Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Mikolkator

No takže 1.séria je naozaj top vždy po skončení časti som sa nevedel dočkať ďalšej, úplná závislosť. 2. Séria už nebola taká dobra ako prvá ale stále sa nato dalo pozerať . 3. séria bola veľmi slabá a 4.sériu som ani nevidel to bolo už iba naťahovanie a hrabanie peňazí na mene Prison Break. ()

beeleg

První a druhá série je ohromě chytlavá a sledoval jsem i několik dílů denně. Poté už šla kvalita dolů. Závěrečný dodatečný film se doteď snažím vytěsnit z mozku, protože to byla katastrofa a úplně mi to zkazilo celkový dojem. Tvůrci se ke konci prostě snažili vytěžit co nejvíc peněz na úkor kvality. Bohužel. Nicméně i přes to je to můj oblíbený seriál a za první dvě sezony prostě musím dát plný počet. ()

Hilly

Dokáže uniknout odkudkoli - je jedno, kolik má času, to se odráží jen od efektivnosti plánu, motivován je pouze snahou chránit svoje blízké. Takový je stavební inženýr Michael Scofield. Jeho bratr, tupá silná gorila, která má tendenci spadnout do jakéhokoli průšvihu, je důvod, proč kvůli jednomu člověku bylo zmařeno životů mnoho. Psanci bojující s nadnárodní společností, která dokáže ovlivnit chod země a zmařit na úkor toho nejeden život. Nebezpečný a charismatický T-bag, který svojí těžce perverzní povahou dodává seriálu šmrnc. Našlapaná zábava, napětí, "mekgajvroviny" a snůška náhod, která poslání neustále prodlužuje. Doporučuji. ()

JoeSO

První série vynikající. Ale pak, už to šlo strašně dolů a hlavně přesně tak, jak jsem předpokládal... To mě mrzelo. Víc než 4* tomu dát nemůžu. ()

GzL

Neskutečné dlouhé, překombinované a přeplácané všemi možnými, často naprosto nesmyslnými zvraty až to přestane fungovat. Jestliže v druhé sérii vznikla naděje alespoň na nějakou změnu, tak ve třetí se děj opět vrací do věznice a všechno se začíná opakovat. Čtvrtou sérii je lepší vůbec nekomentovat, protože větší šarádu si lze jen stěží představit. ()

lusota

Ufff, první série za rovných pět,druhá a třetí za čtyři a čtvrtá??? Nevěřila jsem místním komentářům a ještě tak do patnáctého dílu poslední série jsem si říkala, že to není tak hrozné, ale pak se to zvrhlo v totální průser. Vše je jinak, chvílema tomu šmodrchanci nerozumím a nechápu, komu vo co go. Spoiler - nádor, z mrtvých vstalá matka, nevlastní brácha, těhotenství, milion zvratů v pár dílech....jen sedím a zhnuseně kroutím hlavou. Velká škoda, čtyři hvězdičky nechávám, ale tvářím se, že posledních asi deset dílů nebylo nikdy natočených a ten blábol byl jen zoufalým výplodem mé přebujelé fantazie. ()

bmx6

První série:Byla tou nejlepší sérií.Abych seriál,takhle hrozně žral se moc nestává.Neskutečně napínavé.Užíval jsem si každý díl.Postava T-Bega byla mou nejoblíbenější.Už jen ten jeho ksicht by si zasloužil velké ocenění,ale kažopádně každá postava tu má něco do sebe.Z vězeňského prostředí byl tento skvost to nejlepší. Druhá série:Fox River je pryč a z útěku z vězení se stal útěk ve volném terénu.V této řadě se také objevil můj oblíbený William Fichtner.Všechny postavy jsou stále skvělé,ale přeci jen už to je chvilkami přitažené za vlasy,ale i tak je to skvělé pokračování se zajímavým závěrem. Třetí série:Trošku se vracíme do starých kolejí.Zajímavé prostředí,další a další postavy,čím dál více zamotané,ale stále skvělé.Tato série se mi opravdu líbila.Celou dobu nám pěkně šlapala. Čtvrtá série:Jejda,jejda,jejda......Ačkoliv to říkám nerad,tak je to už naprosto překombinovaná slátanina.Ani T-Beg to nezachrání.Sára-to už je totálka.Tolik šancí jsem této sérii dával a s naprostým přemáháním jsem to dokoukal.A postava Bellicka je dokonale zpackaná. První série:100% Druhá série:80% Třetí série:90% Čtvrtá série: .......... těžko říct :-) ()

PatrikP4

První série je rozhodně za 5 hvězdiček. Druhou a třetí bych hodnotil na 4 a půl hvězdy. A poslední na 3 a půl hvězdy. Postavy Michaela a Lincolna se doopravdy povedly, mozek a svaly. Akorát si nejsem úplně jistý jestli by Link v první sérii doopravdy dostal tolik prostoru (práce s ostatními vězni), když byl odsouzen k trestu smrti. Raději už stačí, protože by to bylo asi na delší komentář. ()

hony23

Nekonečně dlouhý seriál, u kterého s obavami čekáte, kdy ta nebývale skvělá úroveň začne klesat. Po tři série se to díky Bohu nestalo a proto při hvězdičkování na chvíli zapomenu, že vznikla i 4.řada. Opravdu, 57 dílů sledujeme strhující drama, které ani na okamžik nenudí a kterému bych vytknul snad jen obsazení hlavního hrdiny cukroušem Wentworthem. Naopak záporáci jsou do jednoho naprosto famózní a oblíbíte si je natolik, že jim odpustíte i to, když většina z nich postupně přejde na stranu dobra. Hodnocení: 1.série 95%, 2.série 90%, 3.série 95%, 4.série 70%, 5.série 80%. ()

v.indruchova

První série skvělý scénář-napínavé!, 2., celkem slušný, ale slabší. Je to dost napínavé a plné zvratů, ale potom se to stává někdy předvídatelné. Člověk pochopí vzorec, přemýšlení scénáristy. Uvidíme, co další řady? Souhlasím, postava T-Baga tomu cosi dodává, ale vím o lidech, co ho nesnáší.3. řada je velmi slušná, plné napětí. Občas se něco najde, k domyšlení, ale celkově to působí reálně. 4. je hodně slabá oproti ostatním sériím, vykráda sama sebe. A konec se mi moc nelíbil. ()

pold

První série za sto bodů. Pak to šlo těžce do kopru, a stala se z toho nastavovaná kaše s mixem víceméně stejně neuvěřitelných náhod a nesmyslných situací. Nelze nicméně popřít, že i druhá a třetí řada, byť už to byla celkem pomatená a nereálná změť náhod, udržela slušné napětí a zvědavost. Čtvrtou řadu jsem přetrpěl asi do 7 dílu, dál to fakt nešlo. ()

Kop1x

Hodnotím pouze 3 série, ale nutno podotknout, že první série je nepřekonatelná! Všechno bylo promyšlené do nejmenšího detailu. Moje nejoblíbenější postava je Teodor Bagwell ( Ne v tom smyslu, že bych se v něm viděl:D ) Ale perfektně zahrané! :-) Trnu očekáváním na novou sérii, snad se jim povede stejně, jako ty 3 předchozí. ()

Saxos

Tak se nám po delší odmlce rozjela série 5. /teď S05E06/. Co se nám změnilo - Míša nám opustil záhrobí a zase vše pěkně roztáčí; bráchové se pro změnu rozhodli zničit celý IS, bodejď by ne, když zatím nikdo neuspěl. Klady: opět rychlý spád bez zbytečností; oni nějak vůbec nestárnou; stejně jak předtím prostě baví. ()

honys

Tak tohle je pro mě asi úplně nejlepší seriál, co jsem viděl. I když jeho kvalita se stoupajícím počtem sezón trochu klesala a zápletky se stávaly stále méně uvěřitelné. A mám pocit, že kdyby to tvůrci ukončili po třetí sérii, tak by se taky nic nestalo. Ale první tři řady byly naprostá pecka a celou dobu mě udržovaly v napětí. Výběr herců taky dobrý, třeba takový T-Bag v podání Roberta Kneppera byl prostě nezapomenutelný. ()

Saroman

1. Série - 95% Výborný, chytlavý, téměř bezchybný 2. Série - 85 % Skvělé pokračování. Touto sérií už to mohlo klidně skončit. 3. Série - 70 % Tato série už ztrácí ducha těch předešlých, ale pěkná podívaná. 4. Série - 60 % Tady ta série kolem vězení jen prošla. Nutil jsem se dokoukat to do konce, abych pak pobral poslední sérii. 5. Série - 75 % Pěkné zakončení, spojitosti s předchozími sériemi. Takové shrnutí všecho ještě jednou v devíti dílech. ()

Maeven

První a druhá série. Takhle to mělo skončit. Kdyby se tak stalo, považoval bych tenhle seriál za jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl. Bohužel, nestalo se. Třetí série se ještě dá, ale napínavost se naprosto vytratila a Michael začal být míň a míň výrazný. A čtvrtá série? První polovina se mi líbila. Hledaní Scylly bylo poutavé a napínavé, ale od druhé poloviny se to celé opět rozpadlo. Příběh se stále motal v kruhu a šlo vidět, že tvůrci neví, jak příběh posouvat dál. Myslím, že kdyby celá série měla 15 dílů, bylo by to mnohem lepší než 24 dílů z toho polovina o ničem. 5 série po 9 letech se zdařila o něco více. Malý budget byl velmi vidět. Ale těch 9 dílů pomohlo k tomu, aby příběh krásně plynul a nenudil. Kvůli čtvrté sérii nemohu dát 5 hvězd. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye