Reklama

Reklama

90210: Nová generace

(seriál)
USA, (2008–2013), 78 h 24 min (Minutáž: 39–42 min)

Hrají:

Shenae Grimes, Tristan Mack Wilds, AnnaLynne McCord, Jessica Stroup, Michael Steger, Jessica Lowndes, Matt Lanter, Trevor Donovan, Rob Estes, Jennie Garth (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(114)

Obsahy(1)

Hlavními postavami seriálu jsou Annie Mills a její bratr Dixon. Právě jejich očima se budeme dívat na život a jednotlivé příběhy na staré známé adrese. Annie hraje Shenae Grimes, bráchu Dodona pak Tristan Wilds. Oba hned první den na střední škole West Beverly Hills pochopí, že už nejsou v Kansasu. Úvod tak nepokrytě kopíruje začátek původního seriálu, kdy dvojčata Brenda a Brendan Walshovi po příjezdu z Minnesoty poprvé nasáli atmosféru poněkud snobštější části světa…
Rodina Millsových včetně otce Harryho a matky Debbie se přestěhovala do Beverly Hills z Kansasu z jednoho prostého důvodu. Aby dohlédla a postarala se o Harryho matku Tabithu. To je někdejší televizní hvězda, kdysi pořádně divoká, nyní už ale poměrně vyhaslá.Annie i Dixonovi vadí, že jsou ve škole noví, nikoho pořádně neznají a navíc jim pořádně leze na nervy fakt, že jejich otec na West Beverly Hills řediteluje.Annie je milá a přátelská dívka zapálená pro divadlo a nová škola je pro ní naprostým kulturním šokem. Dixon je zase vynikající student i sportovec, a přestože je adoptovaný, má se sestrou vynikající vztahy, navzájem se podporují a doplňují.Právě blízký vztah pomáhá oběma sourozencům zapadnout do cizího prostředí a postupně objevovat nové kamarády v řadách svých spolužáků.Jednou z nich je bohatá, zhýčkaná a sexy Naomi, kterou hraje AnnaLynne McCord (znáte ji možná ze seriálu Plastická chirurgie, v originálu jako Nip/Tuck),je tu i Ethan (Dustin Milligan), populární sportovec a budoucí Dodonův rival, dále Navid (Michael Steger), šéf studentského zpravodajství, a rebelka Silver (Jessica Stroup).Co by to bylo za školu bez učitelského sboru. A jsme u staré známé Kelly, toho času sexy výchovné poradkyně v podání Jennie Garth. Důležitým členem štábu je také Ryan Eggold v roli chytrého a zábavného učitele Ryana Matthewse.
Úplně nové prostředí, zcela jiní lidé, nové zážitky, nové lásky, takový bude život členů rodiny Millsových, kteří postupně poznávají, jak moc se jejich život proměnil. (Leeslie)

(více)

Recenze (96)

Ichabod 

všechny recenze uživatele

To se mi snad zdá! Původní 90210 jsem měl hodně rád pro pestrou sestavu mladých lidí, sice jejich představitelé nebyly nijak zvášť talentovaní, ale působili zajímavě. Nextgen verze Brendona a Brendy jsou "nicka" a "negr" - co to sakra je? Jediné co mne zaujalo byl soundtrack, ale když jsem se prokousal nudou až k titulkám s remake/tardovanou znělkou už jsem měl bohužel jasno, že značka 90210 měla zemřít v cca polovině první generace, ono vlastně toto kromě zipcode ani nic společného s veleslavným seriálem nemá. Nevidím za tím nic než snahu Jennie Garth a Roba Estese (nehrál ten spíš sakra v Melrose Place?) pokusit se vydělat pár tisíc na živobytí, protože jinde by je nevzali ani náhodou. Kromě Shannen Doherty se nikdo do kina jinak, než jako divák nedostal, Jason Priestley si jde úplně jinou cestou a jako režisér malých filmů ostatní taky zastíní a tedy nemá potřebu se vtírat, Luke Perry se objevuje sem tam v TV, ale i tak pořád lepší než v novém 90210!!! I navzdory těm rokům mi přijde originál zábavnější, stylovější a přes tu naivitu a otřesné účesy pořád mnohem koukatelnější. Může mi někdo argumentovat zcela novým pojetím, ale 90210 má být vrcholem hloupého na teenagery zaměřeného mainstreamu a ne odpadem mezi deseti dalšími stějně zaměřenými seriály. I Aaron "junk-maker" Spelling se obrací v hrobě. ()

Saur.us 

všechny recenze uživatele

Přiznávám se. Viděl jsem pouze jeden díl ale díky přívalu blbosti z úst všech jednotlivých nejkrásnějších pětadvacátníků, co hrají šestnactileté, to bylo víc než dost abych si dovolil ohodnotit tento střevní produkt pro stejně naivní ale už ne tak krásné američany a ostatní náctileté neuvěřitelnou jednou hvědičkou. ()

Reklama

curfew77 

všechny recenze uživatele

Kontrakt na staré známé adrese a pokus o restart kultu Aarona Spellinga se uvolilo podepsat pouze trio z původních tváří, jediná Jennie Garth ovšem v ději představuje víc, než pouhé cameo. Její Kelly sice působí oproti dřívější rozmazlené fakultní krásce trochu jako zlý sen všech středoškolaček, ale aspoň se má ve scénáři o co opřít, což se o pár nejapných štěcích Shannen Doherty (Brenda) a Tori Spelling (Donna) říct nedá. Mužské opory Brandon, Dylan a David už se nadále vyskytují pouze jako neviditelní (ne)hybatelé děje - "David se se mnou rozvádí, právě ti volal Dylan, pořád Brandon pracuje tam a tam?" - což zamrzí především v případě Luke Perryho, bezpochyby nejcharismatičtější tváře původního seriálu. Ze základní sestavy pak úplně chybí Steve, Andrea a pochopitelně rodiče Walshovi. Nebohého Jima (vzpomínáte na Jamese Eckhouse?) dokonce v jednom dílu málem nechají umřít - tedy, jen cedulkou na dveřích a vzápětí se navíc ukáže, že jde pouze o noční můru postavy, která notabene tatínka slavných dvojčat vůbec nemohla znát - no budiž :). Doslova opsaný koncept venkovanů přibyvších do luxusní BH čtvrti (jen namísto z Minnesoty tentokrát z Kansasu) oživila pohledná i herecky schopná Shenae Grimes jako Annie neboli náhradní Brenda - jenže jí bohužel místo Brandona někdo kdovíproč vymyslel nevlastního (!) bratra černé pleti (!!) - a Dixon v podání prťavého Tristana Wildse ke všemu vypadá a hraje jako o tři roky mladší outsider, ačkoli ho scénář nutí do role lakrosového drsňáka s nedořešenou adopční minulostí. Plusem je naopak v roli jejich otce (a nového ředitele školy) zábavný a místy velmi komický Rob Estes protřelý zkušenostmi z MELROSE PLACE - oproti sucharským Walshovým evidentně krok správným směrem. Oživení světem dospělých potvrzuje i učitel literatury a angličtiny Mathews (opravdu výtečný Ryan Eggold!), jehož milostné avantýry a duchaplné repliky dávají zapomenout na občas papírem šustící dialogy. Herecky za zmínku ještě určitě stojí Jessica Stroup a Dustin Milligan, se zbytkem už je to horší - a podobně i se scénářem. Že (patrně) testovací projekce poslaly hned po epizodě či dvou do pekel řadu nadějně představených hrdinů, by až tak nevadilo, nebezpečí ale číhá v evidentní snaze "rozintrikovat" co to jde. V ději se tudíž jen během první série objeví hned několik ryzích sociopatů, což je i na tuhle čtvrť s nevalnou pověstí asi trochu příliš :) Humbuk jako kdysi se pochopitelně čekat nedal, a ono neuchopitelné kouzlo původní série taky ne, přesto bych ale neházel flintu do žita: dynamičtější titulky až po prvních pěti minutách, místy hodně našlapaný soundtrack, dvě opravdu VELMI vtipné zápletky (neprozradím :) a snaživě šmrncovní kamera, hlášky i kostýmy, to vše mou pozornost udrželo po celých 24 dílů první sezóny, což se mi u dnešních seriálů stává zcela výjimečně :) Nebojím se tudíž jít na slabší čtyři hvězdy - ryze oddechová, nikoli však úplně pitomá záležitost. 65 %. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

No, zatím nesleduji pravidelně, spíš jen tak namátkou a z toho co jsem viděla musím říct, že se opravdu nejedná o nic originálního, prostě parta lidí, která mezi sebou spí, intrikuje a tak podobně. Upřímně se v těch Barbínách a Kenech vůbec nevyznám, prostě mi připadají všichni stejní a nijak zvlášť mě to nebaví. Ale při čekání na Zoufalky nebo při vaření to jako kulisa funguje dobře. Mimochodem přirovnání ke Gossip Girl? GG je mnohem lepší a to to taky není žádná sláva. ()

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Světe div se,ano dodíval jsem všech pět sérií až do konce seriálu.Jako výplň o teenegerských problémech mezi hromádkou jiných seriálů co mám,to byl lehký vánek.Místama super,někdy zas tak debilní scenář,ale to by nebyl Beverly Hills,kdyby nechodil každý s každým pokud možno ještě dvakrát.Finální epizodka,k tomu aspoň směřovala,ale tak co čekat,zázrak to nebyl,chybět už mi to taky nebude,ale nemůžu říct,že bych se i u nějakých dílů nebavil to ne,na to mi přišla nová krev herců a hereček dobrá.Ikdyž to bylo spíše na oko,ono když herečka Jessica Lowndes vypadá jak Megan Fox a ještě dvakrát víc hot,tak je to těžký :) ()

Galerie (321)

Zajímavosti (15)

  • V 19. epizodě 1. série s názvem „Okaeri, Donna!“ se objeví scenáristka filmu Juno (2007) Diablo Cody. Vidět jsme ji mohli fotící se s telefonem ve tvaru hamburgeru, který se objevil i ve snímku Juno (2007). (Frki16)
  • Jessica Lowndes měla původně smlouvu jen na čtyři epizody. (beyli)
  • Teddy Montgomery (Trevor Donovan) je v seriáli dospievajúci tínedžer, no v skutočnosti ho hral o 14 rokov starší, v tom čase 32 ročný herec. Toto isté sa stalo aj v originálnom seriáli, kde si vtedy ešte 28 ročný Luke Perry zahral maturanta na strednej škole. (katherine.)

Související novinky

Zemřela herečka Shannen Doherty

Zemřela herečka Shannen Doherty

14.07.2024

Ve věku třiapadesáti let zemřela v sobotu 13. července americká herečka a hvězda populárních seriálů, jako jsou Beverly Hills 90210 a Čarodějky, Shannen Doherty. Podle dostupných informací bohužel… (více)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (více)

Reklama

Reklama