Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

hroubek

Když,jsem poprvé slyšel o Útěku z vězení tak se tvrdilo,že nejlepší seriál roku 2005 spolu s Hrdiny a se Ztracenými a s tímto tvrzením bych souhlasil,kdyby serial měl jen jednu řadu.Největší problém je v tom,že se žádná řada nevyroná první řadě ale né kůli kvalitě ale kůli momentu překvapení.První řada momentu překvapení využila maximalně dokonale všichni fandili Michaelovi at se podaří utéc a zachránit bratra a taky to byla výborná podívana se skvělimi herci.Druhá řada je jenom o tom jak se někdo snaží dostat z bodu A do B navzájem se podvádět,zabíjet a stale utíkat někam pryč alespon nám dala postavu Alexa Mahoneho,který byl tak charistmatická postava,že bylo radost na něj koukat.Třetí se snaží znovu zkusit kouzlo z první řady ale není to přímo ono je to sice napínavé,nebezpečné a poměrně zábavné a představý fajn postavu Gretchen i přesto všechno at má třetí řada je 13 dílů jako by mě tam něco chybělo.Čtvrtá řada mě chvilku udivovala jak to scénaristé představují ale potom se to začal ignorovat první půlka čtvrté řady se nese trochu ve stylu Dannyho partáků a Mission Impossible což bylo příjemné po třech řadách kde se jen utíkalo ale co nastané v druhé půly je neco hrozného každý se tam podráží až mi to připomělo Piráty z Karibiku 3,který zrovna tohle doplatily všechny postavy otáčí 180 stupnů a to finále by bylo slušné kdyby tvůrci nebyly naprostý hlupaci a myslely si,že tohle nám divákům stačí.Až na ten dementní konec celého serialu slušná podívaná. ()

Narya89

Ani nevím, jakými slovy vyjádřit genialitu především první série, ale celkově tohoto seriálu. Jak to přiblížit tomu, kdo to ještě neviděl? Jednoznačně - must see it. A proč? No tak odlehčeně, kdo by se rád nepodíval na pár hezounů za mřížema, který se snaží utéct a očistit své jméno, protože jistá ne zrovna legální organizace na ně něco neprávem hodila? Možná to zní typicky, ale definitivně to zde typicky nevypadá. ()

liuk

Realističtější MacGyver ve vězení, to tu ještě nebylo. :) Opravdu bomba seriál, který chytí a nepustí. Poslední dobou je dobrých filmových thrillerů zoufale málo a tak jsem moc vděčný za takové filmově natočené seriálové pecky jako 24 a Prison Break. Přestože hlavně ze začátku vykrádá snad všechny vězeňské filmy, klidně mu to odpustím. Nejlepší postava: T-Bag (skvělý herec Robert Knepper), na druhé straně mé oblíbenosti se jasně čpí Veronica (hrozná Robin Tunney). Co ti tam teď v té druhé sezóně budou dělat... ()

homerr

Serálovou tvorbu moc nemusim, ale Prison Break spolu s Lost považuji za nejlepší seriály vůbec... jenom se obávám, toho, aby skončily včas, aby se zbytečně neprotahovaly a držely si nastavenou laťku. ()

Ichabod

No jasny souhlas s k0C0URem. Prvni serie je jasnych pet bez vetsich skobrtnuti. Druha serie je asi tak o jednu uroven slabsi a v podstate naprosto o nicem. Tolik vaty se jen tak nevidi a klidne prohlasim, ze na novych dilech je vylozene dobra jen uvodni znelka. Herci stale plni sve role jako driv, ale nyni je to absolutni propadak hlavne diky scenari, ktery se snad pise tak hodinu pred zacatkem nataceni nekde na toalete. Sezona 1 - ***** Sezona 2 - *** Sezona 3 - neuveritelny s(h)itcom :) Sezona 4 - sračka která smrdí ještě dlouho po shlédnutí...neskutečně špatný seriál... Všichni herci a tvůrci by už nikdy neměli dostat šanci v ničem. ()

Musak

Kdybych mohl jednomu titulu udělit víc než 5 hvězdiček, tak bych ani minutu neváhal a dal to právě Prison Break!! ()

e.Xit

/1.serie/ **** (Kdyby nebylo posledního dílu, rozhodně pět hvězdiček) /2.serie/ *** ...dál mě to už nebavilo a celé to spadlo do seriálového průměru. ()

smolicek04

Budem to hodnotiť a komentovaď síce som ešte nevidel 3 Sériu ceľú ? Na prvej sérií nieje nič čo by sa mi nemohlo páčiď je to dokonalé a krásne to do seba všetko zapadá. Len to čakanie na útek ma núďilo . Na druhej sérií je to presňe naopak ako u prvej. To večne čakania ma čoraz viac a viac nudilo a nemal som chuď pozrieď si hneť ďalšiu čazď no predsa len ako sa to všetko pekne dokopy zhrnulo a vytváralo to spolu jeden nádherný ceľok bolo vynikajúce. A treťia séria je ešte lepšia ako druhá aspoň ten začiatok ale prvej sa nič nevyrovná ? ()

Jacob23

1.serie:vyborny serial s kvalitnim zpracovanim,hudbou a herci(postavami)ale jako kazdy serial trpi nevyrovnanosti dilu-je dnes moderni tocit serialy delany podle stejneho ,systemu,(24,Lost)vsechny jsou dobre v necem ale zadny nevycniva-za rok,dva to bude rutinni zalezitost ()

cross

Tak ale pěkně popořadě - první série je geniální, mistrovsky natočená i napsaná a to do takové míry, že po skončení jednoho dílu jsem ihned hltal druhý a pak třetí a tak dále a tak dále...prostě skvělé, po všech směrech - 5* bez jakýchkoliv okolků....pak přišla druhá série....mnooo, úroveň šla razantně dolů, i když jsem měl pocit, že sledovat útěk trestanců musí být zatraceně cool, možná ještě víc než útěk připravovat...přestože některé kvality zůstaly, celkově se zhoršil především scénář a v posledních dílech se už evidentně schylovalo ke katastrofě, až jsem si mnohokrát říkal, že to snad autoři ani nemohou myslet vážně - ale i přesto 3*....třetí sérii jsem neviděl, ale oprávněně se jí hrozím:/ ()

horacko

Väzenská tematika má vysoký potenciál pre kvalitný napínavý seriál, ktorý vás udrží po celú dobu svojho trvania na vašich pohovkách. Prison Break túto úlohu dokonale splnil. Zaujímavé spracovanie, ktoré vás doslova prinúti dať si ďalšiu dávku dobrodružstiev Michaela Scofielda a jeho brata v podobe ďalšieho a ďalšieho dielu. ()

Gerret

Mám rád motivy kde se někdo snaží utéct z vězení a pár filmů už jsem podobných viděl, ale tenhle seriál je naprosto všechny překonal. 2. série byla o trochu slabší než ta 1., ale i tak to bylo skvěle propracované Michael Scofield a Lincoln Burrows byly moje 2 oblíbené postavy, ale i ostatní byli dobrý a ten příběh je naprosto dokonalý. Je to jednoznačně jeden z mích nejoblíbenějších seriálů. Červen 2011: Bohužel jsem se stejně po dlouhé době nedočkal českého dabingu ke 4. řadě, takže jsem se na to podíval v angličtině s titulkama. Zakončení seriálu se mi líbilo, konečný filmový díl seriálu mi přišel spíš zbytečtý s moc rychlým spádem událostí (něco jako kdyby se někdo snažil děj první řady nacpat do délky 2 dílů). Viděl jsem: 1.-2. řada 3x, 3. řada 2x, 4. řada 1x. Hodnocení řad: 1. řada 100%, 2. řada 95%, 3. řada 90%, 4. řada 85%, The Final Break 80%. Hodnocení 90%. ()

toyrider

Za první 2 série narvané napětím, nečekanými zvraty a skvělou atmosférou dávám 5*, třetí řada má ode mě 3 a půl hvězdy, čtyřku hodnotím třemi.Celkově 4. ()

m.a.t.o.

„Pomodlil som sa za teba Teodor. Pomodlil som sa za všetkých.“ PB, môj (kedysi) najobľúbenejší seriál. Ako však postupom času pribúdali ďalšie série, tým viac to išlo s kvalitou dole. Čo sa týka hereckých výkonov, tu všetkých absolútne prevalcoval Robert Knepper, ktorý sa pre úlohu T-Baga narodil. Wentworth Miller hral od začiatku do konca toho istého Michaela Scofielda, čo ku koncu vyzeralo už dosť nudne. Prvá séria – veľmi dobrý počiatočný nápad Paula T. Scheuringa o mužovi, ktorý sa nechá uväzniť aby z väznice mohol utiecť so svojím na smrť odsúdeným bratom. Zo začiatku som to bral s veľkou rezervou a hovoril som si, že to asi nebol najlepší nápad. No scenáristi to mali vymyslené na výbornú a k neopakovateľnému dojmu z prvej série prispelo určite i reálne prostredie väznice. Druhá séria – najmä začiatok druhej série ťaží z našľapaného konca prvej série. Zhruba do polovici série sa tvorcom darilo držať vysokú latku nastavenú prvou sériou, no čím viac už šlo o politiku a nie o útek, tým viac seriál strácal tú pôvodnú iskru. Ale ešte stále to bolo vysoko nadpriemerné. Tretia séria – veľký zlom. Tretia séria síce mala všetky predpoklady nato, aby za predošlou o nič nezaostávala (najmä nápad so Sonou, v ktorej nie sú dozorcovia hodnotím ako veľmi dobrý), no pokazilo to zopár okolností. Prvou bola neúčasť Sarah W. Callies a druhou štrajk scenáristov, čo sa prejavilo na skátení celej série a tým pádom asi aj na kvalite scenárov. Štvrtá séria – absolútne varenie z vody, ľutujem čas, ktorý som pri jej pozeraní strávil, toto už nebol Prison Break ani zďaleka. Piata séria – po ôsmych rokoch sme sa dočkali návratu, ktorý vlastne nikto nečakal a... pokračujeme tam, kde skončila séria predošlá, čiže v rovnakej naivite a stupidite, kde divák má často pocit, že tvorcovia si z neho robia regulérnu srandu. Fakt za týmto výtvorom stoja rovnakí ľudia ako za prvými dvoma sériami? Neverím! 1. Séria – 95 % 2. Séria – 90 % 3. Séria – 65 % 4. Séria – 35 % 5. Séria – 35 %. ()

J-o-k-e-r

Plný počet za bravurní 1. sérii, tu jsem hltal s každým dílem víc a víc a nemohl jsem se nabažit. Bohužel o zbytku se totéž říct nedá, podle mě naprosto zbytečně měnící se děj, a vlastně zbytečné pokračování... ()

Kosmik 1

Hodnotím po kompletním shlédnutí třech serií a jelikož kvalita šla s každou serii směrem dolů, čtvrtou serii jsem se rozhodl vynechat a tím si ponechat dobrý dojem z tohoto seriálu. Co mě na něm zaujalo je výborný nápad, propracovanost útěku, vězeňské prostředí, rozmanitost jednotlivých postav a především hlavních hrdinů. První serie byla pro mě jako droga, po shlédnutí jednoho dílu jsem byl natěšený na další díl a s radostí hltal vše co mi bylo nabízeno. Způsob útěku a to jak má být proveden a s množstvím zvratů během prvních dílů mi dávaly dojmu, jestli se jim to nakonec opravdu podaří a díl od dílu s množstvím zádrhelů jsem v to přestával doufat, nakonec jak víme se jim to nakonec podařilo a předposlední díl mě natolik nadchnul, že jsem si ho musel pustit rovnou dvakrát, abych si plně uvědomil tu propracovanost útěku, ale zároveň i náhod, které k útěku přispěly. Co se týče druhé serie, nebyla už tak schůdná jako první, ovšem na náboji jí to až tolik neubralo. Nové postavy a příběhy jednotlivých vězňů na útěku opět vtáhnou do děje a nenechají vás ani na chvilku odtrhnout oči od obrazovky. Agent FBI který je vždy o chloupek pozadu, hon vězňů za penězi, obrat v myšlení vládního agenta, množství mrtvol které po sobě zanechá T-Bag atd atd, to vše přispívá ke kvalitní podívané druhé serie. Třetí serie je opět o jeden stupínek níže, útěk ze Sony již není tak kvalitní podívaná a svým způsobem i vězeňské prostředí není tak dobře zpracované jako v úvodní serii. Přesto se mi pár věcí líbilo. Bellick-jak se z bachaře stane lidská troska. Opět neodolatelný T-Bag, množství nových postav, vězeňské souboje a mnoho dalších věcí dávají i třetí serii nádech dobrého zážitku, přesto víte, že vám tam pořád něco chybí. I přes to, že druhá s třetí serií by na 5 hvězd nebyly, první serie by vydala klidně i na šest nebo sedm, takže v celkovém hodnocení musím dát pět hvězd :-) ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye