Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (96)

Odpor je marný (2007) (S02E09)

Dlouho jsem v seriálech (ani ve filmech) neviděl tak uvěřitelnou nevraživost, jako je ta zdejší mezi Dexem a Doaksem. A teď už jde sakra do tuhého. ()

Tajemství domu Morganů (2007) (S02E10)

Čísla tu hovoří jasně. Bude pro všechny zbylé série fakt náročné tuhle našlapanou jízdu překonat. Ale pokud se vydaří, Dexter má našlápnuto na to stát se jedním z top seriálů, co jsem kdy viděl. ()

Na nejbližší odbočce zahněte vlevo (2007) (S02E11)

Cením, jak se ke konci série dokázalo poukázat na vlastně zcela jiného úhlavního záporáka, než byl prezentován v předešlých dílech. Ačkoli antagonistické sklony měla ona postava od samotného začátku. ()

Britská invaze (2007) (S02E12)

Za mě rozhodně nejde o nejlepší epku řady, ale zároveň nechci konstatovat, že by byl závěr jakkoli uspěchaný. Problém s ním nemám, jen mě neposadil na zadek tak, jako jsem po našlapaných dílech předešlých nejspíš čekal. I tak je ale Dexter naprosto bezkonkurenční seroš. ()

Náš otec (2008) (S03E01)

Počátky navazujících sérií s sebou přinášejí už celkem klasicky vlažnější rozjezdy, to nic neměnil na tom, že jsem fakt jako na trní, co toho našeho psychouše čeká dál. ()

Hledá se Freebo (2008) (S03E02)

Jestli mě někdo na tomhle seriálu fakt irituje, je to Jennifer Carpenter a její postava Debs. A v téhle řadě ke všemu dostala naprosto otřesný sestřih, s nímž mě ještě víc odpuzuje. Čím míň screentimu má, tím líp. ()

Lev dnes v noci spí (2008) (S03E03)

Stále se to rozjíždí pozvolna, stále nemám příležitost sázet zase pětikvalty, ale rád se budu opakovat s tím, jak zatraceně dobrým seriálem Dexter je. ()

Co je doma, to se počítá (2008) (S03E04)

Jakmile to není jen o tom zabíjení a vyšetřování, ale taky dost o vztazích a významnosti rodiny, má to u mě prostě vyhráno. Poslední scéna je fakt emotivní. ()

Plavba za domovem (2008) (S03E05)

Dex poprvé dostává kumpána s pochopením pro své činy, byť všichni víme, že tahle kolaborace nemůže mít dlouhého trvání. A že se nám tu vykresluje úhlavní záporák sezóny. ()

Ano, jde to (2008) (S03E06)

Nejvíc mi na Dexterovi vadí zakončení jednotlivých epizod tak bravurně, že hned chcete koukat dál. Jen ten nedostatek mého času hraje pro Dextera největšího nepřítele. ()

Jasné jako facka (2008) (S03E07)

Místy mám s tou třetí sérkou trochu problémy, zatím mě nedokázala tolik vtáhnout, ale může dojít k tomu, co údajně Dextera definuje ve všech řadách - po vlažném rozjezdu přichází zaručený kulervoucí závěr. ()

Efekt motýlích křídel (2008) (S03E08)

Nejdřív jsem téhle prapodivné dvojici tolik nefandil, když se ale opravdu uchýlí k samotnému činu, je se čím “kochat”. I ty postranní linky tady konečně dávají smysl. ()

Co se stalo včera v noci (2008) (S03E09)

Týden přerušený novou řadou Sex Ed na sobě zanechal šrámy, nejsem na chvilku tak zainteresován jako v předešlých dílech. Ale od finále si slibuju hodně. ()

Jít svou vlastní cestou (2008) (S03E10)

Už je jasné, že se schyluje k velkému zadostiučinění. Dokonce i ta Debs mi přestává vadit a všecko se zacykluje. ()

Rozlučka (2008) (S03E11)

Došlo na to, na co jsme čekali už od začátku série. A přestože mi to neposadilo na zadek, satisfakce dorazila. ()

Chcete si vzít Dextera Morgana? (2008) (S03E12)

Už to bylo jen o zametení zbývajících pavučin celé řady, já mám Dextera rád ale nejen kvůli vraždení a vyšetřování, ale i kvůli zdejším vztahům. A o tom nejdůležitějším to bylo především. ()

Život jako ve snu (2009) (S04E01)

Ty rozjezdy sérií bývají vždycky trochu vlažnější, hned nám tu ovšem vystrkuje růžky další vrah, s nímž to nebude mít parta kolem Dextera zrovna 2x lehké. A na pozadí toho už vůbec ne on sám na své sólo výpravě. ()

Pozůstatky (2009) (S04E02)

Výtečný souboj s amnézií a nejedna chvilka napětí v obou paralelních linkách vyšetřování. No nemilujte tenhle seriál! ()

Oslepení (2009) (S04E03)

Někde na půli cesty mezi čtyřkou a pětkou, zanechávám si maximální hodnocení pro další díly, které to, co se dělo tady, už můžou rozvinout jedině do pořádně našlapaného zážitku. ()

Dexter má dovolenou (2009) (S04E04)

Co se týče šokujícího závěru, asi tu ještě nebyla víc intenzivní epizoda! ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021