Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Flego

Štyri sezóny sme boli svedkami rôznych modifikácií útekov a treba priznať, že je málo seriálov, ktoré si dokážu udržať také vysoké tempo. PB patrí určite k tomu najlepšiemu. ()

virus10

Zpočátku mi přišlo, že má Útěk z vězení pomalé tempo, ale na to jsem si po chvilce zvykl. První tři série byly celkem kvalitní a až na pár detailů vládla spokojenost. Nelíbilo se mi třeba, že všichni uprchlíci ( kromě T-Baga), byli vlastně slušní lidé, kteří se do věznice dostali jen kvůli krádežím a podobným věcem. Tím nemyslím bratry. Nejvíce seriál táhnou Robert Knepper a od druhé série skvělý William Fichtner. Čtvrtá řada už bohužel kvalitu postrádá a měl jsem co dělat, abych jí dokoukal. Opravdu mě nebaví nastavování děje a nesmyslné oživování postav jako je Sára, Scofieldova matka a Kellerman. Slabší 4*. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 28.1.2007 (29.1.2007) - Ak si niekto myslel, že DALLAS a jeho "twist" v podobe oživeného BOBBYHO sa nedá prekonať, resp., že už nikto nie je tak dementný aby to skúsil, zistí v PB, že je možné hranice nielen prekonať ale ich aj posunúť do dimenzií aké by nečakal ani jedinec s podpriemerným IQ. Vysledný uzavretý seriál je SRAČKA najhoršieho kalibru a moje tri zhovievavé hviezdičky sú za perfektnú III. sériu, ktorú tu tunajší "experti" ktovie prečo hodnotia ako najhoršiu. Pritom tá tzv. dokonalá prvá séria je odpad rovný štvrtej sérii. (17.5.2009) - už sa "teším" ako sa v budúcom roku "dokurví" ďalšia "kultovka" LOST. ()

Janek

když to rozkoukáte, tak vás to asi nepustí, je to vážně ohromně napínavé, ale bohužel tvůrci se nevyhnuli kliše a některé scény jsou až "blbé". Přesto velmi návyková látka, kterou prostě musíte dokoukat do konce. ()

Ilicka

Výborný akční seriál kategorie napínáček, který mě nakonec dostal, ačkoli jsem se mu dlouho důsledně vyhýbala. (Hooodně velká pravděpodobnost spoilerů!!!)Season 1: První sezonu jsem sjela během tří dnů. Prostředí vězení je velmi zajímavé, Wentworth Miller má nádherné oči a ušlechtilý cíl=) Všechno podstatné už asi bylo napsáno, tak se omezím jenom na chválu pro postavy (Scofield, T-Bag, Sara, Kellermann, Sucre) a propracovaný útěk a povzdech nad tím, že nebylo možné seškrtat politicko-intrikánskou část na ještě minimálnější minimum, protože podle mě až příliš roztahávala zápletku z vězení. Do 14 jedna promyšlená infarktovka za druhou, od 15 jeden problém za druhým směřující k infarktovému finále. Nadprůměr. Ale podle toho, co jsem měla možnost vidět z 2. a 3. sezony (Chronologie 4ever) mám trochu strach. Season 2 (znovu a tentokrát chronologicky, rovněž za tři dny): Dvě výborné postavy v odstínu šedé (Mahone, Kellerman) vyvažují (občas) podivuhodné a pro mě nepochopitelné kroky členů "Fox River 8", roztříštěnost děje na součástky (některé opravdu nepotřebné) a celkový žvýkačkový efekt. Dost mě naštvala svatozář, která září nad oběma bratry, kteří pod záštitou morální čistoty nejsou schopni udělat, co je potřeba (likvidace T-Baga), a jen neustále naříkají, jak se jim plán (hodně krkolomně) rozpadá pod rukama a jak vlastně nechtěli nikomu ublížit. Mrtvol však přibývá závratným tempem (doufám, že Bellick je brzký kandidát na tento status) a konspirační linka rozbujelá už v první sezóně pomalu a jistě podkopává sebe sama. Přesto si seriál zachovává svou infarktovou podstatu, a když člověk občas přepne mozek do režimu stand-by, užije si i tento útěk. S nadějí vyhlížím SONU. Season 3: Série ukvapených plánů, zoufalých pokusů o útěk, zmařených nadějí a zběsilých scénáristických kliček. Michael je opět ve svém "domovském" prostředí a konspirační linka se zúžila na jednu šílenou mrchu Gretchen a rybáře, který asi nebude jenom rybářem. Lincoln a Michael se v drsnějších panamských podmínkách konečně nebojí podrážet všechny kolem, popřípadě chopit se zbraně, (ztráta milované osoby opravdu dokáže naštvat), Sucre se ukáže být opravdovým kámošem a abstinující Mahone se pomalu stává mou postavou číslo 1-2... Scénáristé předvádějí opravdu nevídané twisty (věděli, že budou stávkovat, tak se vyřádili na těch několik měsíců dopředu), kamera zběsile lítá a já zase zůstala u monitoru a hltala každou trhlinu v plánu napjatá jak struna. Zase se trochu žánrově odbočilo (hodně drsné podmínky ve vězení, vševědoucí manipulátorka Gretchen) a mi to vůbec nevadilo, stand-by režim a oči Michaela Scofielda mi asi opravdu stačí ke štěstí. A co se týče čtvrté řady, tu si nenechám ujít, napjatě očekávajíc další posuny, twisty a dávky adrenalinu. (I když změna názvu by neuškodila.) ()

ARI50

Nej. Serial všech dob aspoň v mojích očích. Mikel úžasný na svou roli hodného a zlého bratra, ale přesto jsem nejvíc žral Sucreho můj oblíbenec, výborné vězeňské prostředí jak vše do sebe zapadalo, zápletky akce napětí díl od dílu něco úžasného. Přesto nejlepší první série. ()

Ištván87

Jednotlivé série mají poněkud proměnlivou kvalitu. Takže první a třetí série za 5 * a druhá a čtvrtá za 3 *. Suma sumárum tak 79%. ()

veru_needy

Prison Break tenkrát vyvolal doslova divácké šílenství, jehož jsem byla rovněž součástí. Boj dvojice bratrů o holý život mě naprosto uchvátil. Takovýchto počinů, kde je děj od začátku až do konce do detailu promyšlený natolik, že divákovi zůstává hlava stát, je dneska opravdu málo. Zdá se, že nemám obsolutně co vytknout. U každé epizody jsem seděla jak zařezaná a hlatala jsem každou minutu a každé slovo, v podstatě každý pohyb. Co ale oceňuji nejvíce je dopodorbna a geniálně promyšlený a vykreslený děj. V podstatě sledování Michaela a jeho geniálního myšlení, bylo přímo skvost pro mou neukojenout schopnost hledat ve věceh víc, než se na první pohled zdají být. Nápad dostat svého bratra z vězení takovým způsobem, že se sami necháte zavřít, abyste mu pomohli se dostat ven, je pro několika sériový seriál jako stvořený. Představa zajištěného a úspěšného inženýra, který se nechá potetovat a zavřít je prostě tak šílená a originální. Dále se mi líbí spojení romantiky, jakéhosi 'hrdinství' a obětování, akce, napětí, násilí, nějakého toho vyšetřování a hádanek, trochu právničiny a snahy věci napravit. Jde o mix různých prvků, takže každý si najde něco, co ho dokaže zaujmout. Na své si přijdou i příznivci konspiračních teorií. Další velké plus je obsazení. Určitě se zde najdou i nějaké mezery, ale to nemění nic na tom, že herci byli pro dané představitele pečlivě vybráni. Zvláště bych vyzdvihla (mimo hlavní představitele) Mahoneho, a Sucreho. William Fichtner v roli Alexandera Mahoneho mě zaujal asi nejvíce. Co se týče řad, tak první série byla skutečně úžasná, závanem něčeho nového. U druhé série spousta fanoušků namítala, že se vytratilo kouzlo uzavřeného prostoru. Mně naopak přijde, že je ještě napínavější a zajímavější, protože na svobodě všem hrozí daleko větší nebezpečí. Třetí série, aneb Sona, je tedy pravdu něco a ta čtvrtá... ta už je jen jakýmsi dojezdem všech ostatních. - "You know we spend so much of our lives not saying the things we want to say, the things we should say." ()

Mgb21

První serieNemůžu jinak, za 5. Prvních 13 dílů jsem zkoukl během víkendu. Prostě nešlo si nepustit další díl. Skvěle vystavěný příběh plný zvratů. Moc jsem zvědavý, kam tvůrci nechají hlavní hrdiny zajít. Sen každého seriálového tvůrce je strhnout diváky a nutit je si zas za týden pustit TV. U tohohle seriálu se to povedlo dokonale!!!Druhá serieCo se to stalo? Výborně rozjetý seriál se někam vytratil a nahradila ho strašně překombinovaná slátanina. Po osmém dílu jsem ho přestal sledovat a pochybuju, že se k němu někdy vrátím. Ale první serii mám na DVD a rád si jí pustím. ()

Bauer

1.řada: Whoa a wow!!!Po serialech jako 24 hodin a Bratrstvu neohrožených jsem se pustil do Prison Break a musim říct , že tohle je opravdový zažitek , možná je to snad i to nejlepší co jsem kdy viděl.Naprosto promyšlený příběh.Napínavé okamžiky .Skvělá hudba.Wentworth Miller to je sympaťák největší a paradně se hodí do své role.Ale ani Dominic Purcell jako jeho bratr není špatný ale nemá tak moc prostoru.Peter Stormare , o něm to vím už dlouho , že to je herec na velmi vysoké úrovni.Jen bych možná vyměnil Robin Tunneyovou , protože ta mi tak nějak vadila , nejspíš to bude tím že není hezká.Sečteno a podtženo , nejlepší seriál a nejlepší věc co jsem mohl v kinematografii vidět.Klobouk dolů před tímto dílem.Prostě absolutní bomba !!!2.řada: Dlouhé čekání na druhou řadu se vyplatilo, protože to stálo opravdu za to!! Po skončení první řady jsem se druhé řady opravdu bál. Říkal jsem si, že by se z toho mohla stát nějaká seriálová verze zdařilého filmu Uprchlíka. Naštěstí se nic takového nestalo. To co jsme sledovali ve vězení jako například nečekané zvraty, promyšlený scénář, propracované postavy a samozřejmně hutnou dávku napětí , tak to samé sledujeme ale tentokrát mimo vězení. Opět musím vyzdvihnout Wentwortha Millera, který se do své role ještě více vžil a jeho herecký výkon a postava Michaela Scofielda nemají prostě chybu. Přibyla nám jedna zásadní postava a to v podání špičkového Williama Fichtnera, který mně naprosto uchvátil jak hrál. Je to seriál, kterému nejde absolutně nic vytknout a stále se u mně řadí mezi nejlepší seriály ( možná i mezi nejlepší věc ) co jsem měl možnost vidět. Vzhledem k tomu jak skončila druhá řada jsem samozřejmně velmi zvědav jak vše bude pokračovat i nadále a jestli nepřijde nějaké to osobní zklamání í. Jednoznačných 5*!!! ()

Sifaka

Výborný, napínavý seriál, který pro mě končí bohužel druhou sérií, protože ta třetí už nestojí za nic! Jak se říka v nejlepším se má přestat, bohužel tvůrci se snaží vymačkat z úspěchu co nejvíce i na úkor kvality a hlavně logiky příběhu :-(! Takže první série 4,5 * , druhá jasných 5 * a třetí raději nebudu hodnotit ... ()

prome

Serial od ktereho jsem necekal nic a rekl jsem si ze se jen ze zvedavosti kouknu na prvni dil......jenze pak prisel druhy treti a tak to pokracovalo a nemuzu se dockat dalsich dilu....Genialne propracovany serial kteremu nechyby nic. Proste me absolutne dostal vubec nevim jaky budou zvraty a co bude dal. Nejradeji bych ty dily rychle projel abych vedel jak to bude pokracovat ale tak zase prijdu o ten silny zazitek, ktery serial dava.A to napeti to proste nema chybu protoze napina od prvni az do posledni vteriny dilu. Skoda ze tomu nemuzu dat jeste vice hvezdicek protoze si to absolutne zaslouzi. Nejlepsi serial tohoto zanru ktery jsem asi kdy sledoval. //EDIT: Moje hodnocení a komentář(Omluvte absenci diakritiky, ale opravovat se mi to zatím nechce:-) ) patří k první sérii, po prvních třech dílech druhé jsem to přestal sledovat. ()

Kimon

Tuctový "tisícidílný" akční seriál vycucaný z palce s jediným cílem. Usadit pevně diváka do křesla u telky a vyrobit z něj popcornového žrouta akčních nesmyslů. Je mi líto, ale tohle já tedy opravdu nemusím. ()

Sawy

1.série: 100 % , 2.série: 65 % , 3.série: 70 % , 4. série: 35 % Pokud by existovala jenom první série, byl by Útěk z vězení asi nejlepším seriálem všech dob. Protože něco tak neotřelého, napínavého a promakaného se na televizních obrazovkách moc často nevidí. Hrdinům člověk fandí, záporné postavy prakticky neexistují, protože osmdesát procent všech postav jsou hajzlové a navíc tady je nezapomenutelný Peter Stormare. Škoda že se to nemohlo uzavřít tím v názvu proklamovaným útěkem. Druhá řada totiž první nesahá ni po kotníky. Pořád je to napínavé, o tom žádná, ale originalita se někam vytratila a zbyl jen docela tuctový seriál. Hodně ale zachránil agent FBI Mahone v podání Williama Fichtnera, asi nejsympatičtější a nejpochopitelnější postava druhé série. A taky bývalý agent Paul Kellerman, který se z padoucha změnil na sympaťáka. Třetí série není špatná. Pro mě asi i trochu lepší než ta druhá. Je na ní ale jedna velká vada. Je úplně zbytečná a většinu postav nažene do úplně stejné situace, v jaké byli na začátku, jen v jiném prostředí. Ale napětí je přítomné ve větší míře než ve druhé sérii a závěr je slušně vyhrocený. Teď nezbývá než čekat na čtvrtou, nejspíš poslední séii. Podívám se na ni i přes negativní reakce, protože pořád ve skrytu duše doufám, že by mohla být alespoň slušná. Update: Nejlépe jsou na tom lidi,kteří mají vysokou vnitřní disciplínu a nesjou zvědaví.Ti totiž po skončení geniální první řady Prison Breaku a několika dílech průměrné druhé na seriál rezignovali a užívali si jen vzpomínky na jeden z nejoriginálnějších a nejlépe realizovaných seriálových konceptů poslední doby.Já mezi ně nepatřím.Včera jsem dokoukal poslední díl seriálu a zatímco po třetí řadě jsem nijak zvláště nasrán nebyl,ta čtvrtá mi přinesla dost rozčarování,aby mi to vynahradila.Neoriginalita a logická nesmyslnost jsou věci,které jsou vlastní nadpoloviční většině současné produkce,ať už filmové či seriálové a nemusí nutně zkazit zážitek z daného projektu.Ale imbecilita a tvůrčí impotentnost,kterou předvedli tvůrci finální řady Útěku z vězení překonává vše.Vstát z mrtvých může každý,Michael už není génius,ale obyčejný nerozvážný klikař,jedinou sympatickou postavou nakonec zůstal Mahone a vše korunovalo závěrečné neustálé roubování nových a nových zrad,zatčení a zvratů,když už to celý seriál mohl (a měl) bez problémů zabalit a to důstojněji,než se nakonec stalo.Prison Breaku vděčím za to,že mě před nějakými pěti lety přivedl k seriálové tvorbě,což není málo.Ale způsob,jakým se z inteligentní a napínavé zábavy změnil v podprůměrné béčko,mě jednoduše neskutečně sere a za nedůstojný závěr opravdu musím strhnout další hvězdičku.Z pěti na tři během čtyř sezon,to je solidní sešup,asi jsem to měl nejpozději po té druhé řadě opravdu vzdát ()

Coleator

Kdyby natočili jenom první sérii, bylo by to bez debat na pět hvězd... Ale následující série byl čím dál tím větší průšvih... Přesto prostě kvůli první sérii nemůžu dát míň než čtyři hvězdy... ()

Kamca_

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Hodně se mi na tom líbí ta promyšlenost a celej seriál vás dokáže vtáhnout do centra dění. Je to super! Určitě doporučuju! ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye