Reklama

Reklama

Wonder Woman

(seriál)
  • USA Wonder Woman (více)
Akční / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, (1975–1979), 48 h 32 min (Minutáž: 43–73 min)

Předloha:

William Moulton Marston (komiks)

Hrají:

Lynda Carter, Lyle Waggoner, Tom Kratochvil, Richard Eastham, Beatrice Colen, Norman Burton, David Hedison, Stella Stevens, Robert Alda (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(60)

Obsahy(1)

Roku 1942 havaruje americký pilot Steve Trevor (Lyle Waggoner) na neznámém ostrově, kterýžto je obýván jen a pouze ženami - Amazonkami. Ty jsou z příchodu muže na "Rajský ostrov" zaskočené a chtějí ho co nejdříve poslat pryč - i tak si ale vyslechnou jeho příběh a jsou přímo šokovány hrůzami 2. světové války. Královna Hippolyta (Carolyn Jones) se proto rozhodne, že vítězka Olympijských her doprovodí Stevea do jeho rodné země a pomůže se zlem bojovat - a onou vítězkou není nikdo jiný než dcera královny Diana (Lynda Carter). Ta ve svém neviditelném letadle dopraví mladého Američana do jeho vlasti a za pomoci své nadlidské síly, lasa pravdy a „kouzelných náramků" je ochotna čelit nacistům a jinému bezpráví - stává se superhrdinkou jménem Wonder Woman. (fiLLthe3DD)

(více)

Recenze (6)

sonnak 

všechny recenze uživatele

To tu vidělo tak málo lidí? Pro mě klasika. Většina lidí vyrůstala na Supermuži, já vyrůstal na Superženě. Snad mě to příliš nepoznamenalo. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

59/59 Skutečně jsem se absolutně namlsala pilotu a už se těším na nová pravidelná setkání s nejdokonalejším úsměvem superhrdinského univerza (a samozřejmě s celou jeho nositelkou ;)) ()

liquido26 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak zatím mám za sebou Pilot a prvních pět dílů 1. série. Musím říct, že i když z dnešního pohledu to působí už trochu naivně, úsměvně a taky trochu lacině, tak je to stejně pořád skvělá zábava. Možná právě díky těm nedokonalostem anebo je to možná díky nevinnému úsměvu Lyndy Carter, kvůli kterému byste tomuhle seriálu odpustili úplně všechno. No a délka jednotlivých episod by mohla být o pár minut kratší. EDIT: Po roce jsem se k tomuhle seriálu vrátil. Už mám rozjetou druhou sérii. Ta první, která se odehrávala za války byla mnohem lepší, ale ta druhá, situovaná do současnosti je taky dobrá. Když vidím Lyndu, jak letí tím neviditelným letadlem a ty nakreslený mraky za ní se nehejbou, tak prostě uchcávám smíchy :-)) Všechny epizody jsou docela šablonovitý, pořád dokola se opakujou ty samý motivy. Vztah mezi Wonder Woman/Dianou a Stevem se absolutně nikam neposouvá (to je podle mě největší slabina seriálu), Steve mi strašně připomíná Majora Zemana :-) No a s ročním odstupem se mi to zdá ještě naivnější než vloni, ale i tak mě to strašně baví. Lynda má neskutečně milej úsměv. Už jenom proto stojí za to se na to podívat :-) ()

Galerie (35)

Zajímavosti (26)

  • Přeměna Diany Prince na Wonder Woman (fungující na principu, že se hrdinka „zatočí“, přičemž následuje záblesk a WW má na sobě svůj klasický kostým) byla nápadem její představitelky Lyndy Carter. (fiLLthe3DD)
  • V epizodě je scéna, ve které se Wonder Woman (Lynda Carter) drží tyče na spodku vrtulníku, a proto za herečku Lyndu Carter zastupovala kaskadérka – jelikož však byla kamera příliš blízko, šlo v záběru jasně vidět, že tyče se nedrží Carter, ale dublérka. Scéna se proto musela natočit znovu a Carter se rozhodla, že nebezpečný kousek absolvuje sama, což velmi rozčílilo producenty, které o tom neinformovala. Navíc ani neměla ochranné jističe, které by ji na vrtulníku přidržely v případě, že by neměla dostatek síly na to, aby se držela sama. Scéna se točila ve výšce 50 stop. (fiLLthe3DD)
  • Záblesky/jiskry, které se objevují na náramcích Wonder Woman (Lynda Carter) po odrazu kulek, byly ovládány pomocí ovladačů, které měla herečka schované v dlaních. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama