Quantum Leap

(TV seriál)
Rodinný / Akční / Dobrodružný / Drama
USA, (1989–1993), 76 h 9 min (Minutáž: 45–92 min)

Scott Bakula, Dean Stockwell, Deborah Pratt, Stephen Lee, Jeff Hochendoner, Frances Bay, Ian Buchanan, Liz Sagal, Peter Spears, Kristoffer Tabori, (více)

Série(5) / Epizody(96)

Teória hovorí, že človek je schopný cestovať v čase len v dobe, kedy naozaj žil. Z nej vychádza aj Dr. Sam Beckett (Scott Bakula), ktorý vedie elitnú skupinu vedcov pracujúcich na prísne tajnom projekte zvanom Kvantový skok.
Pod hrozbou, že príde o finančnú podporu, Sam predčasne vstúpi do akcelerátora... a zmizne. Keď sa preberie, ocitne sa v minulosti, postihnutý čiastočnou amnéziou, a v tele, ktoré nie je jeho. Našťastie, je schopný nadviazať kontakt so svojím časom pomocou Ala (Dean Stockwell), pozorovateľa projektu, objavujúceho sa v podobe hologramu, ktorý vidí a počuje iba Sam.
Uväznený v minulosti, Sam skáče zo života do života a napráva veci, ktoré by inak zle dopadli, vždy dúfajúc, že tentokrát bude jeho ďalší skok skokom domov. (jasiska)

glamgirl

Pohodový seriál o cestovaní v čase a prevteľovaní sa hlavnej postavy do iných ľudí, ktoré vzniklo z tak trochu pokakaného experimentu (doslova "[it] went a little ca-ca" :)). A nielenže ma baví dej, ale zakaždým, keď pozerám na mladého Scotta Bakulu, tak sa po celý čas musím prihlúplo usmievať, pretože v tom čase bol fakt na zožratie. ()

Magneto

Jeden z najlepších seriálov môjho detstva, pozeral som na to prilepený na obrazovke a až teraz v dospelom veku si uvedomujem aký bol ten seriál geniálny a prevratný. Scott Bakula sa počas seriálu prevteľuje do rôznych charakterov...žien,postihnutých,černochov, vrahov, celebrity...Je naozak zaujímavé sledovať jeho skoky do minulosti a zmeny jeho chovania podľa človeka v ktorom sa práve nachádza... ()

Klenotka

Skvělý seriál, který je sice sci-fi, ale těch sci-fi prvků tam tolik není. Cestuje se tu v čase, ale spíš je to o osobních příbězích, s hodně dobrými historickými reáliemi. V rozmezí od roku 1953 do zhruba roku 1985, tu Sam Beckett projde všemi možnými situacemi a vžije se do neobvyklých rolí. Perfektně se střídá tempo - dramatické epizody s odlehčenými, s některými až emocionálně hodně silnými (vrah odsouzený na smrt, mladý černošský lékař v době rasových nepokojů atd.). Scott Bakula hraje v každé epizodě někoho úplně jiného, a je v tom perfektní (z pěti nominací na Emmy nedostal ani jednu, Zlatý Glóbus už ho ale neminul). Dean Stockwell jako Al je taky dokonalý a spolu tvoří nerozlučnou, sehranou dvojici. ()

3DD!3

Vídal jsem to celkem pravidělně, ale německy (rozuměl jsem možná tak polovině toho co tam probírali) na RTL, SAT 1 nebo PRO 7, když jsem byl ještě kluk. Chápal jsem základní myšlenku cestování časem skrze jiná lidská těla, ale tím že jsem neviděl pilot nebylo mi jasné proč a hlavně jak. Nakonec na tom moc nezáleželo protože to bylo poutavé a líbilo se mi to. Mohla by to už konečně odkoupit nějáká česká televize ať se konečně dovím jak to dopadlo. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 47. ročník (za rok) 1989 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dean Stockwell, 49. ročník 1991 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Scott Bakula + nominace (5) - 48. ročník 1990 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Scott Bakula, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dean Stockwell, 49. ročník 1991 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dean Stockwell, 50. ročník 1992 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Scott Bakula, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dean Stockwell ()

• Ze seriálu čerpali tvůrci filmu Zdrojový kód (2011), a to ku příkladu převtělování osob či změnu minulosti a budoucnosti. Díla také spojují role Scotta Bakuly (Sam Beckett; hlas Colterova otce), který ve filmu na seriál odkazuje. (Shakaar)