Reklama

Reklama

Wonder Woman

(seriál)
  • USA Wonder Woman (více)
USA, (1975–1979), 48 h 32 min (Minutáž: 43–73 min)

Předloha:

William Moulton Marston (komiks)

Hrají:

Lynda Carter, Lyle Waggoner, Tom Kratochvil, Richard Eastham, Beatrice Colen, Norman Burton, David Hedison, Stella Stevens, Robert Alda, Charles Cyphers (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(60)

Obsahy(1)

Roku 1942 havaruje americký pilot Steve Trevor (Lyle Waggoner) na neznámém ostrově, kterýžto je obýván jen a pouze ženami - Amazonkami. Ty jsou z příchodu muže na "Rajský ostrov" zaskočené a chtějí ho co nejdříve poslat pryč - i tak si ale vyslechnou jeho příběh a jsou přímo šokovány hrůzami 2. světové války. Královna Hippolyta (Carolyn Jones) se proto rozhodne, že vítězka Olympijských her doprovodí Stevea do jeho rodné země a pomůže se zlem bojovat - a onou vítězkou není nikdo jiný než dcera královny Diana (Lynda Carter). Ta ve svém neviditelném letadle dopraví mladého Američana do jeho vlasti a za pomoci své nadlidské síly, lasa pravdy a „kouzelných náramků" je ochotna čelit nacistům a jinému bezpráví - stává se superhrdinkou jménem Wonder Woman. (fiLLthe3DD)

(více)

Recenze (8)

gombarix

všechny recenze uživatele

- - - Půvabná Lynda Carter v identitě Diany Prince často nosí brýle à la Clark Kent (které ji podobně absurdním způsobem činí nerozpoznatelnou), pohříchu většinou placaté, ale během sezón vystřídá několikery a pár jich je slušně dioptrických... takže potenciál je sice těžce nevyužitý, ale aspoň že kape. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Komiksová postavička Wonder Woman s atraktívnou Lyndou Carter ponúka priehrštie naivity, humoru, častokrát povrchného televízneho spracovania a akčných scén. Je to milé, nehrá sa to na nič, ide len o zábavu. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak zatím mám za sebou Pilot a prvních pět dílů 1. série. Musím říct, že i když z dnešního pohledu to působí už trochu naivně, úsměvně a taky trochu lacině, tak je to stejně pořád skvělá zábava. Možná právě díky těm nedokonalostem anebo je to možná díky nevinnému úsměvu Lyndy Carter, kvůli kterému byste tomuhle seriálu odpustili úplně všechno. No a délka jednotlivých episod by mohla být o pár minut kratší. EDIT: Po roce jsem se k tomuhle seriálu vrátil. Už mám rozjetou druhou sérii. Ta první, která se odehrávala za války byla mnohem lepší, ale ta druhá, situovaná do současnosti je taky dobrá. Když vidím Lyndu, jak letí tím neviditelným letadlem a ty nakreslený mraky za ní se nehejbou, tak prostě uchcávám smíchy :-)) Všechny epizody jsou docela šablonovitý, pořád dokola se opakujou ty samý motivy. Vztah mezi Wonder Woman/Dianou a Stevem se absolutně nikam neposouvá (to je podle mě největší slabina seriálu), Steve mi strašně připomíná Majora Zemana :-) No a s ročním odstupem se mi to zdá ještě naivnější než vloni, ale i tak mě to strašně baví. Lynda má neskutečně milej úsměv. Už jenom proto stojí za to se na to podívat :-) ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

59/59 Skutečně jsem se absolutně namlsala pilotu a už se těším na nová pravidelná setkání s nejdokonalejším úsměvem superhrdinského univerza (a samozřejmě s celou jeho nositelkou ;)) ()

Galerie (35)

Zajímavosti (32)

  • Poté, co byl seriál přesunut z kanálu ABC na stanici CBS, činil honorář Lyndy Carter milion amerických dolarů za každou sérii (celkem pro tuto stanici vznikly dvě série), čímž se v té době stala nejlépe placenou hollywoodskou herečkou. (fiLLthe3DD)
  • Lynda Carter (Wonder Woman) absolvovala většinu kaskadérských kousků sama, za což jí roku 1979 bylo uděleno ocenění „Cappy Award“. Toto ocenění bylo pojmenováno po kaskadérovi Cappym Parkinsonovi, který zemřel během natáčení snímku Joyride (1977). (fiLLthe3DD)
  • Lynda Carter se o roli Wonder Woman ucházela již v roce 1974, avšak v castingu tehdy neuspěla a do role amazonské princezny byla vybrána herečka Cathy Lee Crosby – nutno podotknout, že televizní film Wonder Woman (1974), který měl být pilotem chystaného seriálu, tehdy u diváků nezabodoval, a tak musely přípravy začít od znova. Herec Lyle Waggoner (Steve Trevor) se zase ucházel o roli Bruce Wayna v seriálu Batman (od r. 1966), ale obsazen byl Adam West. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama