Reklama

Reklama

Quantum Leap

(seriál)
  • Velká Británie Quantum Leap
všechny plakáty
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Mysteriózní / Drama / Rodinný
USA, (1989–1993), 76 h 9 min (Minutáž: 45–92 min)

Hrají:

Scott Bakula, Dean Stockwell, Deborah Pratt, Stephen Lee, Jeff Hochendoner, Frances Bay, Ian Buchanan, Liz Sagal, Peter Spears, Kristoffer Tabori (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(96)

Obsahy(1)

Teória hovorí, že človek je schopný cestovať v čase len v dobe, kedy naozaj žil. Z nej vychádza aj Dr. Sam Beckett (Scott Bakula), ktorý vedie elitnú skupinu vedcov pracujúcich na prísne tajnom projekte zvanom Kvantový skok.
Pod hrozbou, že príde o finančnú podporu, Sam predčasne vstúpi do akcelerátora... a zmizne. Keď sa preberie, ocitne sa v minulosti, postihnutý čiastočnou amnéziou, a v tele, ktoré nie je jeho. Našťastie, je schopný nadviazať kontakt so svojím časom pomocou Ala (Dean Stockwell), pozorovateľa projektu, objavujúceho sa v podobe hologramu, ktorý vidí a počuje iba Sam.
Uväznený v minulosti, Sam skáče zo života do života a napráva veci, ktoré by inak zle dopadli, vždy dúfajúc, že tentokrát bude jeho ďalší skok skokom domov. (jasiska)

(více)

Recenze (9)

jasiska 

všechny recenze uživatele

Úplne parádna záležitosť. Pôvodne som si myslela, že tu bude viacej toho sci-fi, ale ukazuje sa, že je to skôr o ľuďoch a dobe ako o fyzike. Každý diel má originálne prostredie, napínavú dejovú líniu, celkom fajn humor a vždy sa končí tak, že máme teplo pri srdci. Navyše mladý Scott Bakula bol strašný fešák. ()

Klenotka 

všechny recenze uživatele

Skvělý seriál, který je sice sci-fi, ale těch sci-fi prvků tam tolik není. Cestuje se tu v čase, ale spíš je to o osobních příbězích, s hodně dobrými historickými reáliemi. V rozmezí od roku 1953 do zhruba roku 1985, tu Sam Beckett projde všemi možnými situacemi a vžije se do neobvyklých rolí. Perfektně se střídá tempo - dramatické epizody s odlehčenými, s některými až emocionálně hodně silnými (vrah odsouzený na smrt, mladý černošský lékař v době rasových nepokojů atd.). Scott Bakula hraje v každé epizodě někoho úplně jiného, a je v tom perfektní (z pěti nominací na Emmy nedostal ani jednu, Zlatý Glóbus už ho ale neminul). Dean Stockwell jako Al je taky dokonalý a spolu tvoří nerozlučnou, sehranou dvojici. ()

Reklama

Magneto 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepších seriálov môjho detstva, pozeral som na to prilepený na obrazovke a až teraz v dospelom veku si uvedomujem aký bol ten seriál geniálny a prevratný. Scott Bakula sa počas seriálu prevteľuje do rôznych charakterov...žien,postihnutých,černochov, vrahov, celebrity...Je naozak zaujímavé sledovať jeho skoky do minulosti a zmeny jeho chovania podľa človeka v ktorom sa práve nachádza... ()

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (2) - 47. ročník (za rok) 1989 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dean Stockwell, 49. ročník 1991 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Scott Bakula + nominace (5) - 48. ročník 1990 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Scott Bakula, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dean Stockwell, 49. ročník 1991 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dean Stockwell, 50. ročník 1992 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Scott Bakula, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dean Stockwell ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Vídal jsem to celkem pravidělně, ale německy (rozuměl jsem možná tak polovině toho co tam probírali) na RTL, SAT 1 nebo PRO 7, když jsem byl ještě kluk. Chápal jsem základní myšlenku cestování časem skrze jiná lidská těla, ale tím že jsem neviděl pilot nebylo mi jasné proč a hlavně jak. Nakonec na tom moc nezáleželo protože to bylo poutavé a líbilo se mi to. Mohla by to už konečně odkoupit nějáká česká televize ať se konečně dovím jak to dopadlo. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Ze seriálu čerpali tvůrci filmu Zdrojový kód (2011), a to ku příkladu převtělování osob či změnu minulosti a budoucnosti. Díla také spojují role Scotta Bakuly (Sam Beckett; hlas Colterova otce), který ve filmu na seriál odkazuje. (Shakaar)

Související novinky

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Ve věku 85 zemřel americký herec a držitel dvou Zlatých glóbů, Dean Stockwell. Jeho kariéra k dnešnímu dni čítá přes dvě sta filmových a televizních rolí. Tvůrce nominovaný na Oscara svou hvězdnou… (více)

Reklama

Reklama