Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

Kubasino odpad!

Málokterý seriál mě dokáže tak znechutit a zprudit více, než tento...počkat, vlastně žádný seriál to nedokáže. Hlavní postavy jsou neuvěřitelně protivné a trapné. Kdyby alespoň byly pohledné, tak se této srágoře dá přičíst něco k duhu, ale takhle jsem nenašel skutečně nic pozitivního. A na slovo "božský" už začínám být silně alergický. Dodatek: Docela se divím, že se na režii seriálu podílelo tolik mužských. Na druhou stranu je to dobře, neboť jsem méně napadnutelný jakožto "macho" bojující protit ženám. Tento komentář proti ženám není ani v nejmenším. Spíše bych měl přání, aby si ženy z hlavních hrdinek nebraly příklad, neboť není výhrou býti povrchní neschopnou a protivnou ženskou. Chlapi nejsou svině jen proto, že to řekla Samantha ;-) ()

dracekt

Tak na to zpestření večera, když potřebujete nenáročnou zábavu a máte rádi módu, protože ta je velkým plusem seriálu. Dvd ale kupovat nebudu .-) ()

laureen

Podle názoru mnoha lidí je tento seriál povrchní, feministický a plytký. To samozřejmě nemohu z objektivního hlediska popřít - rozhodně není bezchybný, někdy máte dojem, že děj v některých dílech posledních sérií je děj uměle nastavený a kostrbatý až hrůza, někdy máte chuť Carrie zabít, přestože obecně se očekává, že budete s hlavní hrdinkou maximálně sympatizovat. Ale já si ho zamilovala, rozesmál mě, dojal, překvapil, pobavil, naštval - zkrátka ve mně dokázal vyvolat emoce. A to pro mě rozhodně neznamená málo, jelikož většině seriálů se to nepodařilo ani z poloviny tak dobře. Ústřední čtveřice je báječná od rozdílných ( a dobře vykreslených) chrakterů až po překvapivé cesty, na nichž všechny protagonistky naleznou své štěstí. Stejně tak mi ale připadaly zajímavé i některé vedlejší postavy - Richard, Tray nebo Steve. Plus skvělý soundtrack. A pro tento mix dávám jednoznačně pět hvězd. ()

nickymilka

Jelikož to dávaj v čase, kdy se mi ještě nechce spát, ale můj mozek už jede na doraz, je to příjemná oddechovka a i když souhlasím s komenty že je to "Emancipovaný americký seriál, který má sociologickou výpovědní hodnotu - objevuje a mapuje totiž trend ambiciózních single žen jdoucích apriori za svou kariérou a nevázaným životním stylem obětujíce tak manželství i rodičovství, nebo ho minimálně odsunují oproti dřívějším zvyklostem do hodně pokročilého věku." Radek99 , tak mě to prostě baví. :) ()

Linsang

Tak nevím, čekala jsem přece jenom víc. Na to, jaká kultovní záležitost se z toho dělá, mi to zase tak extra nepřišlo. Oceňuji otevřené hovory prakticky o čemkoliv včetně sexu (což je v americké prudérní společnosti dost odvaz) , ale pokud jde o samotné postavy, tam už jsem tak odvázaná nebyla. Na to, jaká měla být Carrie v oblasti vztahů světaznalá, se v těch svých vlastních někdy chovala jako pěkná blbka. Pokud jde o Samanthu, tak jediné scény, které si s ní vybavím, byly ty v posteli (jiné snad ani nenatočila...) a Charlotte se zase většinou chovala jako když spadla z višně. Nejvíc jsem fandila Mirandě. A mimochodem, pan Božský pro mě teda docela slabota. Na roli osudového muže bych měla úplně jiné kandidáty... ()

ScoRPy

Jsem alergický na rady z tohoto seriálu!! Většinu času mě seriál nijak nevadí, dokonce se i párkrát od srdce zasměju. Jak dojde ale na "rady do života", tak pěním. A občas mi opravdu vadí vyprávění vysloužilých žen o sexu, když je toho přespříliš, Chápu, je to seriál pro ženy a těm se asi líbí vidina postarších zachovalých a úspěšných žen. ()

happy.lenulka

Seriál se mi líbí. I když si občas říkám, jak jsou ty hlavní hrdinky hloupé a že si za svůj osud většinou můžou sami. Viz. třeba Carrie, která hledá lásku na celý život, přitom není schopna s někým žít. ()

chlievik

Nie žeby som nejak extra veľmi puritánsky "bojoval" proti dnešnej otvorenosti sexuality, ani nijako nemoralizujem (..to aby bolo jasno, ako to myslím), ani nemám s problematiou sexuality "problém", ale jednoducho mi tento seriál nijako nevonia. Je to zdrť hrubej múky, nedokvaseného droždia, americkej polievky zo sáčika a občas aj nejaká tá "prirodzená životná múdrosť", ktorú však vedeli už aj naše poniektoré lepšie trkajúce prababičky... :) Nič nového pod slnkom, ale aj ženy musia mať nejaký svoj seriál, keď je na svete Rocky aj Rambo, no nie? :) S.J.Parkerová - no už aj z úspešne neschopnej herečky sa musí dať predsa vydolovať nejaký ten román, film, alebo aspoň nejaký druhotriedny, priamo na nejakú subkomunitu sa sústreďujúci seriál, proste je to smerované na ženy a opisujúce hlavne ich nezmyselné hlúpe klebety, kto s kým, a najmä AKO sa vyspal (dievčatá si hovoria všetko, to už vieme zo seriálu Priatelia lol, a najmä keď sú "smartly jappy"..), a keď S.J.Parkerová má aj "hollywoodske alebo newyorkské veno", a konexie, bude z toho dobrý seriál, nebojkajte sa... :) Proste je to jedna na sračky rozhádzaná blbosť o kvákaní na kávičke a teoretickom kefovaní, ale v "slušnej" (normálnej) podobe... hoci... slušnosť asi len v dnešnom modernom poňatí - hoci také poniektoré trtkajúce prababičky,a tá ich lascívna generácia, by to asi tiež ľúbkali každú nedeľu poobede tesne predtým, než si vyrazia na dámsku jazdu končiacu sa snahou o to, aby ich diskotékové srajdy prerástli do skutočných vzťahov... a to nejde... lebo jedno je isté: Láska sa nedá zbaliť a nedá sa o nej ani kávičkovo plytko kvákať.. láska je jedno krásne mlčanie, jedno cítenie, a buď je, alebo nie je, a zbaliť sa nedá... :))) Ale to budem musieť vysvetliť asi až generácii 24.storočia, lebo dnešní dinosauri nepochopia moju "kritiku" a označia ju za tzv."moralizovanie", hlupáci.. :) Kto nechápe, nechápe.... Ho to vo :) ()

Cacadore

Seriál staršího data, který neurazí, ale také ani nenadchne. Pro ty, kteří o něm nikdy neslyšeli: parta čtyř žen prožívá běžné dny a pořád řeší svůj sexuální život nebo partnerské vztahy. Nikdy by mě nenapadlo se na to koukat a pro muže to považuji za ztrátu času.... Důvod mého vysokého hodnocení je jednoduchý: většině dívek (přítelkyním) se tenhle seriál líbí, takže sežeňte všechny série na DVD (nebo jinak) posaďte je k televizi a nebude jim vadit, že hrajete na počítači, koukáte na fotbal nebo sedíte v hospodě :-) ()

katy72

Myslím že seriál patří mezi legendární a nikdy neomrzí. Často se v nich člověk dokáže najít! Vždycky se na ten seriál ráda kouknu! Je to fajn parta kamarádek :) ()

Alekks80

Prvních pár dílů jsem se na to díval celkem s chutí. Později jsem to snesl, když si to moje žena pustila. Dnes to považuji za něco vrcholně asexuálního a mimo realitu. Hlavní hrdinky se mi zprotivily a jejich problémy jsou neskutečně pitomý. Nejspíš je to zhoršující se úrovní, protože stejně jako v Přátelích, ani zde umělec zřejmě neznal svoji míru. Bohužel se dnes nedokážu bez odporu podívat ani na ranější díly, který jsem dřív považoval za povedený. ()

Allein4

Ok, tohle by šlo. Není to sice můj vyhledávaný žánr, ale je to fenomén, který těžko může ujít pozornosti kohokoliv, kdo není ignorantem televizní zábavy. O co jde...to je asi zbytečné popisovat. Co se mi vyloženě nelíbí, je to, jak se občas hlavní hrdinky staví ke vztahům, což může vyvolávat i v reálném světě u reálných žen, dívek a slečen pocit, že ženy jsou vše a muž se musí podřídit všemu. Že ženy si mohou dovolit vše, a že když žena něco hezkého udělá, musí za to muž být po celý zbytek života vděčný, zatímco když muž něco hezkého udělá, tak je to automatické, přičemž kdyby to neudělal, tak je to hned špatně. Také to staví sex na úroveň zábavy skoro neslučitelnou s plnohodnotným vztahem a pomalu vybízí k tomu, že dobrý sex se dá užit jen s neznámým člověkem, nebo jen na začátku "vztahu", ale pak to chce zase změnu. Kdyby všichni žili podle takových premis, jak by asi partnerský svět vypadal? ()

Caskett

S tímhle seriálem jsem prožila mládí. Téměř by se některé díly daly považovat za "know-how" :-). Většina problémů s muži, prací, bydlením, vztahy a nakupováním sice neodpovídá naší realitě, ale rozhodně to bylo bezva. Výborný relax, drbárna pro holky, žádné existenciální drama. Navíc oblečení, které jen vidíte, ale nikdy neuvidíte :-). Postupně bylo vidět, že se z malého seriálu stal velký fenomén... Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte. Nejlepší kamarádky, které nic nerozdělí. Pohádka pro holky :-) ()

Sakashi

Jsme silné, emancipované, sexy a svobodné ženy v nejdivočejším městě světa. Máme všechno a přeci nemáme to nejdůležitější. Je v pořádku stále hledat? Pominuly pozlátko, které je skrz na skrz filmem prolezlé..opravdu se neztotožňuji s tím, že měsíční plat musí padnout na šaty, jen proto abych byla oslnivá. Jsem žena a miluji módu ale v takové míře v jaké bylo luxusní zázemí ukazováno, to rozhodně ne..Hlavní hrdinky jsou skvělé, věkově, povahově a charakteristicky rozmanité..každá je originál a přesto si nejedna žena řekne..jsem jako "Samantha". Otázka okolo lásky a sexu, tabu o kterých se běžně nehovoří to se mi opravdu líbilo, myslím, že za těch 6 sérii bylo vyřčeno a zodpovězeno snad vše, na co jsme se nejednou ptaly nebo ptát chtěly. Dějová linie Carrie a Pan božský mě už po čtvrté sérii nudila..sice hlavní dějová zápletka ale čeho je moc, toho je příliš. Je spousta důvodů, proč dát průměrné hodnocení 3 hvězdičky ale je tu jeden velký důvod, proč dát jednu navíc..Sex ve městě je opravdu prvním otevřeným seriálem, který se nebojí konfrontace v pravém světle. ()

2sistem

Celkově pohádka pro holky, názory vhodné pro feministky, vtipná pouze nadržená Samantha, pro mě uchvátná Charlotta, což je nejhezčí na seriálu. ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)