Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

Wajny13

Nudila jsem se a tak jsem si řekla, že zkouknu nějaký seriál, který není až tak časově náročný. Jednotlivé epizody jsou krátké - a to mi vyhovuje - upřímně bych asi nesnesla víc Cariiiných dlouhých monologů. Právě Carrie mi v tomto seriálu vůbec nesedí - její pan Božský bla bla. Dávám ** a to jen kvůli Mirandě - i když trochu nevýrazná, ale na seriálu mě nejvíce zaujala - její příběh je alespoň trochu reálný. ()

Emmmalie

Najlepšia vec na odreagovanie sa. Milujem pozerať sex v meste večer po ťažkom dni pri čaji úplne v kľude, naozaj mi to vždy zdvihne náladu. Obyčajné každodenné problémy žien z ktorých si robia ťažkú hlavu a každá z nás sa v nich vždy nájde. ()

StupidSister

Stejnou měrou mě to baví jako rozčiluje. Baví vtipem, stylem a designem a rozčiluje pitomými vztahy ještě pitomějších postav s pitomě se pitvořící Parkerovou v čele. Je zajímavé sledovat jak se móda časem mění a seriál postupně vizuálně atraktivní tím jak se blíží dnešní době. Bohužel hlavní hrdinky nejsou zrovna velké krasavice, místy jsou skoro až ošklivé a mě to normálně vadí. Ačkoliv jsem žena. ()

dennieko

Musím se přiznat...nesnáším Sarah Jessica Parker je tak nesympatická až to bolí, takže za mě nic jiného dát ani nejde. Jsou to fifleny a řeší neskutečný sr****. To fakt někoho baví? ()

Nellie Lovett

Pokud hledáte nenáročný příběh o přátelství a hledání toho pravého, to vše po americku, bude se vám to asi líbit. Pokud tohle nehledáte, bude vás asi rozčilovat to, na čem je tento seriál postaven - život v New Yorku, hrdinky, které plují z večírku na večírek a z náruče do náruče, důraz na vzhled, atd. atd. Po shlédnutí posledního dílu mi jen přišlo trochu škoda, že později natočili ještě dva filmy, protože děj seriálu skončil pěkně uzavřený. ()

elisabetha

Myslím, že tohle je film hlavně pro "starší" ženy, kterým to zkrátka dává jakousi "naději", že je někde lépe a že má někdo horší, nebo absurdnější problémy, než mají ony. Ale i tak jsem se u toho dost pobavila i já. Nevím co dodat. Kdybych rozebírala děj, zněl by neskutečně trapně - Ona chtěla jeho, ale Pan Božský nechtěl ji, tak se rozešli, pak se dali dohromady a ona kvůli němu podvedla někoho jiného... Jo a pak tady jsou ještě ty ostatní. No uznejte, že to zní docela dost jako nějaká nízkorozpočtová...věc. (Nechceme být přece vulgární :) Ale o tom to všechno je. ()

Sibork

Dávám tři hvězdičky za vtipné hlášky z úst Samanthy Jones, navíc je to nejlepší šu***! Zbytek seriálu je jedna velká nuda, hlavně jak se jedná o Carrie a pana Božského. ()

F600

Viděl jsem všechny díly. Průměr celého seriálu 3*. 1. a 2. serie RETRO body, pak 2* a ke konci 4*. ()

JaqenHghar

Seriál zaměřující se spíše na ženské publikum. Ukázka jak i nejlepší přítelkyně mohou mít rozdílné povahy i sny. Charlotte (Kristin Davis) žena posedlá touhou pro lásku,manželství, děti a teplo rodinného krbu. Miranda (Cynthia Nixon) ironická až sarkastická kariéristka. Samantha (Kim Cattrall) nymfomanka a dračice se slovníkem dlaždiče,absolutní protiklad Charlotte. Carrie (Sarah Jessica Parker) novinářka pro New Yorský týdeník neschopná odpoutat se od muže svých snů ke kterému se stále vrací. Seriál je dokonalý pro večery se sklenicí červeného před spaním. Kim Cattrall zahrála svou roli na 1* ()

vladi3

Carrie Bradshawova vi hovno o sexu... a je strasna, ako to povedat slusne, p*ča.... A este k tomu "postrada" akykolvek sexepil, charizmu a vkus. Da sa povedat ze je skareda ako posledne zbohom... Ale serial je pozeratelny, najma vdaka Kim Cattrall... ()

rezor

Nuda, nuda, šeď, šeď. Nechci divákům, jak těm pravidelným, tak těm občasným, nic vyčítat, ale je to zkrátka nuda. Neustálé žvatlání hlavních hrdinek o vztazích, módě a sexu není o nic víc zajímavější, ani když dojde na "barvité" znázornění. Nevím proč, ale čekal jsem od toho zkrátka víc. Možná to je tím odstupem času, kdy byl seriál natočen, ale není to ani pobuřující, ani revoluční, natož zajímavé. Ano, musím uznat, že pár pokusů o vtip by se tam našlo a dokonce i dojde na cukání koutků, ale žádné válení se po zemi rozhodně nečekejte. Cílová divácká skupina je tedy jasná, pokud nevlastníte v kalhotách to samé, co hlavní představitelky, pak vás to s největší pravděpodobností nezaujme. S co největším sebezapřením a pokusem o co největší objektivitu odsuzuji tento seriál do šedé zóny průměrných seriálů. 50% ()

ssarka

má to vtip,má to šmrnc a dostatek sérií na to,aby to nezačalo nudit...mimochodem můj přítel není metrosexuál a přesto se u toho dost často směje a rád se na to občas jako na relax podívá... ()

Luky-7

Nejlepší intro. Seriál je taky pro určitou skupinu lidí výbornej. Pokud nejste z Manhattanu,pan Božský a nebo nemáte luxusní život,tak to nepochopíte :) ()

Monellito

Seriál o tupých zlatokopeckých fiflenách, které řeší jen jeden problém a to jak klofnout nejbohatšího trotla. Jejich nadržené frndy střidaj desítky chlapů, jak by to bylo normální. Nechtěl bych ani jednu😉 ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)