90210: Nová generace (TV seriál)

90210

90210: Nová generácia

USA, 2008, 114x40 min

Shenae Grimes, Rob Estes, Jennie Garth, Shannen Doherty, Lori Loughlin, AnnaLynne McCord, Tristan Wilds, Joe E. Tata, Jessica Stroup, Hallee Hirsh, Grant Gustin, Josh Zuckerman, Maeve Quinlan, Gillian Zinser, Dustin Milligan, Ryan Eggold, Michael Steger, Christina Moore, Adam Gregory, Jessica Walter, Jessica Lowndes, Kellan Lutz, Linda Gray, Chandra West, Tanc Sade, Jessica Lucas, Jana Kramer, Brooklyn Sudano, Charles Parnell, Noureen DeWulf, Matt Lanter, Melissa Lahlitah Crider, Rumer Willis, Lily Collins, Paige Howard, Jessica Origliasso, Lisa Origliasso, Meghan Markle, Holly Gagnier, Ryan Doom, Margo Harshman, Caroline D'Amore, Sara Foster, Marco Dapper, Gunner Wright, Sarah Danielle Goldberg, Robert Gant, Fabiana Udenio, Lauren London, Michael Trevino, Aimee Teegarden, Nikki Limo, Ann Gillespie, JD Pardo, Chris Zylka, Claire Byrne, Riley Thomas Stewart, Kathleen M. Darcy, Jonathon Trent, Diablo Cody, Diego Boneta, Anthony Azizi, Melissa Christine, Kelly Blatz, Justin Deeley, Mary Jo Gruber, Mekia Cox, Trevor Donovan, Sonia Rockwell, Blair Redford, Phillip DeVona, Alan Ritchson, Elise Robertson, Nelly, Melissa Paulo, Ronald Lee Clark, Jon Briddell, Cassandra Church, Chandler Maness, Grey Damon, Rebecca Wisocky, John Billingsley, Jessica Manuel, Autumn Springfield, Hal Ozsan, David Starzyk, Melinda Sward, Marcus Choi, Matthew Ashford, Zuleyka Silver, Sarah Baldwin, Wes Brown, Giovanni V. Giusti, Michael Graziadei, Candice Coke, Preston Davis, Chad Michael Collins, Rita Ora, Nick Carter, David Chisum, Candace Moon, Lacey Beeman, Kamala Jones, Curtis Dean Harrier, Brandi Glanville, Frank Pacheco, Sean Wing, Arielle Kebbel, Aaron Lustig, Greg Vaughan, Christine Joaquin, Matka Tereza, Amber Stevens West, Robin Thomas, Danielle Bisutti, Austin Stowell, Nathan Sutton, Jessica Lu, Ayelet Ben-Shahar, Nikki Boyer, Gideon Emery, Amanda Leighton, Daniel Fathers, Jason Lockhart, Charles Hittinger, Katrina Norman, Danny O'Donoghue, Jady Bodenhamer, Hayley McCune, Christie Lynn Smith, Jessica Lundy, Melissa Carnell, Conor Leslie, Bre Blair, Justin James Hughes, Taylor Tunes, Josh Abraham Webber, Anna Ross, Peyton List, Abbie Cobb, Reggie Gaskins, Sameera Eligeti, Lauren Lee Denham, Lyndon Smith, Charlet Chung, Meagan Holder, Trent Garrett, Karissa Lee Staples, Debby Gerber, Marie Avgeropoulos, Bernard White, Ryan Rottman, Christopher Larkin, Ayesha Fraser, Renee Dorian, Blake Hood, Jacob McCafferty, Alexia Pearl, Adrian Gonzalez, Paul Ganus, Christopher Jenkins Holmes, Tina Huang, Chandler Kinney, Abigail Klein, Scheana Marie, Alison Woods, Brianne Howey, Chloe Bridges, Steven Krueger, Nicole Hayden, Jessica Parker Kennedy, Summer Bishil, Mandy Musgrave, Meagan Tandy, Derek Theler, Ashley Jones, Tiffany Hines, Jelly Howie, Laura Ashley Samuels, Janelle Velasquez, Elisabeth Harnois, Lindsey McKeon, Raquel Gardner, Kristin Burke, Markéta Jánská, Stephanie Lemelin, Natalia Cigliuti, Angela Gots, Nicole Paggi, Cameron Meyer, Kristen Miller, Myndy Crist, Denise Richards, Caitlin Thompson, Sarah Aldrich, Sydney Sweeney, William Abadie, Gina Comparetto, Tania Raymonde, Katharine Brandt, Maggie Gwin, Aline Elasmar, Olly Murs, Brian Groh, Eric Tiede, Tiffany Dupont, Freddie Smith, Osa Wallander, Christiann Castellanos, Michael Adam Hamilton, Natalie Wachen, Carmen Electra, Joy Regullano, Terrell Owens, La Toya Jackson, Megan Littler, Jayme Lynn Evans, Amelia Rose Blaire, Niall Matter, Pete Wentz, Christian Gehring, Yani Gellman, Steven Scott, Emily Chang, Zack Bennett, Jeffery Self, Torin White, Wesley Jonathan, Perez Hilton, Marcos De Silvas, Patrick Stump, Rick Zieff, Tom Virtue, David Grant Wright, Jason Kennedy, Gianna Gomez, Brennan Mejia, D.C. Cody, Kandis Mak, Khloé Kardashian, Joey McIntyre, Jessica Chaffin, James Patrick Stuart, Joe Damian Daly, Rich Morris, Link Baker, Nathan Peterson, Toni Wynne, Lise Colleen Simms, Ben Begley, Trai Byers, Nick Nordella, Annie Monroe, Karina Logue, Debra Wilson, Sara Quin, Ashley Roberts, Emilio Doorgasingh, Alex Arleo, B.J. Clinkscales, Catherine Carlen, Ben Lemon, Brianne Moncrief, Kevin Frazier, Kimberly Dilts, Charlene Amoia, Brian Palermo, Alexander DiPersia, Brandon W. Jones, Lisa Waltz, Coby Ryan McLaughlin, Shane Lynch, Kate Orsini, Diahnna Nicole Baxter, Billy Snow, Ayumi Iizuka, Chad McCord, Jennifer Ilene Perry, Sam Daly, Tristan Mack Wilds, Carson Aune, Andrew Hurley, Robert Frank Telfer, Mark Kubr, Annie Little, Orestes Arcuni, Hayley Holmes, David Tom, Ben Sharples, Erik Valdez, Bailey Noble, Karissa Vacker, Brian Ibsen
  • milka

Hodnocení po 7 dílech: Jedna z televizních klasik (ano, je to tak, ať chceme nebo ne) se pokouší o návrat a není to návrat dvakrát povedený. Jasně, každej ví, že ani originál nebyl žádná sláva, ale máme na něj asi každý trochu nostalgickou vzpomínku. Nové 90210 je ale jiné, je to totiž ještě hloupější. Zápletky jsou hloupé,naivní a už stokrát viděné a celé je to vlastně o ničem, i když sem tam se nějaký ten náznak dobrého nápadu objeví. Postavy a herci jsou ale většinou otřesní. To, že vypadaj jak z nejnovějšího Bravíčka jsem ještě čekal, ale trochu toho nadání pobrat mohli. Hlavní hrdinka je čím dál otravnější s těma svýma dvěma výrazama, její brácha je nevýraznej, další holka je rozmazlená fiflena a další protivná feťačka. Moc vřelej vztah si k nim prostě nevybudujete. Jenom Jessica Stroup je hezká a i fajn hraje a ten učitel je taky docela sympaťák. Jediný co to teda kromě těchto dvou zachraňuje jsou vedlejší roličky Kelly a Brendy ( a na moment i Nata) a soundtrack, kterej má v sobě všechny songy, který se zrovna hrajou. Suma sumárum je to naivní, hloupá pohádka o životě pro puberťačky, na kterej se ovšem ze zvrhlej důvodů ještě pořád koukám, protože se tý blbosti někdy rád ze srdce zasměju. Víc jak jednu sezónu ale nedám.(13.10.2008)

• Hrus

Naprostá směska všech klišé teen-drama seriálů a ještě podaná naprosto nezajímavým způsobem. (drogy, adoptovaný syn, vztahy každý s každým, dítě, o kterém se otec doví až po 20 letech...) Herci jsou příšerní a ještě k tomu ani nejsou ty holky pěkný (hlavní postava je přímo ošklivá). Prostě horror. Dám tomu šanci maximálně 2 další díly, přeci jen hodnotit po pilotu je brzy, ale todle vypadá na průšvih sezóny.(8.9.2008)

Kontrakt na staré známé adrese a pokus o restart kultu Aarona Spellinga se uvolilo podepsat pouze trio z původních tváří, jediná Jennie Garth ovšem v ději představuje víc, než pouhé cameo. Její Kelly sice působí oproti dřívější rozmazlené fakultní krásce trochu jako zlý den všech středoškolaček, ale aspoň se má ve scénáři o co opřít, což se o pár nejapných štěcích Shannen Doherty (Brenda) a Tori Spelling (Donna) říct nedá. Mužské opory Brandon, Dylan a David už se nadále vyskytují pouze jako neviditelní (ne)hybatelé děje - "David se se mnou rozvádí, právě ti volal Dylan, pořád Brandon pracuje tam a tam?" - což zamrzí především v případě Luke Perryho, bezpochyby nejcharismatičtější tváře původního seriálu. Ze základní sestavy pak úplně chybí Steve, Andrea a pochopitelně rodiče Walshovi. Nebohého Jima (vzpomínáte na Jamese Eckhouse?) dokonce v jednom dílu málem nechají umřít - tedy, jen cedulkou na dveřích a vzápětí se navíc ukáže, že jde pouze o noční můru postavy, která notabene tatínka slavných dvojčat vůbec nemohla znát - no budiž :). Doslova opsaný koncept venkovanů přibyvších do luxusní BH čtvrti (jen namísto z Minnesoty tentokrát z Kansasu) oživila pohledná i herecky schopná Shenae Grimes jako Annie neboli náhradní Brenda - jenže jí bohužel místo Brandona někdo kdovíproč vymyslel nevlastního (!) bratra černé pleti (!!) - a Dixon v podání prťavého Tristana Wildse ke všemu vypadá a hraje jako o tři roky mladší outsider, ačkoli ho scénář nutí do role lakrosového drsňáka s nedořešenou adopční minulostí. Plusem je naopak v roli jejich otce (a nového ředitele školy) zábavný a místy velmi komický Rob Estes protřelý zkušenostmi z MELROSE PLACE - oproti sucharským Walshovým evidentně krok správným směrem. Oživení světem dospělých potvrzuje i učitel literatury a angličtiny Mathews (opravdu výtečný Ryan Eggold!), jehož milostné avantýry a duchaplné repliky dávají zapomenout na občas papírem šustící dialogy. Herecky za zmínku ještě určitě stojí Jessica Stroup a Dustin Milligan, se zbytkem už je to horší - a podobně i se scénářem. Že (patrně) testovací projekce poslaly hned po epizodě či dvou do pekel řadu nadějně představených hrdinů, by až tak nevadilo, nebezpečí ale číhá v evidentní snaze "rozintrikovat" co to jde. V ději se tudíž jen během první série objeví hned několik ryzích sociopatů, což je i na tuhle čtvrť s nevalnou pověstí asi trochu příliš :) Humbuk jako kdysi se pochopitelně čekat nedal, a ono neuchopitelné kouzlo původní série taky ne, přesto bych ale neházel flintu do žita: dynamičtější titulky až po prvních pěti minutách, místy hodně našlapaný soundtrack, dvě opravdu VELMI vtipné zápletky (neprozradím :) a snaživě šmrncovní kamera, hlášky i kostýmy, to vše mou pozornost udrželo po celých 24 dílů první sezóny, což se mi u dnešních seriálů stává zcela výjimečně :) Nebojím se tudíž jít na slabší čtyři hvězdy - ryze oddechová, nikoli však úplně pitomá záležitost. 65 %.(5.5.2010)

Trochu mně zamrzelo, že se tam neobjevil i Dylan a Brandon, i když se tam o nich mluvilo. Jinak tento seriál si žije svým vlastním životem a moc nenavazuje na ten starý. I přes to, že už je mi dvakrát tolik, než když běžela první řada, přesto jsem hltala každý díl. Bravo. Ráda bych se podívala také na dokument 90210 4Ever - Retrospective.(26.10.2014)

• xxENDxx

Tam, kde Gossip girl působí "cheesy", 90210 působí vynuceně, a nepomůže tomu ani "návaznost" na staré BH, ani návrat Jennie Garth. A to, že "žáci" nevypadají na 16 ale na 30 nemá snad ani smysl zmiňovat, protože to prostě k tématicky podobným seriálům tak nějak patří. První díl působil přeplácaně, hekticky, a herci dost nevýrazně. Prozatím jen silnější 2* pro ne zcela povedený klon Gossip Girl. Věřím, nebo spíš doufám, že se to po pár epizodách alespoň na ty 3* vytáhne. Jediné pozitivum zatím spočívá v soundtracku...(5.9.2008)

• - V 19. epizodě 1. série s názvem „Okaeri, Donna!“ se objeví scenáristka filmu Juno (2007) Diablo Cody. Vidět jsme ji mohli fotící se s telefonem ve tvaru hamburgeru, který se objevil i ve snímku Juno (2007). (Frki16)

• - O roli Annie se původně ucházela Jessica Stroup. (beyli)

• - Piata séria bola poslednou, seriál bol zrušený 28. februára 2013. (katherine.)