Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Hennes

Skvěle propracovaný seriál, kde jsem se těšil na každý další díl. Zejména start a tedy první řada jsou vynikající. Ač role záporná, zaujal mě William Fichtner jako agent Alexander Mahone. ()

Havaj8

1.řada: Topovka, nemůžu uvěřit, že sem se na to nekoukal už v televizi, a i kdyby to ne, tak prostě kdykoli pozdějš, ale hlavní je, že sem se do toho pustil a vůbec toho nelituju. Zkouknul sem tu první sérku během pár dnů a jedu dál, dozajista se nechali inspirovat Vykoupením ze Shawshanku a prostě mi nemohlo nepřijít, že to vypadá jak nějaká adventura, kdy zezačátku musíš chodit, mluvit, sbírat věci abys moch pokročit dál. Nejde tu partičku kolem Mika, Sukreho, Linka, Abruzziho a tak dále nemít rád. Docela mě zajímá jestli druhá a další řady maj co nabídnout...2,3.řada:Tak druhá sérka byla ještě jakžtakž zajímací, docela pech, že jako první odpad Abruzzi, ale jinak to bylo fajn, každej se rozutek jinam a přitom se sešli na stejným místě, agent za agentem, kdy i ti šli proti sobě, pěkný, ale co předvedli v tý trojce...naprosto zlehčili útěk z další věznici, kdo by to byl řek, ale Michel opět dokázal utýct s bandou týpků. Na jednu stranu se setkali na jednom místě přeživší, přišli další oběti, kdy Sara byla opravdu přepísknuta, ale je vidět, že opravdu nevěděli, proto těch 13 dílů, no od 4.řady lze čekat pomstu za Saru...4.řada:No tak konečně sem se odhodlal to dokoukat, a opak je pravdou, za Saru se nemstili, jelikož to byl podvrh, celý to bylo jeden velkej podvrh, klasický naháněčky a lov Scylly. Dobrodružství za všechny prachy, dva ohromný záporáci odpadli a kdyby to ukončili tím 22 dílem, možná by to bohatě stačilo, ale přidali další dva na objasněni, kdy ještě Saru poslali do maléru a prostě...nemělo to takle skončit, i když prostě na jednu stranu muselo....Skvělej seriál :) 5.řada: Po 9 letech se prostě někdo rozhodne přitočit něco navíc. Kdyby to následovalo hned, asi bych to bral všema deseti, ale takhle...Svým způsobem jsem rád, že jsem je zase viděl všechny spolu, ale už to není ten promyšlenej a důmyslnej seriál, co bejval v začátcích. Někde jsem četl, že by naši 2 hl. protagonisti měli zájem o 6.řadu, už bych to radši nepokoušel. ()

shyster

1.sezona - 1.-12. dil = jak to Michael všechno dokonale naplanovaný mě dost vytáčelo, jak všechno mu vycházelo a když se objevil problém hned byl vyřešen. Po druhym dilu už mě to unavovalo. Jediný co mě drželo u tohoto seriálu byl střih, který mě nenechal odpočinout. Za tuhle část dávám jen 3*. 13.dilem se vsechno zmenilo a seriálu to jen prospělo. 14.-19.dil = to jak se Michaelův plán hroutil, protože do tak "suprovýho a dokonalýho" nápadu nezapočítal lidi a ty mu to zacali kazit, bylo provedeno na 5*. Co melo ale neskutečně nas**lo, byli zavěrečný 3.dily = 20.-22.dil = to že nakonec celý Michaelův plán krachne a za 1 den vymyslí nový plán, který vyjde? To si dělal scénarista snad srandu, ne? Za tuhle část bohužel jen 1*. Pozitivem na Prison Break je určitě přítomnost Petera Stormare. Negativum bych hledal u právničky, která neumí hrát a to jak strašně kroutí hlavou, když něco říká. Měl jsem chuť ji jednu vrazit. Měla štěstí, že se do Států jen tak nedostanu. ()

dezorz

Ako kazdy dobry vydareny a popoluarny serial. Skvely zaciatok a neskor kazda dalsia epizoda plus jedno dalsie klise navyse. A koniec v nedohladne. druha seria. opat ako prva. prvych 7-8 dielov uzasny strart, dokonca sa ani neopakovali, nieco nove, lenze po 9-10 casti uz sa zasa zacinaju miesat postavy tam, kde namaju byt, logika obcas odchadza kvoli co najviac sokuucim odhaleniam. tretia seria (2007) zas a znova, tvorcovia prison break maju dar ako z mala a z toho isteho sikovne zlepit napinavy serial. na rozdiel od minulorcneho hitu heroes, kde druha seria zatial velmi mierna v porovnani s tym, co z toho urobilo hit v serii prvej. ()

Rocky88

1. série - Už od úvodního dílu nás režiséři bombardují množstvím událostí, které neberou ohledy na nechápavé diváky a ve sběsilém tempu "táhnou na branku". Příběh je velice zajímavý a hlavně napínavý, cliffhanger každých pět minut prověří fit-formu srdce každého diváka, herecké výkony jsou neskonale přesvědčivé, stejně tak jako jejich charaktery. Velkou pochvalu si zaslouží hudba, kamera, střih a samozřejmě i scénář a režie, která je opravdu skvělá. K obrazovce mě dokázalo takto připoutat už jen pár filmů. Bez rozmýšlení 100 %.______2.série - Druhá série pokračuje opět ve zběsilém tempu, technické stránce není co vytknout, režie je opět špičková, stejně jako herecké výkony, scénář se opravdu vyvedl (hlavně vývoj postav). Bohužel ale zhruba v půli trpí překombinovaností (hlavně s tím vzkazem pro Sáru). Tento nedostatek se však projevuje po dobu 3 dílů, takže v konečném hodnocení neubere těch kvalit moc. 93 %.______3.série - Pilotní díl je svým schématem velice podobný prvnímu dílu série první, kde sledujeme rychlý sled událostí, aniž bychom to moc chápali, avšak závěrečná pětiminutovka vyrazí dech a vnese alespoň trochu světla do víru událostí. Zatím to vypadá, že nás Scheuring (scénárista) s jeho kamarády nepřestanou překvapovat a opět rozehráli zajímavou hru s napětím a rychlým dějovým spádem. Navíc si tvůrci odpustili tradiční vyložení všech karet na stůl, a tak osudy některých postav jsou na začátku zahaleny tajemstvím. Způsob narace je výborný, dává tušit desítky zápletek a cest, kudy se směr příběhu může vydat, a právě tahle nelineárnost dělá z PB jedinečný zážitek. Tyto cestičky se v průběhu z klikatých mění na přímé, aby se vzápětí zklikatily ještě více, a divák tak nemá žádnou možnost předvídat. . . Na konci (poslední je 13. díl - kvůli stávce scénáristů se třetí série zkrátila), který je samozřejmě nepředvídatelný, naprosto odlišný od předtuch jakéhokoli diváka. Dostaneme rozřešení, které je však maximálně poloviční, osud některých postav je více nejasný, než na začátku třetí série - návnada do další série je tedy více než silná. 90 %____4.série - Zkoncipovat poslední série do podoby Tuctu špinavců se jevil jako zajímavý nápad, nicméně záměr byl asi trochu jiný, a tak 4.série vypadá jako příbuzný s jinou barvou pleti. Hlavní úkol hrdinů je ve své podstatě naprosto pitomý, nejspíš si nad tím ukroutíte hlavu. Nicméně nutno podotknout, že stále napínavý, šokující, ale hlavně neskutečně emotivní. Bodejť ne, když se umírá jak na běžícím pásu. Ke konci se mi ale zdálo, že už se to začíná zamotávat až nějak moc a že finále už bude jen o rozmotání a pokulhávajícím ukončení. Leč nestalo se, poslední tři díly jsou naprosto "ass kicking", takže jsem se při každé zatmívačce obrazu panicky modlil, aby ještě nebyl konec. No a závěr? Připravte si, holky, kapesníky. . . 50 % (hlavně díky závěru série). ()

Vojťas

Tak tedy ... seriál měl našlápnuto na post "2. nejlepší seriál všech dob" (po LOSTech samozřejmě :-D). Tak bych definoval první 3 série. Ovšem sezóna s pořadovým číslem 4 a samotný závěr celého seriálu byly zoufalé a shazují seriál jako celek o příčku níže! ... Velká škoda! ()

marcek

Vážně parádní seriál - jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Scofield má všechno krásně promyšlené a je paráda se dívat na to jak všechno do sebe krásně zapadá. První epizoda byla asi best, plánování útěku, zajímavé osobnosti. Druhá epizoda není až tak k zahození, ale na svobodě je to už něco jiného. Jenom si dávat pozor na poldy. Třetí série je vážně jenom důkaz, že scénáristi neví coby. Sleduju už jenom ze zvědavosti a abych nezaspal dobu - a hlavně chci vědět jak to "skončí" :) ()

bogomira

Přátelé, ukončete sledování Prison Breaku po první sérii! Toto je důrazná výzva! Zvědavost se vám krutě nevyplatí, protože podle mě scénáristi stávkovali už během psaní druhý série, to mi nikdo nevymluví. Takže zatímco první série, a to hlavně její první půlka, je DOKONALÁ a pětihvězdičková, pak už to jde z kopce a posledních pár dílů druhý série, to už je skoro utrpení. První série 5*...druhá série 3* a to zavírám obě oka... ()

MrPierc

Seriál po první sérii byl pro mne tak za 7* a byla to pro mne droga, ale po shlédnutí dalších sérií už to je jako vymačkávání zubní pasty z tuby = je toho čím dál méně, co vám rozzáří úsměv. ()

KooNY

První série byla úžasná. Napětí se dalo krájet a já na seriál hltal nepřetržitě. Skvělé vykreslené postavy, Scofield byl sympaťák a fandil jsem mu. Druhá série už mírně ztrácela, ale byla pořád nadprůměrná. Třetí sérii už jsem nechápal, proč to takhle zbytečně zamotávat? A čtvrtá je brak. Zvraty jako z nějaké stupidní telenovely a s původním PB to nemá nic společného. 1.série = 5/5 2.série = 5/5 3.série = 3/5 4.série = 0/5. ()

Attta

Nervy drásající situace, skvělý scénář, prostě jsem si seriál vyloženě užíval, ale po natočení posledních serií, které se staly už přebytečné, než-li užitečné musím ubrat hvězdičku. ()

Mefistofelle

Tenhle seriál mě strašně rychle chytil, ale bohužel mě stejnou rychlostí i pustil, jakmile začala druhá série. Třetí už jsem ani nedokoukala a nejspíš tak nikdy ani neučiním. A moje hodnocení? První série je velmi kvalitní a i když téma věznice a útěku z ní není zrovna nové, pořád se toho našlo mnoho zajímavého, pro co se na to dalo koukat. Zejména postavy a jejich charaktery byly vykreslené dobře. A ke konci série jsem byla zvědavá na dlouho očekávaný útěk. Problém nastal v druhé sérii. Objevuje se větší množství postav, ve kterých jsem se nakonec přestala orientovat a prostředí už nebylo tak zajímavé. To kouzlo, které to původně mělo, se zredukovalo asi tak na polovinu a už jsem v tom viděla jenom průměrné akční krimi. Trochu škoda, protože první série byla opravdu našlápnutá. O třetí se ani nemá cenu moc zmiňovat. Jednak si už přesně nepamatuju, co bylo jejím obsahem, ale hlavně došlo opět k výraznějšímu zhoršení. Celkově to vidím tak, že je opravdu škoda, že si to neudrželo kvalitu prvních dílů, protože díky zajímavým postavám a dobré zápletce to mohl být výjimečně dobrý seriál. ()

O´Neill

Sledování začalo v rámci seriálového nonstop maratonu, kdy hned po první sérii Chucka následovalo deset dílů tohoto skoro skvostu. Dlouho jsem se Prison Breaku vyhýbal, ale ukázalo se to jako neodůvodnitelné. Není to sice žádná totální řezba, kterou bych hned řadil mezi TOP 10, ale díky skvělé záplatce a prakticky žádné nudě prostě dávám plný počet. Zatím tedy po deseti dílech...Druhá sériie však mé původní nadšení opravdu rychle zničila, a celá druhá série byla hodně špatná. Našlo se pár dobrých dílů, ale zkrátka námět nebyl ideální a tvůrci mohli dělat co chtěli. *** Třetí série byla kvalitou hodně podobná té první, ale pořád tomu něco chybělo. Pár špatných dílů se našlo i tady, ale celkově se jednalo o povedenou sérii. **** Poslední série byla kvalitou zhruba nastejno s třetí - o kus lepší než druhá, ale pořád ne tak dokonalá jako první. Posledních 10 minut bylo naprosto úžasných! **** Seriálu jako celku dávám 4 hvězdy, kvalitu 1. série bohužel neudržel, přesto se ale jedná o velice dobrý seriál, na který si čas od času určitě vzpomenu. ()

Silverluv

I když seriál ke konci výrazně ztrácel dech, snižovat kvůli tomu hodnocení rozhodně nebudu. Pořád je to to nejlepší z TV serialové produkce. Nutno poznamenat, že i u těch posledních těžce vykonstruovaných dílů jsem se ani trochu nenudil. ()

4daPeace

Verdikt: Tak, prave jsem se dodival na zaverecny dvojdil... SAKRA! I kdyz se to posledni dve rady natahovalo a prekvapive zvraty nasledovali jeste 'prekvapivejsi zvraty,' budou mi ti hosi, ktere jsem poznal ve Fox River, chybet. Diky scenaristum, reziserum a hercum uz jenom za ten napad a za to, ze jsem snad poprve u serialu nemohl vydrzet do dalsiho tydne, nedejboze kdyz byla delsi pauza. SPOILER: Tak nakonec utekli :-) ()

exitak

Super námět ale bohužel televize asi neví kdy přestat... Pro mě tenhle seriál skončil 10min. před koncem druhé série. A v ten okamžik byl nejlepší jaký jsem kdy videl. ()

baaaja

Bezkonkurenčně nejlepší seriál jakej jsem za poslední dobu viděla... Ani jeden díl sem se nenudila, akce za akcí a navíc dokonale roztomilej Wentworth Miller... nemám slov, fakt sem nadšená!!! :) ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye