Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

fw.nina

Lepšie epizódy sa striedajú s tými slabšími, potom je tu zopár naozaj perfektných (záverečné diely sérií + Pořádna hádka), no v globále tento seriál hodnotím ako veľmi vydarený. Možno si ma získal nablýskanou Carriinou garderóbou, vtipnými hláškami Samanthy alebo práve putom 4 kamarátok, o ktoré sa opiera každá jedna epizóda. Jednu jedinú hviezdičku strhávam za do očí bijúce a nepochopiteľné skutočnosti (novinárka na voľnej nohe má doma viac ako 100 párov značkových topánok v hodnote 400$ - hej, len závidím; slobodná matka žijúca sama s dieťaťom, s ktorým jej pomáha jeho biologický otec, pani starajúca sa o domácnosť a ešte aj pestúnka- mnohé matky si musia vystačiť samy, ona má na to hneď 3 osoby a preto čas žúrovať). Inak seriálu nechcem a ani nemôžem vytknúť už vôbec nič. 80% ()

Sandai odpad!

Hnusné nadržené snobské čtyřicítky co pořád dokola nesmyslně kvokají s zoufale se snaží někoho dostat do postele. ()

kubyczech

Z počátku mi seriál připadal vtipný, především postava Samanthy je vynikajicí a Kim se v této roli neskutečně vyžívá ... postupem času se mi objevovala po těle virážka a při každé scéně, kde se objevila S.J.Parker jsem dostal astmatický záchvat ... nesnášim jí samotnou, i roli, kterou zde prezentuje .. nechápu jak jí někdo může obdivovat ... umí jenom hulit a prcat. K tomu všemu je přitažlivá asi jako žmolka u chlupů na prdeli. A to její filozofování, pane bože. Pokud by takhle uvažovala každá ženská na světě, bylo by naše lidské plemeno do 100 let vyhynuté. Jestli tahle husa bude někdy natáčet další díly, tak bych prosil, aby celou sérii držela hubu, pouze v tom případě to bude snesitelné. ()

HectorHagman

Někomu to možná může připadat blbé a povrchní.................kurva počkat vono to přesně takoví je!!!!!! Tak vo čem tu kecám??? ()

hanula999

Tento seriál me prostě nikdy neomrzí! Sice je vlastně každý dil skoro stejny,ale bavi me se na to dovat porad dokola.:) ()

Gazela2

Mnohým z nás vadí mluvit o sexu, mnohým z nás vadí tento seriál a je to možná proto, že jsme se v některých scénách poznali. Příběhy natočené z čistě ženského hlediska málokdy nadchnou oko chlapa, takže ani moc nepřekvapí, že většina mužů ho jednoduše strhá. Můj manžel se na tento seriál rád dívá se mnou, celou dobu se chechtá a baví, ale nikdy by nepřiznal, že se mu to líbí. Zvláštní... ()

Krismi

Moje srdcovka a lehká závislost :) Kompletní jsem ho viděla asi tak 100x. Dle mého názoru, dnes již kultovní seriál, který řeší holčičí svět s vtipem a nadhledem. Neznám nikoho, kdo by o něm alespoň neslyšel. Je to seriál čistě pro dámské publikum, a tak chápu, že to mužské ho nikdy úplně nedocení. Ano, je to pohádka a ano, hlavní hrdinky jsou krapet cáklý, ale co, je to, vtipný, hláškami nabytý a ujetou módou naplněný holčičí mejdan :) ()

hadobia

Doba je, jaká je a tenhle seriál to vtipně odráží, i když si člověk chce někdy zaklepat na čelo, co to proboha ty hrdinky, čtyři Newyorčanky, kterým táhne na čtyřicet, řeší za nesmysly a že to odpovídá spíše pubertálnímu věku. Ale řekla bych, že každá žena se v některé z hrdinek občas vidí, i když typově jsou ty charaktery samozřejmě přehnané. Každopádně je to dobrá oddechovka, u které se člověk pobaví, občas od srdce zasměje a může se taky zamyslet nad sebou a svými vztahy, nebo taky nad tím, kam vlastně směřuje dnešní společnost plná singles s problémy navázat vztah, dávající přednost kariéře, pěstování nereálného kultu krásy, módě atd. Zároveň jsou ale hlavní hrdinky tak lidské ve své otevřenosti, že je člověk musí mít rád, ač jsou sebevíc praštěné :-) ()

Pinkie_

Neni to tak hrozný jak spousta lidí tvrdí, ale neni to ani tak skvělý jak spousta lidí tvrdí. Je to víceméně vtipný, občas romantický, líbila se mi spletitost a různost postav, a otevřenost v tak kontroverzním tématu: sex. Za některé díly bych řekla, že je to super, za některé díly že hrůza, ale tak to bývá. Nenáročný seriál pro nenáročného diváka. Pokud je to trochu váš šálek čaje a baví vás téma vztahy, doporučila bych tento seriál. ()

RozaF

"Čtyři vyšumělé rachomejtle", komentář mého manžela. Jsem tak trochu pro, tenhle seriál u mě časem nějak ztrácí grády. Před deseti lety bomba, dnes mám občas chuť těm blběnám ubrat kyslík. Asi narozdíl od nich stárnu. ()

Arty2D2 odpad!

Sex ve městě je nejdelší televizní reklama na tampóny v historii lidstva. Carrie je strašně zábavná tím, že ráda kouří cigarety a miluje boty, Charlotte je taková slušňačka a to je strašná sranda, Miranda se často chová jako muž a díky tomu vznikají neuvěřitelně komické momenty a Samantha... prostě Samantha, stará šlapka, která je hrozně hustá tim, že se nechá každym ošukat a to z ní dělá frajerku na vysoké úrovni. ()

PanIncognito

Servítky si v tomto počinu nikdo nebere. Úsměvné historky postav fungují. Jejich představitelky jsou brilantní, především tedy sexem posedlá Samantha Jonesová. Tento seriál prostě umí zaujmout a je to díky scénáristům (dialogy jsou opravdu na výši), neboť jejich zásluhou nejde o klasický komediální seriál. Sonda do duše žen navíc není nikdy na škodu... nejeden muž si alespoň uvědomuje, jak laciné je jeho uvažování o ženách. ;-) (viděno s dabingem) ()

kinoholik

Carrie Bradshawová ví hodně o sexu a nebojí se zeptat! Proč? Protože ji o něm hodně řekla kamarádka Samantha. Carrie měla spoustu vztahů, avšak neboť se se chová jako naprostá jalovice Stračena, všechny byly divné. Jak moc se v nich dozvěděla o sexu na vlastní kůži, není zcela zřejmé. Carrie je nejméně sympatickou z hlavní čtveřice, což je vážný problém, když je to většinu času o ní. Dávám 50 % za Samanthiny hlášky a Charlottiny manžely. ()

natalkas odpad!

Viděl ste to někdo v tomhle století??? Vždyť je to natočené ve stylu Esmeraldy nebo jiný telenovely. Fuj... Vyšumělý mušme, co furt hledají něco, co nikdy nemůžou najít!!! ()

duch9

Pod nablýskanými flitry a promiskuitním chováním se skrývá skvělý seriál. Charaktery postav jsou bezvadně psychologicky promyšlené, vztahové scény jsou nadčasové a seriálu nechybí ani vtip. Když se na seriál díváte s nadhledem, tak se bavíte, pokud však chcete vztahy prožívat společně s postavami a brát to vážně, pak si chystejte svěrací kazajku. ()

710.cz odpad!

Tvůrcům se podařilo dát dohromady čtveřici fyzicky nejodpudivějších žen a zbastlit šest sezón těch nejzbytečnějších "příběhů". ()

lulundia

Někdo zde zmínil, že první tři série jsou inteligentní a vtipné, kdežto ty další tři jen reklama na drahé oblečení a nevkus. Svalně jsem se na seriál podívala znovu, asi po třetí :), a ano, ty série jsou jiné. Ale nejsou horší, jsou vážnější. Jejich postavy se vyvíjí a bohužel, bohudík, se nemůžou vyvíjet stále jen u skleničky a baru. Jsou zde daleko více ztráty, pocity zoufalství a těžší životní rozhodnutí, jako třeba nutnost koupi bytu a kde vzít peníze, nebo že se musí rozvést, čeká dítě. Ale to přece k životu patří. Naopak se mi líbí, že to není jen videoklip na blahobytný život v centru naší planety, vidíte že i tam žijí lidi jako my a mají potíže. Není to uklidňující? A že je to reklama na drahé oblečení? Popravdě - alespoń někde tak můžete vidět hezky oblečené lidi, já je na ulici příliš často nepotkávám, vy ano? Pak máte štěstí, já se ale ráda kouknu na to, co lidem sedí a nechám se inspirovat. A že je to kýč? Slovy Carrie a Božského - není to kýč, je to klasika :). ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)