Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Lichty

Jak to říci, abych neopakoval stokrát vyřčené pravdy o kvalitách tohoto seriálu? Dexter je skvělý seriálový svah a Dexter Morgan skvělý sériový vrah! ()

Railman

Prvních pár dílů mi trvalo než jsem si zvyknul na trošku zvláštní herecké výkony (zvlášť Michael C. Hall). Ale to vše vynahrazují další díly, které jsou prostě *****. "Hey, wanna play?" ()

Allegro.g.

Dexter je velice bolestivý seriál. Ani ne snad proto, že sledujete (nadmíru sympatického) seriového vraha, který sice zabíjí, ale alespoň snaží ctít nejen kodex nepolapitelnosti, ale i jistý kodex etický. To ne. Dexter je bolestivý proto, že s ním v každé řadě musíte podstupovat nějaký fatální omyl způsobený jeho chybou, která povstává z citového chladu tohoto supermordýře. Co je legrační, ony motivy lze bez problému převést na obyčejný život - to že s vámi někdo blízký hraje hru, při které taháte za ten kratší konec, to že se někým zajímavým necháte vláčet a má to neblahé následky, zklamaná důvěra falešného přátelství a (zatím) nakonec absurdní risk přetaženého ekvilibristy s fatálními následky ... celé protkané motivem samoty, skrývání svého soukromi a opatrného otvírání se ostatním./// Jinak je Dexter rozhodně seriálem s nejvyrovnanější (tj. stále velice vysokou) kvalitou jednotlivých dílů, kterých má každá řada nejvýš do tuctu. ()

elpidio

Určitě jeden z nejlepších seriálů poslední doby, byť jeho kvalita každou sérií klesá. Plánované, čtvrté, se tak trochu obávám. ()

flu

první serie za 5*... druhá serie za 3* (zejména závěrečným dílům)... na třetí serii už asi nenajdu odvahu (ledaže by vyměnili celý scénaristický tým)... ()

xladojx

Asi nejlepší (i když hodně netradiční) krimi seriál, co jsem měl možnost vidět. Skvěle propracované příběhy u všech sérií, který i díky několik mini příběhům, ani na chvíli nenudí. Po scénáristické a režijní stránce naprostý skvost, herci se také předvedli v parádní světle a hlavně Michael C. Hall, kterému jeho Dextera řerete od začátku do konce, takle sympatický anti-hrdina tu dlouho nebyl. 1.série - 95% 2.série - 90% 3.série - 80% 4. série - 85% 5. série - 75% 6.série - 85% ()

Threepwood

První série je samozřejmě za pět,druhá je pro mě ještě lepší-hlavně celkové téma série a poslední díly jsou takové napínáky,že jsem to u seriálů už dlouho neviděl.No a třetí série je taky za pět,ale je asi nejslabší,jelikož hlavní linka není tak dramaticky silná jako předešlé,ale zase hodně boduje ,co do psychologie hlavní postavy a její emocionílního vývoje.Prostě Dexter a Losti jsou nejlepší,ale každé další série se doopravdy bojím.A Michael C.Hall by si zasloužil nějaké to ocenění. 1. série-100%, 2. série-100%, 3. série-60%, 4. série-80%, 5.série-90%, 6. série-60%, 7. série-80%, 8. série-60% ()

djtoko

Jeden z nejlepších seriálů EVER....Michael C Hall je neskutečnej...... 1. serie 100%, 2. serie 100%, 3. serie 80% 4. serie 200% 5. serie 70% ()

dino.h

Velmi originální. Občas morbidně vtipné :-): "Co by asi tak dělala, kdyby zjistila, že její první přítel byl alkoholik a feťák a druhý masový vrah?". ()

MOONNY

1. série - šokující. 2. série - ohromující. 3. série - uspokojivá, 4.. série - "Sakra, kdy už bude čtvrtá??! Ať už je čtvrtá!" V dobách stupidních kriminálek je Dexter jako inteligentní dvanáctikarátový diamant. Příběh nejoblíbenějšího sériového vraha na světě mě totálně pohltil. Nádherně propacované hlavní postavy dodávají netradičně pojatému projektu šmrnc a styl. Dextrovy dvojsmyslné uvažování a Debřiny hlášky typu "absofuckinglutely" člověk prostě jen tak nezapomene. ()

diabolique

Uchylny serial stvoreny uchylnymi Amikmi, ktory sa potom cuduju, ze im decka nosia do skoly buchacky. Ten isty brak ako Heroes, Lost a vsetky podobne "in" americke shity. Tu je vidiet ako dnesna spolocnost upada. Toto su tie NAJoblubenejsie NAJlepsie a NAJkvalitnejsie serialiky dnesnej doby?! ()

huligang

dlho ma odradzal nazov serialu.po oholani pozret prvu cast ma chytil a po tretom diely som uz automaticky pustal stvrty,no mozno s pauzou na cigaretku :)...ten serial ma viac nez "co to do seba" ale tazko sa rozpisovat o vrazdiacom chlapikovy,ktory si ziskal moje sympatie...Dexterove vnutorne monology stoja zato,povedal by som ze ten serial je viac o moralke ako sa na prvy pohlad zda... ()

astraal

První série: Musim říct že mi první díly trvalo než jsem si zvyknul na rozpolcenost mých pocitů vůči Dexterovi. Jak se mu dostane někdo pod nůž tak jsem měl problém ho pořád brát jako "hrdinu". Nepochybně to byl i záměr tvůrců. Každopádně jsem si na to zvyknul a brzo jsem si na Dexterovi vypěstoval závislost. Dexter hlavně není dalším perfektním hrdinou jako bývají hlavní postavy z různých Kriminálek. Naopak je dokonale nedokonalý. To byl jeden z mnoha důvodů proč mi byl sympatický. Jediné v čem nechybuje je zabíjení.No už se nemůžu dočkat další řady. Druhá série: Vidět další díl se pro mě stalo stejným požitkem jako pro Dextera někoho zabít. Druhá řada mě bavila ještě víc než první. Byla o dost napínavější a i pocity vůči Dexterovi jsem měl rozpolcenější zvlášť na konci série. Mnohem větší důraz se klade na lidi okolo Dextera. Oproti tomu jeho zabíjení není tak časté jako v první řadě. Neřekl bych že je to škoda, spíš naopak. Tak jsem zvědav co třetí řada...asi budu brečet jestli skončí Dexter už se season 4... Třetí série: I přes trochu horší konec další skvělá řada. Od začátku nebyl jasný cíl série jak tomu bylo v prních dvou. Tím byla pro mě season 3 atraktivnější. Celkově se mi zdá že třetí řada byla lepší než první ale o fous horší než druhá. Takže naprostá spokojenost. ()

LosMojmos

Naprosto dokonalý seriál, který člověka chytí neuvěřitelným způsobem. Řekl bych, že se vám vytvoří jakýsi nepopsatelný vztah mezi vámi a Dexterem. ()

zaso162

Vynikajúce, ale...áno každá vec má svoje ale. Deb. Scenáristi jej nadelili odporný slovník, povahu vhodnú do blázninca a vybrali herečku, ktorá nezaujme. Jednu hviezdičku teda strhávam, ešteže ich tu máme 6 :) ()

Irii

Tohoto šarmantního zabijaká nelze nemilovat!S chutí bych se nechala rožřezávát,kdybych přitom mohla sledovat ty úžasné oči! ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021