Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

REBARB0RKA

Kupodivu jsem se tomuhle krvavému dílku kdysi dávno vyhnula, jelikož jsem na základě plakátu, kde se hlavní hrdina usmívá jako pravé pako, pojala podezření, že se jedná o nějakou připitomělou komedii. Nemohla jsem být od pravdy dál! Je to přesně moje krevní skupina - napětí, že se by se dalo krájet, skvělý příběh, bezchybný herec v hlavní roli (to pako na plakátě mu odpouštím), povedené, místy velmi černé vtípky. První a čtvrtou sérii považuju za geniální díky skvělým záporákům, třetí mě až tak moc nechytla, ale zbylé dvě si laťku udržely hodně vysoko. Doufám, že to tak bude i v případě 6. série, protože přesně na tenhle typ seriálu jsem čekala a zatím se to čekání opravdu vyplatilo. ()

Ukubumbahoo

Zatím jediný seriál, který si drží úroveň po celou dobu svého vysílání. Všech 5 sérií je naprosto vynikajících a ztěží se u Dextra budeme kdy nudit. Nejslabší serií je pro mě zatím série číslo #3, kde nás nečeká tolik napětí jako v sériích ostatních. Nadruhou stranu je i toto "vydechnutí" příjemnou změnou. I přesto, že ji hodnotím jako nejhorší, není ani zdaleka tak špatná jak by se mohlo zdát, ba naopak je to stále silný nadprůměr. Dexter je příjemnou změnou na poli dnešních seriálových hrdinů a já jen doufám, že pokud bude nadále pokračovat, udrží si svou vysokou úroveň jak tomu bylo do teď. "Tonight is the night." ()

Osanos

1. série: Ze začátku mi to přišlo nechutné a nezábavné. Postupem času jsem se však do toho tak nějak dostával, zvykl jsem si na koncept a děj se postupně zahušťoval. Tato gradace vyvrcholila v cca posledích 4 dílech série, které jsem sledoval na jeden dech a které považuju za jeden z mých největších zážitků, co se týče audiovizuálních děl vůbec. 98% 2. série: Hlavní dějová linie slabší, ale stále solidně vygradovaná a zajímavá. Seriál pořád patří k tomu nejlepšímu, co lze dnes najít. 93% 3. série: Ještě slabší hlavní dějovou linii a už trochu okoukaný koncept zachraňovalo mnoho skvělých bočních dějových linií a v některých dílech velká porce černého humoru. 91% 4. série: děj o něco zajímavější a navíc se dvěma velkými nečekanými zvraty a snad nejlepším momentem z celého seriálu ("Hello, Dexter Morgan"). 95% 5. Série: Seriál stále neztrácí své kvality, i když zde chyběly výraznější "wow momenty" a nepředvídatelné zvraty. Julia Stiles byla super. 93% ()

Luk Skywalker

Dívám se na tu záplavu pěti hvězd a prostě ne, nemá to na plný počet. Prostě k tomu plnému počtu něco chybí, přesto je to povedený seriál s netradičním hlavním hrdinou, řekněte sami, kde je člen vyšetřovacího týmu zároveň vrahem. Dále herci hrají výborně, obzvláště hlavní postava, která má neuvěřitelné grimasy (kde na to ten chlap chodí :-)). Jen ty jeho emoce-neemoce jsou někdy rozporuplné, ale budiž, kdy s přebývajícími řadami vlivem okolností se emoce rozvinou. Hodnocení jednotlivých řad: 1.řada 4*, 2.řada 5*, 3.řada 4*, 4.řada 4*, 5.řada 5*, 6.řada 4* V sedmé řadě dochází k odklonu od zajetého systému (jeden "velký" případ na řadu) a dost se řeší Dexterův osobní život. Jednou to už tady bylo (5.řada), ale bylo to částečně narušení a netrvalo celou řadu. 7.řada 4* Finále tohoto seriálu je divné, ale vzhledem k tomu, že tento seriál je netradiční, tak se stěží tomu závěru můžu divit. Mohlo to skončit i hůř a tak to tvůrci vyřešili, tak jak to může zvládnout jen Dexter. Jinak celá osmá řada už mě tak netáhla, ale i tady nakonec dám 4*. ()

JakeG

Asi jsem udělal chybu, že jsem si dobrodružství dojemně děsivého drahouška Dextera nejdříve přečetl a nyní nejsem schopen sdílet nadšení ostatních. Dexter je v knihách daleko zajímavější a temnější postavou se zvráceným smyslem pro humor. Seriál však sleduji dál a přes pominutí značně změněného děj se nadšení se nedostavuje. ()

Elyon

Tak tenhle seriál je totálně úžasný úlet. Sice jsem viděla jen první díl, ale s otevřenou pusou jsem fascinovaně zírala na Dextera Morgana a říkala jsem si WOW on je úplně úžasný! Fascinuje mě a děsí zároveň. Kam se hrabou všechny kriminálky Miami, Las Vegas nebo New york. Jsem moc zvědavá na další díly. ()

cielle

Dexter si mě naprosto získal! Mám zkouknuto všech pět sérií a nemůžu se dočkat další :) Skvělý a originální námět, neustálé zvraty...prostě perfektní :) ()

hazaba

Přinávám, že myšlenka je zajímavá, ale popravdě, že by mě seriál zaujal natolik, že bych se od něj nedokázala odtrhnout, to se opravdu nestalo. První sérii jsem dokoukala s vypětím všech sil a do dalších se rozhodně pouštět nebudu. ()

Doomedx

Seriál Dexter je pro mě rozhodné vrcholem americké tvorby a možná i nejlepším seriálem, který jsem zatím viděl. Těžko popsatelný zážitek pro toho kdo to neviděl a s každou řadou kromě docela nudné, ale uspokojivé třetí série lepší a lepší pocit. Díky za něj. Čistých 5* PS: At už je ta 6. serie hotová :) ()

Rockerman

Seriál hodnotím už po první sérii, protože nevím ke které se až dostanu. Jednoduše mám strach, aby se dojem z první části nezkazil. Tím už předestírám, že jsem dost ohromen tímto seriálem, který je naprosto originální,zajímavý, s velkými a překvapivými zvraty. Zrátka : TO TU JEŠTĚ NEBYLO ! Zkusím možná ještě druhou sérii, ale vážně si nedovedu představit, čím mě chtějí ještě tvůrci překvapit a už vůbec nechápu, že těch sérií je už pět !!! Zatím tedy hodnotím jasnými pěti hvězdami, protože jsem se velmi bavil. Podle předpokladu byla druhá série slabší než ta první. Do poloviny to byla chvílemi až nuda, ale zhruba od šestého dílu to zase nabralo grády a závěr byl zase strhující. Navíc "larelay" tvrdí, že druhá série byla nejslabší a té já věřím. Takže vzhůru do třetího dějství. ()

Darkslayer

Je udivujúce ako si Dexter dokáže aj po 5 sériach stále udrživať vysoko nadpriemernú laťku. Aj po tak dlhom čase neupadáva do rutiny a stále dokáže udržať napätie počas celej hodiny trvania epízody a následné dychtivosť po dalšej. Každou sériou sa snaží (uspešne) posúvať dej, vyvýjať postavy a riešiť nové otázky o podstate temnoty v každom z nás. Skvelé obsadenie na čele s M.C. Hallom, ktorý patrí medzi seriálovú hereckú špičku. V jeho podaní mu uveríte každú "predstieranú" emóciu a každý ťah skalpelom (alebo iným rezným nástrojom :-D ). Dexter je postava akú v dnešnom seriálovom spektre nevidieť a jemu aj jeho temnému pasažierovi nemôžete nefanďiť. ()

Hapretor

Ano, Dexter si 4 * zaslouží. I do 6té série jsem se nenudil. Velmi zručné skloubení satiry, detektivního thrilleru a psych. dramatu. Dexter jako postava je rozhodně zajímavá. Celou dobu mu fandím, s jeho názory souhlasím a přeju mu, aby těch hajzlů dostal co nejvíc. Silně pochybuju, že doopravdy by to takhle fungovalo, ale zábavné to je nadmíru. Zvláště první a druhá série mě nenechala vydechnout. Jednotlivé postavy jsou skvěle zahrané a vymyšlené. Debra je případ sama o sobě. Nemůžete jí nemít rádi. La Guerta je sice svině, ale vždy její záměr pochopíte. Angel je dobrák od kosti. Masuka je hláškař první třídy. Bez něj by byl seriál o poznání nudnější. Quinn je celkem nevýrazný. Ze začátku postava Doakse mě fakt bavila. Takový debilní, nařachaný hovado. Na to, jaký měl zkušenosti a postavu, zkapal dost trapně. Závěrem můžu s klidným srdcem diváka říct, že díky Dextrovi, nemůžu hlásit, že film je vždy lepší než seriál. ()

Loooki

Najsympatickejší vrah na televíznej obrazovke. Od IV.série však seriál šiel veľmi dole vodou. Hodnotené po absolútnom [veľmi zlom] finále seriálu. ()

fisikk

Co se mi vlastně líbí na sériovém vrahovi? Jak je možné, že si někdo oblíbí seriál o chlápkovi, co má nutkavou potřebu zabíjet? Jen kvůli tomu, že zabíjí "špatné lidi", mu má být odpuštěno? Čím to je, že nás tak přitahuje jeho touha a fandíme mu, aby ze všeho vyvázl a dělal svoji práci dál? Znamená to, že máme v sobě také kousek temného pasažéra, kterého se bojíme, a tak nám přináší zadostiučinění se alespoň dívat? Rozhodně neznám odpovědi na tyto otázky, ale jsem toho také součástí a jakmile je dotočená další série, nejdu spát dokud ji nezkouknu celou. ()

HDeer

Možno práve v revolučnosti seriálu spočíva úspech ktorý dosahuje. Morálne záporná hlavná postava s väčším zameraním na jej súkromie ako zameranie ostatných kriminálnych seriálov v ktorých ho je minimum a hlavne minimálna cenzúra tvoria neodolateľnú kombináciu. Vynikajúce! EDIT: Po zhliadnutí všetkých ôsmych sérií si dovolím potvrdiť, že seriál šiel s úrovňou pochopiteľne nižšie, než by prekonával latku, ktorú nastavil. Všetko sa deje najmä pre scenáristické experimentovanie, ktoré ovplyvňuje nielen svet okolo Dextera, ale aj postavu Dextera samotného. Vždy sa tak nájde nejaké negatívum, ktoré vám nepatrne pokazí zážitok z videnej série, začínajúc piatou práve po skvelom Trinitym aj s dych-vyrážajúcim cliffhangerom na konci. Posledná séria sa na preukázala ako relatívne zbytočná, nielen ničením načatých ideálov, ale prinášajúca niekoľko faktorov, ktoré by seriál mohli predĺžiť o niekoľko ďalších sérií. Napokon sa všetok priestor nasilu uzatvára, koncom, aký nemá obdobu v celej kinematografií, plným plaču zdevastovaných fanúšikov, ktorí miesto lamentovania nad koncom obľúbeného seriálu skôr lamentujú nad scenáristický zbabraným finále. Hodnotenie 5* platí pre prvé štyri série, potom klesne na 4* a posledné dve série klesli až na 3*. Škoda, jestvuje tak veľa nápadov, ktoré mohli tvorcovia vložiť a udržať si tak istú úroveň, ktorú viditeľne znížili čo najviac ako sa dalo. ()

BenderG

Velmi netradiční hlavní hrdina, kterého skvěle představuje ještě netradičnější M.C. Hall. První série 100% pak to jde dolů. Náboj očekávejte opět u 4. série. ''Dark passenger leads the way...'' ()

John8

Netušil jsem do čeho se pouštím. Nevěřil jsem tomu co vidím, a ještě víc jsem byl překvapen, jak jsem tím byl fascinovaný. Ta surovost, chladnokrevnost. Dexter je fascinující osobnost s nelehkým životem, který ho stavý do velice složitých situací. Navíc není téměř schopný vyjádřit jakoukoliv emoci, což situaci nijak neulehčuje. První série je hlavně o uvedení diváka do děje, Sérii druhou shledávám zatím nejlepší, protože atmosféra honu sama sebe je prostě neuvěřitelná. 3. série tak nějako vyšumněla do ztracena, 4. série ač ze začátku nenápadná až průměrná výústí v závěr tak silný, že jsem se z posledního dílu týden vzpamatovával. 5. série se zabývá hlavně polidštěním Dextra. Hlavní síla Dextra, krom skvělé atmosféry, je hlavně v tom že vás Dexter pouští přímo do své hlavy, čímž se s ním sblížíte natolik, že se Dextrem stanete, a jeho příběhy se stanou příběhy vašimy. Víc takových seriálů. 5* ()

bagetka007

Policejní prostředí není obvykle tím, co bych vyhledávala. U Dextera jsem ale udělala výjimku. Nutno dodat, že jsem poslední sérii nedokoukala...Taky je škoda, že první legendární sérii, kde byl "ice truck killer" s jedinečným vyústěním, ty následující už bohužel nepřekonaly... Doplnění: Bože! Sedmá série! Stejně perfektní jako ta první! Odvolávám, co jsem odvolala. Slibuji, co jsem slíbila! ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021