Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

zorro

První sezóna je naprosto úchvatná a to kůli skvěle vybraným hercům na jednotlivé charaktery 95%. Druhá sezóna je také parádní, ale už to nemá to své kouzlo jednoho místa. Na druhou stranu je to výbornej hon na uprchlíky tak ta to má trošku míň 75%,Třetí sezóna 70%, Čtvrtá sezóna 50% ()

kubin.

Další seriál, který dlouho unikal mé pozornosti, než ho zařadila do vysílání nova ( stejně jako Lost). Napětí by se v první řadě dalo krájet, skvěle promyšlený scénář, sympatický a uvěřitelný hlavní hrdina a nakonec i povedené vedlejší postavy. Očekávaný konec první řady mě potěšil a završil tak umístění seriálu do mé top 10. Avšak druhá řada začala neslavně a já jsem se ze strachu, že si zkazím mínění o seriálu, přestal raději koukat. Uvidíme jestli mě to zase nechytne a nezkusím to dál. ()

Noviik

!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!První řada byla naprosto famózní, opravdu vynikající děj, zápletky a vývoj. Herci se překonávali a nebyl nikdo, kdo by zapadl do průměru. V první řadě exceloval Wentworth Miller, který svému Michealovi vnesl noblesu a genialitu. Ze "záporných" hrdinů bych za první řadu vystihl zejména výkon Petera Stormareho (Abruzzi). Celkově byla první řada asi tím nejlepším seriálem, který jsem kdy viděl, v každém díle jsem byl napjatý, na trní co se bude dít dál, jak to bude pokračovat a hltal jsem Scofieldovu genialitu. Naprosto mě to pohltilo. Ve druhé řadě se děj přesunul mimo vězení, což se dalo předpokládat, ovšem bál jsem se, že to ztratí tu kvalitu. Naopak. Nádherně se odkrylo to tajemno a hlavně propracovanost celého děje se ukázala jako naprosto geniální dílo. Z hereckých výkonů bych do výšin vznesl Roberta Kneppera, který svého slizkého T-Baga hraje naprosto báječně. Opravdu se mi díly, ve kterých se vyskytuje hrozně líbí. Navíc nečekané zvraty děje, které se původně zdají předvídatelné, to se však hned za okamžik mění. Občasné hostování krásné Holly Valance také potěší. Při sledování třetí řady jsem stále přemýšlel, zda to nebude jen pokračování a ždímání předchozích řad. Nebylo. Stále mě ne a ne přestat bavit, napětí rozhodně nepolevilo a v každém díle něco překvapí či zaskočí. Zavření zpátky do lapáku prospělo hodně herectví Wentwortha Millera, který je ve svém živlu. Hodně se mi líbil Wade Williams, který si zde šáhl na dno (Jako Brad Bellick samozřejmě). Ovšem tím nejlepším v této řadě je výkon Williama Fichtnera, který je nakonec tím dobrým hajzlem. Čtvrtá, poslední, řada přinesla trochu jiný styl příběhu, který se pořádně zamotal a působil někdy dost utahaně, ale v dalším díle se tato "utahanost" měnila v napínavé drama. Seriálu určitě prospěla pauza mezi první, naprosto perfektní, částí, ve které působila nejlépe smrt Brada Bellicka, který se obětoval pro to dobré, které si po pauze, kdy děj zpomalil a zklidnil, ukázalo být tím špatným, ale vlastně dobrým, jen záleželo na úhlu pohledu. Generál Krantz byl také velmi působivou postavou, naopak Christina Scofield mi nepřišla natolik dobrá či přesvědčivá, prostě mi tam moc nesedla. I přes zdánlivou utahanost se poměrně povedly poslední dva díly, které televize Fox vysílala najednou. Poslední díl byl šikovně rozvržen mezi zakončením a rozuzlením, včetně sympatického Paula Kellermanna, který byl v seriálu velmi oblíbeným záporňákem, či návratu Fernanda Sucreho a Benjamina Franklina. Zakončení, tedy myslím druhou část posledního dílu, se mi zdálo trochu moc protáhlé a zbytečné, tedy do chvíle, kdy bylo vidět, proč se po čtyřech letech schází hlavní parta (Sucre, Mahone, Burrows, Tancredi), ta scéna mě docela dostala, nečekal jsem ji, ale rozhodně to bylo povedené zakončení a já za tento seriál děkuji! ()

Rockwood

Teda řeknu vám, tenhle serál se hodně vydařil. Moc dobře. Sice teď jak je třetí série tak už to není ono... koneckonců ta dvojka taky nic extra ale jinak dojmy víc než dobrý... Kámoš mi řekl jak dopadně jednička (málem jsem ho zbail), ale i když jsem věděl jak to dopadne jediný sval nezůstal nezatnutý :-) ()

wendelin9

Úžasný seriál, který mě pohltil hned po zhlédnutí prvního dílu! Geniální propracovanost, napínaví scény, skvělé postavy a hlavně originální nápad!.. Nejvíce si mě získal Michael Scofield (koho taky ne :P), né že by to byl zrovna můj typ (na začátku seriálu jsem byla dokonce zklamaná), ale jeho postava je tak zajímavá, že si běham prvních pár minut získá snad každého a když k tomu přidáte jeho tajemné šeptání je snad nemožné ho nemít rád! Scofield je prostě šéf :) jinak to říct nejde a jeho "kamarádi" z vězení rozhodně nezůstávají pozadu!... Seriál je jednoduše geniální a byla by škoda ho nevidět!... Jenom lituju vás, co jste seriál sledovali (nebo este sledujete) na NOVĚ s dabingem, to jde celkový efekt minimalne o 30% dolu! ()

Radiq

První série, která se odehrává ve vězení, je fakticky hodně vychytaná, charaktery jsou hezky charakteristické a herci (obzvlášť Robert Knepper aka T-Bag) jsou do svejch rolí dobře nasazení. Všechno se to ale zhorší v druhé sérii, která mě zklamává čím dál víc. Je to jenom takové prodlužování neodkladného. A hlavně všechno ztrácí na pravděpodobnosti a logice, věci se stávají předvídatelnými a nemožnými atd. Zatímco první sérka dostává nejlepší hodnocení, druhá těžce spadla na lehkej podprůměr, z čehož nám vychází 3,5 hvězdy a tentokrát zaokrouhlím nahoru. Ale nekoukejte na to, když už jste toho skoukli tolik, že... Ve třetí sezóně se nám to opět trošičku zvedá (kvalita, né penis), neboť se nacházíme v exotickém prostředí Jižní Ameriky. Čtvrtá série je v pohodě tak do poloviny (uloupení Scylly). Když se tam pak začne jednat o plány kolem Společnosti a jak ji svrhnout a začne se tam motat jakási matka, tak za prvé mi to přestane dávat smysl a polovina věcí mi uniká, protože je to moc překombinovaný a zasmrádlý politikou a mezinárodníma velkejma zvířatama. V podstatě jsem si tu špatnou polovinu odtrpěl... ()

sir-dave

Best seriál #5 - - - Filmy s vězeňskou tématikou mám rád, proto mě potěšilo, když jsem zjistil, že je na světě seriál. Dál může pro někoho obsahovat spoilery... První řada mně hodně zaujala. Celá sézóna propracována, která vyvrcholila útěkem. Další sezóny byli pokaždé o něčem jiném což se mi líbilo, že nezustávalo pořád u jednoho děje. Tím že seriál končí 4. sezónou je asi nejlepší, ikdyž sledoval bych tento seriál pořád, protože mně baví prostě :) (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec) ()

SoolenJV

Po první sérii (a další zatím neplánuji) musím jen chválit. Nápaditý scénář se spoustou zvratů, které drží diváka v napětí, že musí stále pokračovat, díl za dílem až do konce. Postavy skvělé, vizuálně taktéž. Milovníci "útěkových" filmů budou slintat blahem, ostatní dostanou poctivě udělaný napínák, který je nezapomenutelný. ()

tomeek

1. série - naprostý mazec, něco tak napínavého a promyšleného jsem neviděl. 2. série - budiž. podívám se, jak se jim dařilo zmizet z očí, kdo to zvládne, kdo ne... 3. série - proboha proč? naprosto násilně nadstavený děj, který v podstatě kopíruje úspěšnou první sérii. jediné plus přinesla stávka scénáristů, díky které se celý děj nacpal do 13 epizod, takže to slušně odsýpá - alespoň druhá polovina. 4. série - NE! nelogické, tupé, zbytečně protahované přetahování od čerta k ďáblu, pořád má někdo "trumf" na toho druhého, navíc postava matky, která všecko akorát komplikuje - co si budeme povídat, 4. série je dokonalou ukázkou naprosté bezradnosti scénáristů. Spokojím se s tímto koncem - Poslední díl: Final break radši vynechám, nechám si v paměti tento docela hezký konec, místo heroické kraviny. ()

Madlenka26

Propracovanější seriál snad nebyl nikdy natočen. Každý díl jsem sledovala s naprostým napětím a požitkem až do konce posledního dílu, kde jsem byla naprosto šokovaná a naprosto jsem to nečekala. Úžasný námět a ještě lepší zpracování. Prostě boží :) A já tak nesnáším toho slizkého T-Baga, který to prostě zahral tak dobře, že kdybych ho někde potkala tak na něj plivnu . Co se týče návaznosti dílů na sebe a propracovanosti do nejmenšího detailu , tak si prison break zaslouží zlatou medaily. ()

Benjamin-L

Super seriál který davaly zaroveň se Ztraceni takže jsem nevěděl co dřív nakonec to opakovaly a já si to potom stáhnul. dobrá myšlenka seriálu i když každou další řadou už ztrácel seriál na svém názvu od druhé serie bych to nazval spíš jenom Útěk. 1.serie-95% 2.serie-75% 3.serie-50% ()

Pilgrimka

Zvláštní ....čekala jsem, že se mi to nebude až tak líbit.... 1.série - Super. Utíkalo to, nenudilo, byly tam místa, které pobavily. Vývoj postavy Scofielda se mi dosti líbil. O jeho myšlení ani nemluvím. Problém je v tom, že když jsem si postupně na jeho myšlení zvykla, tak jsem už pak předem předvídala co bude dělat, co ho napadne. Např.: Haywire a jeho pamatování mapy.(předpokládám, že ti co seriál viděli, ví o čem mluvím). A celkově tahle série byla svým způsobem taková pohodovější oproti 2.série - u které šlo spíše o napětí. Postava Bellicka mě hrozně provokovala, ale zároveň i docela bavila. Výstupy psychicky narušeného Haywira byly awesome, jeho útěk prostě neměl chybu. Takový kontrast oproti zbytku uprchlíků tuhle sérii opravdu vylepšil. 3.série - Oh God! Vedro jak sviňa, ze všech leje, ale Scofield má stále mikinu. U téhle série jsem si furt nebyla jistá jestli se mi líbí nebo ne. Bylo už to tak trochu sci-fi. Scofield byl v dalším vězení, bylo to dost předvídatelné, místy mluvil jako Batman a byl tak trochu MacGyver, ale jeho IQ mě dostávalo. Bellick byl tak trochu Chuck Norris, než se dostal do vězení, kde byl takový poor thing a záškvara, která nenudila. 4.série - Nebudu se moc vyjadřovat. Byla už HODNĚ zbytečná a akorát to kazilo celkový dojem ze seriálu. Nicméně v celém sériálu měla každá z postav svoje chvilky, kterýmy se zapsali do mé paměti. A pak je tu něco co nemůžu nějak popsat, protože ani nvm co přesně to je, ale něčím mě tenhle seriál dostal a jen tak na něho nezapomenu. ULTRADÉMONSKY HUSTĚ A DRSNĚ A KRUTOPŘÍSNĚ mě uchvacola postava T-Baga. Robert Knepper je PAN herec. T-Bag byl vrchol celého seriálu. Vzbuzoval ve mě snad všechny emoce. Jako zaměstnanec mě neskutečně bavil. Nelituju, že jsem se rozhodla na to podívat. ()

Stirek45

Když tento seriál dávali v televizi, viděla jsem jen první řadu a tím jsem skončila. Nebylo to tím, že by se mi tento seriál nelíbil, mě se naopak líbil dost, ale dávali to tenkrát hodně pozdě večer, takže jsem další díly neviděla. No a letos jsem postupně všechny díly dokoukala a jsem ráda, že jsem se k němu vrátila a mohla tento seriál postupně dokoukat :). ()

bk81

Vynikající seriál sice se sestupnou kvalitou jednotlivých sérií, ale i jen díky první sérii vynikající zážitek. Moc se mi líbilo. ()

Deyw

1 serie - 100% 2 serie - 85% 3 serie - 75% 4 serie - 20% 5 serie - 85% skvelej serial..skvely postavy..hlavne t-bag sype. :) a v posledni serce ten korejec s queenama.. :D ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye