru a že soundtrack Bartosze Chajdeckiho plus písničky co zpívá Katarzyna Sawczuk v sedmé sérii (Powstanie) se mi fakt líbí. Jeden nedostatek bych, ale našel. Kdyby němci mluvily mezi sebou německy bylo by to ještě lepší. ()

Reklama

LukasKalasek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdo by to byl do těch Poláků řekl. Vrátili se snad doby Čtyři z tanku a pes? Opravdu jsem nečekal, že dokáží vyprodukovat vynikající televizní seriál se skvělou hudbou, historicky autentickou zápletkou a obstojnými hereckými výkony. Přirovnal bych to asi k našim Četnickým humoreskám (bez skvělého českého humoru tedy), přirovnání k Bratrstvu neohrožených mi přijde trochu přehnané. Jediná věc co mi vysloveně vadila byli polsky mluvící němečtí vojáci, přece jenom kdyby mluvili německy, dodalo by to tomu tu pomyslnou třešničku na dortu. ()

Beuthen 

všechny recenze uživatele

Po první řadě: Horší 4*. Plus - autenticky působící výprava a scéna (včetně užití dobových záběrů), herecké výkony, větší část děje. Minus - některé dějové zvraty a možná přílišná (líbivá i uhlazená) vizuální přitažlivost. Navíc hlavní hrdinové okamžitě porušili zákaz styku s nejbližšími, což ale buduje síť kontaktů a vztahů v celé seriálové dramaturgii, i když dost očekávatelně: chcete-li milostné motivy, máte je mít. Takže příliš romantiky, milostných scén s tomu odpovídající hudbou, což se vymyká některým podstatně syrovějším polským válečným seriálům. Hlavně Kolumbům (Kolumbowie) i Polským cestám (Polskie drogi), kde druhý z nich ovšem potlačuje činnost nekomunistického polského odboje téměř na minimum s částečnou výjimkou hlavního hrdiny, který pořád neví, kam vlastně patří. Czas honoru se proti tomu soustřeďuje na "prozápadní" odboj příslušníků Armie krajowej. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Evidentně se to celé inspirovalo v Band of Brothers, ale je to o hodně lepší než podobný nedávný polský seriál na podobné téma Tajemství šifrovací věže. Některé scény jsou velice dobře natočené, jiné chladněji a moc do děje nevtáhnou, ale určitá zručnost, slušná výprava i herecké výkony jsou na dobré úrovni. ()

Galerie (217)

Reklama

Reklama