Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

rime

Často vysmívaný seriál. Je potřeba říct, že neprávem. První dvě série jsou originální, zajímavé, dobře zahrané, s výbornými herci. Hlavně mají dobrý scénář. Má to hlavu a patu. Pak se to bohužel zvrtne. Od třetí série už je to jiný příběh, termín nastavovaná kaše je až příliš smířlivý. Je to extrémně špatně stravitelná kaše. Těch prvních 30 epizod, ale stojí za 4 *. ()

Zoubek123

Asi nejznámější ženský seriál mapující životy čtyř svobodných třicátnic žijících v New Yorku. Hlavní postava, Carrie Bradshaw, je novinářkou a má velkou oblibu v utrácení peněz za drahé boty a oblečky. Obecně je zainteresovaná v módě. Seriál obsahuje spoustu sexuálních scén (včetně někdy až šokujících úchylek) a postřehů o mužích z pohledu žen. Občas pobaví a občas moc dramatizuje scény. Hodně mi vadila vzájemná netolerance chyb. Nicméně je koukatelný i pro mužskou část diváků, ale rozhodně nic bez čeho byste na večírku vypadali za blbce. ()

babuška

nádhernej návod pro ženy jak si zamilovat bez lásky, pár dílů jsem viděl, od té doby jsem nepochopil dodnes co je to charisma, tohle né ()

Thalin

Kdyby to všechno nebylo tak uječené a neuvěřitelné, tak by se to možná na pobavení dalo. Ale je tam moc hloupostí. Všichni muži Carrie chtějí a všechny ženy chtějí být jako ona. A to i přes to, že je marnivá, bez make-upu vypadá jako o patnáct let starší strašidlo, doma chodí ve vytahaných pánských slipech s cigárem v hubě, ječí jako střelená jen při zahlédnutí veverky a jejím vkusem by se mohl inspirovat kde jaký cirkusák. Z platu sloupkařky, která napíše jeden sloupek o sexu týdně, se jí záhadně daří platit byt na Manhattanu a tunu značkových bot. Prostě neuvěřitelná pohádka. A navíc není ani zdaleka tak chytrá, jak se tváří a jak ji berou její o poznání úspěšnější a hlavně finančně i módně bohatší kamarádky. Ty jsou ale upozaděny její hloupostí a hlavně neuvěřitelnou schopností být zahleděná sama do sebe. Kolem té ženské se točí planeta. Není větší katastrofa než že si prdla před frajerem a bude i tom týdny mlet. To nepřebije ani rakovina nejlepší kamarádky, nad tou se dá mávnout rukou. Hlavní hrdinka je zkrátka sobecká městská husička, od které by si necha radit jen zoufalec. Už jen to, jak běhá za chlapem, který je podle ní Božský. Egocentrický manipulant to je, ale to ona se svým krysím mozečkem nepochopí, i když jí to kamarádky stokrát naznačí. A jediného chlapa, který nebyl blbec a který nejspíš dostal předtím ránu do palice, že si ji chtěl brát, odežene a dál se jako nadržená fena honí za tím jedním. Celou dobu si hraje na silnou a emancipovanou, ale kdyby tenhle řekl "skoč", tak se vrhne z mostu a ani se nezeptá proč. Neuvěřitelná fraška. Zachraňovala to akorát Samantha svým humorem a nulovým filtrem mezi mozkem a hubou a Miranda svým sarkasmem. ()

darkchipmunk

Na 90s a začátek 00s je ten seriál poměrně aktuální - životní styl singles, časté střídání sexuálních partnerů na úkor budování trvalých vztahů. V jedné epizodě Samantha říká Carrie: "Probuď se, je rok 2000. Všichni budeme jednou pansexuálové. Je jedno, jestli jsi gay nebo hetero." Prvky feminismu tam jsou - jednak jde o ženský pohled na muže - jejich charaktery, intelektuální a fyzické parametry i "postelové" výkony.___Carrie mi připadá paradoxně nejkonzervativnější. Charlotte se tak sice tváří, ale je tak ovlivnitelná, že se nakonec nechá přesvědčit přijmout ledasco. Miranda působí jako u mužů nepopulární představa feministky, ale ve skutečnosti má největší problém sama se sebou. Samantha má představovat ženu, která si žije po svém. Je ale okay žít si celej život po svým a pro*oustat se ke stáří? Kdyby se jednalo o mužskou postavu, intelektuálové by psali, že je toxická... Na střední mi hrdinky byly protivnější, dneska je víc chápu a hlavně oceňuju, že ten seriál je poměrně nadčasovej. A nebo jsme si jenom nechali vnutit newyorskej styl života - vysoký nároky, variabilní sex s hodně partnery, absenci manželství a rodinnýho života, práce, práce, práce... No, mě se to až tak netýká a neříkám, že je to špatně, prostě to je.___PS: Ještě jsem tam sice nedošla, ale že Carrie na konci - spoiler - vymění Mistra Big za "Baryšnikova" je úplně ok. Umělci nebývají nejvyrovnanější partneři - tuším, že ji praštil. Takže tak. ()

Zabriskie

Rádoby cool feministický seriál, kde se hlavní hrdinky, rozmazlené fifleny, snaží chovat jako drsný chlapi, tzn. že mluví pořád o sexu, neváží si příslušníků druhého pohlaví a potřebují je jenom do postele. Kdyby Sex ve městě zůstal v této poloze, myslím že by výsledek dopadl líp. Ale ta jeho věčná, nucená snaha za každou snahu šokovat, tzn. že co díl, to další tabu nebo úchylka a hlavně ty trapné sentimentální momenty, kdy se ukáže, že všechny mají vlastně ve skutečnosti srdce na správném místě a jsou to romantičky, to už fakt ustát nejde. ()

Patti

Nemuzu si pomoct, ale IMHO je to neuveritelne cynicka a povrchni silenost. Absolutne netusim, pro koho je tenhle serial urcenej. Obcas je to vtipny a sem tam maj pjekny obleceni, proto dve hvezdicky. Ale stejne sou to sileny pipiny! ()

Songo

V zájmu objektivity jsem zhlídl pět dílů a ani jeden se mi nelíbil. Ženské škaredé, zápletky podivné a celkově o ničem. Prostě blbost - pouze můj názor...:-) ()

EricNor

Kupodivu jako muži se mi to líbí a baví mě to. Ale na film nepůjdu. Mám rád ty postavy, ten luxus, ten New York ()

vlkcz odpad!

Nejsem singl mid-30 takže (bohužel?) se s tímhle opusem míjím. Přiznávám, že jsem vydržel jen úseky několika dílů, ale ať jsem spadnul do jakéhokoliv momentu, tak to bylo nudné, rádobyfilozofické a navíc obsazené takovými obludami, že mi i těch 10 minut vždycky přišlo jako ztráta času. I to hodnocení odpad mi přijde jako nadhodnocené, ale nic slabšího se nenabízí. ()

DieInSludg odpad!

Ač v žádném případě nejsem misogyn, zkrátka některé dámy opravdu nemůžu vystát. Nakonec je to asi stejné jako s chlapy, kteří ze sebe dělají "opravdové chlapáky". Ale tenhle seriál, to už je moc... Ztělesnění toho nejodpornějšího, nejpovrchnějšího, co se nám snaží vnutit, jak by měla vypadat asi každá "moderní" žena. Mají snad americké třicátnice jinou denní náplň, než donekonečna debatovat o módě, vztazích, mužích a furt dokola? Naštěstí se zdá, že v těchto končinách se stále ještě najde spousta žen, které mají o mnoho (!!!) širší intelektuální záběr, a takové ženy snad muže (mě tedy určitě) přitahují více něž tyto slepice z New Yorku. Bohužel se obávám, že tento seriál se i pro mnoho českých žen stal jakousi laťkou, vzorem, jak by měly vypadat a chovat se. Děsivé!!! ()

sun.eagle

Mám tenhle seriál rád, poslední řada je sice o dost horší ale stejně si nenechám ujít ani jeden díl meho večerníčku. Jedna rada pokud si chcete seriál užít, berte ho jako sitcom, nic víc to není, i když si to občas hraje na víc než je. ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)