Star Trek: Enterprise

USA, (2001–2005), 68 h 44 min (Minutáž: 42–92 min)

Scott Bakula, John Billingsley, Jolene Blalock, Dominic Keating, Anthony Montgomery, Linda Park, Connor Trinneer, Vaughn Armstrong, Gary Graham (více)

Série(4) / Epizody(97)

Píše se 22. století, což je skoro sto let před tím, než James T. Kirk zaujme své místo v pionýrských dobách prozkoumávání vesmíru. Lidé ještě nemají k dispozici štíty, Federace dosud neexistuje, mezihvězdné transportéry se používají pouze pro přepravu nákladu. Za těchto podmínek se do vesmíru vydává posádka první lodi, jíž velí kapitán Jonathan Archer, prototyp kapitánů hvězdné flotily, kteří teprve přijdou; je statečný, zvídavý, dychtivý a odváží se tam, kam člověk dosud nevkročil. Na rozdíl od ostřílených důstojníků 24. století, které hned tak něco nepřekvapí, posádka ENTERPRISE dává najevo údiv, vzrušení i obavy z podivných věcí, s nimiž se setkává. Hvězdné mapy jsou prozatím většinou prázdné a oni musí prokázat, že jsou připraveni na život v hlubinách vesmíru. (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Enterprise,, je dle mého názoru propracovanější než předešlá série. Tudíž u mě boduje plným počtem, navíc je to skvělé antidepresivum :) 100% ()

Chroe

Jako milovník Star Trek, ale odkojený až next generation napíšu, že i tak se mi to z počátku hodně těžce trávilo a dokonce jsem to chtěl v průbehu první série vzdát. To by byla ale veliká chyba. Po tom, co jsem se odprostil od ST škatulek, po tom co mi přestal vadit Scott Bakula jako kapitán...jsem si seriál začal strašne moc užívat. Veliká škoda že byl předčasně ukončen a ještě tak..jak to napsat slušně...příšerným způsobem. Třetí sezóna, která se zabývá Xindy, překonává zbytek seriálu o jednu celou třídu a patří k tomu nejlepšímu v rámci seriálové sci-fi tvorby co kdy bylo natočeno. Ale to neznamená že se i ve zbytku epizod nenajdou skutečné perly. Obsazení seriálu, až na postavu kapitána Archera se mi zdá zdařilé a někteří dokonce celkem obstojně hrají (John Billingsley, Linda Park, Connor Trinneer, můj oblíbený Star Treky prolezlý Jeffrey Combs), některým rád jejich horší výkon odpustím. (Naprosto nádherná Jolene Blalock v roli T'Pol). Celkově lze seriál směle zařadit těsně za STNG ( i když má handicap pouhých čtyř sezón a nová generace je již vousatá)a rozhodně je kvalitnější než Voyager a první (velmi špatná) polovina DS9. 90% jak vyšitých, ale jako každý ST..není to pro každého!! ()

movie.man

Solidní začátek epochy Star Treku, vynikající příběh, jak se už přede mnou zmiňovali hezky vykreslena etnická nesnášenlivost (hlavně 3. řada) a Scott Bakula je podle mě nejlepší kapitán Federace. Není to suchar (nic proti Picarde) a zároveň to není velký sukničkář (jako Kirk). A to jak se občas chová je velice pěkné, protože není za každou cenu klaďas. Jen občas animace pozlobí oko divákovo a tupost Tripa bije do očí (vztah Tripa a T´pol). 4 hězdičky s plusem. ()

pavlamax

První dvě série mě fakt otravovaly. Díly byli podobné těm nejhorším ze Star Treku. Zvlášť mě pak vytočil jeden, kde po přenesení transportérem je Ho-Ši neviditelná a během tří dnů byla navlas stejná zápletka i v Nové generaci. To už jsem vážně uvažovala, že to vzdám. Jakmile se, ale začnou honit za Xindy začne to být zajímavější a záživnější. Uvidíme jak to půjde dál. Snad si nepodkopnou tu jednu nohu, na kterou se tak dlouho stavěli. Ale pokaždé mě neuvěřitelně rozčiluje úvodní píseň. Probůh, co to tam dělá????? Ten, co to psal v životě neviděl jediný ST. Jinak by se musel stydět. ()

mistrq

Perfektně natočené, jak to bylo na začátku, bez vyspělých technologií, bez uzavřených spojenectví. Je to lidštější. Když to shrnu: je to na delší čas poslední seriál, který jsem žrala od začátku až do konce. Uplně mě to vtáhlo. Vždy po skončení dílu jsem se nemohla dočkat druhého dne. Až na jeden jsem viděla všechny. ()

ondrasheq

Infantilní, ale rozhodně méně než předchozí série. Snadno strávitelná jednohubka. Už jen kvůli postavě T'pol se vyplatí aspoň jeden díl vidět. ()

radimhasalik

Plus: nápad vrátit se v čase zpět a představit dobu před vznikem Federace. Epizody s druhou světovou válkou jsou ovšem přitažené za vlasy. ()

GaryRoach

jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, a jeden z rodiny ST který mi přišel nachuť.. hold nejsem prostě na "budoucnost" ()

Wiffy

Jako u ostatních seriálů je některý díl lepší a jiný horší. Celkově, dobře propracovaný seriál na který se dá dívat. Spíš bych ho doporučovala fanouškům Star Treku. ()

Dexies

Ano, ano prequel k původní sérii ... vůbec není na škodu, že přisel asi tak 30 let po originální sérii ... dějová linie je souvislá, akční scény, příběhy, důstojná série, která hladce zapadá mezi své "starší" série ... ()

Monkey_Bear

T´Pol luxusní, Archer na blití. Je na všechny tak HODNÝ, až se mi zvedá kufr. Nechá většinu záporáků, aby s ním vyjebali, takže jsem téměř každý díl nadávala obrazovce a posílala Archera do prdele. Navíc mi Scott Bakula přijde jako mizerný herec, je přesvědčivý asi tak, jako herci z českých seriálů vysílaných na tv Nova. A už ta úvodní znělka je humus sám o sobě. ()

nezdula

jsem ráda,že jsem začala tímto star trekem...ty starší mě vůbec nezaujaly,ale tento je pro mě přístupnější a líbí se mi. ()

StarFsh

Seriál, ktorý sa snaží všetkým seriálom a filmom, pred ktorými sa časovo odohráva dať zmysel. Fakt je, že niektoré veci človek nemusí vedieť do detailu, lebo potom stratia rúško tajomstva a nenútia nás premýšľať, alebo snívať. Opäť raz tvorcovia, vzhľadom na klesajúcu sledovanosť vsadili na vojnu a jediným odpustiteľnym dôvodom Archerových morálnych pokleskov, proti Roddenberryho morálnemu posolstvu Star Treku je, že sa odohráva dlho pred tým, než sa ľudstvo vyvinulo na Picardovu úroveň. ()

Sandai

Klasický Star Trek jak má být. Nové světy, neznámé končiny, cizí rasy a nové výzvy. Ale přece jenom trošku slabší než Voyager. ()

malis.uo

Jedna hvězdička za to, že je to Star Trek. Od příšerné "anti-startrekovské" úvodní znělky, přes obsazení, až po scénaristické porno, je to děs a hrůza... Po skvělém Star Trek: Voyager, který vyždímal z postav a reálií maximum "startrekovského", přišla studená sprcha v podobě Enterprise. Nejde o zasazení do dob před TOS, ale o jeho podání. Vše působí spíše jako nevydařená konkurence Stargate, ovšem bez hláškujícího "McGyvera" a vůbec trošku sympatických postav. Možná jsem kritický, ale Star Trek si představuji jinak. Pro mne byl Voyager vrcholem seriálových Star Treků, který se jen tak nepřekoná. A Enterprise bych mezi ně nejraději nepočítal vůbec. ()

xymikon

Na star trek mě neužije ale tenhle seriál je dle mě nejlepší ze všech st. Má to skvělí příběh který exceluje v poslední sérii. Nová generace je trapná oproti tohohle seriálu. I uniformy se mi líbí a nevypadají jako teploušské pyžama. Má to přiměřenou akci, skvělé postavy, loď sama je skvělá a ne ta z nové generace, která je nejošklivější lodí kterou se kdy viděl. Pokud budou takhle pokračovat, tak z toho něco vzejde. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell