Flash

USA, (2014–2023), 129 h 32 min (Minutáž: 41–44 min)

Režie:

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Doug Aarniokoski (více)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp (více)

Série(9) / Epizody(184)

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová). Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál… A to fakt hodně rychle! (TV Prima)

Lockdown

Obrovská jízda. Tak by se dal ve zkratce popsat seriál The Flash. Pro fandy komiksovek je tento seriál nutností. Avšak i ti co příběh Barryho Allena plně neznají nebudou o nic ochuzeni a budou s příběhem seznámeni od jeho počátku. Děj je oproti Arrowovi brán uvolněněji a je zde tak vidět hodně vtípků. Seriál je obsazen velmi sympatickými herci(Tom Cavanagh jako H.Wells) a herečkami(Daniele Panabaker jako C.Snow). Rozhodně bych ho zařadil mezi nejlepší současné komiksovky! ()

Hadrian

Tak jako asi takhle...Arrow měl taky 2 série super a pak šel k zemi, takže dám 4 a uvidí se. Občas se daří přijít se slušným záporákem viz. Snart, který nám zmizel do Legend nebo Thawne, který nám zase zmizel z timelinu, ale ok, žánrově to splňuje to co má. Jediná věc, co mě sere je to, jak se najednou všichni podílejí na řešení problémů (Iris, Joe) a pak stejně jen čumí do monitoru a řvou run Barry run. PS: Patty s nevyslovitelným jménem je kus. Vraťte jí zpátky. ()

Thug_Leo

Moralizování, rádoby rady založené na vlastní sobeckosti, patetické rozhovory, 50 časových os kdy divák ani neví co ,kdo kdy...pfff ()

Sergii

Mám rád dobré scénáře. Herecké výkony taky. Dobrý soundtrack je pro mě taky mega důležitej. Nedočkal jsem se ale ničeho z toho. Ničeho! Když už mě to trochu začalo bavit tak tam vecpali hnusnou, kýčovitou, pseudo dojemnou scénu zahranou Troškovskými neherci. Dal bych slabé dvě hvězdy ale jako veliký fanoušek komiksovek to zvedám na slabé tři. Kdyby mi bylo 14, tak bych byl asi nadšenější. Dospělej fanda komiksů ale evidentně není cílovka. PS: Efekty taky nic moc ale tady nevím jestli to je chyba animačního týmu nebo rozpočtu který nevím jaký je. ()

pichta

Ostávam veľmi sklamaný z obsahu a tiež logiky. Je to spackaný seriál, ktorý mal príbehovo našliapnuté na niečo lepšie. Toto je seriál pre deti. Je natočený dobre, efekty sú prepracovane, no ... Vadí mi toto : Pretože: alkohol mu neublíži, ale kávu potrebuje? Však má ultra rýchly metabolizmus... - všetci sa dívajú ako nemôže Flash poraziť zločincov, ale nikto z policajtov nevystreli... Vezenske auto ma v pristore pre väzňov zvnutra kľučku? - už fakt prestrelili v 16.dieli 1serie - Cisco za 5 minut vymyslel "zbraň" ,ktorá premení čokoľvek na zlato... tak toto je už obludná debilovina a preto ubieram hviezdu.. V minulych dieloch sme sa dozvedeli ,že Barry ma ultrarýchly metabolizmus a taka zlomenina sa mu hojí aj 3 hodiny, no a asi 2 hodiny sa mu hojila rana päsťou do tváre?? WTF? Ten režisér si čo nepozrel čo už natočil alebo je debil? - 18.diel - zástavu srdca riešia DEfibrlátorom - čo je blbosť a po defibrilácii je jed už preč z tela?? ()

Phillippus

Sladučké, farebné, poučné... nudné a blbé. Krásni morálni ľudia bojujú s metahumans. Po viacvrstvových drámach od Marvelu (DD, JJ) mi táto plochá DC chujovina príde o 3 triedy slabšia. Už ma nebaví pozerať schému flash dostane na hubu od metahuman, Mulat a Brunetka nájdu riešenie, Flash zvládne metahuman. Jo a na konci dovetok o zlom vozičkárovi. Je to nuda zabalená v trapnom pozlatku. To, čo fungovalo pred 15 rokmi V Smallville, teraz už neobstojí. Chceme viac. Jedna hviezda za efekty. ()

PsychopatXXX

Hodnocení tohodle seriálu mi už dává odpověď, proč kvalitní snímky mají pod 60% a sračky jako evendzrs svítí ve 100vce nejlépe hodnocených filmu všech dob. Tohle a 76%???? Napsal bych názor na hodnotící komunitu, ale nehodlam dostat ban za výbuch vulgarismu. Herci neautenticky, dialogy na úrovni základní školy, efekty k zbliti... Zlatej Superman z devadesatek. Tam hlavní hrdina nesral a Terri Hetcher byla super. Fakt se tady proberte a hodnotte mozkem a ne prdeli... ()

UncleMorty

Inu po 8 letech je potřeba konečně sepsat nějakou tu recenzi na první modernější zpracování speedyho gonzálese aka Flashe s Grantem Gustinem. The Flash měl tu neskutečně velkou výhodu v tom, že se jednalo po Arrow teprve o druhý seriálový počin z CW DC Univerza a minimálně první tři série tomu gradující kvalitou taktéž odpovídaly. Byla to doba, která jasně ukázala že i efekty lze na nějaké úrovni přenést do levnější produkce a Flash byl víceméně první ujetější komiksárnou, které se skutečně dařilo. Problém ovšem začínal nastávat v postupné degradaci, respektive repetivnosti záporných postav, které se recyklovaly rychlostí šňupání koksu Amber Heard. Kvalitativní dno následně prudce spadlo díky prvním krůčkům duhovýho woke nesmyslu s postupným přesouváním celého tónu show více k dětskému publiku, které začínalo být prvnímy hřebíky do rakve. Je to škoda, nicméně osud celého CW Univerza se skutečně po skončení Arrow začínal rozpadat na atomy a jeden projekt za druhým se až na Flashe odporoučel. I tak je třeba říct, že Flash je nadprůměrnější z celé té plejády a je dobrý důvod proč se v kurzu drží tak dlouho. ()

Jenda1cz

Kromě toho, že je Flash neuvěřitelně nekonzistentní (youtube: The Flash is Insufferably Inconsistent) a celá akční linie tak vůbec nedává smysl, mě ani jeho postavy moc nezaujali a chemie v týmu se mi nezdála uvěřitelná. Nekonzistence je fakt, nelibost k hercům jen věc mého vkusu. ()

Miroslav.Zac

Při představě, že budu muset sledovat všech cca 180 dílů, které vypadaly, že jedou podle jednoho mustru, jen s tím rozdílem, že se v jednotlivých scénářích vždycky přehází pár slov, jsem se orosil. Superhrdinských seriálů, kde se v každém díle zachraňuje oblíbená dívka, město nebo svět, jsem už přejedený, obzvlášť, když neobsahují vůbec nic, čím by se lišily jeden od druhého, snad jen barvou hrdinských obleků... tak jsem dal jednu sérii, zalitoval ztraceného času a šel dál. Každému, kdo vyloženě není ortodoxním DC/Marvel fandou, doporučuju seriál vynechat a pustit si film, který vám dá všechno to, co byste našli tady. Ušetříte asi 128 hodin. ()

mickeyfun

The Flash aneb The Cliché. Pilot zklamal v každém ohledu. Prvoplánové zápletky, tradiční osazenstvo těch dobrých, špatných a těch, které milujeme, ale nemůžeme s nimi být. Arrow měl alespoň tu sexy temnou atmošku a charismatického Amella, který ve svém assassin's creed trikotu v zelené barvě a lukem, přinesl nějaké to mrazení na zátylku. Pokud se v dalších dílech nestane z průměrných vizuálních efektů něco více, bude The Flash hitem komixových nadšenců a věkové kategorie 10 - 13 let. Pilot 30%. ()

terraxCZ

Pilotní díl mě uchvátil jako málokterý a celou dobu jsem nespustil oči z obrazovky. Tenhle superhrdina nemá filmově tolik pozornosti jako ti ostatní a já doufám, že se to tímhle kouskem změní. ()

fillipos

Pilot: Tohle bylo fakt špatné. Když jsme se zrovna nevezli v nějakém hrozném klišé, tak jsem se chytal za hlavu. Ano, je to komiksárna, ale existují hranice. Vzbudil se po 9 měsících? Jasně, pusťme ho hned ven! Postavy se chovají nelogicky, jsou nezajímavé, navíc herci opravdu nic moc. Už dlouho se mi nestalo, že by mě pilot takhle odradil. Plus hvězdička dolů za znásilňování fyziky. Někdy se to dá odpustit či alespoň tolerovat, ale říct věci typu "Antihmota je teoretická částice." je v době kdy máte tyhle informace na dosah ruky neodpustitelné. Celkově tedy *. ()

zagro

Poslední dobou mi DC a Marvel filmy, seriály značně mění pohled na celou tuto tvorbu a snad si odskočím koupit i pár komixů, ale abych se vrátil k Flashovi v seriálové podobě. Soudit dle první epizody je barbarství, ale nějak se začít musí (hodnocení bude doplněno po dalších dílech) a vzhledem k tomu, že mi střih moc nesednul (zničehonic scéna, jak se radí s Arrowem atp.) a efekty zrovna taky nepatří k těm nejlepším (nad čímž se dá přimhouřit oko), budu při hodnocení opatrný. Naději tomu všemu dávají příjemní herci (čekám zda se nějak projeví Danielle Panabaker) a hlavně námět. Na nově zpracovaného Flashe jsem čekal už delší dobu a konečně se mi poštěstilo a tak i na vyjmenované "nedokonalosti" si pořád uchovávám dosti velkou dávku naděje. Za mě 7/10 s tím, že si myslím, že to půjde výš. ()

matko2351

Takto ma vyzerať poriadný komixovy serial. Klobúk dole. Pilot sa mi nesmierne pacil. Dúfam ze aj ostantne casti sa budu niest v podobnom rezime. ()

maestrum

Po zajímavém 1.dílu má seriál sestupnou tendenci zábavy. Navíc si scénáristé rozhodně mohli odpustit 18ti letého skoro Einsteina, který je jakoby čirou náhodou kopií vlka ze slátaniny pro náctileté fanynky Svítání. Fuj. ()

ASSteroid

Prozatím vyšlo jen pár dílů, ale stojí to za to. Doufám, že to tak bude pokračovat. Opravdu se těším jestli se tam objeví Grodd. Fanoušci komixů s Flashem si jistě všimli v prvním díle klece se jménem Grodd. ()

BranuliQ

Neviem, čo so mnou je. Mám rád takýto žáner, no toto ma nejako nebaví. Nech robím, čo robím proste ma to nechytilo. Videl som 4 diely a žiadne nadšenie sa nedostavilo. S týmto seriálom preto končím. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)