Reklama

Reklama

Czas honoru

(seriál)
Polsko, (2008–2014), 74 h (Minutáž: 45–50 min)

Hrají:

Jakub Wesołowski, Agnieszka Więdłocha, Jan Englert, Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Ewa Wencel, Krzysztof Globisz, Piotr Adamczyk, Karolina Gorczyca (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(90)

Obsahy(1)

Třináctidílný seriál sleduje osudy skupiny v Anglii vycvičených záškodníků, kteří mají roku 1941 na území Polska co nejvíc znepříjemňovat život Němcům. Ne vždy jde všechno jednoduše, potkávají i své bývalé známé, a ne vždy je jasné, kdo pomůže a kdo je udavač. Nechybí ani milostná zápletka. (honajz)

Recenze (7)

Pttak 

všechny recenze uživatele

No co k tomuhle skvostu dodat? Snad jen, že krom slabší šesté série je to špička ve svém žánru a že soundtrack Bartosze Chajdeckiho plus písničky co zpívá Katarzyna Sawczuk v sedmé sérii (Powstanie) se mi fakt líbí. Jeden nedostatek bych, ale našel. Kdyby němci mluvily mezi sebou německy bylo by to ještě lepší. ()

korok 

všechny recenze uživatele

Výtečný polský seriál zobrazující osudy několika členů skupiny odporu tzv. „Cichociemnych“ a jejich blízkých během a po druhé světové válce. Seriál je inspirován historií skupiny diverzantů, kteří byli vyškoleni v Anglii, aby se mohli vrátit do válkou zmítaného Polska a bojovat za osvobození a nezávislost. Seriál sestává z pěti řad po 13 dílech. Děj prvních tří řad se odehrává roku 1941, čtvrtá řada roku 1944 a zatím poslední pátá řada zobrazuje osudy skupiny na konci války a těsně po jejím zakončení. V poslení řadě se tak vystřídá boj proti nacistům v boj proti komunistům. Výborné herecké výkony jednotlivých představitelů, inspirace některých akcí skutečnými údálostmi, které se v Polsku staly a to, že každý díl končí nesmírně napínavě jsou lákadlem proč si seriál nenechat ujít. Seriál podle mého svědčí o stále vzrůstající kvalitě polské kinematografie. ()

Reklama

Beuthen 

všechny recenze uživatele

Po první řadě: Horší 4*. Plus - autenticky působící výprava a scéna (včetně užití dobových záběrů), herecké výkony, větší část děje. Minus - některé dějové zvraty a možná přílišná (líbivá i uhlazená) vizuální přitažlivost. Navíc hlavní hrdinové okamžitě porušili zákaz styku s nejbližšími, což ale buduje síť kontaktů a vztahů v celé seriálové dramaturgii, i když dost očekávatelně: chcete-li milostné motivy, máte je mít. Takže příliš romantiky, milostných scén s tomu odpovídající hudbou, což se vymyká některým podstatně syrovějším polským válečným seriálům. Hlavně Kolumbům (Kolumbowie) i Polským cestám (Polskie drogi), kde druhý z nich ovšem potlačuje činnost nekomunistického polského odboje téměř na minimum s částečnou výjimkou hlavního hrdiny, který pořád neví, kam vlastně patří. Czas honoru se proti tomu soustřeďuje na "prozápadní" odboj příslušníků Armie krajowej. ()

1234Horymir 

všechny recenze uživatele

Skvělá výprava, technika, lokace. První série je super - příběh je odlišný od všech podobných filmů o odboji. Řeší se hlavně vlastní průšvihy kvůli nedodržování zásad konspirace. Ve druhé sérii už se rozbliká v hlavě kontrolka, že příběh nabral divný směr. Třetí série je klasická pohádka, jako Tajemství šifrovací věže, ale proč ne - akce a napětí nechybí, i když to není reálný příběh. Zato čtvrtá série už je peklo - příběhem myslím - taková telenovela Zlatá labuť. Další sérii už bych nedal. ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čas odvahy je výborný seriál založený na historických základoch so značnou mierou presnosti a pedantnosti. Týka sa mladých poľských diverzantov, ktorých mladosť zapadla do obdobia 2. svetovej vojny. Dej je rozdelený do 6 sérii po 13 dieloch a prvá séria začína v roku 1941 v škótskom výcvikovom tábore a dňa 16.2.1941 sa uskutočnil prvý výsadok nad vlasťou, nad krajinou obsadenou nacistami zo západu a rusmi z východu. Išlo o tzv. skupinu Cichociemnych, tento názov vznikol v Škótsku medzi poľskými vojakmi. Cieľom skupiny bol zo začiatku ilegálny boj s Nemcami s dôrazom na špionážne a diverzné akcie a začlenenie sa do podzemného odboja. V seriáli sa stretávame s hrdinami, ich pomocníkmi, bez ktorých by sa nemohli včleniť do hnutia, ale stretávame sa aj s kolaborantmi. Mladí vojaci nechcú zomrieť, chcú bojovať a túto bitku aj vyhrať najskôr s Nemcami, potom so Sovietmi a nakoniec s poľskými komunistami. Na tento rozsiahly seriál môžu byť poľskí autori naozaj hrdí, podarilo sa im niečo čo bolo už dávno ich povinnosťou, objasnili nám činnosť a osudy vojakov zo skupiny „Cichociemní“. ()

Galerie (217)

Reklama

Reklama