Reklama

Reklama

90210: Nová generace

(seriál)
Drama
USA, (2008–2013), 78 h 24 min (Minutáž: 39–42 min)

Hrají:

Shenae Grimes, Tristan Mack Wilds, AnnaLynne McCord, Jessica Stroup, Michael Steger, Jessica Lowndes, Matt Lanter, Trevor Donovan, Rob Estes (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(114)

Obsahy(1)

Hlavními postavami seriálu jsou Annie Mills a její bratr Dixon. Právě jejich očima se budeme dívat na život a jednotlivé příběhy na staré známé adrese. Annie hraje Shenae Grimes, bráchu Dodona pak Tristan Wilds. Oba hned první den na střední škole West Beverly Hills pochopí, že už nejsou v Kansasu. Úvod tak nepokrytě kopíruje začátek původního seriálu, kdy dvojčata Brenda a Brendan Walshovi po příjezdu z Minnesoty poprvé nasáli atmosféru poněkud snobštější části světa…
Rodina Millsových včetně otce Harryho a matky Debbie se přestěhovala do Beverly Hills z Kansasu z jednoho prostého důvodu. Aby dohlédla a postarala se o Harryho matku Tabithu. To je někdejší televizní hvězda, kdysi pořádně divoká, nyní už ale poměrně vyhaslá.Annie i Dixonovi vadí, že jsou ve škole noví, nikoho pořádně neznají a navíc jim pořádně leze na nervy fakt, že jejich otec na West Beverly Hills řediteluje.Annie je milá a přátelská dívka zapálená pro divadlo a nová škola je pro ní naprostým kulturním šokem. Dixon je zase vynikající student i sportovec, a přestože je adoptovaný, má se sestrou vynikající vztahy, navzájem se podporují a doplňují.Právě blízký vztah pomáhá oběma sourozencům zapadnout do cizího prostředí a postupně objevovat nové kamarády v řadách svých spolužáků.Jednou z nich je bohatá, zhýčkaná a sexy Naomi, kterou hraje AnnaLynne McCord (znáte ji možná ze seriálu Plastická chirurgie, v originálu jako Nip/Tuck),je tu i Ethan (Dustin Milligan), populární sportovec a budoucí Dodonův rival, dále Navid (Michael Steger), šéf studentského zpravodajství, a rebelka Silver (Jessica Stroup).Co by to bylo za školu bez učitelského sboru. A jsme u staré známé Kelly, toho času sexy výchovné poradkyně v podání Jennie Garth. Důležitým členem štábu je také Ryan Eggold v roli chytrého a zábavného učitele Ryana Matthewse.
Úplně nové prostředí, zcela jiní lidé, nové zážitky, nové lásky, takový bude život členů rodiny Millsových, kteří postupně poznávají, jak moc se jejich život proměnil. (Leeslie)

(více)

Recenze (97)

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Beverly Hills 90210: Klony útočí. (pilot) Co spojovalo generaci 1979-1988, čili dnešní dvacátníky? Na základce kluci sbírali hokejové kartičky, sledovali Želvy Ninja a později v neděli večer zapínali telku kvůli Béháčku, aby v pondělí kouleli očima nad scenáristickým kodexem: každý s každým + o všem si musíme promluvit. Aaaron Spelling je mrtev, ale známá adresa se vrací s cílem nalákat do téhl "vysněné" boudy další oběti. A na nás, kteří se na tohle díváme čistě z nostalgie, líčí past odkazy na staré známé a vizuálně v podobě Kelly, která se vrátila coby sestra/výchovná poradkyně a je chodící reklamou na dobrou estetickou chirurgii a její kamarádky Brendy. A hurá, jsme v novém miléniu, takže bratr "Brendy" je Afroameričan :) Kdybych coby žák měla dát vysvědčení téhle škole, pak hudební výchova za jedna, protože soundtrack je na tomhle zmrtvýchvstání nejlepší, ale v ostatních předmětech sotva prolézá- v pilotu se celý děj odehrává rychloposuvem, takže se do jedné hodiny vejde High School Musical, Gossip Girl, Mean Girls, Legally Blonde, What a Girl wants- a do toho středoškolského mumraje vpadá babča ožralkyně, rodinné problémy, ředitelská zodpovědnost, korupce a divoké partys. Nekompaktní, přeplácané, z mrzkých dialogů se s kolísavým hereckým ansáblem k nadprůměru nevylížete. Teenageři působí v jistých ohledech tak vyspěle, že si připadáte jako malé dítě sami, ale tam, kde bylo původní BH chtěně i nechtěně zábavné, působí tohle snobsky a pokusy o plnohodnotný humor lze spočítat na prstech jedné ruky. Jistý potenciál tu ale vidím. Nebo spíš: chci vidět:) 35% ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

No, zatím nesleduji pravidelně, spíš jen tak namátkou a z toho co jsem viděla musím říct, že se opravdu nejedná o nic originálního, prostě parta lidí, která mezi sebou spí, intrikuje a tak podobně. Upřímně se v těch Barbínách a Kenech vůbec nevyznám, prostě mi připadají všichni stejní a nijak zvlášť mě to nebaví. Ale při čekání na Zoufalky nebo při vaření to jako kulisa funguje dobře. Mimochodem přirovnání ke Gossip Girl? GG je mnohem lepší a to to taky není žádná sláva. ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Vyrovnat se původní sestavě na adrese 90210 byl nadlidský úkol, jenže nová parta je svými excesy a pokřivenými charaktery místy skutečně dorovnává. Holky jsou boží úplně všechny a jedna hezčí než druhá, můj žebříček: Naomi, Adi, Annie, dlouho nikdo, Ivy, hodně dlouho nikdo, princezna Silver. Linky holek jsou přeci jen zábavnější, ale i takový dobrák Navid nebo rebel Liam pobaví. Ze starých známých se pořádně ukáže jen Kelly, ale už od začátku je jasné, že nová parta berličky potřebovat nebude a i ona rychle zmizí ze scény. První tří série na střední jsou jízda plná intrik, jak ji máme všichni rádi. Nástupem na vysokou se parta hodně rozsype a je vidět, že se hledají motivy dalších zápletek. Někdo si zkouší najít práci, někdo se snaží udržet na škole, někdo hledá sám sebe a drive je najednou fuč. Ke konci série navíc přichází epizoda, která se k bezstarostnému seriálu plnému malicherností vlastně vůbec nehodí, ale o to více šokuje. Všichni jsou na dně, nemocní a dokonce blízko smrti. Finální série se i díky uměle vyhroceným vztahům slušně rozjede, i když to bohužel odnese postava Silver, z které se stane nejotravnější osoba seriálu. Ten už dávno táhne Naomi, která je v podání McCord jako uragán v každé scéně. 90210 předčasně vrcholí epizodou ve stylu Pařby ve Vegas, které znovu kralují holky. Tak si budu BH vždycky pamatovat. Emotivní, ale hlavně zábavné. 1. - 3. série: 90%, 4. série: 80%, 5. série: 85%. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Gossip Girl 2? Dovolte, abych se téhle urážce pro Gossipku od srdce zasmál. Kdepak, od začátku jsem tušil, že návrat na 90210 bude hodně bolestivý, ale že až takhle, to mě ani ve snu nenapadlo. Většina postav je absolutně nesnesitelná, dialogy jsou oproti původnímu seriálu ještě mnohem níž a celá GP magie okolo Beverly Hills je rozprášena již v prvních minutách, kdy zjistíte, že to u Nata vypadá jako v každé druhé neosobní kavárně, že se West Beverly High změnila na budovu, v níž chybí školní rádio a skutečné problémy, a bohužel se vytratilo i ono "drama", kdy jsem (i po letech) fandil některým postavám při závislostech na prášcích či alkoholu. Tihle přerostlí teenageři ať si klidně chcípnou v koutě a mně dají pokoj, jedinou zábavnou postavou je rozkošně nenávistná Jessica Stroup, která sice nemá vůbec co hrát, ale aspoň se neustále neculí, nešíří kolem sebe své rádoby trable a nezvládá při tom jen dvě herecké polohy jako nová "Brenda" Annie. Nejsmutnější ovšem je, že se seriál drží nad odpadní propastí jen proto, že si pomáhá nostalgickými berličkami v podobě Brendy a Kelly. Bleh. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

1. série: Oproti původní Beverly Hills 90210 tady nejsou všichni až tak bohatí, krásní a dokonalí. To je velká škoda, protože o tom to má vlastně být. Občas pochybuji o hlavní hrdince Annie, ale snažím se ji respektovat. Ostatní "hvězdičky" se nám ale začínají pěkně vybarvovat... Velice nudný začátek se seriálu odpustit rozhodně nedá. To byla totiž ta chvíle, kdy měli ukázat, že mají na to, říkat si nová generace 90210. Nestalo se tak a jsem si jistá, že prvních 10 dílů odradilo spousty diváků. Někdy po 15. díle ale začíná přihořívat a seriál se pomalu staví na nohy. Poslední díly už jsou slibné. 60% 2. série: Obrovským překvapením je pro mě 2. série. Děj i styl se odhoupl od původní BH 90210 a začíná si tvořit svoji vlastní tvář. K lepšímu se také změnila znělka. Líbí se mi drsnější atmosféra a více intrik. Beru zpět, že Annie je nezajímavá. Trojice Naomi, Silver a Adrianna mě dostává! 90% Oblíbené postavy: Naomi, Erin, Adrianna, Navid, Liam ()

Galerie (321)

Zajímavosti (15)

  • Jessica Lowndes měla původně smlouvu jen na čtyři epizody. (beyli)
  • V první sérii se Annie (Shenae Grimes) stará v rámci školního projektu o umělé mimino a najde ho v koutě koupelny. Když to řekne matce, ta jí na to odpoví: "Nobody puts baby in a corner". Úplně stejně se jmenuje sedmá epizoda druhé série seriálu Veronica Mars (od r. 2004), který má s 90210 společného jednoho ze scénáristů, Roba Thomase. (Frki16)
  • Ve 14. epizodě 2. série "Dívčí duel", když se Naomi (AnnaLynne McCord) hádá s Ivy (Gillian Zinser), má Ivy v ruce prkno. Když spolu zápasí, upustí ho na zem, objeví se však i záběry, na kterých prkno není a pak zase je. (Reesam)

Související novinky

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (více)

Reklama

Reklama