Reklama

Reklama

Stíny smrti

(seriál)
  • Francie Meurtres à...
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie, (2013–2022)

Režie:

Eric Duret, Lionel Bailliu, Christian Bonnet, Julien Despaux (více)

Scénář:

Lionel Pasquier, Clément Theobald, Jean Chavot, Eric Rognard (více)

Hudba:

Alexandre Jaffray, Nicolas Jorelle, Renaud Garcia-Fons (více)

Hrají:

Elodie Varlet, Olivier Pagès, Julie Boulanger, Philippe Bas, Pierre Renverseau, Jean-Pierre Moulin, Cédric Lemaire, Marie Berto, Philippe Duquesne (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(69)

Obsahy(1)

Dvojice vyšetřovatelů pátrá po pachateli tajuplné vraždy, ke které došlo pokaždé v jiném malebném koutě okouzlující Francie: uprostřed hustého lesa, na prosluněném ostrově, skalnatém rozeklaném pobřeží nebo i na pláži s průzračně modrou vodou. Nechte se okouzlit jedinečným šarmem země galského kohouta, místním kulinářským uměním, jedinečnými sympatickými hrdiny a staletou historií i tajuplnými legendami. Stíny smrti jsou napínavý krimiseriál. Každá epizoda se sice odehrává v jiném půvabném koutě země a vždy má jinou dvojici hlavních hrdinů, ale když zločin udeří, počínají si všichni podobně: zakotví v příjemné kavárně v centru několik set let starého historického městečka a proberou důkazy nad sklenkou dobrého vína nebo šálkem voňavé kávy. Nenechte si ujít návštěvu nejkrásnějších, ale také nejtajuplnějších a nejnebezpečnějších míst v Evropě. (TV Prima)

(více)

Recenze (4)

JG9 

všechny recenze uživatele

Velice rozporuplný seriál. V jednu chvíli vám seriál dropne docela dost ok kriminálku a další díl naprostou kravinu.5/10 ()

mac000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ano, toto je oddechový krimiseriál (francouzský polar) na solidní úrovni. Nenudí, vždy se odehrává na jiném místě a je tedy jakýmsi "turistickým lákadlem". I obměňování hlavních postav vyšetřovatelů je částečně výhoda, protože tvůrci nezabřednou do klišé, když už neví, coby se svými hrdiny ve 30. díle provedli, aby zaujali. A co hlavní. Většína vražedných zápletek je podaná inteligentně, tak aby divák netušil (skoro) do poslední chvíle "who done it" A pro pamětníky jako bombónek epizodní účast známých filmových hvězd francouzkého filmu minulého století! ()

Reklama

Erutan_Revol 

všechny recenze uživatele

Hodnotit jednotlivé díly nemá moc smysl, protože přestože v každý díl má nové herce, místo i děj a jde v podstatě filmový formát (i dlouhou stopáží), rozdíly jsou podobné, jako když koukáte na velké plato vajec. Na začátku je v místním malém klidné městě vražda. Ideálně ve velmi temném prostředí, která je mytologicky propojená s místem činu. Pak se do vyšetřování pustí ústřední dvojce, muž-žena, z nihž jeden je sem proti své vůli převelen z Paříže a jediné, co ho zajímá je, jak se tam co nejrychleji vrátit. Druhý z dvojce je místní, znalý všech tradic, s osobními vazbami na všechny podezřelé a obět (což samozřejmě vůbec není problém). Ne nutně musí být oba policisté, originálně může být jeden z nich soudce, voják, patoložka, novinář... Tato ústřední dvojce, která si je ze začátku vždy krajně nesympatická, aby nakonec skončila spolu (případně zjistila, že jsou sourozenci) vyšetřuje okolí oběti, aby postupně zjišťovala, že důvod zabít jí měli úplně všichni, protože s polovinou z nich se poprala den před vraždou, polovině ukradla peníze a s polovinou spala.... občas i všechno najednou. Z tohohle zmatku, ve kterém nemáte šanci předvídat vraha nebo zápletku se stává ještě větší zmatek, protože přibývají další vraždy, navazující na tu první (u těch se většinou ukáže, že důvod k nim byl dost nesmyslný). Po 90 minutách už máte hlavu jako balón a v posledních pěti minutách se objeví stopy, které kompletně nahradí dostavadní vyšetřování, bez pochyb označí jednoho náhodného podezřelého, kterého pak policisté zastaví těsně před jeho poslední plánovanou vraždou.  Na bezmyšlenkovité sledování je to pěkné, lokality, kamera, herecké výkony a temné drama. Bohužel naprosto se opakující a děravý scénář, kdy vrah bude bez důvodu kdokoliv a hlavní postavy stejně skončí šťastně spolu, není nic zábavnýho. 5,5/10 ()

DrifterSoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na thrillery se moc nekoukám (vraždy, zlo, závist,... mizerné lidské vlastnosti). Napínavé, ale pořád stejná schemata.  "Meurtres à..." , hrnoucí se na nás "on a daily basis" mne ale zaujal. Důvody: (1) každý díl se odehrává v jiné části Francie a v odlišném prostředí; (2) důraz kladen na krásy krajiny; (3) vedle detektivní zápletky jsou silně akceptovány pozitivní mezilidské vztahy (pravda, někdy kapku prvoplánově a předvídatelně); (4) způsob natáčení umožňuje vždy docela nakouknout do místního prostředí (a láká k cestování - např. do Bretagne, Provence či Marseille). Zkrátka doporučuji všem se stejnými prioritami :-). ()

Galerie (828)

Zajímavosti (2)

  • Élodie Fontan (Pauline Franchet) povedala, že bolo pre ňu dôležité, aby sa pred natáčaním stretla s hercom Samuelom Allain-Abitbolom (Victor Franchet), ktorý hrá jej brata s Downovým syndrómom, nakoľko herec je postihnutý touto istou chorobou. (Raccoon.city)
  • Élodie Fontan (Pauline Franchet) nosila počas natáčania krátke čierne vlasy preto, že spolu s režisérom chceli postavu, ktorá by bola trochu "temná". Jej prirodzené vlasy sú biele a dlhé a musela nosiť parochňu, nakoľko sa odmietala ostrihať a prefarbiť. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama