Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

hn253

Mělo by být povinné pro ženy nad 35, i když je to někdy trochu divoké. Samanta je "k sežrání", český dabing lepší než originál. ()

K.O.S.A.

Moje přítelkyně vždy Carrie a Sex ve měste milovala....no a dnes?...Dnes nemůže uvěřit, co na tomto serialu měla tak ráda, včetně hlavní zranitelné, tak křehké (ale dě*ky) hrdinky :) ()

SuzieS

nudné, trapné, nevtipné, nepříjemné postavy, přestárlé herečky s chováním puberťaček...prostě unikátní koktejl ()

Vomaczka odpad!

A pak nemá bejt svět zkaženej. Čtveřice naprosto hnusných a odporných prostitutek totiž zažívá fakt hustý časy. Prostě jen tak choděj, roztahujou svoje nohy, přblble se tomu hihňaj a plácaj ty naprosto nejvíc idiotský stupidity, jaký mohou tvora jejich pokleslé inteligence napadnout. Samozřejmě je to všecko zabalený do rádobyvtipnejch situací, nad kterýma se dokáže pousmát snad jenom silně mentálně narušenej jedinec. A v reálném světě se na to kouká obrovskej počet asi stejně omezenejch kikin, který tu naprostou pyčovinu ještě obhajujou a uvádí jako jejich oblíbenej sejra. Další důkaz, že naprostá většina lidí jsou jen vymaštěný karikatury, co nemaj absolutně žádnej vkus. Chce se mi opravdu blejt. ()

tucnakova

Lékařka : "Kolik jste měla sexuálních partnerů?" ... pauza .... Samantha: "Počítám!" ... delší pauza ... Samantha: "Letos?" ... (a co když za všechno nemůžou jen muži ?). ()

fininka

Na to se dá koukat pořád. Je to zábavné a celkem věcné. Líbí se mi prostředí New Yorku i hlavní postavy. Sice ze starší doby, (outfity celkem děsivé) ale dobé prostředí. Rozhodně vždy pobaví. ()

Snehurva

Tak jsem se rozmyslel zda dat 4* nebo 3*... nejprve jsem chtel dat 4 za to, ze kdyz serial obcas stihnu v televizi a divam se na to s pritelkyni, tak se zasmeju a je takove cele fajn... Prostredi Big Apple (kam bych se v budoucnu rad podival, aspon na otocku), zenske, ktere asi maji byt neci symbol a celkem neotreli humor... Ale ted kdyz mam opet pustenou tu stejnou televizi a divam se opet na stejny serial, na 4 zenske v chodicich barevnych spacacich tak musim dat hvedicky 3, protoze ono to tak vtipne a dokonale nakonec neni a pokud uvidim vice dilu casteji moje hodnoceni postupne mozna i klesne (omlouvam se za komentar bez diakritiky) ()

Miska2712

Milujem tento seriál najviac na svete a nikdy sa žiadny tomu nevyrovná. Kto tento seriál nakrútil a dostal takúto ideu je veľký profesionál a ja sama som jeho obdivovateľka. Skvelé snímky zo ženského sveta, kde režisér vystihuje presnú taktiku, myslenie, správanie, zlozvyky, chápanie daných vecí žien. Taktiež žena ako Carrie Bradshaw je môj vzor a môžem povedať, že keď som to pozerala s mojím priateľom, tak aj on sám povedal, že správanie a typ som ten istý. :D Kľudne po všetkých sériach a častiach si ho pozriem odznova celý. Po celý čas ma ani na chvíľu neprestal baviť a nudiť. Odporúčam každej žienke a verím, že každá sa z jednej zo štyroch nájdete a príjemne sa zasmejete :) Milujem tento seriál :) ()

LencaN

Zhlédnuto téměř jedním dechem. Avšak důvodem je to, že preferuju filmy, kde se o existenci či neexistenci romantického happyendu dozvím max do 2 hodin, v čemž spatřuji nevýhodu seriálů. To jen poznámka jako vysvětlení na úvod. Sex ve městě je takové dítě - nejdřív se učí chodit a pak teprve běhá a snaží se dospět. První dva díly mě dost odrazovaly od dalšího sledování, ale dala jsem tomu ještě šanci. Ze začátku jsou hlavními tématy seriálu proporce a vlastnosti pánského přirození, milostné polohy, techniky apod. Postupem času... jen velmi zvolna... se Carrie jako hlavní hrdinka, která klade otázky v rámci svého sloupku v NY novinách, zabývá i otázkami spíše vztahovými než sexuálními. Jojo, SatC má pobavit divačky, ale v určitém smyslu také obohacuje v tom, že ukazuje možné důvody rozchodů (někdy nesmyslné a dětinské, někdy pádné), jindy poukazuje na potřebu kompromisů, upozorňuje, jak se můžou potřeby lidí lišit a jak to pak ovlivní jejich společnou současnost a budoucnost. Mám malý technický dotaz: Počítal někdo, kolik každá z těch čtyř slečen za seriál vystřídala chlapů? To by spaly snad s celým Manhattanem! Ale co mě zarazilo byl konec s panem Božským. Nejen, že to bylo naprosto umělé (umělost se ale v seriálu objevuje dost často, ale jako nosný příběh by měl mít nějaké grády, pointu, silný a uvěřitelný základ) a taky to odporovalo tomu, o co se Carrie v několika posledních řadách snažila... tudíž, nechápu. Celkem mě irituje Sarah Jessica Parker. Neustále se ošívá, kroutí se, hulí jako fabrika, sahá si na obličej a olizuje si rty, to jí nikdo neřekl, že se ve dvou po sobě následujících scénách asi 5x olízla? :D těšila jsem se na hezkou módu, ale co měla občas Carrie nebo i ostatní na sobě se mi vůbec nelíbilo. Výjimku tvořila Charlotte, která byla postavou s konzervativním a klasickým stylem a téměř vždy jí oblékli do hezkých šatiček. Bohužel celkově co se týče Sexu ve městě, k srdci mi nepřirostl, ale jako exkurze do světa svobodných třicátnic v New Yorku to bylo fajn. ()

Stelletta

Seriál který v sobě pod povrchem a pozlátkem luxusu mnohdy skrývá velká životní moudra (a za tím si stojím). Skvělé postavy, výborný výběr herců. Jen kdyby mě od každého shlédnutí stále více nelezla Carrie na nervy. Velice vtipné a zároveň se tvůrcům daří vytvořit okamžiky vážné i smutné, kdy člověk zatlačí slzu. Díky HBO. P.S. S knihou to nemá nic společného. Nejoblíbnější postava: Charlotte ()

Atten odpad!

Povrchní a neinteligentní slátanina. A děsí mě představa, že si podobný sračky bere ženská část populace k srdci. Pak nemají mít v palicích nasráno. Obhajování promiskuity, obdiv k neschopnosti navázat dlouhodobý vztah, aplaus pro snoby, poklona americkému, pokřivenému idolu krásy. Táhněte do hajzlu. Cituji hlášku ze Simpsonů: ,,Seriál o čtyřech ženskejch, co se chovají jako teplouši." Tohle, že je oslava ženství a feminismu? Hovno. Přesně naopak. Degraduje to ženy, degraduje to muže, degraduje to teplouše... Degraduje to hodnotu každý televize, jejíž obrazovku tahle píčovina zprznila. ()

ariari odpad!

mne ako žene - bloncke, ktorá si kľudne zahrá občas v kapele, občas zmizne s výbavou si zašplhať trebárs aj na stromy a občas len tak posedáva veľa biku na karpatskom štíte ...teda ale z ktorej planéty ich vyhrabali?doprajem každému naozaj čo jeho jest, mno ale to nie je obraz emancipovanej ženy, tu niekto zobrazil prázdnotu života v sklobetónových klietkach ,bez vrúcnosti, nadsázky a aspoň trocha niečoho, nad čím by sa dalo uznanlivo pokývať... talent a iskra využité leda na preberanie sa v topánkach , ale no fuj, mohli to nazvať 30 prípadov pomýlených zlatokopiek. ()

Jenn

Můj kluk má nechutný sperma! Ten pudink si nedám. Čtyři ženský, co se mi vryly do srdce, čtyři ženský, co se staly mým vzorem. No a co, že je to jen jako. Mě to baví. ()

black8

Nech si o tomto seriály myslíme čokoľvek, je to zaslúžená kultovka a vždy, keď naňho natrafím niekde v telke, s radosťou si pozriem každý jeden diel. Lebo tento seriál nie je vôbec tak o sexe ako o priateľstve medzi ženami, ktoré je „über alles“! Ako Samatha hovorí: “Women are for friendship, men are for fucking.” ()

silvusaak

Nic pro chlapy, i kdyz by se dost poucili. Maloktera zenstina se v tom podle me nenajde, filmarske umeni v tom sice pokulhava, ale pribeh to vypravi jak ma, a tady to staci. ()

Amalberga

Spolu s nadrženou Samanthou, konzervativní Charlotte, protivnou Mirandou a pindou Carrie jsem popíjela Cosmopolitan, drbala, balila chlapy, obrážela večírky a oblíkala se do luxusních hadrů. Asi první tři série jsem si jízdu užívala asi na pět hvězdiček. Sympatizovala jsem s Carrie, jakž takž chápala Mirandu a Charlotte a skvěle se bavila šuknou Samanthou. Jenže postupně buď klesala úroveň seriálu nebo se mi omrzel nebo jsem prohlédla. Poslední sérii jsem jakž takž přežila. Carrie si sabotuje vztahy svým neustálým otravným žvaněním a pitváním každé blbosti, která se jí stane, navíc jsem věděla, že stejně skončí s Božským. Stala se z ní otravná uječená hysterka. Její články a její "problémky" mě přestaly zajímat a bavit. Další velmi otravnou postavou v seriálu byla Miranda. Nikdy jí nic nebylo dobré, pořád bylo všechno špatně a její kousavé poznámky většinou nebyly vtipné. Samantha a Charlotte byly docela v pohodě, i když Charlotte mohla dostat trochu víc prostoru. Samantha mi přišla jako dost nadčasová postava, některé její hlášky (nebo vize) se dnes zčásti uskutečnily. Ze začátku jsem byla oslněna New Yorkem, zvučnými jmény návrhářů, restauracemi, drinky, jídlem...Jenže pak jsem prozřela. Ty čtyři slepice si hrajou na kdovíjaké světem protřelé hvězdy a přitom ví o skutečném životě mimo New York a L. A. úplný hovno. Oblíkají se do luxusních šatiček a řeší nesmysly (white peoples problems) a celý jejich život je jen prázdná nafouklá bublina, která jednoho krásného dne praskne. Asi nejvíc mne pobavilo, jak Carrie jela na chatu a div tam neumřela (holt neměla klimatizaci a internet) nebo jak Charlotte ani nepoznala, že je její fenka březí. Ony jsou vlastně směšné chudinky, omezené velkoměšťačky, které si zaslouží můj soucit. Seriál mluvil (ve své době) otevřeně o sexu a s "humorem", ale asi jenom o sexu čtyř vymyšlených postav v americkém snu. ()

sanovicka odpad!

Najhlupejši serial ktory som asi v živote videl. Primitívne až skoro dementne debaty a úvahy hl. hrdinov. Afektovane a škarede ženy. ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)