Wonder Woman (TV seriál)

(USA)

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1975, 59x60 min

Předloha:

William Moulton Marston (komiks)

Ric Waite

Lynda Carter, Lyle Waggoner, Richard Eastham, Norman Burton, David Hedison, Stella Stevens, Robert Alda, Charles Cyphers, Barry Van Dyke, Patrick Cranshaw, John Hillerman, Joe E. Tata, Juliet Mills, Scott Hylands, Brooke Bundy, Kenneth Tigar, Debra Winger, Eric Braeden, Earl Boen, Allan Arbus, Anne Ramsey, Ina Balin, Jeannie Epper, Paul Sand, Bradford Dillman, Harry Guardino, Roy Rogers, Hari Rhodes, Christopher George, Jessica Walter, Joan Van Ark, Lynda Day George, Jeremy Slate, Allan Kolman, Paul Shenar, Charles Cioffi, George Cheung, Marc Alaimo, Dennis Cleveland Stewart, Wolfman Jack, Christopher Stone, Ted Shackelford, Frank Parker, James Luisi, Colby Chester, Pamela Susan Shoop, Barry Miller, Marvin Miller, Al White, J.A. Preston, Mitch Vogel, Eve Plumb, Fannie Flagg, John Saxon, Lance Kerwin, Charles Frank, Denny Miller, Brian Avery, Michael Cole, Priscilla Barnes, Gregory Harrison, Lance LeGault, John Zenda, Todd Lookinland, Dick O'Neill, John Colicos, Joseph Maher, Marc Lawrence, Bert Remsen, Gavin MacLeod, Anne Francis, Joseph Sirola, George Skaff, Suzanne Crough, Peter Mark Richman, Warren Stevens, Raymond St. Jacques, Barry Dennen, Arch Johnson, Henry Darrow, Joseph Ruskin, Irene Tsu, Rick Jason, Kurt Kasznar, Ike Eisenmann, Stack Pierce, Ross Martin, Arthur Malet, Paul Frees, J.J. Johnston, Alan Fudge, Ian Wolfe, Carmen Zapata, Sherry Miles, John Aprea, Steven Anderson, J. Kenneth Campbell, Allan Miller, Macon McCalman, Severn Darden, John Milford, Pamela Mason, Robert Patten, Michael Shannon, Robert F. Hoy, Kent Smith, Adolf Hitler (a.z.), Benito Mussolini (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Franklin D. Roosevelt (a.z.), David Clarke, Milton Selzer, Frank Marth, Philip Ahn, James Bond III, Simon Scott, Mickey Morton, K.C. Martel, Milt Kogan, Christine Belford, Carlos Romero, Fred Lerner, Argentina Brunetti, Paul Tuerpe, Jeanne Bates, Victor Mohica, Richard X. Slattery, Richard O'Brien, Dawn Lyn, Leif Garrett, Brenda Benet, Albert Popwell, Craig Littler, Robert Sampson, Carmen Filpi, Bob Minor, Joel Fabiani, Michael McGuire, Wayne Grace, John Garwood, Ross Elliott, Penelope Windust, Richard Gautier, Katherine Woodville, John O'Leary, John Durren, Kerry Sherman, Dennis Madalone, Floyd Levine, Joseph R. Sicari, Tom Reese, David White, Tim O'Connor, Frank Doubleday, Lanny Duncan, Ross Bickell, Peter MacLean, Tegan West, Alex Colon, Michael DeLano, Sam Freed, Dack Rambo, Joe Maross, Bettye Ackerman, Fritz Weaver, Bo Brundin, Tom Rosqui, Gretchen Corbett, Hanna Hertelendy, Burr DeBenning, Scott Marlowe, Rayford Barnes, Murray MacLeod, Erik Holland, Maurice Marsac, Buck Young, John Lawrence, Kurt Kreuger, Ernie F. Orsatti, Jeff Cooper, Arthur Batanides, Erica Hagen, Charles Macaulay, Hank Brandt, Curtis Credel, Gregory Chase, Jessica Rains, Lee Paul, Curt Lowens, Ivan Naranjo, Bobby Van, Barry Cahill, Ray Young, Christopher Cary, Corinne Camacho, Don Mitchell, Robert Short, George A. Cooper, Regis Cordic, Lucille Benson, Janet MacLachlan, Roger Davis, Dean Harens, Jeffrey Byron, Taaffe O'Connell, Brian Davies

59/59 Skutečně jsem se absolutně namlsala pilotu a už se těším na nová pravidelná setkání s nejdokonalejším úsměvem superhrdinského univerza (a samozřejmě s celou jeho nositelkou ;)). Téměř nemohu uvěřit, že dobrých 20 let před Xenou byla Wonder Woman tak spřízněným seriálem. Stejně tak zábavným, svěžím, ironickým a samozřejmě s velice dobře vyváženou porcí dobra a zla. Konečně sama princezna Diana aka Wonder Woman je amazonkou pocházející z idylického ostrova, který nespatřil muže už 26 století... a nyní, v roce 1942 přichází právě v čas, aby bojovala s nacisty. Takže ano, je tu i trocha poetiky Haló, haló, ale hlavně už rozumím dokumentu Double Dare, který v roce 2004 spojil osudy kaskadérek právě Wonder Woman a Xeny. Její korunka funguje jako chakram, její laso donutí protivníky mluvit pravdu, stejně jako Xenina pověstná znalost tlakových bodů. Wonder Woman používá sice podobné alter ego jako Superman, ale Xena se na oplátku také jednou podívala do 40. let (po boku ženského Indiana Jonese). Obě hrdiny navíc spojuje pouto s řeckou mytologií a některé epizody obou seriálů jsou jako zrcadlo sebe sama. Nyní už mi tedy k dokonalému štěstí chybí jen stejně kladný vztah Lucy Lawless k její hrdince, jaký po celá léta chová Lynda Carter k té své. Po té, co se Wonder Woman za války podívala také do Hollywoodu, by seriál Wonder Woman aka The New Original Wonder Woman na ABC ukončen. Příští sezónu se seriál pod novým názvem The New Adventures of Wonder Woman přestěhoval na CBS a dějově se posunul do tehdejší současnosti 70. let. Takže Diana nejprve musela překonat ten časový posun, ale pak už to šlo zase jako na drátkách. Místo Hitlera je jen potřeba udržet v mezích nukleární válku. A nebo třeba nebezpečí z vesmíru. Lyle Waggoner je stále přítomný jako Steve Trevor, ale mezi ním a Dianou už to nejiskří, protože jsme přeci jenom o generaci jinde. Na druhou stranu on je její nadřízený a ona pracuje jako agentka IADC v terénu a jejich společným přítelem je počítač IRAC a Rover, mechanický psík. V druhé polovině série je pak vše více zaměřené na sólo akci Wonder Woman, kterou podmiňuje situace „Diana Prince v nesnázích“ – a i díky tomu má Wonder Woman více možností předvést své schopnosti jak na souši, tak pod hladinou. Bohužel, žádná kontinuální zápletka se neřeší, takže jediné skutečné napětí pochází z příběhů, které jsou pokračováním dobrodružství Wonder Woman za 2. světové války. Přesto v detailech jednotlivých příběhů je určité kouzlo tehdejší současnosti, které dnes dává vyniknout napětí mezi televizním a comicsovým světem Wonder Woman. Zatímco v televizi Lynda Carter hrála svou Dianu neuvěřitelně elegantně, ať už byla celá zahalená od hlavy až k patě nebo nosila jen plavky, ta comicsová se právě vrátila po velmi bouřlivých událostech do Justice League, ale móda 70. let naštěstí nebyly jen roláky a nesmyslně velké brýle ;) Možná, že by 4. sérii pomohlo naznačené přestěhování do L. A., ale to se bohužel nikdy nestalo.(11.9.2011)

Tak zatím mám za sebou Pilot a prvních pět dílů 1. série. Musím říct, že i když z dnešního pohledu to působí už trochu naivně, úsměvně a taky trochu lacině, tak je to stejně pořád skvělá zábava. Možná právě díky těm nedokonalostem anebo je to možná díky nevinnému úsměvu Lyndy Carter, kvůli kterému byste tomuhle seriálu odpustili úplně všechno. No a délka jednotlivých episod by mohla být o pár minut kratší. EDIT: Po roce jsem se k tomuhle seriálu vrátil. Už mám rozjetou druhou sérii. Ta první, která se odehrávala za války byla mnohem lepší, ale ta druhá, situovaná do současnosti je taky dobrá. Když vidím Lyndu, jak letí tím neviditelným letadlem a ty nakreslený mraky za ní se nehejbou, tak prostě uchcávám smíchy :-)) Všechny epizody jsou docela šablonovitý, pořád dokola se opakujou ty samý motivy. Vztah mezi Wonder Woman/Dianou a Stevem se absolutně nikam neposouvá (to je podle mě největší slabina seriálu), Steve mi strašně připomíná Majora Zemana :-) No a s ročním odstupem se mi to zdá ještě naivnější než vloni, ale i tak mě to strašně baví. Lynda má neskutečně milej úsměv. Už jenom proto stojí za to se na to podívat :-)(8.11.2009)

Zase jsem viděl jen malou část, ale je to pěkné, napínavé prostě povedené.(27.5.2012)

To tu vidělo tak málo lidí? Pro mě klasika. Většina lidí vyrůstala na Supermuži, já vyrůstal na Superženě. Snad mě to příliš nepoznamenalo.(20.11.2006)

Už úvodní tune dává vědět že to je pecka :)(4.10.2011)