Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Morzael

Viděl jsem pouze první sérii, která je výborná díky svému netradičnímu a zajímavému nápadu, a kousek druhé, která mě přesvědčila o tom, co jsem si už předem myslel. Kvalita seriálu bude klesat s množstvím dílů, pouze za účelem co největšího vytřískání peněz. Je vidět, že dnešní tvůrci už umí dělat kvalitní seriály, teď se ještě musí naučit, kdy je ukončit. ()

danecek24

63. Zlatý Glóbus za rok 2005 - nominace (2) - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Wentworth Miller ()

sulimo

Škoda, že to nekončilo první řadou....neboť to, co po ní následuje je trapnost sama, kdy akorát víte, že nic nevíte .....ještě jednou, škoda. ()

Gaaron

1. série je jednou z nejlepších věcí, co kdy na seriálovém poli vznikly, to ví všichni, kdo ji (několikrát) viděli. Dál už je to bohužel peníze-dojící průser, který aspoň k průměru a dokoukatelnosti vytáhne až poslední série. Velká škoda. ()

kvasiva

Po znovushlédnutí nechávám 4*, ale už ve mě hlodá myšlenka dát jen 3 za to natahování konce a snahu vytřískat z toho co nejvíce $ pro tvůrce. Krátký popis by zněl asi takto: útěk z 1. vězení ... na útěku ... útěk z dalšího vězení ... zase na útěku ... odveta a konec ?? krátké shrnutí v jedné polo-větě. Geniální a propracovaná první série to drží hodně dlouho nad vodami průměru, bohužel všemu a všem jednou dojde dech :( ()

necisty

Nejlepší konec ze všech! Tento seriál jsem stejně jako většinu z těch táhlých sledoval na několikrát, ale poslední zátah se od třetí řady podařil až úplně do konce a ten konec za to rozhodně stál! V půlce 4té mi přišlo, že už neví co tam ještě dát, aby to natáhli, hlavně kvůli stále častějším zvratům, jenže jsme se pomalu a jistě blížili do finále a přestože jsem rád, že alespoň jeden z mála takových seriálů má tak úctyhodný a kvalitní konec, tak na druhou stranu se mi po tom všem bude moc stýskat. ... 4x18 - ''Tohle tě může dostat do pořádných problémů. Můžeš za to jít do vězení.'' ''Do kterého?'' - Michael Scofield ... Be the change you want to see in the world ()

epicek

Tento seriál je má srdcová záležitost :) jasně si drží první přícku mých TOP seriálů. Viděl jsem všechny řady 5x , a když se na to zpětně podívám znovu , pořád mě to baví . Parádní hlášky , atmosféra která by se dala krájet jelikož je to samé překvapení , perfektní herecké výkony od všech ! Postava Micheala Scofielda se mi zaryla mohutně do paměti jelikož tato postava má v sobě něco co jsem ještě u žádné neviděl :) Klaním se tvůrcum , že vymysleli takový geniální kousek ! Po osmi letech to byla s pátou sérií jedna velká nostalgická jízda a mé srdce opět zaplesalo. Skvělá práce. Prison Break bude vždy srdcovka, možná se jednou dočkáme i té 6. série Hey, fish ()

O´Hara

Je to jeden z mála seriálů, při kterém jsem tajil dech od začátku do konce. Obsazení ,pro některé neznámými herci, je stylové a vytříbené. Herci hrají své postavy s takovou dokonalostí, až si člověk myslí, že takoví musí být i ve skutečnosti. ()

Davosh

Velmi kvalitní seriál, který i v 2.sezóně, kdy totálně změnil styl, dokáže většinu dílu přikovat se zatajeným dechem k obrazovce. I přes horší herecké výkony ústřední dvojice patří Prison Break mezi nejlepší americké seriály posledních let. Po 3.sérii jsem snížil hodnocení na 4*. Z Prisona se stává natahovaná, hloupá a ničím nepřekvapující blbost a nic nenasvědčuje tomu, že by se to v další sérii mělo změnit. Pokud bych měl hodnotit jenom 3.sérii tak bych dal tak 3* a to s odřenýma ušima. 4.série - Prvních pár dílů pokračovalo tam, kde skončila 3. - zbytečné zvraty, zmrtvýchvstání... Ale kolem 5. dílu se začalo opět něco pořádně dít a Prison byl zas jednou na té úrovni, kdy jsem ho měl rád. Celá ta zápletka kolem Scylly byla opravdu dobrá a kvalitativně se určitě vyrovnala 2.sérii - jenže pak kolem 13. dílu přišel zvrat a Prison se dostal do takových sraček, že to ani není možný. Vážně nechápu jak mohla první půlka 4.série být tak dobrá a naopak druhá tak špatná. Posledních pár minut posledního dílu docela dost zachránilo, ale dojem z celého seriálu už určitě nezměnilo. Jeden z mála seriálů, kdy jsem po posledním díle neměl pocit, že je škoda, že to všechno skončilo, ale byl jsem spíš rád. ()

c.tucker

Naprosto skvostný seriál, který nešetří napětím a propracovaností do všech detailů. Prostě tleskám a nemám slov, otrocky očekávám týden co týden další díl. Tak po ukončení seriálu jsem nucen snížit hodnocení o hvězdu, jelikož se mi tolik nelíbila 2. serie a 3. se to trochu zvedlo a pad to 4. totálně uzemnili. No co se nadělá, nic netrvá věčně. ()

Biggy

Jestli jste videli povedenejsi serial, tak mi prosim napiste. Pribehova linie se stale drzi na prelomu akce a dobrodruzstvi, porad se neco deje a vznikaji nove a nove zapletky. Desetitisice fanousku uz jen ocekavaji dalsi a dalsi dily, kde prazdnotu mezi nimi zaplnuje jakasi virtualni depka. ()

Maty85

Super serial řazený mezi velikány jakými jsou Ztraceni ci Hrdinove a to zcela oprávněně. Herecké výkony skvělý,zejména první série neubírá na nápadech a udržuje diváka pořád ve střehu a nutí jej se dívat pořád na další a další díly. Ovšem jak to tak se seriály bývá, s přibývajícími sériemy už to nadšení diváka není takové a veškeré kouzlo se pomalu ale jistě vytrácí a děj představuje jen neoriginální nastavovanou kaši... a ehmm hlavně taky za nesmyslný zabití doktorky jedna hvězda dolu ()

BoXBe

Tak, Prison break je za námi...:) Nechali jsme se naplno vtáhnout do internetové éry dostupných aktuálně vysílaných dílů seriálů, které nemrzačí dabing a reklamy uprostřed děje a producenti si tak můžou být jisti, že při kvalitním výsledku nám do hlavy natlačí neokoukané tváře, které nás zlákají do kina nebo k dalším seriálům v budoucnu, k tričkům a jinému se seriálem spojenému zboží. A když budou ti producenti chytří, vyvěsí aktuálně vysílané díly na internet automaticky a chytře prodají práva k vysílání, titulky budou profesionálně udělány do týdne a reklamy budou prostírány mnohem chytřejším způsobem, než je to dnes nebo alespoň tak jak je to v kině a my se jim klidně a rádi za tuto nabídku odvděčíme. Ostatně, dokážu si živě představit i situaci, že jeden díl bude za dvacet korun a jsem ochotný každý týden tu dvacku až tři dvacky obětovat. Tuhle světlou budoucnost si dokážu představit hodně jasně. Horší to bude s kvalitou samotného díla. Shrnu svůj dojem z Prison Break do symbolických odkazů a kusých vzpomínek. První série - pět hvězd. Chytrý děj, spousta silných charakterů, uzavřený příběh. Druhá série - čtyři hvězdy. Mahone s výborným hudebním podkresem vystupuje na silnici uprostřed pouště z auta jako silný tahoun celé série, která se rozmělnila v nekonečném běhu do nikam. Třetí série - čtyři hvězdy. Vězeňské prostředí se ukazuje jako opravdu atraktivní téma, udržuje pozornost diváka, který začíná podezřívat scénaristy z cucání z prstu. Čtvrtá série - tři hvězdy. Akční sci-fi thriller, kde ustupuje logika a racionalita akci. Účel vysvětil prostředky, Scylla je nejopakovanější slovo na TV všech dob, až parodicky vyhrožuje každý každému co pět minut a i kdyby to neskončilo jak to skončilo (tedy uspokojivě), stejně bych nekoukal dál. Takže prima a doporučuju držet se formátu Dextera. Jasný závěr, adekvátní počet dílů a pevnější scénáře. Jinak Prison Break zaslouží poplácání po zádech, přeci jen je to jeden z těch zásadnějších přelomových počinů v dějinách televizní zábavy. ()

KajusaK

Obsahuje spoilery: 4 řady, 81 dílů, 3 vězeňské budovy (včetně filmu), tak tohle je útěk z vězení :). První řada úvodní mě zaujala velmi kvůli seznámení s postavami, skvělým vtípkům, perfektnímu plánování, pár dojemným okamžikům a naopak dramatickým. Oblíbené postavy v první řadě: Sarah, Michael, LJ, Sucre. Druhá řada po útěku z Fox River byla napínavá každým dílem odzačátku do konce.. Partě uprchlíků je neustále v patách agent A. Mahone, velmi perfektně zamotaný děj, který neustále stupňuje, seznámení s novými postavami, rozloučení se starými, v téhle řadě zůstávají oblíbené postavy ty co v první, nejvíce mě zaujaly části s vykopáváním peněz :). 3 řada, nejkratší ale skoro nejzajímavější - nové postavy, nové zápletky, nové vězení, noví záporáci, nový úkol ve vězení. Oblíbené postavy mi přibyly Sofie a Alexander Mahone. 4 řada zakončení + film - nejvíce zamotané , strhující, překvapivé, spousta nových osob, odhalujících věcí. Perfektní scénky s Michaelovou matkou, získáváním Scylly a vloupáváním do hl. budovy Společnosti. Naprosto dokonalé, perfektní!! Obdivuhodné herecké výkony především Mahone, Sarah, Sucre, Bellick..Hodně pěkných a dojemných scén, které mi zůstanou v hlavě hooodně dlouho: smrt Bellicka, zavření Sáry, smrt Michaela + úplné zakončení. PS: Jeden z nejlepších seriálů spolu s Lost jaké jsem kdy viděla. Žádná kritika, skvěle ztvárněné postavy - obdiv všem., hudba ve skvělých chvilkách dokonale promyšlená..Perfect!! ()

WolfR

Neskutečný seriál! Je málo takových co mě dokážou na dlouho hodiny připoutat k monitoru, ale tohle je jeden z nich. Neskutečná jízda plná skvělých postav a neuvěřitelných zvratů, které jsou sázeny prakticky každých 5 minut, dokonalost! 5 hvězd. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye