Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

eJacques

...PARÁDA, zatím seriál, který mě nejvíce oslovil... Atmosféra hustá a to, jak je vše promakané, úžasné... Možná na můj vkus příliš postav umírá rukou vládních agentů a tajné služby USA... Jak je to naplánované a minimálně 15 dílů Michaelovi vše vychází, očividně někoho štve, ale mi to bere dech... Nakonec se věci komplikují (opět u někoho konečně dobře, nebo natahování scenáře), což mi naopak vadí... Divák se rychle s hrdinou a jeho kumpány "sžije" a jaksi mu fandí... Bál jsem se, že po útěku z basy (tím končí 1.série) napětí opadne, atmosféra života v celách a obzvláště vztahy vězňů byly strhující, ale příjemně mě překvapili... V 2.sérii se objevuje agent FBI, inteligencí "honící" Michaela a jeho bandu na útěku... Kvalita pokračuje a doufám, že bude minimálně pokračovat, ne-li gradovat... ()

drexik

Skvělý seriál, místy trochu natahovaný a snad i o to víc napínavý. Pravdou je, že jsem občas Majklovi záviděl, jo Sára to je řezivo. ()

ing.Frosty

První sezóna je excelentní. Druhá byla koukatelná. Třetí už byl solidní výsměch a u čtvrtý sem měl pocit, že si ze mě autoři dělají prdel. ()

Laerry

Kdyby Útěk skončil opravdu útěkem - a to na konci první série, PB by byl za pár let kultovním počinem... Realita je bohužel jiná, a musím chtě nechtě akceptovat fakt, že příběh byl natažen do obludně nesmyslných rozměrů třetí a čtvrté série, která místy připomíná jen smutnou parodii na výbornou první sérii... ale už jen z posvátné úcty k ní dávám 4 hvězdy. ()

maxxxim odpad!

Otec Fura by sa veľmi potešil, keby videl ako vie hlavný hrdina a jeho partička "přátel" umne spájať všetky indície vedúce do veže. ()

Remivsremi

Po první sezóně to pro mě byl nejlepší seriál, co jsem zrovna sledoval. Napětí se dalo krájet, akce při vězenských potyčkách byla povedená a závěrečný útěk byl dechberoucí. Bohužel pak vznikaly další řady, kdy 4. všechno zabila a já musel nasadit tři hvězdy. Je to smutné a je to velká škoda. ()

Ak.žena

První seriál, do kterého jsem byla vážně, vážně zažraná. Vlastně ne, to kecám. První byl přece Smallville :D Ale opravdu si pamatuju to neutuchající nadšení, ohryzané nehty při sledování TV, těšení se celý týden na další díl... a potom probdělé noci při sledování mnoha a mnoha dílů za sebou, když mě začala zásobovat spolužačka. Časem nadšení trochu polevilo, i když na dokonalého muže Michaela Scofielda si ještě občas vzpomenu :)). První série je opravdu geniální a promakaná, ale uznávám, že všechny další už byly čím dál horší. ()

Motinski

Prvá a druhá séria boli super. Tretia už ma nebavila a štvrtú som nevidel. Toľko krátke zhrnutie. Prison break sa oplatí pozrieť, do príbehu som bol vtiahnutý okamžite a s napätim čakal kedy výjde dalšia epizóda. V dobe kedy seriál vznikol v mojich očiach aj celkom valcoval konkurenciu. Má veľmi veľa napínavých scén, námet tiež celkom originálny a herci sú vybraní nadmieru dobre. Tie postavy poznám po mene ešte teraz (2015). Škoda tej klesajúcej tendencie. Seriál mal tak veľký úspech že doplatil na dojenie značky zbytočným naťahovaním sérii. Šancu si ale zaslúži. 1 séria 7/10 2 séria 8/10 3 séria 5/10 ()

Honzíno

Bohužel. Prvních třináct dílů bylo narposto dokonalých, nezasluhujících si jiné hodnocení než 100%. Jenže díly nadcházející, zbylé do konce první série, díly, jež navazovali po komerční pauze ( v které se chytře zjišťuje, zda bude seriál za co točit ještě ), naznačili zhoršující se kvalitu a kam se asi ten seriál bude odvíjet. Do jakých vod... Do vod ještě více překombinovaných a rádoby nekorektních, než počal brouzdat. Je to skvělý námět, první série nabytá až k prasknutí (prvních třináct dílu ultra), ale radši jsem skončil sledování někde před půlkou druhé řady, abych si neničil hezké místo v hlavě vyhraněné pro Prisona, jež je však už těmi několika díly druhé série zhrzené. První série jakžtakž ***** a druhá jede od **** do břečky zřejmě (možná mě vyvedete z omylu, ale co jsem tak slyšel od známých, potvrzují se má slova) . ()

filip.novak

Seriál, který paradoxně doplatil na svojí oblíbenost. Po výtečné první sérii, kterou měli tvůrci očividně promyšlenou a zatím nevařili z vody, si producenti mnuli ruce, jaký hit se z Prison Breaku stal. Ve stylu hesla „kuj železo dokud, je žhavé” přišla druhá, třetí a nakonec i čtvrtá série. Druhá série se ještě kvalitativně blížila té první, ale ve třetí a čtvrté se projevila scénáristická bezradnost s příběhem naplno. Čtvrtá série připomíná brazilskou telenovelu a rozhodnutí seriál ukončit je spíše vykoupením než důvodem k pláči. ()

markuc

Musim rici, ze tak nudny serial jsem uz dlouho nevidel. Hlavne mi neskonale vadil predstavitel hlavni role, ktery podle mne neumi hrat vubec, i nektere vedlejsi role mi prisly zahrany zajimaveji. Za druhe mi vadi ve filmu jakesi "jingly" nebo jak to nazvat, proste kdekoli si kamera zahraje na honenou a vubec to nesouvisi s dejem. Prvni dil byl zaroven muj posledni dil a ja nemam duvod to sledovat dale. Jednu hvezdicku davam za promyslenost cele te akce, to je tak ale vse, co lze od tohoto serialu ocekavat. ()

PeterNet

Takže seriál nám skončil, můžeme hodnotit. První řada + konec posledního dílu = 100%. Druhá řada pro mě byla nejnudnější. Třetí ušla, zase se utíkalo a pak přišla řada čtvrtá. Tam už se neutíkalo, ale vkrádalo. Zvratů tam bylo jako v Esmeraldě, hrdinové měli štěstí jak Řekové na Euru 2004, spoustu mrtvol ožívalo, ale ti tak to bylo koukatelné. No a konec, ten byl opravdu skvělý. Strašně šokující. Strašně! Tento seriál je droga. Mrknete na první díl a pak už nemáte šanci přestat. Michael Scofield mi bude chybět. Moc chybět. ()

Charlizee

Seriál hodnotím ve chvíli, v níž se mi uzavřela první série. Dlouho dlouho dlouho jsem se Prison Breaku vyhýbala a pak stačilo málo... Jeden kamarád - kopie v mém Macu - nudné čekání na nádraží a následná cesta vlakem... Říkala jsem si, že to teda zkusím, mrknu na jeden díl, ať si aspoň udělám obrázek - a pak už jsem s odklikáváním dalšího a dalšího dílu nějak nemohla přestat. Když jsem zjistila, že mi u závěrečného dílu nejede zvuk, málem jsem vyletěla z kůže - na chvíli jsem si zkusila roli hluchého, který je odkázán jen na titulky... :)) Takže bezprostředně po první sérii jsem nadšená, uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet... Komentář bude časem určitě rozsáhlejší :)) ()

st.jim

Dávám tři hvězdičky ale jenom díky první sérii, která byla absolutně neuvěřitelně skvělá. Tou první to začalo a taky mělo skončit. Bohužel se tak nestalo a ze seriálu se stává každou další sérií podprůměrná podívaná. ()

SG_ever

Jeden z mála kvalitních akčních seriálů poslední doby. Vzhledem k tomu, že jsem původní dějovou linku viděl jen zletma, nemohu první sérii hodnotit, takže nevím zda jde seriál dolů. Viděl jsem to od druhé až do konce a dobře jsem se bavil. Chování postav se snažilo být co nejreálnější a to je pro mě priorita. Nejvíc mě asi zaujmuly skvěle napsané postavy a motiv "pravého přátelství nad vším ostatním". Tvůrci naštěstí seriál utly po 4. sérii takže zabránily nějaké degradaci. (85%) ()

Mrkvič

Jde o hodnocení jen první serie. Ta se dala zhltnout během víkendu. Co jsem ale zahlédl části třetí řady, myslím, že jestli se s pár dílama ještě potkám, snížím tohle hodnocení. ()

skrblik007

(OBSAHUJE SPOILERY) Pozor! Tento seriál je vysoce návykový! Ano, ve chvíli, kdy divák zhlédne první díl, si podepisuje jasný ortel - shlédnout celý seriál v co nejkratším čase, a to i za cenu oželení jiných věcí. Seriál je od první chvíle tak napínavý, plný zvratů, pomalu se vybarvujících charakterů, že diváka přikove k obrazovce. Divák se ocitá ve vězení a spolu s hlavními postavami odkrývá Michaelův plán na útěk, který se musí snad tisíckrát měnit. Divákovi tuhne krev v žilách, jakoby se děj odehrával přímo před ním. Vše je podkresleno fantastickým soundtrackem Ramina Djawadiho. Pět, nebo snad i více epizod denně, už pak leze krkem, ale další epizoda se musí zhlédnout, protože ta předchozí skončila uprostřed scény. První série je epická. Druhá neztrácí šťávu. Třetí je hodně zajímavá. A čtvrtá je důstojným zakončením. Konečný film už berme, prosím, jen jako doplněk, odvar. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye