Reklama

Reklama

Vyprávěj

(seriál)
  • angličtina Wonderful Times (festivalový název)
Trailer 1
Rodinný / Komedie / Drama
Česko, (2009–2013), 99 h 32 min (Minutáž: 51–53 min)

Hrají:

Svatopluk Skopal, Veronika Freimanová, Andrea Růžičková, Roman Vojtek, Nina Divíšková, Marián Mikš, Betka Stanková, Jaromír Nosek, Ondřej Veselý (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(115)

Obsahy(1)

Co se vám vybaví, když se řekne „šedesátá léta“? Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4% Jak jste tuto dobu prožívali vy? Připadá vám to jako dávná minulost, nebo máte najednou docela živé vzpomínky?  Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové...

Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze uživatele Sa.sa k tomuto seriálu (15)

Silvestr (2009) (S01E17) 

Njn ať žije chata na horách, Silvestr, vzplanutí a nevěra... Hodně věcí na 1 díl to se musí nechat... Mimochodem takové Silvestrovské oslavy si také pamatuji, vč těch konců 🤔🤔😀😀 ()

3:2! (2010) (S01E19) 

Ať žije hokej.... Mistři.... 🥰🥰🥰 Jinak ten konec byl drsný ()

Překvapení (2010) (S01E20) 

Ať žije Velká kunratická 😀😀😀 ale uběhnul to a to se počítá... 😎😎 Jinak chudák Zuzka a babi, ale co čekali... Super díl ()

Klíč ke štěstí (2010) (S01E24) 

Njn ať žije hranice, neteř a konečně prasklo tajemství mezi Zuzkou a Tondou.... ()

Vím, co dělám (2010) (S01E25) 

Chudák Josef to nemá lehké, ale Jana je na tom hůř... Ten nákup šicího stroje byl epický 😀😀😀 JJ Hepnerová to byla doba, ale teď je hůř 😢😢😢 ()

Svatba (2010) (S02E09) 

Tak hurá konečně svatba a trochu romantiky... ()

Kotva (2010) (S02E10) 

Super díl... Tak Karpíšek je zpět 😎😎 Ať žije Kotva, njn to byla doba 🥰🥰 ()

Bytové divadlo (2010) (S02E11) 

Ta služební cesta byla opravdu super... Ta Milada je pěkná svině, ale nikdo nic jiného nečekal... 🤔🤔 Ať žije kočárek s průhledy... 😀😀😀 ()

Jů a Hele (2012) (S03E16) 

Joj ať žijou Kohoutkovi ty bych chtěl mít doma :))) Studio Kamarád + Jů a Hele milé vzpomínky... ()

Černobyl (2012) (S03E22) 

Ať žije klub trapáků... 😅😅😅 Jj pozice hodného kamaráda kdo jí nezná... ()

Kuponová privatizace (2013) (S05E01) 

JJ kuponová privatizace to byla doba :))) Také ji ještě někde doma mám :) Jinak hezky popsané jak to bylo, doba plná očekávání a svinstev ;) ()

Au-pair (2013) (S05E02) 

NJN Franc zase vyhrál a našel si novou další milenku... Jinak ten Kabelka to byla věc teda, ale na druhou stranu nešlo vyhodit všechny ... kdo by tu práci dělal :)) ()

Cibulkovy seznamy (2013) (S05E03) 

"co s ním budeme dělat....?" --- "jak to myslíš, vyhodíš ho do popelnice..." :))) Chudák Krbec, ale co naplat, kdo ví co by člověk dělal v jeho kůži a i kdo... Martinka má jasno, ale zase na druhou stranu se opravdu nemohla divit :/ ()

Rozdělení republiky (2013) (S05E04) 

jo jo rozdělení republiky nebyla zas ta špatná věc... Díky rozumnosti a slušnosti to dopadlo jak to dopadlo což je dobře... ()

Související novinky

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková

21.06.2021

Ve věku 84 let dnes odešla česká filmová, televizní a divadelní herečka Nina Divíšková, již si velké množství diváků vybaví například jako babičku Bětu z populárního rodinného seriálu České televize… (více)

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (více)

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)

Reklama

Reklama