Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Iggy

Prison Break sleduju, baví mě, ale je věčná škoda, že po první sérii neskončil... Štvou mě ty hory mrtvol a spousty nesmyslných komplikací jen proto, aby to celé mohlo pokračovat dál, pokud možno donekonečna, aby si na tom tvůrci a televize namastili kapsu a my jen nevěřícně valili bulvy. Za všechny aspoň jedna poznámka: Štvou mě věci, jako osud Sáry Tancrediové ve třetí sérii, který byl (prozatím?) úplně nesmyslný a naprosto podle mě odporuje všem konvencím jakéhokoli smysluplného vyprávění. A to vše jen proto, že herečka otěhotněla./ První polovina 2. série se téměř nedá koukat, hodně jsem uvažoval nad tím, že to vzdám. Druhá půlka je ale už výborná, řekl bych nejlepší z celého seriálu. 3. série je pak taky fajn, je to zas trochu něco jiného, i když se v ní samozřejmě zase nic nevyřeší./ 4. série se trochu opakuje, každý díl má totéž schéma (získat část Scylly). Závěrečná konforntace se Společností je ale další zrůdností scénáristů./ Závěr byl dobrý a důstojný, v něčem možná trochu náhlý, agent Kellerman trochu deus ex machina, na jednu stranu jsem rád, že už seriál skončil, na druhou stranu mi jeho hrdinové budou chybět. Úplný konec je snad až moc krutý a řekl bych, že by si jak diváci tak hrdinové seriálu zasloužili trochu lepší. ()

ScarPoul

Prison Break začína ako našlapaná akčná jazda, z dobre rozohratými motívmy, zápletkou a postavami, ktoré síce nie sú až tak sympatické ako sa na americké seriály patrí, ale dá sa na ne zvyknúť a hlavne každá z nich má charakteristické črty. 1. séria - Neustále sa niečo deje a a dejových zvratov je tu na zbláznenie. Jedná sa o naozaj plnohodnotné plánovanie úteku z väzenia a vzdávanie holdu filmov, ktoré sa zaoberali podobnou tématikou. Najvýraznejšia postava je tu Peter Stormare. 90% 2. séria - nachádzame sa vonku z väzenia a každý niekam uteká. Je to dobré? to ja vám ani neviem povedať. Jediné čo viem z istotou je, že je to zbytočne naťahované. Naťahované do takej miery, že je doslova nutné pridať tam, nejaké dejové zvraty, nové postavy, čo začne byť po určitom čase neskutočne únavné a to až do takej miery, že to miestami doslova nudí aj keď sa neustále niečo deje. Najvýraznejšia postava je William Fichtner, ktorý ňou zostane až do konca prison breaku ako najlepšia postava celého seriálu - pre mňa. 50% 3. séria. Po inteligenčnej rovine neskutočný úpadok. Jediné čo to zachraňuje je fakt, že to má málo dielov a že je tu opäť obmedzený priestor z pochybnými individuámi. 50% 4. séria- asi najťažší boj čo som v histórií seriálov zviedol. Nudné, preplácané, nezáživné a ku koncu dokonca tupučky hlúpé. Posledný záber je neskutočne oslobudzujúci, určite aj pre herca Millera, ktorého tie neustále dejové zvraty jednoducho museli pripraviť o rozum. 25% Celkovo sa nejedná o ničím výnimočný seriál až na teda úvodnú sériu. Priemer, ktorý vám zoberie strašne veľa vášho drahoceného času a už vám ho nikdy nevráti . Celkovo 50% ()

hendrich6

Seriál mě skutečně vtáhl po několika dílech a každým dalším se stupňovalo velké napětí a moje spokojenost,která vrcholila předposledním dílem.Skvělé herecké obsazení,soundtrack a děj,který mě skutečně v každém díle nenudil.Občas se objeví nějaké klišé a v podstatě seriál funguje na dost podobné šabloně,ale přesto neuvěřitelně baví. Po dlouhém zvážení a čtení spoustu komenářů,hlavně Mattyho,který napsal ať se,kdo sleduje první sérii jakýmkoliv způsobem ubrání sledování té druhé,jsem se rozhodl ji už nerozkoukávat,protože by mi to jistě zkazilo celkový dojem.Kdyby si další série udržela laťku té první,tak Útěk z vězení útočí i na moji top 5,potažmo top3.Takhle je to 90% ()

Lacike

1. seria: Kvalitne prevedeny napad o snahe dostat brata z basy. Cele sa to odohrava v mojom oblubenom prostredi väzenia a postavy jak kladne tak zaporne su dobre obsadene a zahrane. A popritom sledujeme politicke čachre, ktore ukazuju, ze to cele malo ovela komplikovanejsie pozadie. Ja som nikdy ani prvu seriu nepovazoval za uplne realisticku a uz v nej sa objavili absurdity, ale bolo to v akceptovatelnej norme. 8/10. 2. seria: po niekolkych zmarenych utekoch bol najvyssí čas konecne opustit väzenie a nastal hon na nasich hrdinov v style filmu Uprchlik, ktory viedol famozny William Fichtner. Konecne sme sa viac dozvedeli aj o pozadi tajomnych zaporakoch. Zmenil sa styl serialu ale kvalita a miera absurdnosti este stale ostala rovnaka ako v prvej serii. 8/10. 3.seria: pokus o navrat ku korenom a presunut dej znova do basy, tentokrat v exotickej Paname, bol dobry napad, ale prevedenie je o triedu slabsie. Tazko povedat do akej miery seriu ovplyvnil strajk scenaristov a nasledne skratenie serie, ale za to mnozstvo absurdit, ktore sa v seriáli zacali vrsit podla mna strajk nemôze. Smrt oblubenej postavy dost zabolela, ale to sme este nevedeli, ze neskôr vstane z mrtvych a ze to bude v seriáli dost bezna vec. Celkovo je tato seria este stale zabavna. 6/10. 4. seria: tentokrat sa riesi velka heist zapletka, ktora je okorenena takym mnozstvom absurdit az to zacina byt trapne. Tolko mrtvych postav snad neozilo ani v nejakom zombii filme. K tomu sa dozvieme, ze bratia nie su bratia, matky nie su matky a ja neviem co este. Proste totalna chujovina a na konci mi odlahlo, ze je koniec serialu a ani ma vôbec nemrzelo, ze Michael zomrel. Aspon sme mali istotu, ze ziadne absurdne pokracovanie po rokoch nevznikne. 4/10. 5. seria: A predsa vzniklo. Michael ozil. Alebo lepsie povedane, nikdy nezomrel. Ved sme to vlastne nikdy nevideli a nejaka smrtelna choroba je pre serialovu postavu len take drobne skrabnutie. Seria ma nastastie len 9 dielov, takze ma aspon svizne tempo. Absolvujeme vsetko na co sme zvyknuty z predoslych serii. Utek z basy, hon na nasich hrdinov a nasledne zuctovanie s podlym zaporakom, ktory taha za nitky. Ale vsetko je to tak prekombinovane az to nedava ziadny zmysel a cely cas som sa hanbil za to, ze to sledujem. Kladne postavy su zrazu zaporne, zaporne sa stavaju kladnymi az skoro svätcami. Hlavny zaporak a jeho diabolsky plan je totalne imbecilny. Je to vlastne magor, ktory ma dvoch extremne skaredych poskokov. Naviac jeho identitu je lahke uhadnut niekolko dielov dopredu nez nam ho konecne akoze sokujuco odhalia. Z pôvodnych postav maju najväcsi priestor bratia. Teda vlastne exbratia a Sara. C-Note sa objavi v par dieloch na zaciatku a Sucre zase na konci. Seria by sa obisla aj bez nich, ale je pekne, ze sa objavili. Uplne zbytocny je vyskyt polepseneho T-Baga, ktory tu ma najtrapnejsie sceny, ale Robert Knepper aspon par z nich dokaze uhrat so ctou. Potesilo ma aspon zuctovanie s Kellermanom. No a pri finale som len krutil hlavou nad jeho nezmyselnym prevedenim. Takze aj ked som stvrtu seriu pokladal za dno, tak piata ukazala, ze sa da klesnut este hlbsie. Oplati sa ju vidiet jedine ludom, ktori boli sklamani, ze Michael zomrel. Potom co si vytrpia 9 dielov totalneho dna, tak sa na konci aspon dockaju dokonaleho happyendu a snad aj definitivneho zaveru. Pri takomto konstantom upadku by bola dalsia seria uz absolutny odpad. 2/10. () (méně) (více)

Gary

Výborný seriál, který se prostě musí vidět. Spolu se Soprany se řadí mezi TV elitu americké serialografie. Scénář prošpikovaný zvraty, akcí, napětím a řadou skvělých postav. Wentworth Miller, jakožto herecký nováček (Human Stain,Underworld) uhrává na sto procent(nominace na Globus). A Robert Knepper s Peterem Stormarem...radost pohledět.T-Bag/Abruzzi RULEZ. Režiséři vědí, kdy nám co připomenout, kdy už je toho na diváka moc, ale nechtěl bych to sledovat s reklamami, nebo nedej Bože s týdenními pauzami mezi každým dílem. Zkrátka věc, za kterou jsem rád, že vznikla a donutí vás dodívat se. Ovšem po dalších sériích nevím jak hodnotit. První byla na 5*, druhá na 3* a třetí jsem už raději neviděl. ()

rawen

OK, OK první série je vynikající, strhující atd.. druhá se po nemastném začátku taky rozjede - co je však skvrnou na tomto klenotu je "výkon" Wentwortha Millera alias Scofielda - jak ten člověk může hrát hlavní roli když zvládne jenom jeden výraz??? Ke konci už mě to vážně štvalo... Jinak nemůžu nepochválit jiného pána - Roberta Kneppera (T-Bag) - podává úžasný výkon - tak skvěle úchylného pedofilního pošuka aby svět pohledal!!! Bohužel ke konci druhé série tento seriál až neúnosně natahují, uvidíme kde tomu bude konec - - - zatím 9/10 PS: 21.5.2009 - tak už je tomu konec a já mám možnost se zamyslet nad celým seriálem - co nám tedy přinesl? Přinesl nám "fast-paced" macgyverovinu z vězeňského prostředí, následně "povýšenou" konspirační zápletkou z nejvyšších kruhů. Přinesl nám zjištění, že jeden herec může jako hlavní postava odtáhnout skoro 80 45 minutových dílů s JEDNÍM výrazem v tváři a nikomu to zjevně nevadí :) Přinesl nám "formu nového tisíciletí" - děj probíhá ukrutně rychle a je to spíše k dobru věci, divák se totiž během sledování PB naprosto nestihne nudit. Přinesl nám kýčovitý konec, musím ale dodat, že mě nakonec překvapivě docela zasáhl (asi proto že jsem ho ještě nečekal :)) Přinesl nám 2 vězeňské série (které jsou skvělé) a dvě utíkací/pronásledovací (které jsou diskutabilní). Přinesl a odnesl Wentwortha Millera, který se tímto definitivně proflákl a už si podle mě nikde neškrtne, ne proto, že by o něj nebyl zájem, ale o to, že už prostě zůstane svázaný se Scofieldem (škoda, zajímalo by mě jak by hrál i v jiných rolích). Na závěr bych dodal, že tvůrci zřejmě maličko zaspali moment, kdy bylo třeba se rozloučit a místo toho nám naservírovali poměrně rozvláčnou a hrozně natahovanou přetahovanou o moc, do které byli hlavní hrdinové vtaženi jako malé figurky, aby ji nakonec rozhodli pomocí Deux Ex Machina-like postavy (dost urputně jsem musel pátrat v paměti kdo to vůbec je, toho děje bylo v PB tolik, že se není čemu divit, že jsem na některé hlavní postavy z dřívějška zapomněl - holt LOST efekt :)) Dost už ale bylo slov, v klíčových výrazech nakonec asi takto: dynamická a chytrá podívaná, která si člověka omotá pomocí první série a nakonec přece jen nepustí. 1.série 95%, 2.série 75%, 3.série 85%, 4.série 80%, vcelku nakonec nějakých hezkých 8,5/10 + místo v pantheonu moderních seriálů ()

maseer2

zatím jediný seriál, který mě naprosto vytrhl z reality.. skutečně - během těch asi deseti dnů, co jsem sledoval první dvě série z DVD, jsem žil jen a jen Prison Breakem.. 3. sérii se potom ještě podařilo jakš takš udržet laťku nastavenou předchozími díly, ovšem o sérii čtvrté, jejíž sledování jsem po pár epizodách vzdal, si dovolím říct, že seriál pohřbila.. jelikož jsem 4. sérii nedokoukal, tak její hodnocení vypustím: 1. série - 5* | 2. série - 4* | 3. série - 4* ||| průměr = 4,3* ()

6thSun

Věznice pro nějvětší bastardy, kde neuslyšíte jedinkrát slovo "FUCK". Takže děti sláva, můžete se dívat s náma! ()

BoPo

Božie mlyny melú pomaly, ale isto. No vo väzení dokážu nabrať celkom slušné obrátky. Je veľmi dôležité, ako sa chováš a s kým sa stýkaš. Každá nesprávna voľba môže znamenať okamžitý koniec. Väzenské prostredie bolo a vždy bude dostatočným magnetom. A to čo sa odohráva za múrmi, tiež nie je na zahodenie. Dobrodružstvo od ktorého človek nedokáže odísť. ()

ProjectAlice

Výborný seriál so skvelými hercami. Vynikajúci scenár predovšetkým prvej série. Čo môže byť lepšie než seriál o úteku z väzenia? Všetky časti prvej série končia tak, že si proste MUSÍTE pozrieť ďalšiu časť. Prvé 2 série chválim, ale ďalšie dve sú už akoby nedomyslené. Vyzerá to, že si režisér vymyslel len príbeh do dvoch sérií a tretiu a štvrtú dopisoval počas premiéry tých prvých dvoch. Pre mňa osobne seriál skončil druhou sériou a ďalšie série sú už len voľným pokračovaním. 1.séria: 100% 2.séria: 95% 3.séria: 75% 4.séria: 70% Najobľúbenejšie postavy: Veronica Donovan & Paul Kellerman ()

malylada

První série začíná velmi povedeně, má grady, parádní postavy, dokonce vedlejší sympatičtější, než hlavní hrdina, který byl pro mě už v dalších sériích připadal nejméně zajímavý. Seriál jsem doslova hltal, vše ve vězeňském prostředí šlape, ale..... Asi od 16tého dílu atmosféra klesat a začínají se už objevovat první střípky scifi nesmyslů, jako by si tvůrci nevěděli rady . Do té doby scénář naprosto dokonalý a zvraty mají hlavu a patu. První série trpí tím, že dílů je moc příliš a jde cítit, že už scénáři dochází dech, což trosku ubírá na hodnocení první série....... Druhá série přímo navazuje s útěkem z vězení a tím zahajuje neskutečný patvar. Najednou se objevují dokonalé teleporty postav, nesmysly, nelogičnosti a příliš velká překombinovanost. Děj nudí, dobrých momentů ubývá a celá zápletka se rozšiřuje špatným směrem. První polovina se ještě dá snést, ale pak už jsem si říkal, co to sakra je?....... Třetí sérii se tvůrci snaží zpět přesunout na vězeňské prostředí, které právě fungovalo a čím byl seriál výjimečný. Musím říci, že určitě správný směr, zdaleka nedosahuje kvality první série. Ocenit se musí, že po příšerné druhé sérii se snaží zuby nehty zachraňovat, co jde. Prospívá tomu méně dílů (takto měly být všechny série) a jde vidět, že nápady po všech stránkách docházejí.......Čtvrtá série je neskutečně stupidní. Postavy každým dílem mění strany mezi dobrem a zlem, ohrané je snad vše a jen se modlíte, kdy to skončí...... .Útěk z vězení je snad nejvíc přeceňovaný seriál, co znám. Krom první série nenabídne zhola nic a od druhé série je to velká přeháňka. První série: 8/10. Druhá série: 6/10, Třetí série: 6/10. Čtvrtá série: 4/10 ()

Tommassi3

Typická rattneriáda.. Což potvrzuje rovněž i slátaná pátá série. Velmi slušný nápad, bizarní obsazení, v důsledku šílený hybrid.. Zajímavý, leč právě zde nedůsledný a poměrně slabý jako celek.. Seriál měl sice spíše raději skončit hned s první řadou, ovšem ty další zas nabídly třeba parádní plnotučnou postavu agenta Mahoneho, kterou si bezezbytku tradičně famózní Will Fichtner užívá až do morku kostí.. ()

Martinibaby

Až teď jsem se rozhodla shlédnout (z části znova) všechny série, protože mě přemohla zvědavost, po tom co jsem to někde ke konci třetí série před pár lety vzdala a musím říct, že mě to dostalo. I když jsem si jakožto o něco málo starší a zkušenější osoba všímala v seriálu víc chyb a víc věcí mi oproti dřívějšku vadilo a ne a ne se mi dostat pod kůži, stejně jsem se odhodlala 'přehodnotit' a dát seriálu plný počet. Protože pozitiva pro mě naprosto převážila negativa. Celou dobu jsem si říkala, jestli se jim to vážně povede zakončit, protože jsem si nejednou při sledování pomyslela 'Tohle je už MOC nastavovaný, jak to chcou uzavřít?' A myslete si o mě co chcete, ale shlédnutí celku mě přirazilo k židli s otevřenou pusou, protože se jim to povedlo. Všechno mi hezky zapadlo tam, kam mělo. Teď už snad jen za všechny zmíním své nejoblíbenější - Wentworth, Sarah, William, Amaury, Paul, Robert, Jodi :) ()

MoiJe

Serial o tom, ako sa veci daju perfektne naplanovat, nasledne poriadne skomplikovat a na konci nejak chytro vyriesit. Za velke pozitivum by sa dalo povazovat svizne tempo, ale niekedy mam pocit, ze prave to serial okrada o istu hlbku. Zvlastnostou je vyriesenie aktualneho "drobneho" problemu vzdy do konca 1 casti (na rozdiel od napr. Lost), aj ked je to ponimane ako komplexny serial, nie jednotlive epizody (ako napriklad u CSI). Bohuzial, moj zaujem nedokazal udrzat a ostala som trcat v polke prvej serie s tym, ze ked sa raz budem veelmi nudit... ()

Mononoke.

První série výborná. Petera Stormareho jsem si vyloženě užívala. Ostatní, 2-3 série, bych nerada komentovala, aby ze mě nevylítlo něco neslušnýho. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye