Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

B26354

Český dabing a oficiální překlad: 2-3* (první série) V originálním znění s fanouškovskými titulky: 4-5* (první série), 3-4* (všechny série dohromady) ()

Badguy

Musím se přiznat, že hodnotím po zhlédnutí pouhých prvních 4 dílů, ale víc jich sledovat nehodlám, protože tento seriálový hit mě prostě nezaujal a nebavil. Herci mi přišli až na výjimky zoufalí, včetně hlavních představitelů, scénář značně naivní a neoriginální, ti "zlí", kteří znají prakticky jediné řešení na všechny problémy mi přišli úsměvní... ()

Heraldika

Opravdu povedený seriál, jak zvoleným tématem, tak výborným hereckým obsazením. Pokud hodnotím pouze první řadu, tak je to zaslouženě 5 hvězdiček. Pouštím se do druhé, takže uvidíme jak se hodnocení pohne. ()

ericek

S menším zpožděním jsem dokoukal konečně celý seriál do konce. Takže hodnocení pěkně po sériích, jako celek bohužel nelze: 1) 100%, 2) 90%, 3) 60%, 4) 30%. Úpadek s přibývajícími díly je popsán v řadě jiných kometářů, nemá cenu to znovu opakovat. Jdu si dát ještě ten final epilog, snad to nebude takový průšvih jako poslední díly. ()

Lukoboss

Budu opakovat věty, které tady už zazněly, ale je to tak. První série je jednoznačně vynikající, úžasná a povedená. Tolik napětí a vzrušujících momentů, dobře napsaných charakterů a skvěle vybraných herců se vidí jen málokde. Byl bych moc rád, kdyby si seriál udržel to nejvyšší hodnocení až do konce, ale bohužel (jak už to tak bývá) s dalšími sériemi to bylo jak na horské dráze. Skok dolů z první na druhou byl dost velký, ve třetí se to trochu napravilo drsným prostředím věznice Sona. Čtvrtá várka dílů byla tak půl napůl. Některé byly hodně dobré, jiné brousily do žánru telenovel. Škoda... Ale aspoň, že ten konec nebyl úplně tak sladkej, jak mohl teoreticky být. Na vězně z Fox River budu vzpomínat velice rád, nejvíc asi na padoucha T-Baga :) No a agent Mahone, který si vyzkoušel jak roli federálního agenta, tak i vězně a běžence, stojí v podstatě na stejném stupínku. Jsem za ty 4 roky opravdu rád! ()

ArdathBay

1.řada - ***** absolutní nářez (T.Bag,Stormare,Miller) 2.řada - *** docela nuda (mp3 nahrávka) 3.řada - * tragická nuda - Purcell pátrá :)) u jedné scény je vidět, že tvůrci koukali na Se7en. Vydržel jsem jen 5 dílů pro neskonalou nudu. ()

Zemi11

První díl skvělý. Druhý díl skvělý. Třetí díl skvělý. Konečně seriál, u kterého nemám pocit, že byl komerčně natahovaný. V každé sérii jiný náboj. V úvodní sérii poutavě vykresleno prostředí a vztahy ve věznici, další díly zachycují chování zločinců na svobdě a (zatím) poslední řada ukazuje krutou realitu věznic v méně vyspělých státech. I já měl o Scofielda strach, že tam nemůže přežít. Ale Scofield není člověk, Scofield je bůh! ()

answer

Moje čtyř hvězdičkové hodnocení se vztahuje k výborné první řadě, která byla pro mě stělesněním skvělého akčního seriálu. Napínavost, strhující děj a nepředvídatelné zvraty, to byly důvody proč jsem sledoval s napětím promyšlený příběh Michaela Scofielda. Druhá řada byla pro mě nečekaně stejně napínavá, ne-li napínavější než ta první. Počínání vězňů na "svobodě" se mi až překvapivě líbilo, nicméně jsem v skrytu duše doufal, že to co nejrychleji a důstojně skončí. Patřím k příznivcům toho názoru, že třetí a hlavně čtvrtá řada seriálu neuvěřitelně ublížila a sledování poslední serie je spíše z donucení a možná z i úcty k první serii. ()

Mr.Jackass

Za první sérii bezkonkurenčně 5*...ale má se končit zavčasu...Bohužel dnesj jsou to podstatné a důležité peníze a lidi na slátani o člověku, který má na těle nejen mapu věznice, ale už i ameriky a Panamy pořád koukají a tak se točí vesele dál...ale nádpad a námět perfektní a kdybych hodnotil pouze první sérii tak za 5* ()

slovan1

Utěk z vězení se stal fenoménem. Výborný námět, strhujíci příběh protkán řadou nečekaných komplikací na cestě za svobodou. Neviděl jsem všechny série ale i to co sem viděl mě pohltilo a s očekávaním jsem čekal na další díl. Člověk dopředu neví, co si na něj tvůrci přichystají a čím ho překvapí. Wentworth Miller jako postava, která je pro každého, ve své podstatě, tajemná a z rukou sype jeden trumf za druhým. Propracované dílo, na které je radost pohledět a vydržet s nápětím až do konce. ()

finx

První série genální - dále už to mělo své mouchy, ale pořád mě bavilo koukat se dál a dál a poznávat další nástrahy "osudu" pro hlavní představitele PB. Vše je zdárně za námi - bylo to fajn! ()

Cejny

Hodně vydařený seriál z vězeňskho prostředí. První a druhá série neměly chybu, pak už to bylo i něco horší, ale stále v dobrém tempu, takže dávám 100 %. ()

Mr. Monk

Prison Break mě naprosto učaroval, sem tam byly některé scény přitažené za vlasy a nereálné, ale to nápětí, ta atmosféra ty byla prostě úchvatná. Konec zpracován zvláštně, ale velmi zajímavě. Perfektní! ()

skinny

Po dlouhých letech a shlédnutí 1. dílu páté série musím říct, sice to je čím dál tím víc ulítlé a padlé na hlavu a nic tam pomalu nedává smysl, tak stejně to je nejlepší seriál, co jsem kdy viděla :-D Prostě moje srdcovka. ()

toffy

Velky hit na internate aj ked na prvykrat ma to nechytilo. Zacal som pozerat az vtedy, ked vsetci ostatni uz vedeli, ako skonci druha seria :)) a potom som bez toho nevedel vydrzat! ()

fruitbueno

Překvapivě se mi nelíbila první série. Je mi doteď protivné, jak jim všechno vychází, prochází, jak všechno zapadá. Tři čtyři sympatické postavy, jinak pruďárna, hodně násilí, brutalit, né díky. Druhá série je ale výborná. Konečně něco hapruje, konečně všem nevychází nalajnované plány, konečně postava, která chytne - Alex Mahone. Je skvostný, opravdu, žeru ho, zajímá mě, dala bych mu vlastní seriál :-)) ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye