Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

HonzaMag odpad!

Asi jsem jiná cílová skupina. Pro mne šílené dialogy, nesympatické hlavní postavy (snad kromě Kim Cattrall). Naprosto šílená mi připadá "hlavní hvězda" Sarah Děsivá Parker ... ()

haWranka

Kouknu se ráda, ale že by tohle bylo něco tak úúúžasnýho, jak můžeme slyšet/vidět/číst ze všech stran? No to rozhodně ne. Asi mi prostě nevyhovuje, že se 4 ženský nedokážou bavit o ničem jinym, než s kym se vyspaly, s kým se chtěj vyspat, kdo se chce vyspat s nima a blá, blá, blá.... ()

Trauma

Takhle má vypadat moderní žena? Povrchní slepice, jejiž jedinou starostí je kde koupit boty, co si oblíknout a jak si co nejlépe zasouložit, která nedělá nic jiného než se promenáduje po obchodech nebo drbe v kavárně svou vagínu a její život se netočí kolem ničeho jiného než mužských protějšků? Ne, děkuji. Ale dvě hvězdy dávám za občasnou vtipnost, zábavu a snahu všechny povrchnosti a erotiku zabalit do nečeho úhledného. ()

loveless

Carrie je vlastně takový nešťastnou náhodou dospělý teenager. Zajímá se pouze o obutí, ošacení a o to, aby si sehnala nějakého toho "chlapce". Živí se psaním sloupku Sex ve městě a veškerý svůj volný čas dělí mezi nakupování, posedávání s kamarádkami po kavárnách a večírky. Ale proč ne, že... Možná to všem nepřijde jako trochu málo. Jako zvuková kulisa skvělé, doporučuji, není tam nic, nad čím byste se zdrželi tím, že by to stálo za zamyšlení. ()

haroska

Krásné ženy,krásné věci,módní výstřelky,sex,řeči o sexu,filozofování o životě,vztahy nahoře i dole,nekonečné drbání mužů no a nakonec i trochu té lásky.Seriál o všem a o ničem,přesto nemůžu jinak,než nemilovat. ()

Valkyria

Pohodový seriálek na který se s přítelem rádi koukáme. Sexy šaty, krásné ženy, sexuální problematika? Supr :)))) ()

Issabela

47 hodin úchvatné zábavy, zápletek, nádherného oblečení, bot, doplňků a sexu. To vše se navíc odehrává v mnou milovaném New Yorku. Neexistuje lepší kombinace. Ačkoli hlavní hrdinkou je Carrie, tak mojí postavou číslo jedna je bez pochyby Samantha Jones a její úžasná věta: "Mám chlápka s nechutnou příchutí spermatu" :-) Více vychvalovat seriál nemá smysl, protože ti co viděli, tak vědí, a kdo neuvidí, ten neuvěří. Pro mě jasný TOP!!! ()

Anayka

Nebudeme si nic nalhávat, ty ženské se opravdu občas (někdy častěji než občas) chovají jako hloupé husy. Ale jejich příběhy jsou natočeny stylově a vtipně, s prchavým pozlátkem luxusu. Neurazí, pobaví. (Tu knižní předlohu číst nedoporučuju, ta je totiž na rozdíl od seriálu opravdu blbá.) ()

Chip89

Výborný seriál, ale spíše jen pro dámy. Pánům tenhle seriál maximálně ukáže to jak my ženské dokážeme myslet a jak vypadá večerní babinec, když se sejde tlupa holek. Bohužel pánové, takhle podrobně se my ženské opravdu dokážeme bavit. A užíváme si to. :-) Seriál o ženách pro ženy. Nádherné oblečení. Život,kdy člověk nemusí řešit peníze. Má výbornou kárieru a okouzlujícího muže. To vše si my ženské přejeme, tak proč se na to alespoň nekoukat v televizi,když realita je úpně jiná? ()

Argondia odpad!

Tenhle seriál mi nikdy nepřirostl k srdci. Postavy jsou strašně nesympatické, typické krůty. Nejhorší je divně hranatá, koňská hlava Sarah Jessica Parker. Na povýšený hlas vypravěčky jsem přímo alergická. Nejlepší učitel je život sám a osobní praxe naučí mnohem víc než tenhle americký hnůj o bandě chichotajících se slepic. Všechno působí povrchně, otravně a křečovitě. Kabelky, boty, kostýmy, mašle, pan božský, orgasmus, debilní smích. Ne, díky! Asi jsem měla být chlapem. ()

Kenty

Pro mě tutovka mezi seriály. U jakého tématu končí všechny konverzace? ...no přece u sexu!! (pokud nepočítám exkrementy) Proto pro mě velmi reálný seriál a hodně ze života. Kdo by se neviděl v mnoha situacích či polohách o kterých vypraví Carrie, Miranda, Samantha a nebo Charlotta? I přesto že chvilkama si člověk říká, že nemají jinak co na práci a Carrie řeší stále jen a jen sebe (trošku sobecká) tak pro mě naprostá 1. ()

TetaJane

Čím víc dílů jsem viděla, tím větší kravina se mi to zdálo ... no spíš nezdálo. Je to tak, škoda času na to hledět. I jako ženskou mě to uráží ... dělat z nás takové kravky. Namyšlené, řeší pořád to samé do kola a svět se točí jenom kolem nich. :( ()

tereez

Guilty pleasure jako prase. Hloupá ječící hysterka v hlavní roli mě sice děsně sejří, ale čas od času mám zvrácenou potřebu vypláchnout si mozek některým z řady jejích nelogických životních kroků a pseudoproblémů. Opravdový nářez je to pak v šesté řadě, kdy je s ní na place i nesnesitelný M. Baryšnikov a já ani po čtvrtém zhlédnutí nechápu, proč SJP scénáristé touhle dějovou linkou přisoudili i mentální retardaci, když kvůli stopadesátému a ničím nevybočujícímu amantovi najednou pálí mosty. ()

Likan7

Brilantní, funkční, v mnoha ohledech šokující zpověď Newyorčanky a jejích třech kamarádek. Občas mě sice SJP svou naivitou štvala, ale prakticky od první řady jsem si k holkám našel cestu a, co je hlavní, mě dokázaly bavit všech 6 let. Je ironií, že hlavní dějová linka Carrie je ze všech nejméně zajímavá, protože jak Miranda, tak Charlotte a hlavně Samantha (její přerod v poslední řadě je brilantně napsaný) měly mnohem vděčnější linky a příběhy. Sex ve městě mě bavil, má skvělý postavy, scénář a humor. Ke konci je dokonce i dost dojímavý a smutný. Carrie, Mirando, Charlotte a Sam, byla to s vámi zábava a já vám za to děkuju! Skvěle strávený čas. ()

Nikies

Budu upřímná, viděla jsem všechny a dvakrát. Je to návykový seriál, který vám dovolí vypnout. Obsah je povrchní a až na velice málo momentů je seriál prostě hloupý (zn. od života to má opravdu hodně daleko), jenže jestli jste žena a hledáte něco, u čeho můžete jíst spokojeně v noci zmrzlinu a uniknout do jiné dimenze, mohl by vás Sex ve městě oslovit. PS: nejraději mám Mirandu! ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)