Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

blues

hodnoceno z pohledu na prvnich par dilu to vypada na pekny nasup, velmi rychle se vyvyjejici (a komplikujici se) dej je hlavnim pozitivem tohoto serialu.// v rámci sledování dalších dílů musím hvězdičku přidat... ()

Midnite

Prvá séria je fantastická - hlavne prvých 15 častí má úžastnú atmosféru - za 5 hviezdičiek. Druhá séria ma totálne sklamala. Preto iba tri hviezdičky. Je možné, že keby som začal pozerať tretiu sériu, hodnotenie bude ešte o hviezdičku nižšie, avšak nechcem si pokaziť dojem z Michaelovho geniálneho plánu z jednotky. ()

Ještěřák

No jo, no. Z pomyslných 100 příznaků amerických akčních fantasmagorií (TM) jich má Prison Break nejmíň 105, ale první série je takový dramatický fičák, že jsem ji přesto sjel skoro na ex. Druhou sérii jsem ale musel v rámci zachování celkem frajerských čtyř hvězdiček v půlce utnout, překvapivě ani ne tak kvůli rošťárnám typu Jak přišil zvěrolékař pacičku (díky, Kleopatro), ale díky částečně absurdnímu a hlavně nezábavnému ději kolem packalských bachařů. Dva průměrní zmrdečci, řešící krizi středního věku huntem hodného, vtipného a inteligentního (no prostě dokonalého) hlavního hrdiny v rambáckém stylu, no LOL. ___ Postavy Johna Abruzziho a T-Baga jsou skvělé. Sarah Wayne Callies je nadpozemsky krásná. Nemalé vykrádání ALCATRAZu a SHAWSHANKu už tak krásné není, ale zabírá to. ___ PS: jsou moderní harddisky opravdu water-resistant? :-) ()

asanakis

Po shlédnutí prvních dvou dílů první série jsem nemohl jinak, než pokračovat ve sledování a možná bych to nazval i mírnou závislostí. Každej díl končil tak napínavě, že jsem musel hned vidět další. Ke konci série jsem se bál zmiňovaného propadu v té druhé. Ze začátku druhé série jsem měl pocit, že už to bude nuda, ale po druhým díle jsem pochopil, že přestože už se to té první tolik nevyrovná, po každým díle budu opět chtít vidět další. Mírný propad se sice konal, ale podle mě ne zdaleka takový, jak plno lidí píše. Bohužel ale série skončila tak neuvěřitelně překombinovaným způsobem, že mě to málem až urazilo. Bylo totiž vidět, že tady měl seriál jasně skončit, ale kůli sledovanosti se autoři rozhodli pokračovat a tak to nafingovali tak, že se bude pokračovat. Díl samozřejmě opět skončil tak, že mě to šokovalo a musel jsem začít s třetí sérií. Třetí série je možná snaha zopakovat tu první, jenže už ne tak dobrá. Napětí tu stále je, dějové zvraty taky, ale po tom všem co bylo předtím mi to už přijde jako nastavovaná kaše. Ano, pořád jsem zvědavý co se stane a pořád se těším na další díly, ale už to jakoby není ono. Přesto si to však drží nadprůměrnou laťku. Jediné, čeho se bojím je to, že jsem někde četl, že seriál by měl mít 4 či snad 5 sérii. To už opravdu nevím, co by autoři chtěli vymyslet tak, aby se neopakovali a zároveň vše příliš nepřekombinovali, když už v začátku třetí série se tento problém začíná projevovat. ()

dormouse

Vážně jsem netušila, že je tak jednoduché utíkat z vězení. Jestli u seriálů typu Jericho toleruji logické lapsy, tady už tolik tolerantní nejsem. Proč si musí inteligentní člověk složitě tetovat na tělo data, která by si snadno zapamatoval i absolvent základní školy? Kde si vězni obstarávají břitvy k dennímu pěstění svých holých a nablýskaných hlav? Která prádelna dodáva tak superčisté a hlavně nezašpinitelné a sněhobílé oděvy statátním věznicím? Myslím si, že kdybych byla daňový poplatník v USA, hrubě bych nesohlasila s tím, aby se mé peníze cpaly do zařízení, kde se drží krásní, svalnatí, většinou nevinní mladí muži, jejichž hlavní celodenní náplní je nejspíš budování muskulatury, pěstování holých hlav a jen tak bokem plánování útěku. Kdyby se tam alespoň občas vyskytlo zrnko suchého nebo alespoň navlhlého humoru! Jako vždy výborný Peter Stormare. ()

dozana

Ze začátku jsem s napětím sledovala jak se bude vyvíjet útěk, tak v polovině jsem si už přála aby byly venku, protože mi to přišlo strašně moc přetahované a na konci první série jsem se konečně dočkala, myslela jsem že, už mě druhá série tak nevezme ale ejhle, zase to bylo trošku o něčem jiném a přibyl záporák (dobrý tah), trošku zklamání na konci druhé série Malé doporučení sledujete to v angličtině z titulkama, dabing je totiž hrozný. Přijde mi že, úroveň seriálu s každou novou sérii pomalu upadá 1. série - 90%, 2. série - 85%, 3.série - 80% ()

Standito

1. séria- napriek tonám klišé som bol nadšený(4*). 2.séria- kvôly predsudkom som to už radšej nepozeral. 3.séria- náhodou som pozrel pár častí a zistil som, že je to riadny scénaristický hnus. Takže dávam 3* z úcty k 1.sérii. ()

slouy

Drsný seriál. Hlavní herec Wentworth Miller si nechá vytetovat na celé tělo plán věznice, aby mohl po sléze z věznice mohl vysvobodit svého bratra Dominic Purcell. Tenhle seriál se mi hodně líbí. ()

tokyno

První série neměla ani jednu chybičku. Byla naprosto úžasná! Druhá řada, kdy všichni vězni byli pouze na útěku, mě moc nebavila, ale třetí a čtvrtá řada mi to všechno vynahradila. Ještě víc se mi líbil záverečný film, ve kterém se toho hodně dozvíme o budoucnosti životů hlavních postav. Nechci tady psát žádné spoilery, proto jen řeknu že z toho "překvapení" v posledním díle jsem byl v šoku! ()

Figy

První série pecka! Druhá trošku slabší, ale dalo se. Třetí místy (k závěru) až moc spoléhala na náhodu a byla překombinovaná, takže ji celekem zachránilo, že byla kratší. Čtvrtá měla velmi dobrý rozjezd, který ovšem ke konci fakt ždímá, kde co může. Každopádně to tvůrci ještě zvládli jakž takž se ctí... a konec po čtyřech letech? Nevadil mi :o) ()

Prochy38

Parádní první série. Dobrá druhá, ale zbytek už absolutně zbytečný, že už se zdálo, že produkce vaří z vody, hlavně aby se točilo. Prvotní myšlenka dokonalá. ()

venom14

Super.Promyšlený a napínavý příběh,dobří herci a mám rád filmy odehrávající se ve vězení.Ani jedna řada u mně nepokulhávala a v každém díle jsem měl prostě nervy v háji.Skvělé bylo že ve třetí řadě namísto umělého natahování udělaly jen pár dílů,ale nacpaných napětím!Pro mně nejlepší seriál. ()

Xavi6

Tak a našel jsem konečně pořádný seriál, který není postaven na humoru, ale na realitě a faktech. To napětí by se dalo někdy krájet. Opravdu seriál plný nečekaných zvratů, kde si už v 10 díle myslíte, že už jim nic nemůže zabránit v útěku, ale ono přeci jim do toho vždycky něco vletí. Už se nemůžu dočkat až jej dokoukám a konečně se dozvím, jak to celé skončí, a jak budou všichni neviní konečně svobodní. Tímto seriálem jsem si naprosto oblíbil postavu Michaela Scofielda, který jako chytrý, starostlivý, mladý muž se dostane do vězení. Proč? No jen se podívejte, stojí to za to. ()

.MJ.

Konečně jsem se odhodlal dodívat na poslední řadu a musím říct že sklamání bylo, ale ne zas tak velké jak jsem očekával. K první řadě nemám žádné výčitky. Filmy z vězeňského prostředí mám strašně rád a když se jedná o tak napínavý seriál tak se doslova rozplývám v extázi. Proto si první řada zaslouží 95%. Druhá řada se už neodehrává ve vězení, což trochu kazí původní záměry, ale i tak se jedná o velmi slušnou podívanou, která u mě obstála na 85%. V třetí řadě se dostáváme opět do vězení :-). Znova jsem se dostal do té skvělé vězeňské atmosféry, ale kvůli děje, který se zase stáčel k něčemu jinému a pouze třinácti dílům dávám 80%. Poslední čtvrtou řadu jsem načal již dávno, ale jak už jsem psal až teď jsem se jí odhodlal dodívat. Největší problém vidím v tom, že už to nemá s vězením naprosto nic společného. První půlka řady mě hrozně nebavila, ale v té druhé se začalo konečně něco rozjízdět, postupně to gradovalo a musím uznat, že poslední díl byl opravdu dobrý. S koncem útěku z vězení jsem celkem spokojen. Takže proto poslední řadu hodnotím 60%. Je jasně vidět, že první řada byla suverénně nejlepší a pak už to šlo z kopce. Někdy méně znamená více a kdyby scénaristé zůstali jen u toho vězení mohl se nám tu vytvořit jeden z nejlepších seriálů. Když to sesumarizuju vychází mi hodnocení, které tomu naprosto odpovídá a sice 80% ()

TAMEHEMP

Po čtvrtý řadě jsem naprosto konsternován. Snažil jsem se najít správný název poslední sezóny, skončil jsem u Útěku do vězení. Jen malá ochutnávka kandidátů: Útěk z kamionu, z kulturního domu, ne počkat.. Myslim, teda aspoň Útěk z ambasády, vlastně z přístavu, či dokonce z rodinného domu, nebo ze skladiště? Teď vážně, byl jsem jen krůček k depresi, vlastně nenecházim vhodná slova, jak popsat, co se tam probůh dělo. Rád bych nějak klasifikoval vlastní rozpoložení, ale prostě to nedokážu. Rozhodně nedoporučuju koukat na všechny díly, začínal jsem být už mírně paranoidní, že by mě klidně mohla přepadnout i vlastní máma a zamknout mě v koupelně. A já bych se samozřejmě musel osvobodit z místnosti bez otvorů, tedy jen kde jsou zamčený dveře. Pravděpodobně bych tam umřel, teda pokud by se mamča neslitovala. Ostatní řady stály taky za prd, kromě první, která s celou tou havětí nemá nic společnýho (vypíchnul bych ještě druhou řadu a spojování s nejvyšší reprezentací americké vlády působilo opravdu směšně), bohužel celý je to pod záštitou stejnýho názvu a nemůžu přehlížet to zbytečný pokračování, který z geniálního seriálu udělalo naprostou paseku. ()

Hanes88

Za první sérii jsem chtěl dát dokonce 5*, ale jak se říká, čeho je moc, toho je příliš, tady to platí taktéž. A kvůli tomu dávám pouze 3*. 65%. ()

LxLuthor

Jednoznačne najlepší seriál, ktorý sa ku mne kedy dostal. A to úplnou náhodou. Dôkazom toho je, že som sa mu úspešne vyhýbal viac ako šesť rokov! No bol som hlúpy. Prison Break ma vtiahol od absolútne prvého dielu a vydýchnuť mi dal až o necelých 6 týždňov neskôr. Hltanie epizód, jednu za druhou. Herci výborní, scenár neopísateľný a gradácia absolútna. A jedno markantné plus, že aj vďaka veľkej obľúbenosti seriálu, ho scenáristi neťahali na silu do ďaľších 25ich sérii. ()

J*A*M*A*L

Čekal jsem že tento seriál se mi bude líbit a taky že ano.Spolu s Lostíkama je tohle asi to nejlepší co v okolí seriálů vysílali na Nově samozřejmě i jiné jako je Housík a nebo Comeback a jiné vyjímky ovšem tohle se vážně povedlo.Konečně seriál z vězeňského prostředí, filmy z tohoto prostředí zbožňuji a když se rozhodli vymyslet i seriál tak jsem neměl slov.A co se stalo, líbilo se mi to.89% ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye