Vyprávěj (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Drama

Česko, 2009 - 2013, 106x52 min

Svatopluk Skopal, Veronika Freimanová, Andrea Kerestešová, Roman Vojtek, Nina Divíšková, Alžbeta Stanková, Míra Nosek, Ondřej Veselý, Jakub Prachař, Ibrahim Maiga, Antonie Talacková, Ladislav Hampl, Marián Labuda st., Marta Sládečková, Veronika Žilková, Jiří Štěpnička, Jan Šťastný, David Prachař, Mahulena Bočanová, Pavel Trávníček, Jiří Novák, Tatiana Vilhelmová, Jiří Menzel, Tomáš Matonoha, Robert Nebřenský, Jaroslav Satoranský, Zuzana Kajnarová, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Naďa Konvalinková, Radoslav Brzobohatý, Markéta Coufalová, Lucie Domesová, Petr Burian, Petr Batěk, Jiří Bábek, Václav Neužil ml., Eva Jiroušková, Andrea Nováková, Štěpán Benoni, Jana Drbohlavová, Bronislav Poloczek, Norbert Lichý, Vladimír Brabec, Vlasta Žehrová, Alexander Hemala, Zdeněk Žák, Jan Hraběta, Ivana Andrlová, Jiří Wohanka, František Kreuzmann ml., Miroslav Hanuš, Marcela Peňázová, Zuzana Čapková, Antonín Procházka, Petr Oliva, Rostislav Čtvrtlík, Marián Miezga, Ivan Vyskočil, Michal Roneš, Josef Zyka, Josef Šebek, Naděžda Prchalová-Vicenová, Šárka Marková-Brázdová, Kateřina Seidlová-Hrušková, Milan Enčev, Jiří Ployhar ml., Vladimír Fišer, Oldřich Hajlich, Zdeněk David, Jan Musil, Vojtěch Kotek, Věra Víchová, Věra Janků, Jana Radojčičová, Radana Herrmannová, Marie Spurná, Miluše Bittnerová, Daniela Choděrová, Jitka Sedláčková, Eva Režnarová, Tomáš Töpfer, Martin Havelka, Jan Teplý ml., Martin Sitta, Josef Polášek, David Kraus, Alena Procházková, Libuše Švormová, Olga Lounová, Lucie Štěpánková, Jana Tomečková, Ester Kočičková, Marcel Vašinka, Jan Novotný, Helena Brabcová, Svatopluk Schuller, Miloslav Tichý, Marie Doležalová, Michal Hruška, Petra Špindlerová, Zdeněk Hess, Otmar Brancuzský, Stanislav Lehký, Milena Minichová, Tereza Bebarová, Milan Duchek, Tereza Helšusová, Lenka Zahradnická, Jitka Smutná, Alice Šnirychová-Dvořáková, Čeněk Koliáš, Karel Bělohradský, Václav Vašák, Gabriela Partyšová, Valérie Zawadská, Romana Sittová, Jakub Wehrenberg, Vladimír Čapka, Jaromír Meduna, Josef Carda, Pavel Kikinčuk, Hana Středová, Martina Popperová, Vladimír Čech ml., Ivan Tříska, Dana Syslová, Jana Bernášková, Jan Budař, Sandra Pogodová, Ludmila Bednářová, Nikola Říhová, Jarmila Vychodilová, Roman Skamene, Jan Novák, Michal Gulyáš, Václav Šanda, Helena Karochová, Kristína Farkašová, Daniel Margolius, Lubomíra Sonková, Zdeněk Hruška, Martin Kubačák, René Štúr, Jana Boušková, Zdeněk Maryška, Zdeněk Skalický, Svatava Forbelská, Ondřej Rychlý, Jan Rejžek, Ján Jackuliak, Kateřina Bláhová, Eduard Jenický, Jan Antonín Duchoslav, Čestmír Gebouský, Jan Dvořák, Otta Tesař, Jan Szymik, Jana Altmannová, Zuzana Ďurdinová, Jana Šulcová, Zdeněk Košata, Jiří Knot, Zuzana Skalníková, Karel Dobrý, Jan Apolenář, Michal Kavalčík, Petr Kocourek, Zdeněk Mahdal, Jana Vaculíková, Jiří Novotný, Claudia Vašeková, Jarmila Vlčková, Jana Synková, Miroslav Rataj, Jitka Foltýnová, Dita Hořínková, Ladislav Trojan, Hana Gregorová, Zdena Sajfertová, Nina Jiránková, Martin Zounar, Václav Kopta, Petr Vaněk, Eva Ujfaluši, Milan Němec, Klára Hajdinová, Jan Monczka, Kateřina Steinerová, Martina Eliášová, Daniel Vagenknecht, David Šír, Jan Nemejovský, Martin Zahálka, Vasil Fridrich, Jana Frouzová, Stanislav Hýbler, Peter Gábor, Emma Černá, Dita Zábranská, Tomáš Racek, Jakub Pozler, Lenka Horáková, Štěpán Tesáček, Zlata Adamovská, Igor Bareš, Petr Vydra, Barbora Milotová, Ivana Wojtylová, Robin Soudek, Václav Svoboda, Leoš Juráček, Zuzana Volavá, Marie Durnová, Milan Riehs, Hana Frejková, Petr Srna, Zuzana Slavíková, Jakub Stádník, Barbora Mottlová, Richard Zevel, Jakub Štěpán, Patrik Plešinger, Dušan Sitek, Matěj Dadák, Nikol Prokešová, Ludmila Kartousková, Ludmila Vlášková, Bořík Procházka, Daniel Pietrucha, Klára Fleischhansová, Stanislava Bartošová, Kateřina Smržová, Jana Gýrová, Lucie Kožinová, Václav Vostarek, Marta Krampolová, Radovan Klučka, David Máj, Michal Čeliš, Jiří Chalupa, Jan Lipšanský, Hana Krtičková, Ladislav Dušek, Lukáš Pavlásek, Izabela Kapiasová, Eliška Zbranková, Braňo Holiček, Kamila Janovičová, Šárka Kavanová, Natálie Drabiščáková, Oľga Solárová, Zuzana Frenglová, Radek John, Vladimír Hron, Lubor Novotný, Roman Štolpa, Pavel Marek, Jiří Hájek, Jan Maxián, Marika Šoposká, Simona Postlerová, Dáša Kouřilová, René Přibil, Lenka Kodešová-Skopalová, Eva Zubíčková, Josef Beck, Anna Fialová, Martin Müller, Martin Holec, Robert Jašków, Taťána Schottnerová, Pavel Polášek, Vincent Navrátil, Daniel Šváb, Lenka Ouhrabková, Judita Hansman, Zuzana Martínková, Igor Adamec, Eva Kelemenová-Ziliziová, Petr Bláha, Luděk Šnajdar, Jindřich Hrdý, Denisa Kubová, Radka Stupková, Simona Prasková, Ivan Vodochodský, Jaroslava Brousková, Marek Taclík, Miroslava Pleštilová, Gabriela Filippi, Jakub Zindulka, Adrian Jastraban, Zdeněk Okleštěk, Katarína Mrázová, Radoslav Šopík, Saskia Burešová, Oldřich Vlach, Stanislav Zindulka, Patricie Soukupová, Josef Havrda, Martin Kraus, Filip Antonio, Eliška Křenková, Štěpán Krtička, Miloslav Mejzlík, Hana Seidlová, Johan Mádr, Michaela Fišarová, Ivana Stejskalová, Petr Štěpán, Dagmar Křížová, Martin Učík, Heda Pacnerová, Veronika Arichteva, Galla Macků, Marek Adamczyk, Hynek Pech, Oliver Sieber, Vladimíra Havlíčková, Matěj Švehla, Radim Kalvoda, Lucie Šteflová, Nikol Štíbrová, Karel Vlček, Pavel Zedníček, David Gránský, Jordan Haj, Matěj Hádek, Ondřej Havel, Zdeněk Piškula, David Viktora, Petr Vojnar, Michaela Maurerová, Petr Pěknic, Pavel Hromádka, Karel Heřmánek ml., Hanuš Bor, Marika Procházková, Regina Řandová, Jakub Tvrdík, Lucie Černá, Nela Dvořáková, Klára Brtníková-Vojtková, Veronika Petrová, Filip Bařina, Robin Pařík, Vlastimil Zavřel, Anastásia Chocholatá, Alena Štréblová, Bronislav Kotiš, Petr Florián, Maria Pavlovová, Tereza Blažková, David Solař, Denisa Nesvačilová, Dagmar Novotná, Jáchym Kovář, Robin Sobek, Martha Olšrová, Pavol Klimašovský, Radoslav Gažo, Karol Trnka, Jakub Slach, Vanda Károlyi Konečná, Dana Hradiláková, Juraj Illavský, Miro Mráz, Marie Jansová, Martin Mikulášek, Tomáš Měcháček, Evellyn Pacoláková, Tomáš Novotný, Libor Hruška, Tomáš Havlínek, Ladislav Přitasil, Edward Tomas, Patrik Kytka, Michaela Prchalová, Luděk Čtvrtlík, Marie Polášková, Jaromír Janeček, Pavel Dytrt, Jakub Janatka, Viktor Antonio, Jakub Nemčok, Kateřina Fixová, Jiří Beremov, Luděk Jiřík, Markéta Krejčová, Pavel Richta, Zuzana Skalická, Gabriela Dorantová, Richard Šírek, Tereza Bílková, Tatiana Evonuk, Jindřich Kriegel, Karel Beseda, Michal Slaný, Pavel Pípal, Eva Matalová, Václav Legner, Vojtěch Kotek (vyp.), Jindřich Hinke, Jan Bidlas, Lada Jelínková, Josef Jelínek, Radim Jíra, Lucia Bakešová, Lukáš Křišťan, Ondřej Havlík, Josef Mejstřík, Michal Zelenka, Michal Juřica, Věra Hlaváčková, Vuk Čelebić, Jan Musil, Nikola Orozovič, Roman Šmejkal, Natalia Astashina
  • MarekT

Seriál s jedním z mých oblíbených témat, ovšem dost nevěrohodně zpracován - sledovat jedním okem, tak si budu myslet, že se děj odehrává v současnosti. Atmosféra doby vůbec nedýchne, sice moc nemusím Pelíšky, ale Hřebejk byl aspoň v tomhle směru bezchybný. Ani ta plejáda kvalitních herců tohle dílo nevytrhne z hluboké šedi.(21.5.2010)

Vyprávění o době, kterou jsem takřka celou prožil, není tak úplně mimo, jak jsem si myslel, že bude. Nějaká ta procenta objektivity jsou samozřejmě poplatná tomu, že dějiny píší vítězové, ale jinak jsem většinu období svého života poměrně bezpečně poznal. Musím také pochválit dobové záběry a dobové hitovky, takže s atmosférou jsem celkem spokojen. Jen ten rodinný příběh je nasazen na běh dějin poněkud kostrbatě a vlastně mne spíše ruší od zpráv a hudby.(14.4.2015)

Koukatelný oddechový seriál s kvalitním scénářem. Žádné neočekávané zvraty, ale pochopitelná menší dramata pramenící z každodenních příhod jedné obyčejné federální rodiny. Oceňuji hlavně um maskérů, protože Roman Vojtek stárnul opravdu přirozeně. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na ostaršení Zuzky, kdy Andreau Novákovou vystřídala Hana Vagnerová. ------------------------------------ Porevoluční díly devalvují hodnocení. Scénář asi píše několik expertů, kteří nejsou schopni si zjistit základní faktografické informace a vzájemně se domluvit. Porevoluční díly jsou lehce zaměnitelné s Ordinacemi a spol.(26.2.2010)

• Mr.Hawkeye

Po čtyřech dílech zatím nehodnotím. Jako výrazné plus vidím Svatopluka Skopala, který mi v roli dědečka velmi sedne... Co mě ale zaráží, je hudba a voice-over komentář, který více než připomíná Zoufalé manželky... *** Na rozdíl od drtivé většiny zde hodnotících jsem seriál zhlédl celý (hodnotit něco, co jsem neviděl je vážně pod mojí úroveň) a s určitým smutkem musím říci, že toto je skutečně to nejlepší, co nám současná seriálová tvorba může nabídnout. Žádný zázrak se nekonal a čekání na nového Dietla vyšlo naprázdno. Přesto se po 26 dílů dá seriál sledovat , byť s jistým přimhouřením oka - ostatně je to seriál velmi alibistický - vyprávěný pohledem dítěte - a již v úvodu to Vojta Kotek (vypravěč) divákovi (kdyby to náhodou nepochopil) řekne přímo: "nečekejte nějakou přesnou historii, jsou to jen moje vzpomínky, jako když listujete fotoalbem..." A nebylo to listování úplně marné (dokonce i na tu historii nakonec sem tam došlo). Hlavním pozitivem je stále Svatopluk Skopal, který však v dalších dílech byl upozaděn, takže jim nemohl dodat svůj nezaměnitelný šmrnc...(24.9.2009)

Chápeme-li seriál jako obraz dob minulých tak, jak si jej vypravěč utvořil podle vyprávění rodičů, lze snadno ohlédnout od značné barvotiskovitosti výtvarné stylizace i značné černobílosti postav - ba co více, v téhle optice se mohou jevit jako záměr. Je-li tomu tak, nevím, každopádně byl pro mě první díl krásně sledovatelný a slušně zábavný.(1.9.2009)

• - Roli, kterou hrála Veronika Žilková, měla původně hrát Dagmar Havlová. Ta se omluvila kvůli onemocnění. (blackrain)

• - Prvních 26 dílů seriálu vysílala Česká televize od 31. srpna 2009 do 22. února 2010 a všechny se sledovaností umístily v týdenním TOP5 ČT. (iMovie)

• - Andrea Kerestešová hraje v seriálu matku Braňovi Holičkovi. Ve skutečnosti je Braňo pouze o rok mladší. (acruj)