Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Michalowic

Dlouhou dobu jsem seriálu odolával, téma "forenzního vyšetřovatele s koníčkem v zabíjení lidí" mi zkrátka přišlo lehce stupidní. Nakonec jsem ale neodolal a po shlédnutí prvního dílu jsem si seriál natolik oblíbil, že jsem všechny doposud natočené díly shlédnul během pár dní. Přiznávám, že takto mě ještě žádný seriál nepohltil. Zkrátka geniálně pojatý příběh a skvělé herecké výkony v čele Michaelem C. Hallem a dělají z toho seriálu opravdovou špičku. ()

najby

Jako obvykle první série válela, druhá znudila, třetí nebyla tak špatná, čtvrtá a pátá nečekaně zabodovala ... a šestá? To je vtip, příště si tohle vaření z vody odpusťte. ()

wenzik

Nebýt matky která hlídá mou školní docházku,hygienu, stravování a pitný režim ....Dexter by mě asi zabil, je nemožné se od něj odtrhnout ( neberte to prosím doslova... :D :D :D ... takovej maminčin mazánek zase nejsem :D :D ) ()

piskotnik21

Dexter : "Tonight's the night. It's going to happen again and again. Has to happen. Nice night. Miami is a great town. I love the Cuban food and pork sandwhiches, my favorite. But I'm hungry for something different, now." ....Úžasné Dexterove monológy, skvelý scenár, napätie a hlavne jeden z najlepšie napísaných charakterov DEXTER mi prirástol ku srdcu :) ()

sokor3

Výborný a velmi originální seriál s charismatickou hlavní postavu, kterou skvěle hraje Michael C. Hall. Seriál má ten správný temnější nádech a scénář, který nikde jinde nenajdete. Všechny díly jsou nesmírně napínavé (jediná vada je, že vždz když jste napjatí nejvíce, tak skončí díl). Po skončení každé nové série už napjatě čekám na novou. ()

benqsiemens

Po shlédnutí několika sérií (ne všech) si už dovolim okomentovat tento seriál. Geniál! Ještě bych snad jen dodal, že mam oblíbenou seriálovou postavu, konečně. Všichni ji maj, proč ne já? Chvíli jsem laboroval se soudruhem Vydrou z druhého dechu, později s Tealcem z hvězný brány, ale tenhle sériový vrah/rodinný typ mě zcela odboural, vskutku. I když jsou ti dva dříve jmenovaní neskonalý řezníci a charakterní gerojové atd., tak Dex je přeci jen o pár stupňú ostřejší. ()

JackieBliz

Jen těžko můžu chápat jak může být seriál tak dokonale propracovaný, vtipný, zajímavý a neotřelý po tak dlouhé době, co jede. Opravdové veledílo! Geniální a nebezpečný! "Nemůžeš hrát na moje city. Já totiž žádné nemám." - Dexter Morgan ()

Ilus

Po zhlédnutí první řady jsem byla poněkud zklamaná. Zdálo se mi, že z námětu by šlo dostat víc. Především mi neseděl výběr nepříliš charismatického herce do role hlavního hrdiny. Tenhle "chlapík od vedle" mě zpočátku vůbec nezaujal. S postupem času jsem si ale seriál zamilovala a Halla jako Dextera si dokonce oblíbila. Seriál považuji za jeden z nejlepších počinů tohoto typu za poslední dobu. Od hodnocení plného počtu mě ale přeci jen několik skutečností odrazuje. Především je to nekoherentnost Dexterova jednání, nejprve nedokáže zabít člověka, který ho má v plánu dostat před soud, načež o pár sérií dál umlátí na záchodcích cizího chlapa jen proto, že se neumí chovat. Pak je tu také až příliš velké množství náhod, díky kterým Dexter vždy zázračně vybruslí. A v neposlední řadě fakt, že na skutečně dobré věci se dá podívat opakovaně, zatímco znovu zhlédnout Dextera mě nijak neláká. Sedmá série u konce a já se vracím s poslední hvězdou za stále špičkovou úroveň i po tak dlouhé době, což je rarita. Snad na podzim nepřijde zklamání. ()

májovec13

Kvalitu první a do jisté míry druhé série už asi zopakovat nelze (i když od 7.série si slibuji hodně). Dexter je lidský, psycholigický, temný, drsný ale i romantický a humorný seriál, který dostane každého kdo mu dá šanci (alespoň prvních pět dílů, než se Dexterovi dostanete pod kůži). ()

miselin36

prve 3 serie ma dokazali drzat v neuveritelnem napeti a zžiti sa s hlavnu postavu :) a okrem s mojho pohladu slabesj 4-tej serie pre mna stale jeden s Top serialov ()

imaginer21

Temný anděl v extrému na obou stranách. Masový vrah s duší a snahou začlenit se do běžného životního koloběhu. Precizně promyšlené motivy, jen občas až "moc štěstí" pro hlavního (anti)hrdinu. Pomyslé váhy sympatií pořád nutí diváka rozmýšlet, kam Dextra zařadit a do jaké míry mu věnovat svůj soucit. Krutá řešení, silné momenty, vytříbený vkus pro vykreslení relativně běžných lidských krizí. Dextra nemusíte mít jako seriál rádi, vlastně ho můžete doslova nenávidět. Ale rozhodně vás donutí se zamyslet a nechá ve vás mrazivě hluboký dojem. Škoda jen toho hloupého závěru seriálu. ()

Brainback

1. série - 80%, 2. série - 80%, 3. série - 85%, 4. série - 100%, 5. série - 90%, 6. série 90%, 7. série - 100%. Díly 7x04 a 7x08 mě naprosto uchvátily. ()

vofo

Seriál, který je z 90% lepší po sedmé sérii, než většina nové seriálové produkce. Jeden z nejlepších anti/hrdinů, které jsem kdy viděl. Celkově jsou zde výborně napsané postavy, které jsou parádně zahrané. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021