Reklama

Reklama

Legendy zítřka

(seriál)
  • USA Legends of Tomorrow (více)
Trailer 2
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
USA, (2016–2022), 77 h 8 min (Minutáž: 41–44 min)

Hrají:

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(110)

Tajemný „pán času“ z budoucnosti dá dohromady nesourodou skupinu superhrdinů a padouchů, aby zachránili svět před mocným zlem. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (107)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je vážně pecka! Přesně tak jsem si to představoval. DC má svou první seriálovou týmovku. Přestože tento seriál nemá žádnou předlohu. Kvůli budoucí hrozbě ze strany Vandala Savage se Rip Hunter rozhodne dát dohromady tým hrdinů. Vybere si právě těchto 8 a postav vydává se s nimi na dobrodružství napříč časem s cílem porazit Vandala. Postupně nás seriál zavede do různých období. Ať už to jsou 50., 70. nebo 80. léta, divoký západ, nebo postapokalyptická budoucnost 21. a 22. století. Některé epizody se odehrávají i ve vesmíru. Ne všichni hrdinové se ale dožijí konce seriálu. Cestování časem si ale vybírá svou daň... Bohužel je kvalita jednotlivých dílů dost kolísavá. Spoiler: V další sérii naši posádku opustí několik členů a stávají se z nich strážci času. Novými protivníky se pro ně stává Legie zkázy tvořená: Malcolmem Merlyen, Damienem Darhkem, Eobardem Thawnem a Leonardem Snartem. Ti se snaží získat Kopí osudu a přepsat tak samotnou realitu. Je tedy na Legendách, aby jim v tom zabránily. Líbí se mi provázanost se seriály Arrow a Flash. 3. série je strašná, končím... "Jdeme ven na jeden mizerný drink a vy se nějak dostanete do potyčky s Boba Fettem." :D ()

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. Séria - 80%. Mix Arrowa a Flasha v podaní vedľajších postav pod značkou Legends of Tommorow. S počiatku som si myslel, že to bude iba nudná alebo násilná vyplňovačka, ale opak je pravdou. Postavy majú čo ponúknuť, príbeh je zaujímavý a akcii nechýba šmrnc. Navyše to vyzerá celkom draho alebo aspoň drahšie ako Flash či Arrow. Cestovanie v čase ma vždy bavilo a navyše tento Terminatorovsky príbeh celkom môžem. Veľké plus je aj to, že Legendy majú iba 16 dielov a skoro v každom sa v cestuje v čase, takže to máme celkom pestré v rámci období. Potešia aj drobné pomrknutia na iných hrdinov - Jonah Hex alebo Oliver Queen v roku 2046. Aj hudba od dvorného skladateľa DC comics sa tiež podarila. V celku vydarený seriál, bavili ma postavy, bavil ma príbeh, som zvedavý na druhú sériu. 2. Séria - 75%. Nebolo to zlé. Vlastne dosť podobné prvej série. Skoro každá epizóda priniesla inú dobu, lepší či slabší príbeh, lepšiu, či slabšiu postavu, akčnejší alebo humornejší ton, no a hlavne potešili zaporaci a ich Legion of Doom. Rovnako potešujúci je aj Crossover, ktorý sa nesie cez tri seriály. 3. séria 65%. Celá tretia séria bola ako na hojdačke. Každý diel ponúkol inú dobu, iný príbeh, niekedy to bol slabší diel inokedy lepší, Crossver sa tiež vydaril, ale hlavne čo ťahu ku dnu tretiu sériu je záverečné finále, ktoré je neskutočne pritiahnuté za vlasy. Dúfam,že ten modrý mončičák, či to bolo sa už v ďalších dieloch neobjaví. 4. séria - 55%. Ako celok ma to už prestáva baviť, no na druhú stranu, niektoré epizódy ponúknu celkom zaujímavé príbehy. 5.Séria - 60%. Piata séria mi príde o chlp lepšia ako tie predošlé. Stále si to drží svoj ton a je tu len zopár lepších epizód, ktoré majú celkom dobre nápady. Ako celok nič moc. Crossover ušiel. 6. séria - 50%. Neviem čo napísať okrem toho, že ma to nebavilo. Zopár nápadov je tu stále celkom dobrých, ale ako celok mi to príde nudné. Jednoduchého humoru a akcie je tu stále síce dosť, ale lepší a strhujúcejší príbeh tu žalostne chýba. Crossover tento krát tiež nedostaneme. Najslabšia séria. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další povedený komiksový seriál od stanice CW. Musím říct, že to rozjeli opravdu ve velkém. Cestování v čase jsem vždycky miloval a Legendy jsou na něm postavené. Všechny tři epizody, co jsem zatím viděl, byly více než zábavné a místy až ujeté, ale tak o tom to je ... odlehčená komiksová zábava. Doufám, že se podíváme do, co nejvíce časových epoch. Sedmdesátá léta byla fajn, teď se řítí do osmdesátek a přislíben je i Jonah Hex, takže se podíváme na divoký západ. Nicméně doufám, že se třeba vydají i do 30. - 50. let nebo do viktoriánské Anglie anebo někam hlouběji do středověku. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Klasické komixové blbnutí s partou rozdílných existencí, které okolnosti donutí táhnout za jeden provaz. V rámci žánru nenabízí seriál nic nového, ať už se na to člověk koukne z jakékoliv stránky, výborné trojce Lotz-Miller-Purcell to kazí ten zbytek a kolísavou kvalitu mají i jednotlivé díly. Během okurkové sezony bych se na to snad i díval, ale v současné konkurenci nemají Legendy šanci. 50% ()

jh666 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ale jo, Legendy se mi líbily, očekával jsem je sice o něco lepší, ale přesto jsem docela spokojený. Nebudu se pozastavovat nad spoustou kiksů v logice, přece jen je to od CW a tady to navíc můžou vždycky svézt na časové paradoxy (a měly aspoň trochu snahu ty nelogičnosti to vysvětlit). Kdybych to měl shrnout, tak seriál dobře začal i skončil, ale většina epizody mezi tím byla docela vata (byť občas opravdu povedená - Rusko, Star City 2046, Divoký západ). Postavy, kromě Kendry, také v pohodě, takže převládá spokojenost. 78 % ()

Galerie (1 379)

Zajímavosti (25)

  • V jedné scéně Supergirl řekne zlé Supergirl: „Generálko, nechcete vylézt ven?“ Což je odkaz na Supermana 2 z roku 1980, kdy Superman (Christopher Reeve) tuhle stejnou větu řekne Generálu Zodovi (Terence Stamp). (Zek)
  • Ve 12. epizodě 1. řady s názvem "Last Refuge" pronese Ray Palmer (Brandon Routh) při záchraně mladého Micka Roryho (Mitchell Kummen) větu: "Come with me if you want to live" ("Pojď se mnou, jestli chceš žít"). Touto větou naráží Ray na filmy o Terminátorovi, v nichž tuto větu vždy někdo vysloví při záchraně druhého člověka. (Koldyn)
  • Na začátku epizody hraje píseň „Kid Man Blues“ od Kokomo Arnold. (Duoscop)

Související novinky

DC přivede nového superhrdinu

DC přivede nového superhrdinu

18.03.2021

Studio Warner Bros a DC Films oznámili, že začínají pracovat na adaptaci komiksu Hourman. Prozatím existují tři verze této postavy, první byl chemik Rex Tyler, který vytvořil drogu zvanou Miraclo,… (více)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (více)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

Jak je zvykem i letos došlo na seznam nejpirátěnějších (nelegálně stažených) seriálů za rok 2018 a díky absenci fantasy hitu Hra o trůny od HBO se žebříček tentokrát dočkal několika změn. Poprvé za… (více)

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)

Reklama

Reklama