Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

manonfire

Pro spoustu žen zásadní seriál, který jim konečně nabídl i možnost jejich nahlížení na sexualitu a další životní priority. Pro mě pitomá módní záležitost o hovně. Ale líbí se mi Kimin zájem o dlouhá péra.10% ()

jatamansi

Při první řadě mne to moc nebralo, ale zase to nebylo tak hrozné, abych se přestala koukat. Další mne víc a víc vtáhly a pak jsem čtveřici kamarádek úplně propadla. Sice pan Božský na můj vkus není až tak božský a někteří další partneři mne nechávali chladnou, ale třeba MacLachlan rozhodně ne. A že je typově čtyřka dokonalá a každý chlap si může vybrat je podle mne pravda. My ženské můžeme jen záviděl botičky Manola Blahnika. I když já bych je nosit nemohla. Blahnik je pán jaksi malého vzrůstu a jeho střevíčky končí u velikosti 40. No co, stejně bych na ně neměla 400 USD. A teď při opakování seriálu už ani nezávidím všechny hadříky, móda pokročila a to, co bylo dřív úžasné, je dnes občas nenositelné. V každém případě se u toho bavím já i mí kamarádi, ano, kamarádi, nejen kámošky. ()

Lenulinka

New York city? S tím mám spojenou jedině Carrie. Vystylovaná, úžasná, vtipná, chytrá, i když pořád naivní, co se týče chlapů. Asi jako každá z nás. ()

Luteka

Nikdy jsem tomuto seriálu nepřišla na chuť. S žádnou postavou jsem se nikdy neztotožnila, všechny 4 mi upřímně přišly nesympatické, nereálné, ale chápu, že to někdo vidí jinak. ()

venca163

To zklamání, když se na to člověk poprvý podívá a zjistí, že místo šukaček tam akorát celou dobu nějaký pipky žvaní o nakupování. (55%) ()

MichelSmith

Moje očakávania boli naplnené,presne ten pocit ked čítate ženské časopisy aby ste pochopili ich myslenie a vnímanie reality,no teraz to sledujem už preto že som si zamiloval hlavné protagonistky a som ich velký fanúšik... ()

Akret

No na tenhle seriál se dobře kouká, ale když se nad tím zamyslím, v podstatě nevím, proč. Nikdy bych nechtěla být ani jako jedna z těchto šílených žen, jejichž životy jsou v podstatě neuvěřitelně plytké a starosti naprosto bezvýznamné (neříkám, že všechny, ale tak 90% určitě). A Božský…vážně? No ale jako oddechovka, proč ne? ()

vincent

Je to naozaj tak, že ono sa to stále všetko v tomto seriáli opakuje. Občas sa mi stávalo, že som jednu časť videl na ČT a druhú na STV. To ma mýlilo ale potom som si uvedomil, že ono je to vlastne aj tak jedno, pretože je to furt to isté. Neviem, presne na čo sa tento seriál chce hrať. Sitcom to nie je i keď humor je tu dobrý (asi najväčšie pozitívum seriálu, preto mám rád Samanthu :). Akési filozofovanie o vzťahoch ide mimo mňa, pretože ja som v tých rečiach nenašiel vôbec nič (keď už niečo o vzťahoch tak to radšej High fidelity). A problémy s nakupovaním sú už úplne mimo mňa. A to prostredie strednej vrstvy.. uaaaaa! No a klinec do rakvy je oblečenie Sarah Jessici Parker! Keď si to tak uvedomujem, tak toho dobrého v tomto seriáli až tak nie je. Ešte, že je tam tá Samantha :). ()

catherinka

Přestože mě móda nijak nebere, ve značkách se neorientuji, vlastním pouze pět párů bot a stejně nosím jen dvoje, nechodím na mejdany bohatých a nestřídám partnery jako na běžícím pásu, tento seriál mě dostal svým poměrně inteligentním humorem. A to jsem zpočátku Carrie nemohla vystát a o prvních dílech jsem si myslela, že jsou úchylné. Od sledování jsem neupustila jen kvůli hláškám Mirandy a Samanthy, ty dvě nikdy nezklamaly. ()

Heraldika

Jak se tak rozhlížím po hodnocení ostatních, tak to vypadá na plichtu - muži dávají dvě a méně, ženy zase 4 a více. Takže abych netrhala partu, dávám s chutí nejvyšší hodnocení. Proč? Protože se mi tenhle seriál prostě hrozně moc líbí a všech šest řad mám stále k dispozici, kdykoliv se mi zachce se pobavit, zapřemýšlet nad vztahovými problémy nebo jen prostě okouknout pěkné baby v super hadříkách :-) ()

slovan1

Seriál, který sleduje partu zatrpklých čtyřicátnic mi prostě nesedl. V každem díle se každá tahá s jiným a čeká na "pana užasného"... No dal no comment... ()

kisha

Nikdy se mi prozatim nic nehodnotilo a nekomentovalo hůř. Po prvotním pobouření nad trapností, ubohostí, pipinoidstvím a NY-rozmazleností těch čtyř ukecaných bab (včera sem spala s.., já zas s..), sem musela uznat, že jim fandim, baví mě, a závidim jim jejich obří šatníky. Takže trochu popustím od svý obvyklý rádoby intelektuální pózy a pěti hvězdama veřejně přiznam svou mozkem do nevědomí zastrčenou touhu po mainstreamu.:) ()

NALBERTik

Viděl jsem jeden díl a víc nechcu. Hlavní představitelky blbé jak hrom, co chlap to gej. Ale ženským se to z nějakého důvodu líbí...proto dávám jednu hvězdičku :)) ()

lskala

Životy New Yorských třicátnic, které se ne a ne uchytit v pořádném vztahu, jsou mi uplně putna. Navíc s realitou nemá tenhle seriál nic společného, takže nevidím důvod proč ho sledovat. Na druhou stranu - ženský se zase diví, proč se nám líbí třeba seriál Hospoda. :-) 30% - 2** ()

Michelle8

Začala jsem na seriál koukat až v době, kdy vyšel první film. Nikdy mě to k tomu nějak netáhlo, ale jak jsem se na to začala koukat, chytlo mě to okamžitě! Seriál spíše pro ženský (řekla bych) a nemůžu než ho zařadit do top10. ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)