Odpadlík (TV seriál)

Renegade

Odpadlík

Akční / Drama

USA, 1992–1997, 78 h 8 min (Minutáž: 42–44 min)

Lorenzo Lamas, Branscombe Richmond, Kathleen Kinmont, Sandra Dee Robinson, Stephen J. Cannell, Larry Manetti, Geoffrey Blake, L.Q. Jones, Shauna Sand, Mitchell Ryan, Madison Mason, Jeremy Roberts, Robert LaSardo, Terry Camilleri, Kent McCord, Fred Williamson, Jackie Earle Haley, Gary Graham, Kelly Hu, Sarah Buxton, Sam J. Jones, Karen Moncrieff, Emma Caulfield Ford, Stella Stevens, Keiko Agena, Johnny Cash, Ken Foree, Walton Goggins, Mark Lindsay Chapman, Courtney Peldon, Charles Cyphers, Danny Trejo, Megyn Price, Matt Battaglia, Paula Trickey, Dennis Burkley, Robert Clohessy, Geoff Meed, Jennifer Bransford, Anthony De Longis, Grand L. Bush, Joe Cortese, Roger Yuan, Leah Remini, Tommy 'Tiny' Lister, Melora Hardin, Ernie Lively, Al Sapienza, Kim Johnston Ulrich, Forry Smith, Raoul Max Trujillo, Gregory Scott Cummins, Rachel True, Angell Conwell, Frankie Avalon, Barbara Niven, Troy Evans, Josh Paddock, Lauren Hays, Cole S. McKay, Terri Garber, Elizabeth Gracen, Gianni Russo, Peter Kent, Don Swayze, Michelle Stafford, Cary-Hiroyuki Tagawa, Eidan Hanzei, Donald Gibb, Corinna Everson, Holly Gagnier, Kylie Travis, John Walcutt, Judson Mills, Jacqueline Collen, Stanley Kamel, John Vernon, Sheree J. Wilson, Christopher Rich, Daniel Quinn, Joseph Campanella, Marshall R. Teague, Brittney Powell, Maria Rangel, Bob Clendenin, Don Keith Opper, Harry Guardino, Edan Gross, Reni Santoni, Fredric Lehne, Ara Celi, Emily Warfield, Phil Fondacaro, Arlene Dahl, James Shigeta, James Darren, Nancy Everhard, Marco Rodríguez, John Beck, Ken Olandt, Scott Valentine, Willie Garson, Erin Gray, Richard Gant, Art LaFleur, Robert Fuller, Pato Hoffmann, Diane Delano, Toši Toda, Trevor Goddard, Patricia Charbonneau, Mark Venturini, Jim Cody Williams, Lawrence Hilton-Jacobs, Brandon Hooper, Danny Epper, John F. O'Donohue, Gary Carlos Cervantes, D.C. Douglas, Allison Dunbar, Tom Schanley, Al Leong, Rob Youngblood, Corbin Timbrook, Stephen Nichols, Gloria Loring, Kate Hodge, Tim Thomerson, Jeff Kaake, Gary Kasper, Dick Anthony Williams, Keith Coulouris, David A.R. White, Carlos Carrasco, Cyril O'Reilly, Thomas Rosales Jr., William Lucking, Ed Beechner, Ted Markland, Bruce Penhall, Mark L. Taylor, Scott Jaeck, Rick Zumwalt, Ana Alicia, Max Gail, Cecilia Peck, Mike Genovese, Mark Metcalf, Wyatt Knight, Christopher Michael Moore, Tim Quill, Lisa Darr, Ned Luke, Lance LeGault, George 'Buck' Flower, Robert Axelrod, David Groh, Dick Warlock, Zahn McClarnon, Jamie Rose, Richard Grove, Casey Sander, Richard Herd, Gina Gallego, Carl Ciarfalio, Susan Krebs, Michael D. Roberts, Raquel Gardner, John Davis Chandler, Jennifer Lyons, Robert Ito, Joan Freeman, Julie St. Claire, Becky Mullen, John Aprea, Francis X. McCarthy, Tim DeZarn, Jennifer O'Dell, J. Kenneth Campbell, Mike Moroff, Yorgo Constantine, Diane Robin, Lance E. Nichols, David Jean Thomas, Elizabeth Anne Allen, Michael Harris, David Grant Wright, Tony Becker, Rick Johnson, Lamont Thompson, Art Frankel, Jerry Houser, Scott Atkinson, Julie Caitlin Brown, Aric Cushing, Nancy Lee Grahn, Adrian Sparks, Henry Bal, Virginia Hawkins, Lee McLaughlin, Dennis Lipscomb, Reginald T. Dorsey, Terrence Evans, Nils Allen Stewart, Heather Fairfield, Joseph Cali, Mik Scriba, Brian Degan Scott, Lindsey Ginter, Frederick Coffin, John Bennett Perry, Faith Minton, Dana Lee, Michael Champion, Amanda Anka, James Harper, Richard T. Jones, Brian Cousins, Ben Davidson, Lenore Kasdorf, Ellen Bry, Freda Foh Shen, John Snyder, Rebecca Staab, Leonard Kelly-Young, Claire Yarlett, Marcelo Tubert, Michael Ralph, Jeffrey Anderson-Gunter, Tom Sullivan, Billy Jayne, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Marcia Rodd, Robert Romanus, Patrick Massett, Michael Wiseman, Don Collier, David Barrera, Gabrielle Boni, Shane P. Allen, Sam Scarber, Patricia Gaul, Judson Scott, Tommy Bertelsen, Greg Lewis, Michael Bard Bayer, Michael Milhoan, Kat Sawyer, William Allen Young, Gary Hershberger, John D'Aquino, Peter Koch, Diana Bellamy, Brooks Gardner, Lewis Van Bergen, Ash Adams, Kathleen Freeman, Starletta DuPois, Greg Collins, Julie Simone, Harold Cannon, Biff Manard, Cyndi Pass, Héctor Mercado, Zachary Browne, Michael Laskin, Stewart Finlay-McLennan, Rex Ryon, Christopher Darga, Jay Baker, Ben Reed, William Frankfather, Thomas Ryan, Allison Brennan, Jan-Michael Vincent, Karin Argoud, Dean Butler, Pat Skipper, Edward Bell, Allen Perada, Corey Michael Eubanks, Don Hood, Mia Cottet, John Lavachielli, Robert Sutton, David Dunard, Ryan Bollman, Scott Anthony Leet, Arnetia Walker, Tom Allard, Steve Tom, Marilyn McIntyre, Charles Rahi Chun, Gary Wood, Bert Rosario, Don Dowe, Warren Munson, Danny Wells, Nick LaTour, Timi Prulhiere, Lynn 'Red' Williams, Billy Green Bush, Donald Gibb (a.z.), Brian Thompson, Eric Dane, Will MacMillan, Tracy Scoggins, Duke Stroud, Rick Aiello, Barry Lynch, Patrick Gorman, Christopher Maleki, Michael Corbett, Peter Kwong, Yvonne Suhor, Carey Scott, Michael Preston, William Jones, Virginya Keehne, Renee Tenison, Christopher Mayer, Mike White, Joan McMurtrey, Gladise Jiminez, Gene Lythgow, Darrow Igus, Henry Kingi, Michael Scott Greenlee, George Gerdes, Matthew Laurance, Fredrick Lopez, Réal Andrews, Lorenzo Caccialanza, Deborah Wakeham, Patrick Houser, Jeff Griggs, Lori Fetrick, Jenny McShane, Jesse Ventura, Michael Bailey Smith, Emilio Rivera, Ed Lauter, Miguel Sandoval, Tony Burton, Jean Sincere, Al Goto, James Lew, Rick Cramer, Lisa Comshaw, Morgan Woodward, Michael MacRae, Brion James, April Grace, Michael Jai White, Tony Longo, Charles Napier, Marjean Holden, Martin Kove, Tamara Landry, Ashlie Rhey, Don LaFontaine (vyp.), Ron Ely, Antony Alda, Cindy Ambuehl, Michael Covert, Don Stroud, Roy Werner, Jim Fitzpatrick, Maria Cina, Neve McIntosh, Paula Irvine, Wayne Newton, John Calvin, Steven Williams, Hill Harper, Juliette Jeffers, Jeremiah Birkett, Lexie Bigham, William Wesley, James Pickens Jr., Debbe Dunning, James Stewart (a.z.), Henry Travers (a.z.), M.C. Gainey, Michael Cavanaugh, Wendi Westbrook, Lisa Robin Kelly, Debra K. Beatty, Don Michael Paul, Jay Acovone, Danny Goldring, Biff McGuire, Nic D'Avirro, Parley Baer, Fabiana Udenio, Clifton Powell, Eric Allan Kramer, Andrew Bryniarski, Marsha Dietlein, Richard Roundtree, Janet Gunn, Robert Miranda, Kevin Gage, James Cromwell, Gabriel Bologna, Richard Brooks, Mary-Margaret Humes, Emily Procter, Mark Pellegrino, Michael Clarke Duncan, Jessica Collins, Marta DuBois, Brent Hinkley, Bill Brinsfield, Michael Des Barres, Jacqueline Obradors, Diego Wallraff, Robert Pine, Jerry Doyle, Elisa Donovan, Stephanie Niznik, Angie Harmon, Paul Satterfield, Richard Steinmetz, Deborah Benson, Charley Rossman, James Quattrochi, James Black, David Labiosa, Michael Cudlitz, Linda Blair, David Leisure, Rodney Eastman, Julian Stone, Jim Maniaci, Stephen J. Cannell (a.z.), Ashley Buccille, Charlotte Lewis, Sherman Howard, Arlo Guthrie, Joel Gretsch, Kane Hodder, John Vargas, Kimberly Kelley, Robert Apisa
  • Wencek

Odpadlý odpadlík lovící odpadlé odpadlíky si zašlouží pouze hodnocení odpad!. Trapný odpadlý policista, který byl odsouzen za zločin který nespáchal díky zkorumpovaným kolegům...atd...bla bla bla a k tomu ještě vypasenej zbohatlej indián a jeho modelkovitá sestra. Ach bože jak jsou někteří scénáristé geniální. Jako někteří zde přítomní komentátoři, neshledávám žádný důvod tomu dát alespoň jednu hvězdičku.(30.3.2008)

Seriál mého mládí. Reno Raines s jeho typickým culíkem a pověstným kopem z otočky, který by mohl konkurovat samotnému Chucku Norrisovi. Auta, motorky, zbraně všechno co jsem jako malý potřeboval k televizní spokojenosti. A hlavně, seriál s pravděpodobně nejlepší úvodní znělkou, která se mi navždy zaryla do paměti.(24.4.2012)

Reno Reins :-D Boží skladba při úvodních titulkách, fajnový humor a slušné bitky, to vše vystihuje Odpadlíka. Každopádně celkově to nic nového nepřináši a svým způsobem to připomína Walker Texas Ranger. No ale co. Já jsem Odpadlíka jistou dobu sledoval, relaxoval u něj a fandil mu, takže 3 hvězdičky mu dám.(30.11.2009)

Další z akčních seriálů mého dětství (a nejen mého), který se nesmazatelně zapsal do mojí paměti, ... neohrožený bojovník silnic vyráží za nastolením spravedlnosti, hnán pomstou a odhodláním na svém Harley-Davidson. Parádní znělka. Lepší než Walker a přitroublá Kobra 11, ve svojí době 90. let měl Odpadlík to správné osobité kouzlo a i přes mizerný scénář a stále se dějově donekonečna omývající díly rád po dlouhé době podívám na Odpadlíka. Býval dobrým policistou, ale spáchal ten nejhorší hřích, protože svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Snažili se ho zabít. Místo toho zabili ženu, kterou miloval. Obviněn z vraždy nyní projíždí krajinou. Psanec, který loví psance. Lovec lidí. Odpadlík. 60 %(25.2.2009)

Ten seriál sám o sobě je tak na jednu hvězdu (i když jsem kdysi nevynechal jediný díl). Ale další tři tomu přidává jen ta naprosto boží znělka. Řekl jsem to mockrát a řeknu to klidně znovu: Odpadlík má tu nejlepší znělku všech dob. A to mi nikdo nevymluví, protože tahle znělka strčí do kapsy všechny ostatní (včetně Přátel, MASH...a všech ostatních, nemá cenu se rozepisovat).(14.8.2008)

• - Motocykel, na ktorom jazdí Reno Raines, je Harley-Davidson 1340 Springer Softail z roku 1989. Jeho majiteľom je Lorenzo Lamas. (m.a.t.o.)

• - Černý Hummer H1 ,kterým v seriálu jezdí Bobby Sixkiller (Branscombe Richmond), patřil ve skutečnosti hlavnímu protagonistovi Lorenzu Lamasovi. (korbitch22)

• - Hlavného záporáka, Donalda "Dutcha" Dixona, si zahral autor a producent seriálu Stephen J. Cannell. (m.a.t.o.)