Vyprávěj (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Drama

Česko, 2009 - 2013, 106x52 min

Svatopluk Skopal, Veronika Freimanová, Andrea Kerestešová, Roman Vojtek, Nina Divíšková, Marián Mikš, Alžbeta Stanková, Míra Nosek, Ondřej Veselý, Jakub Prachař, Ibrahim Maiga, Antonie Talacková, Ladislav Hampl, Marian Labuda st., Marta Sládečková, Veronika Žilková, Jiří Štěpnička, Jan Šťastný, David Prachař, Mahulena Bočanová, Pavel Trávníček, Jiří Novák, Tatiana Vilhelmová, Jiří Menzel, Tomáš Matonoha, Robert Nebřenský, Jaroslav Satoranský, Zuzana Kajnarová, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Naďa Konvalinková, Radoslav Brzobohatý, Markéta Coufalová, Lucie Domesová, Petr Burian, Petr Batěk, Jiří Bábek, Václav Neužil ml., Eva Jiroušková, Andrea Nováková, Štěpán Benoni, Jana Drbohlavová, Bronislav Poloczek, Norbert Lichý, Vladimír Brabec, Vlasta Žehrová, Alexander Hemala, Zdeněk Žák, Jan Hraběta, Ivana Andrlová, Jiří Wohanka, František Kreuzmann ml., Miroslav Hanuš, Marcela Peňázová, Zuzana Čapková, Antonín Procházka, Petr Oliva, Rostislav Čtvrtlík, Marián Miezga, Ivan Vyskočil, Michal Roneš, Josef Zyka, Josef Šebek, Naděžda Prchalová-Vicenová, Šárka Marková-Brázdová, Kateřina Seidlová-Hrušková, Milan Enčev, Jiří Ployhar ml., Vladimír Fišer, Oldřich Hajlich, Zdeněk David, Jan Musil, Vojtěch Kotek, Věra Víchová, Věra Janků, Jana Radojčičová, Radana Herrmannová, Marie Spurná, Miluše Bittnerová, Daniela Choděrová, Jitka Sedláčková, Eva Režnarová, Tomáš Töpfer, Martin Havelka, Jan Teplý ml., Martin Sitta, Josef Polášek, David Kraus, Alena Procházková, Libuše Švormová, Olga Lounová, Lucie Štěpánková, Jana Tomečková, Ester Kočičková, Marcel Vašinka, Jan Novotný, Helena Brabcová, Svatopluk Schuller, Miloslav Tichý, Marie Doležalová, Michal Hruška, Petra Špindlerová, Zdeněk Hess, Otmar Brancuzský, Stanislav Lehký, Milena Minichová, Tereza Bebarová, Milan Duchek, Tereza Sochorová, Lenka Zahradnická, Jitka Smutná, Alice Šnirychová-Dvořáková, Čeněk Koliáš, Karel Bělohradský, Václav Vašák, Gabriela Partyšová, Valérie Zawadská, Romana Sittová, Jakub Wehrenberg, Vladimír Čapka, Jaromír Meduna, Josef Carda, Pavel Kikinčuk, Hana Středová, Martina Popperová, Vladimír Čech ml., Ivan Tříska, Dana Syslová, Jana Bernášková, Jan Budař, Sandra Pogodová, Ludmila Bednářová, Nikola Říhová, Jarmila Vychodilová, Roman Skamene, Jan Novák, Michal Gulyáš, Václav Šanda, Helena Karochová, Kristína Farkašová-Tormová, Daniel Margolius, Lubomíra Sonková, Zdeněk Hruška, Martin Kubačák, René Štúr, Jana Boušková, Zdeněk Maryška, Zdeněk Skalický, Svatava Forbelská, Ondřej Rychlý, Jan Rejžek, Ján Jackuliak, Kateřina Bláhová, Eduard Jenický, Antonín Duchoslav, Čestmír Gebouský, Jan Dvořák, Otta Tesař, Jan Szymik, Jana Altmannová, Zuzana Ďurdinová, Jana Šulcová, Zdeněk Košata, Jiří Knot, Zuzana Skalníková, Karel Dobrý, Jan Apolenář, Michal Kavalčík, Petr Kocourek, Zdeněk Mahdal, Jana Vaculíková, Jiří Novotný, Claudia Vašeková, Jarmila Vlčková, Jana Synková, Miroslav Rataj, Jitka Foltýnová, Dita Hořínková, Ladislav Trojan, Hana Gregorová, Zdeňka Sajfertová, Nina Jiránková, Martin Zounar, Václav Kopta, Petr Vaněk, Eva Ujfaluši, Milan Němec, Klára Hajdinová, Jan Monczka, Kateřina Steinerová, Martina Eliášová, Daniel Vagenknecht, David Šír, Jan Nemejovský, Martin Zahálka, Vasil Fridrich, Jana Frouzová, Stanislav Hýbler, Peter Gábor, Emma Černá, Dita Zábranská, Tomáš Racek, Jakub Pozler, Lenka Horáková, Štěpán Tesáček, Zlata Adamovská, Igor Bareš, Petr Vydra, Barbora Milotová, Ivana Wojtylová, Robin Soudek, Václav Svoboda, Leoš Juráček, Zuzana Volavá, Marie Durnová, Milan Riehs, Hana Frejková, Petr Srna, Zuzana Slavíková, Jakub Stádník, Barbora Mottlová, Richard Zevel, Jakub Štěpán, Patrik Plešinger, Dušan Sitek, Matěj Dadák, Nikol Prokešová, Ludmila Kartousková, Ludmila Vlášková, Bořík Procházka, Daniel Pietrucha, Klára Fleischhansová, Stanislava Bartošová, Kateřina Smržová, Jana Gýrová, Lucie Kožinová, Václav Vostarek, Marta Krampolová, Radovan Klučka, David Máj, Michal Čeliš, Jiří Chalupa, Jan Lipšanský, Hana Krtičková, Ladislav Dušek, Lukáš Pavlásek, Izabela Kapiasová, Eliška Zbranková, Braňo Holiček, Kamila Janovičová, Šárka Kavanová, Natálie Drabiščáková, Oľga Solárová, Zuzana Frenglová, Radek John, Vladimír Hron, Lubor Novotný, Roman Štolpa, Pavel Marek, Jiří Hájek, Jan Maxián, Marika Šoposká, Simona Postlerová, Dáša Kouřilová, René Přibil, Lenka Kodešová-Skopalová, Eva Zubíčková, Josef Beck, Anna Fialová, Martin Müller, Martin Holec, Robert Jašków, Taťána Schottnerová, Pavel Polášek, Vincent Navrátil, Daniel Šváb, Lenka Ouhrabková, Judita Hansman, Zuzana Martínková, Igor Adamec, Eva Kelemenová-Ziliziová, Petr Bláha, Luděk Šnajdar, Jindřich Hrdý, Denisa Kubová, Radka Stupková, Simona Prasková, Ivan Vodochodský, Jaroslava Brousková, Marek Taclík, Miroslava Pleštilová, Gabriela Filippi, Jakub Zindulka, Adrian Jastraban, Zdeněk Okleštěk, Katarína Mrázová, Radoslav Šopík, Saskia Burešová, Oldřich Vlach, Stanislav Zindulka, Patricie Soukupová, Josef Havrda, Martin Kraus, Filip Antonio, Eliška Křenková, Štěpán Krtička, Miloslav Mejzlík, Hana Seidlová, Johan Mádr, Michaela Fišarová, Ivana Stejskalová, Petr Štěpán, Dagmar Křížová, Martin Učík, Heda Pacnerová, Veronika Arichteva, Galla Macků, Marek Adamczyk, Hynek Pech, Oliver Sieber, Vladimíra Havlíčková, Matěj Švehla, Radim Kalvoda, Lucie Šteflová, Nikol Štíbrová, Karel Vlček, Pavel Zedníček, David Gránský, Jordan Haj, Matěj Hádek, Ondřej Havel, Zdeněk Piškula, David Viktora, Petr Vojnar, Michaela Maurerová, Petr Pěknic, Pavel Hromádka, Karel Heřmánek ml., Hanuš Bor, Marika Procházková, Regina Řandová, Jakub Tvrdík, Lucie Černá, Nela Dvořáková, Klára Brtníková-Vojtková, Veronika Petrová, Filip Bařina, Robin Pařík, Vlastimil Zavřel, Anastázie Chocholatá, Alena Štréblová, Bronislav Kotiš, Petr Florián, Maria Pavlovová, Tereza Blažková, David Solař, Denisa Nesvačilová, Dagmar Novotná, Jáchym Kovář, Robin Sobek, Martha Olšrová, Pavol Klimašovský, Radoslav Gažo, Karol Trnka, Jakub Slach, Vanda Konečná Károlyi, Dana Hradiláková, Juraj Illavský, Miro Mráz, Marie Jansová, Martin Mikulášek, Tomáš Měcháček, Evellyn Pacoláková, Tomáš Novotný, Libor Hruška, Tomáš Havlínek, Ladislav Přitasil, Edward Tomas, Patrik Kytka, Michaela Prchalová, Luděk Čtvrtlík, Marie Polášková, Jaromír Janeček, Pavel Dytrt, Jakub Janatka, Viktor Antonio, Jakub Nemčok, Kateřina Fixová, Jiří Beremov, Luděk Jiřík, Markéta Krejčová, Pavel Richta, Zuzana Skalická, Gabriela Dorantová, Richard Šírek, Tereza Bílková, Tatiana Evonuk, Jindřich Kriegel, Karel Beseda, Michal Slaný, Pavel Pípal, Eva Matalová, Václav Legner, Vojtěch Kotek (vyp.), Jindřich Hinke, Jan Bidlas, Lada Jelínková, Josef Jelínek, Radim Jíra, Lucia Bakešová, Lukáš Křišťan, Ondřej Havlík, Josef Mejstřík, Michal Zelenka, Michal Juřica, Věra Hlaváčková, Vuk Čelebić, Jan Musil, Nikola Orozovič, Roman Šmejkal, Natalia Astashina, Jakub Hubert, Veronika Malá, Dominick Benedikt, Tereza Drábková, Kateřina Císařovská, Dominik Czina, Adéla Kunzová, Jozef Hlivjak, Radka Tesárková, Dominika Viktorová, Miroslav Pánek, Rostislav Novák st., Klára Doležalová, Martin Křižka, Rita Jasinská, Jana Trojanová, Tomáš Kořének, František Šmirous, Jiří Záhorský, Michal Říha, Václav Bartásek, Martin Kaigl, Markéta Váňová, Denisa Malvaldová, Marcela Obrdová, Jan Dupal, Brian Caspe, Ivan Remta, Štěpánka Holadová, Michal Necpál, Josef Větrovec (a.z.), Gustáv Husák (a.z.), Leonid Iljič Brežněv (a.z.), Michal David (a.z.), Karel Gott (a.z.), Valentýna Dvořáková, Zdeněk Palusga, Martin Sobotka, Michail Sergejevič Gorbačov (a.z.), Miloš Jakeš (a.z.), Vlasta Chramostová (a.z.), Stanislav Milota (a.z.), George Bush (a.z.), Jaroslav Seifert (a.z.), Ronald Reagan (a.z.), Jiří Švejda, Matěj Hádek (vyp.), Janusz Hummel, Aleš Gelnar, Václav Bláha, Magdalena Plevová, Milan Peroutka ml., Josef Weinzettel, Jan Svěrák (a.z.), Irena Měřičková, Nikola Vyskočilová, Miroslav Krejčíř, Daniela Zemanová, Lukáš Kofroň, Martin Sita, Filip Dotlačil, Jan Sehnalík, Marek Mikulášek, Vladimír Fišer (vyp.), Josef Horák, Zdeněk Dušek, Hana Doulová - Krobotová, Pavel Zajíček, Miroslav Babuský, Pavel Juřica, Monika Timková, Kristýna Hrušínská, Zdeněk Klumpar, Jiří Červenka, Zdeněk Mucha, Martin Müller, Vojtěch Hrabák, Martin Janouš, Karolína Ruppert, Adam Vohánka, Pavel Dumbrovský (a.z.), John F. Kennedy (a.z.), Jacqueline Kennedy (a.z.), Nikita Sergejevič Chruščov (a.z.), Jurij Alexejevič Gagarin (a.z.), Věra Čáslavská (a.z.), Antonín Novotný (a.z.), John Lennon (a.z.), Paul McCartney (a.z.), George Harrison (a.z.), Ringo Starr (a.z.), Karel Fiala (a.z.), Olga Schoberová (a.z.), Květa Fialová (a.z.), Rudolf Deyl ml. (a.z.), Miloš Kopecký (a.z.), Ludvík Svoboda (a.z.), Jan Pixa st. (a.z.), Alexander Dubček (a.z.), Jiří Grossmann (a.z.), Miloslav Šimek (a.z.), papež Jan Pavel II. (a.z.), Johana Munzarová, Petr Skoumal (a.z.), Jan Vodňanský (a.z.), Jiřina Jirásková (a.z.), Jiří Šlitr (a.z.), Otto Šimánek (a.z.), Karel Hudec, František Hrubín (a.z.), Václav Havel (a.z.), Petr Pithart (a.z.), Daniel Landa (a.z.), David Matásek (a.z.), Eva Jurinová (a.z.), Marta Kubišová (a.z.), Jan Ruml (a.z.), Nelson Mandela (a.z.), Radim Uzel (a.z.), Stanislav Macháček, Mick Jagger (a.z.), Keith Richards (a.z.), Jolana Voldánová, Helmut Kohl (a.z.), Karel Schwarzenberg (a.z.), Michael Kocáb (a.z.), Pavel Zuna (a.z.), Jitka Asterová (a.z.), Josef Laufer (a.z.), Václav Klaus (a.z.), Josef Matějka, Královna Alžběta II. (a.z.), princ Filip, vévoda z Edinburghu (a.z.), Michael Jackson (a.z.), Matyáš Flek, Helena Leisztner, Roman Kurfürst, Stanislav Krotil, Kurt Cobain (a.z.), princ Charles (a.z.), Pavel Tigrid (a.z.), Jindřich Nováček, Michaela Hradecká, Martin Severa (a.z.), Bill Clinton (a.z.), Mirka Čejková (a.z.), Petr Stehlík, Dagmar Havlová-Veškrnová (a.z.), Vladimir 518 (a.z.), Daniela Drtinová (a.z.), Ivan Hlinka (a.z.), Jaromír Jágr (a.z.), Vladimír Růžička (a.z.), Dominik Hašek (a.z.), Slavomír Lener (a.z.), Pavol Smolárik, Kamil Švejda, Jay DeYonker, Vladimír Mečiar (a.z.), Antonín Mašek, Jakub Habarta, Jan Hlaváč, Jan Čízek, Hillary Clinton (a.z.), Fero Fenič (a.z.), Michal Viewegh (a.z.), Milan Šíma (a.z.), Jitka Obzinová (a.z.), Jolana Voldánová (a.z.), Iveta Toušlová (a.z.), Ladislav Špaček (a.z.), Tomáš Bambušek, Adéla Soukupová, Al Gore (a.z.), George W. Bush (a.z.), Bohumil Klepetko (a.z.), Michal Kubal (a.z.), Jana Bobošíková st. (a.z.), Saša Gedeon (a.z.), Barbora Petrová, Miloš Zeman (a.z.), Vladimír Špidla (a.z.), Stanislav Gross (a.z.), Jana Valentová, Aleš Valenta (a.z.), Jaroslav Satoranský (a.z.), Jiří Bartoška (a.z.), Pavel Dostál (a.z.), Josef Maršál (a.z.), Martin Sochor, Stanislav Havrda, Kateřina Baleková, Lucie Radimeská, Tomáš Baldýnský (a.z.), Sabina Slonková (a.z.), Jan Urban, Jaroslav Valenta, Pavel Bém (a.z.), Jiřina Bohdalová (a.z.), Mirek Topolánek (a.z.), Petr Nečas (a.z.), Filip Sychra, Václav Liška, Marcela Augustová (a.z.), Monika A. Fingerová, Pavla Vojáčková, Roman Šebrle (a.z.), Martin Schinabek (a.z.), Libuše Pražáková (a.z.), Bohuslav Sobotka (a.z.), Štěpán Staněk, Jaroslava Bobková-Stránská, Lukáš Kožíšek
  • PogoJoe

Kdyby to nebylo tak černobílé (charakterově) a předvídatelné, líbilo by se mi to víc. Kladem jsou herci a příjemná atmosféra, záporem právě nedostatek originality. Samozřejmě se to může ještě zlepšit, ale po 4 dílech jsem byl na vážkách mezi 2 a 3 *. A po díle pátém jsem seriál přestal sledovat, protože když už budu sedět u TV, případně u počítače - existuje tolik věcí, které mě pobaví víc, tohle za to nestojí.(22.9.2009)

Nejsem přítel seriálů, tento mě výjimečně a trvale připoutal v pátek k TV. Tu dobu jsem také prožíval a jsem toho názoru, že seriál zobrazuje vcelku věrně problémy a radosti obyčejných lidí v době šedé totalitní moci, hektické době revoluční i hurá porevoluční. Vytvořeno s citem a bez dnes tolik oblíbené nadsázky pošpiňující jednu či druhou stranu. Prostě tak, jak jsem to cítil i já. Díky ČT1, díly si stále udržují objektivní pohled na tu kterou dobu s nadhledem.(21.1.2013)

Musim se priznat, ze prvni radu jsem videla jen sporadicky, ale sestrihovy dil me navnadil natolik, ze si pokracovani nenecham ujit. Pribeh samotny sice neni nic moc, ale kouzlo spociva v dobove atmosfere. Kostymy, ucesy, kulisy, hudba, navic retro vsuvky, to dela z tohohle serialu neco vyjimecnejsiho. Clovek si zavzpomina, jak treba jako dite nosil sponky s kopretinami a ucil se basnicku na Mikulase.(27.9.2010)

Vyprávění o době, kterou jsem takřka celou prožil, není tak úplně mimo, jak jsem si myslel, že bude. Nějaká ta procenta objektivity jsou samozřejmě poplatná tomu, že dějiny píší vítězové, ale jinak jsem většinu období svého života poměrně bezpečně poznal. Musím také pochválit dobové záběry a dobové hitovky, takže s atmosférou jsem celkem spokojen. Jen ten rodinný příběh je nasazen na běh dějin poněkud kostrbatě a vlastně mne spíše ruší od zpráv a hudby.(14.4.2015)

• BoredSeal

Hodnotit budu až skončí seriál, narozdíl od haterů, kteří tady udělují hodnocení za jednu epizodu nebo dokonce dvacet minut. Bohatě obsazený seriál, vypadá to solidně autenticky, sice by se to dalo trochu zredukovat, ale je to příjemný nenáročný seriál. Dokonce se najde v každé epizodě pár důležitých informací o minulém režimu - úplatky v nemocnicích, zasedlý komunistický funkcionář, pravidla zařazení do společnosti.. o to v retro seriálu taky jde a tady to nechybí. Jediné, co mě vysloveně irituje, je hudba sprostě odvozená ze Zoufalých manželek... proboha proč? Co takhle radši použít dobové hity?(30.1.2010)

• - Komparzní role si vyzkoušelo i několik výherců soutěže týdeníku TV Magazín. Jediný, kdo měl nějaké zkušenosti s natáčením, byl herec kladenského divadla Jiří Matějka, který díky tomu dostal part s textem.
      (Olík)

• - Keď Jozefovi (Svatopluk Skopal) v 1. epizóde 1. série predstavuje kolega úplne novú Škodu MB, stoja v pozadí na koľajniciach lokomotívy, ktoré vtedy (1964) ešte neexistovali - Rad E458.1 sa začal vyrábať až v roku 1971, rad T466.2 sa začal vyrábať až v roku 1977. Navyše má farebné schémy používané až roky po revolúcii počas existencie Českých dráh - ČD. (mikinko51)

• - Prvních 26 dílů seriálu vysílala Česká televize od 31. srpna 2009 do 22. února 2010 a všechny se sledovaností umístily v týdenním TOP5 ČT. (iMovie)