Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

Florfila

Tohle je seriál vyloženě pro dámskou populaci. A vůbec bych se nebála dát na začátek promítání hvězdičku s nápisem "tento pořad není vhodný pro mužské pohlaví". Ale já ho zbožňuju. Je to jeden z těch na které se můžu dívat znovu a znovu a pořád to bude sranda, pořád tam budou krásné botičky, spousta mužů a spousta nadtřicítek s chováním puberťaček. Pravda, Carrie je čas od času trochu otravná, ale opravdu jenom maličko. Navíc, která ženská nesní o naprosté samostatnosti s dostatkem přísunu skvělých kamarádek, botiček, večírků a financí. Je to jako ponořit se do ženského nebe. Miluji vtipné scénky do kterých se děvčata dostávají, miluji jak se Carrie dokáže ztrapnit tak, jak to dokáže každá, miluji jaká je Samantha děvka. Prostě úžasná jízda. Tohle mohu znovu a znovu a znovu. ()

Jaroslaf

By mě zajímalo proč sou všechny ty představitelky až na Charlottu tak brutálně neatraktivní a koukat se na ně působí člověku odpor. Ono lehký odpor vzbuzuje i samotný seriál, zejména pokrytectví, nafintěnost a chování jak 13-ti leté rozmazlené kurvy "koňského ksichtu" S.J. Parker. JENŽE - ten seriál je prostě vtipnej. A obzvlášť když na to čumíte s partou kamarádů a flaškou vodky. Ty neustálé řeči o penisech, sexu, a nadrženosti hlavních aktérek jsou jednoduchým tahákem. Mimoto Prima láf ho vysílá vždy v noci okolo druhé hodiny noční, což je pro mne ideální čas na sledování tv. Bejt hlavní herečky hezčí, a S.J. Parker méně debilní, byl bych naprosto spokojen. I takhle se ale na seroš rád kouknu někdy i opakovaně. -edit- po proseděných nocí u seroše s přítelkyní a vůbec seroše jako velice vhodného tématu k hovoru se ženami, musím zvedat na pět hvězd :) ()

HanaM.

Nesnáším slovo a floskuli kultovní. Ale Sex ve městě si toto označení zaslouží. Pro spoustu ženských se vážně stal něčím jako náboženstvím. České dvacítky začaly řešit podobné problémy a podobně, jako americké zazobané čtyřicítky, o některých věcech se začalo poprvé mluvit nebo dokonce přemýšlet. Mám na seriálu hlavně ráda, jak s jemnou ironií a humorem řeší i vážná témata, perfektní dialogy založené na propracovanosti postav, překvapivé pointy, břitké reflexe, důraz na sílu ženského přátelství - A ano, proč to nepřiznat, vždycky se těším na Carriiny nové šaty a Samanthiny nové chlapy. Carrie a Samantho, děkujeme! ()

lardko

Podle mě tento seriál je jen pro ženy. Mě osobně se to moc nelíbí. Ale ne všechno je v tomto seriálu blbý to neříkám. Nějaký díly se mi líbili. 45%. ()

waits

Je těžké dívat se dlouhodobě na čtyři ženské postavy, které vám jdou většinu času na nervy (zejména Samatha a Miranda), a to z důvodů jejich malichernosti, povrchnosti a neustálého řešení všeho, co se v jejich životě děje. Jelikož rozumím, že jde o častý ženský obyčej a tenhle seriál je navíc na nekonečném řešené osobních problemů založen, nezbývá než si přiznat, že nejsem cílovou skupinou. Dvě hvězdy ale dám, některé díly jsem sice ne s chutí, ale s mírným zájmem dokoukal, někdy se i nakrátko zamyslel:) Viděno (kupodivu) cca 30 dílů. ()

Greg25

S přibývajícími lety jsem si k tomuhle seriálu vytvořila zvláštní vztah, stále ho nepovažuji za moc dobrý (a stále nechápu chování Carrie, která až příliš často jedná tak, jak to nevěříte postavě, ale scénáristé to potřebují do děje), ale díky své naprosto pozitivní atmosféře to pro mě je oddechovka, kterou jsem viděla překvapivě často. Občas mě to baví, občas mě to štve, občas je to pohádka, občas život. Pro mě se každopádně postupem let tenhle seriál zařadil do kategorie quilty pleasure. 75% ()

TaanStari

Stejně dobře by se to mohlo jmenovat třeba: "Čtyři slepice řeší PÍČOVINY. 24/7." Jinak tohle že je Komedie / Romantický? Spíš Trapárna / Kalkul. ()

Milwa

Právě mám za sebou několik hodně dílů druhé série a prostě se musím podělit o své pocity. Už je mi asi naprosto jasné, proč tento seriál naprosto uniká mužské populaci. Je to totiž rande s nejlepšíma kámoškama a chlapi se tam prostě cítí nadbyteční. To je celé. ženské záliby, ženské problémy, ženské myšlení. Můj přítel mi řekl, že muži jsou zde pouze jako objekt. Asi má pravdu, ale koho to sakra zajímá...:-))) Už ho nikdy nebudu nutit, aby se se mnou koukal....... Asi jsem získala závislost, ale to je asi tím, že nemusím na další díl čekat týden:-) připadám si jako bych celý večer strávila kecáním s kámoškama, fakt uvolňující. To je, když uvíznete bez přátel v cizím městě. díky bohu za tento seriál:_)))) ()

voidindigo

Vždycky jsem se u tohoto seriálu bavil, ale kdybych žil jako ty postavy anebo kdybych se musel s nimi stýkat, začal bych vážně uvažovat o sebevraždě. ()

Candida

Originální téma, ač poněkud choulostivé, zdá se mi zpracované celkem vkusně a bez zbytečných vulgarit - i když někomu by dost otevřené scény a názory protagonistek takto mohly připadat... ()

jane1106

Carrie, Miranda, Samantha, Charlotte, jejich sexuální etudy a vztahy (nejen) s muži, móda, New York a především celoživotní přátelství čtyř bab, na které narazit v reálném životě by asi byl pěkný oříšek... Kultovní seriál, co nešetří frivolním vtipem v mistrných dialozích, postelovými scénami, ale ani emocemi. Kdo tvrdí, že tu jde jen o sex a nakupování nemohl vidět víc než pár minut jedné epizody. Bohužel, v momentě, kdy všechny hrdinky (jejichž představitelky se pro své role nepochybně narodily) našly štěstí měli tvůrci udělat tečku a na celovečeráky se vykašlat. V jejich námětech už totiž vládne akorát konzum násilně naroubovaný na bývalé hodnoty. ()

P-puma-

Asi jsem vážně vysazená na New yourk, ale podání války mezi můžským a ženským pohlavím s komentáři půvabné Carrie Bradshaw mi přirostl k srdci. ()

KlárkaD

Seriál plný kabelek, pozlátka, šatů, bot, večírků od rána do večera. Ovšem má jednu silnou stránku, 5 hlavních postav, které tento jednoduchý seriál dělají neobyčejný. A ano, po vzoru Carrie počítám i Manhattan, bez kterého by to tady určitě nefungovalo :) ()

jasanka

Výborný pohodový seriál. Čtvrtá řada a první část řady páté byly ale slabší, proto "jen" 4*. Jinak ale super, světové, hravé. Posledních pár epizod dost dojemných (což je "chyba" snad každého seriálu, který běží delší dobu), začátek naopak hodně uvolněný. Na tohle se dá dívat kdykoli. Oblíbená postava: Miranda ()

Eratashi

Taky přidám trošku. Jsou praštěné, sebestředné, občas nafoukané, ne/kariéristky, prý silné ženy, nezázavné, ale chtějí být spoutány, sexuálně bezmezné, módně ještě víc (co si občas ty holky vzaly na sebe, no ani módní stylista by netleskal, to mi netvrďte! zkrátka módní přehlídka extravagantních návrhářů, kdysi tam mířila Madonna, teďka stoupá tímto směrem Lady Gaga). Stejně neuvěřitelné vztahy jako v Ally McBeal. Jak Miranda na počátku vypadala neduživě, tak nakonci měla snad nejlepší příběh. Samantha jako obvykle boduje na celé čáře, bez zábran, bez jakéhokoliv sebezapření, se značnou dávkou egoismu, si vytyčila cestu bezpartnerství. To by jen tak někdo nesvedl. Carrie příběh dovršil přesně tam, kam směřoval od pilotního dílu a jeho vyústění včetně prvního filmu byla přesná studie pana Božského, jak jsem si ho představovala. Pan Božský je totiž úplně normální obyčejný chlap, s mnoha ženami zanechané v minulosti, s mnoha přešlapy, se strachem, s pohodlností. Co ho tedy dělá tím "božským"? Nechutně bohatý jmění. Smutné. Nakonec Charlotte, té jediné, které se splnilo úplně všechno, co kdy chtěla. Byla po celou dobu ta nejvíc šťastná, možná to vycházelo i z její naivity. "Dobré" kamarádky jí vřele něco doporučily a ona jak hodný psíček šla a udělala (několik randevous najednou apod.), vždycky se jí to sečetlo a vždy jejich názory zavrhla. Tím mi byla sympatická, že dokázala jít proti "davu" newyorských postpubertálních slečinek v modnim outfitu. Proč tedy dávám 4*? V mládí mě naučily pár sexuálních triků, poučila jsem se z jejich chyb, některé ohozy byly úchvatné, rozebírání témat bez skrupulí. -1* newyorské baby vykreslené v zoufalém nedostatku chlapů si začnou prakticky s kdekým a očekávání od úspěšných žen je sexuální rozmanitost, extrémně drahé oblečení, hodně drinků a jedna velká party, do NY se mi rozhodně po shlédnutí seriálu nechce. ()

werush

V zásadě mě iritují občas úplně plytké Carriiny úvahy prezentované hlubokomyslné, nekonečná povrchnost hlavních hrdinek a objevující se poněkud šokující věty jako "přísahej na Chanel" nebo "seděli jsme tam v županech od Calvina Kleina" která je jednou z asi tří vět, kterými Carrie popisuje jednu z klíčových situací ve vztahu se svojí životní láskou a vyzní jako by jí bylo řečeno vše, taky postava Samanthy je ve výsledku spíše karikaturou tohoto typu žen. Tím výčet mých výhrad končí a hlavně jsem na Sexu ve městě asi závislá. ()

HonzyR

Když se u každého dílu smějete stále skvělým hláškám a totálně milujete Carrie (a vlastně všechny 4) není co řešit! A je mi jedno, že to je trapné, pro někoho nudné, tupé, hoooodně hloupé, ještě víc naivní a v neposlední řadě možná trochu kýčovité a feministické. Miluju to! Všechny serie za__100%__ ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)