Odpadlík (TV seriál)

Renegade

Odpadlík

Akční / Drama

USA, 1992–1997, 78 h 8 min (Minutáž: 110x42–44 min)

Lorenzo Lamas, Branscombe Richmond, L.Q. Jones, Fred Williamson, Kathleen Kinmont, Stephen J. Cannell, Jackie Earle Haley, Gary Graham, Kelly Hu, Sarah Buxton, Sam J. Jones, Karen Moncrieff, Emma Caulfield, Stella Stevens, Keiko Agena, Johnny Cash, Ken Foree, Walton Goggins, Mark Lindsay Chapman, Courtney Peldon, Charles Cyphers, Danny Trejo, Megyn Price, Matt Battaglia, Paula Trickey, Dennis Burkley, Robert Clohessy, Geoff Meed, Jennifer Bransford, Anthony De Longis, Grand L. Bush, Joe Cortese, Robert LaSardo, Roger Yuan, Leah Remini, Tommy 'Tiny' Lister, Melora Hardin, Ernie Lively, Al Sapienza, Kim Johnston Ulrich, Forry Smith, Raoul Max Trujillo, Gregory Scott Cummins, Rachel True, Angell Conwell, Frankie Avalon, Barbara Niven, Troy Evans, Josh Paddock, Lauren Hays, Cole S. McKay, Terri Garber, Elizabeth Gracen, Larry Manetti, Gianni Russo, Peter Kent, Don Swayze, Michelle Stafford, Cary-Hiroyuki Tagawa, Eidan Hanzei, Donald Gibb, Corinna Everson, Holly Gagnier, Kylie Travis, John Walcutt, Judson Mills, Jacqueline Collen, Stanley Kamel, John Vernon, Sheree J. Wilson, Christopher Rich, Daniel Quinn, Joseph Campanella, Marshall R. Teague, Brittney Powell, Maria Rangel, Bob Clendenin, Don Keith Opper, Harry Guardino, Edan Gross, Reni Santoni, Fredric Lehne, Ara Celi, Emily Warfield, Phil Fondacaro, Arlene Dahl, James Shigeta, James Darren, Nancy Everhard, Marco Rodríguez, John Beck, Ken Olandt, Scott Valentine, Willie Garson, Erin Gray, Richard Gant, Art LaFleur, Robert Fuller, Shauna Sand, Pato Hoffmann, Diane Delano, Kent McCord, Toši Toda, Trevor Goddard, Patricia Charbonneau, Mark Venturini, Jim Cody Williams, Lawrence Hilton-Jacobs, Brandon Hooper, Danny Epper, John F. O´Donohue, Gary Carlos Cervantes, D.C. Douglas, Allison Dunbar, Tom Schanley, Al Leong, Rob Youngblood, Corbin Timbrook, Stephen Nichols, Gloria Loring, Kate Hodge, Tim Thomerson, Jeff Kaake, Gary Kasper, Dick Anthony Williams, Keith Coulouris, David A.R. White, Carlos Carrasco, Cyril O'Reilly, Thomas Rosales Jr., William Lucking, Ed Beechner, Ted Markland, Bruce Penhall, Mark L. Taylor, Scott Jaeck, Rick Zumwalt, Ana Alicia, Max Gail, Cecilia Peck, Mike Genovese, Mark Metcalf, Wyatt Knight, Christopher Michael Moore, Tim Quill, Lisa Darr, Ned Luke, Lance LeGault, George 'Buck' Flower, Robert Axelrod, David Groh, Dick Warlock, Zahn McClarnon, Jamie Rose, Richard Grove, Casey Sander, Richard Herd, Gina Gallego, Carl Ciarfalio, Susan Krebs, Michael D. Roberts, Raquel Gardner, John Davis Chandler, Jennifer Lyons, Robert Ito, Joan Freeman, Julie St. Claire, Becky Mullen, John Aprea, Francis X. McCarthy, Tim DeZarn, Jennifer O'Dell, J. Kenneth Campbell, Mike Moroff, Yorgo Constantine, Diane Robin, Lance E. Nichols, David Jean Thomas, Elizabeth Anne Allen, Michael Harris, David Grant Wright, Tony Becker, Rick Johnson, Lamont Thompson, Art Frankel, Jerry Houser, Scott Atkinson, Julie Caitlin Brown, Aric Cushing, Nancy Lee Grahn, Adrian Sparks, Henry Bal, Virginia Hawkins, Lee McLaughlin, Dennis Lipscomb, Reginald T. Dorsey, Terrence Evans, Nils Allen Stewart, Heather Fairfield, Joseph Cali, Mik Scriba, Brian Degan Scott, Lindsey Ginter, Frederick Coffin, John Bennett Perry, Faith Minton, Dana Lee, Michael Champion, Amanda Anka, James Harper, Richard T. Jones, Brian Cousins, Ben Davidson, Lenore Kasdorf, Ellen Bry, Freda Foh Shen, John Snyder, Madison Mason, Rebecca Staab, Leonard Kelly-Young, Claire Yarlett, Marcelo Tubert, Michael Ralph, Jeffrey Anderson-Gunter, Tom Sullivan, Billy Jayne, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Marcia Rodd, Robert Romanus, Patrick Massett, Michael Wiseman, Don Collier, David Barrera, Gabrielle Boni, Shane P. Allen, Sam Scarber, Patricia Gaul, Judson Scott, Tommy Bertelsen, Greg Lewis, Michael Bard Bayer, Michael Milhoan, Kat Sawyer, Jeremy Roberts, William Allen Young, Gary Hershberger, John D'Aquino, Peter Koch, Diana Bellamy, Geoffrey Blake, Brooks Gardner, Lewis Van Bergen, Ash Adams, Kathleen Freeman, Starletta DuPois, Greg Collins, Julie Simone, Harold Cannon, Biff Manard, Cyndi Pass, Héctor Mercado, Zachary Browne, Michael Laskin, Stewart Finlay-McLennan, Rex Ryon, Christopher Darga, Jay Baker, Ben Reed, William Frankfather, Thomas Ryan, Allison Brennan, Terry Camilleri, Jan-Michael Vincent, Karin Argoud, Dean Butler, Pat Skipper, Edward Bell, Allen Perada, Corey Michael Eubanks, Don Hood, Mia Cottet, John Lavachielli, Robert Sutton, David Dunard, Ryan Bollman, Scott Anthony Leet, Arnetia Walker, Tom Allard, Sandra Dee Robinson, Steve Tom, Marilyn McIntyre, Charles Rahi Chun, Gary Wood, Bert Rosario, Don Dowe, Warren Munson, Danny Wells, Nick LaTour, Timi Prulhiere, Lynn 'Red' Williams, Billy Green Bush, Donald Gibb (a.z.), Brian Thompson, Eric Dane, Will MacMillan, Tracy Scoggins, Mike White, Mitchell Ryan, Duke Stroud, Rick Aiello, Barry Lynch, Patrick Gorman, Christopher Maleki, Michael Corbett, Peter Kwong, Yvonne Suhor, Carey Scott, Michael Preston, William Jones, Virginya Keehne, Renee Tenison, Christopher Mayer, Mike White, Joan McMurtrey, Gladise Jiminez, Gene Lythgow, Darrow Igus, Henry Kingi, Michael Scott Greenlee

John Blizek

Scénografie:

Suzette Ervin

s tím honzou čenským jako psancem na motorce to vopravdu trochu přepískli ,,,je to stejně úsměvný, jako když tarzana daboval daniel dítě...včera se mě jeden takovej lovec lidí pokoušel předjet ve stokilometrový rychlosti a štrejchnul mě přitom do lejtka....následně jsem použil můj oblíbený prstoklad a přidal jako pozdravení ZHEBNI TY Č**ÁKU JEDEN ZAPAŘENEJ, VOLE a hned za zatáčkou PRDHO a sejmul ho kombík :)...tak sem zastavil a koukal na ten koncert,,,,z kombíku vyběh takovej padesátiletej pupkáč a řítil se k tý hordě skroucenýho masa.....vedle mě stála nějaká mamina asi s šestiletým prckem za ruku...MAMÍIIIII , CO MU TO TEN PÁN DĚLÁ........TO NIC KUBO, ON MU ZACHRAŇUJE ŽIVOT.......A OPRAVDU? , otáčí se to hloupé dítě ke mě , aby si ověřilo máminu verzi HM, povídám .... A NEBO SE PROSTE JENOM LÍBAJ(6.7.2009)

Reno Raines a jeho trampoty zo zákonom, samozrejme nezapríčinené svojou vinou a tak sa musí vydať na vlastnú cestu spravedlnosti aby pomstil svoju zabitú snúbenku... Lorenzo Lamas v celku podarenom seriály ako nenápadný motorkár vypomáhajúci dolapovať zločincov na ktorých je vypísaná odmena, fajn úlohy si popri nom zahrali indian Branscombe Richmond a sympatická blondínka Kathleen Kinmont. V celku dobre sledovateľný seriálový podpriemer čo fajn vynahradil nudné chvíľky. Pre Lamasa asi najzaujímavejšia úloha potom už klesol len do cečkovej produkcie.(20.1.2008)

No sledoval jsem to, sledoval, pravda... Nějak se to prostě dalo i když nic světoborného to nebylo, v té době nebyla ale zas na druhou stranu taková nabídka seriálů jako dnes. Co potom takový seriálový závislák jako já měl dělat? Dnes něco takového sledovat znovu by byla už naprostá ztráta času, v určité fázi mého života jsem to ale viděl jinak. Verdikt: 2 1/2* a 65 %.(20.12.2014)

Když to začali vysílat v televizi poprvé, tak si dodnes pamatuju svůj výraz údivu, který se mi rozhostil při úvodní znělce s nádherným chlapem na Harleyi :-) Charismatický, dlouhovlasý renegade mě okouzlil jako snad každou. Bylo velmi příjemné sledovat i Branscomba v jeho jedné z mála kladných rolí, které jsem s ním viděla. Tento seriál nevidím vůbec jako špatný, naopak ... není to vymývač mozků jako některé jiné telenovely, má příjemný děj doprovázený sympatickou hudbou.(9.4.2013)

Další z akčních seriálů mého dětství (a nejen mého), který se nesmazatelně zapsal do mojí paměti, ... neohrožený bojovník silnic vyráží za nastolením spravedlnosti, hnán pomstou a odhodláním na svém Harley-Davidson. Parádní znělka. Lepší než Walker a přitroublá Kobra 11, ve svojí době 90. let měl Odpadlík to správné osobité kouzlo a i přes mizerný scénář a stále se dějově donekonečna omývající díly rád po dlouhé době podívám na Odpadlíka. Býval dobrým policistou, ale spáchal ten nejhorší hřích, protože svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Snažili se ho zabít. Místo toho zabili ženu, kterou miloval. Obviněn z vraždy nyní projíždí krajinou. Psanec, který loví psance. Lovec lidí. Odpadlík. 60 %(25.2.2009)

• - Odpadlík bol svojho času jeden z najsledovanejších seriálov. Súčasne sa vysielal v 100 krajinách po celom svete a bol nadabovaný do 12 jazykov. V tomto smere mu môže konkurovať iba Pobrežná hliadka (od r. 1989). (m.a.t.o.)

• - Lorenzo Lamas (Reno Raines) a Kathleen Kinmont (Cheyenne Phillips) boli v rokoch 1989-1993 manželia. Rovnako bol ženatý s herečkou Shauna Sand (1996-2002). Tá stvárnila v piatich dieloch seriálu postavu menom Lake Bradshaw. (m.a.t.o.)

• - Motocykel, na ktorom jazdí Reno Raines, je Harley-Davidson 1340 Springer Softail z roku 1989. Jeho majiteľom je Lorenzo Lamas. (m.a.t.o.)