Strážce pořádku

• USA Justified (více)
USA, (2010–2023), 60 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter, Jacob Pitts, Erica Tazel, Walton Goggins, Jere Burns, Natalie Zea, David Meunier, Jonathan Kowalsky (více)

Série(7) / Epizody(86)

Hlavním hrdinou tohoto dramatického seriálu je příslušník US Marshals, Raylan Givens. Je prototypem klasického muže zákona, příliš nemluví a když jedná, tak to stojí za to. Jeho nekonvenční metody mu však způsobují problémy jak u jím vyšetřovaných osob, tak u jeho nadřízených. (matt85)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (18)

Série 1 (2010) (S01)

Velmi prostoducha blbinka so sympatakom v klobuciku, redneckmi strielajucimi sa s radoby vtipnymi hlaskami na perach. Jedina cast k zaveru mala akysi scenar a logiku, aby z toho neskolabovali hemisfery. :) Ten zvysok sledujte, iba ak vam ide len o relax a zabavu. Po takmer 12tich rokoch je to ozaj len nieco na sposob poobedneho americkeho TV-serialu. :) 45% Ktokolvek narocnejsi by tomu dal asi dvojhviezdie. :) ()

Fire in the Hole (2010) (S01E01)

Testosteronova blbinka, kde si chlapi po sebe strielaju s nackami so samopalmi, bazukou strielaju drogovy brloh v kostole a zenske su nadrzane so sympatickeho vraha. Ako to povedat....."cooloveho americkeho marshala" s vybielenymi zubkami. :D Ma to svoju zabavnost, ale zrejme treba vypnut obe hemisfery. Zrejme tomu len tak z prce dam sancu napriek trapnej komedialnej atmosfere. Zrejme to bude epizodicka zalezitost bez hlavnej linie. Toto mal byt len taky moj testik. Presvedcilo ma poriadne vysoke serialove hodnotenie. Myslim, ze nebude ani z daleka "Justified"...heh. ()

Long in the Tooth (2010) (S01E04)

Brutalny, hoci usmevny uvod "repo-zubara". :) Blondinecna bola "prava". :) Akosi som prisiel na chut tejto prostoduchej zabave s poriadnymi "balikmi". hehe...ten duel, to co bolo, pre Boha?! :) ()

Fathers and Sons (2010) (S01E12)

Jediny diel v serii, ktory bol trosku vo vaznejsom duchu, drzal pokope i po stranke scenara a celkom sympaticka bola i akcia. Zabavne. 70% ()

Série 2 (2011) (S02)

Stale sme vo svete redneckov a existencii s jemnymi kohutikmi v palnych zbraniach. Hlavna linia, ak sa to tak da pomenovat, je rozkol medzi dvoma rodinnymi klanmi a horuca krv a nezmieritelny spor na oboch stranach. Stipka tej "romantiky" stelesnenej dvoma modelkami Ako v prvej serii, opat sa opakujuce znacne logicke premety. Ale tento serial je, a to som si uvedomil uz po prvej epizode, len a len oddychova zalezitost. O malicko lepsie ako prva seria. Posledny diel je slusne vygradovany a ma i nadpriemerne spracovany scenar, co kvitujem. 58% ()

The Moonshine War (2011) (S02E01)

Presne nadvazuje na rodinnu "chatovicu" z predoslej serie. Podobne v bezstarostnom a trochu stupidnom duchu skrytom za "coolovost". meh 45% ()

Save My Love (2011) (S02E07)

"What a literaly stupid bitch...".  :) S nadsazkou samozrejme. Dlhonoha Natalie Zea samozrejme zahrala len to, co bolo v scenari. Napriek tomu by to zrejme ako zamestnankyna sudu a po skusenosti s byvalym U.S.Marshalom ako manzelom, nikto sudny nespravil, vsakze? Napriek tomu, ze serial udrzuje stale urcitu prostoduchu liniu zabavnosti, je sem-tam nesmierne stupidny...rukavicky tiez nic?! otlacky?...Jesus ()

Bloody Harlan (2011) (S02E13)

Rozhodne nadpriemerne zavrsenie rodinnej "redneck-lapalie" sa dostavilo v poslendej epizode. 65% ()

Série 3 (2012) (S03)

Zabavnejsia prostoducha seria, ako dve predosle a to jednoznacne len vdaka "vysinutemu" zloduchovi, ktoreho hra Neal McDonough. Inak sa jedna stale o tu istu naivnu a hlupucku krimi zo zapadakova. Vychadzaju dalsie zaujimave serialy a tak konecne snad pride nieco viac "chytlave". 50% ()

The Gunfighter (2012) (S03E01)

Otvarak dalsej serie ma pozitivne prekvapil. Hlavne novymi tvarami, peknym duelom (mladas z Dextera) a hlavne inteligentnym a zjavne ruthless zaporakom v oblecku. Dufam, ze sa zemnia scenerie a nebudeme cely cas len vo "vidlakove". :) 70% ()

Město strachu (2023) (S07)

Kto mal nostalgiu po poslednej serii z 2015-teho (podobnej tej ako pri Dexterovi - moja omluva za tak nehodne prirovnanie) moze zaspominat pri tomto pokracovani. Moc inteligencie a napadu vsak scenar nepobral a je plny klise a bullshitu. Po prvych troch dieloch som sa na to takmer vykaslal. Kazdopadne Timothy je sympos stale a ma tu "cool-oveho" protivnika na sposob korejskeho lotra poslednych 30tich rokov. Zaver sice brnkol na strunku, ale inak sklamanie. Cakal som rozhodne viac. Ak mate po ruke nieco lepsie, kaslite na toto, ak nie, "you've been warned". :) Potesila akurat pritomnost Marin Ireland z vyborneho homelandu. A ozaj...Timothyho 20rocna dcera Vivian, tu hra jeho, serialovu, nast-rocnu dceru. :D  Slaby priemer. ()

Prastaré město (2023) (S07E01)

Osem rokov od poslednej serie a stale je to ten isty zovialny a tazko "cool-ovy" Raylan. Novy zaporak je ako cez kopirak z juho-korejskej kinematografie. A ze to trvalo, okopirovat ich druh "villain-a". Maju ich tam uz dobrych 30 rokov a sice: naruseny, zbrkly psychopat s nadpriemernou inteligenciou a samozrejme musi byt "sexy" heh. Tato divoka karta ma byt zrejme tahakom celej serie. Zrejme si ju pozriem, ale uz teraz je to citatelne...snad aspon "sudna" linia bude zaujimava. Pozn.: Timothyho dceru v seriali hra jeho skutocna 20rocna dcera, Vivian. Mna potesila pritomnost Marin Ireland, ktora bola vynikajuca v Homeland-e a hrava aj v tychto krimi-thrilleroch. Tusim som ju videl i v nedavnom Boogeyman-ovi. Otvarak je chaby priemer. Snad to nebude len dalsia genericka Justified seria. ()

Oklahomský divoch (2023) (S07E02)

Malicko zaujimavejsia epizoda. Nie vsak o vela. "Kohuti" si u advokatky pomerali a je obom jasne, ze "super" nie je orezavatko. A uplne kazdemu z nas bolo tiez jasne, ze si nas odfarbeny blondacik skor-ci-neskor musi najst cesticku k neposlusnej dcerenke, ktora bude mat na tatku privysoke naroky...ach to kliseeeee...chjo. Ako filmovy tvorca nesmiete zabudnut, ze cely scenar si mozete ulahcit, ked tam pridate prvok chaosu...napriklad...teenage girl. :) Pridte uz prosim s niecim originalnym. ()

Kokomo (2023) (S07E04)

Zatial objektivne najlepsi diel doteraz a ze to trvalo. S cudzokrajnymi mafianmi a ich "sposobmi" mali vzdy lokalne policajne jednotky v mnohych statoch problemy...holt "stret kultur". :) Tusime uz asi vsetci ako to dopadne s hlupuckou, ale stale "milujucou" Sandy. :) No a obhajkyna? Bude mat dostatok integrity, ked chce byt tak velmi sudkynou? Tato linia ma zaujima asi najviac. ()

Jsi v pohodě? (2023) (S07E05)

Ale no tak, pani! Divajte sa na to Raylanovimi ocami. :) Chlap v rokoch, bez ruzovych okuliarov, uprimny pragmatik, hladajuci zrejme nieco viac, ako len "tvaricku". Naviac, z tych, co nechodi za "lahkymi" a o 30 rokov mladsimi, ale vyhladal rovesnicku s poruzumenim, ktora ho tiez vnima ako atraktivneho chlapa. Win-win. Grow up. :) Priznavam, po tom paskvile uvodnych troch dielov ma celkom prijemne prekvapil vyvoj scenaru tejto epizody a vynikajuci rozhovor dvoch skusenych "vynucovacov" zakona v zavere. Zan polhviezdie navrch. Zaujima ma, co a na koho, obhajkyna z "uctovnej knihy" pouzije. 60% ()

Adios (2023) (S07E06)

Presne tak, pri dobrych filmoch a serialoch treba vytvorit aspon zdanie, ze "dobro" musi veeeeelmi silno bojovat aby porazilo "zlo". A tak obcas niektoru tu bitku prehra, kym sa rozhodne. Obcas wtf, sem-tam klise. Tak ako, peroxidak len predvidal, alebo mal "echo"? ()

Nezvratný důkaz (2023) (S07E07)

Kazdy odrbkava a zradza "kazdeho", twist s vysetrovatelmi som cakal skor, zrejme dalsi z dovodov, preco typek stale vravel "I show you the Detroit's way"...zaver, klasicky stand-off, kedy sa nic neudeje, aby sa mohlo snad nieco udiat v zaverecnej casti. Priemer. ()

Dotaz (2023) (S07E08)

Pomerne uspokojivy zaver a pobavilo i vyuzitie "krivajuceho" idiota aby sa opat zapletka mala kam posunut. Uplny zaver s braskom bolo uz len brnknutim na nostalgiu prvych 3och, ci 4-roch serii. Ujde. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

15.03.2023

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Strážce pořádku hlásí návrat

Strážce pořádku hlásí návrat

15.01.2022

Fanoušci drsných mužů v kloboucích pozor, kabelovka FX má pro vás totiž dobré zprávy. Čerstvě totiž odmávala po sedmi letech pokračování seriálu Strážce pořádku, jehož nová série ponese název… (více)