Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

Kozy9

Kultové a prelomové? Určite nie. Prevedenie námetu je zvládnuté bravúrne, no samotná podstata a idea diela stroskotáva na všadeprítomnej povrchnosti a značnej dávky feminizmu. Preto aj divácka základňa pozostáva prevažne zo žien a tako striktne orientované snímky nemôžu byť kvalitné, lebo svoje kvality dosahujú iba podľa určitej skupiny ľudí. Tí triezvejší (nie len chlapi) si aj tak uvedomia celkové hlúposť, pretože snímok nedokáže bežnému divákovi čo ponúknuť, povedzme si to na rovinu: Kto by sa už len chcel pozerať na problémy prvého sveta z pohľadu bohatých amerických žien? Motívy promiskuity a života v USA na vyššej sú oveľa kvalitnejšie spracované napríklad v seriály Californication, a dokonca aj My Names Earl vás možno pobaví viac. 60% ()

coco.brice

..někomu to může přijít načinčané a povrchní..ale já bych v takovém světě a takovém N.Y. jako je tomto seriálu žít klidně mohl: -) ()

Nelishka91

Sexistický, naivní, famózní a hlavně feministický seriál o tom, jak ženy dokážou být okouzlující v každém věku. A ačkoliv jsem seriál viděla snad milionkrát, vždy se zde najde něco co mě milé překvapí a pobaví. Už jsem se zmiňovala, že je to můj oblíbený seriál? :) ()

Belsazar

Patřím k té menšině chlapů, která má tenhle seriál ráda. A jsem, z důvodů, které znám jen já, za to rád. Tento seriál mi totiž dal svého času mnoho. ()

Daginka

Některý epizody jasnej odpad, některý priceless. Mně jsou ty hlavní hrdinky sympatický, mám ráda ty herečky. Ale stále z tohohle seriálu mám dost ambivalentní pocity, umocňovaný poznámkama hlavních hrdinek (zpravidla Charlotte), typu: ,,Takže i já mám klitoris?" nebo ,,Nemluv takhle před mými šaty!". Gmmm, možná fakt tak ňák sedí názor labradora notora Briana Griffina z Family Guye, který byl donucen vidět dva díly tohohle seriálu spolu s párem gayů, a u závěrečných titulků druhé epizody zmateno-znechuceně o seriálu usoudil: ,,Hm. Takže... to je o třech šlapkách a jejich matce?" ()

Emafera

Sexy, vtipné, o módě a světě singels. Trochu nadsázka, pro nás chudé Češky, ale skvělá podívaná. Nedoporučuji citlivějším mužům. **** ()

RedRose odpad!

Herečku Sarah Jessicu Parker fakt nemůžu ani vidět... Fakt to není taková hvězda jak si o sobě asi myslí (postava i herečka)... Ostatně celá hlavní čtveřice jsou celkem držky, na které se špatně dívá a ještě hůř se je poslouchá... Částečně snesitelná je z nich snad jen Kristin Davis jinak je obsazení silně nesympatické... Co se obsahu týče, přesto že sleduji spoustu seriálů všemožných žánrů a kvalit, tak tohle je nudné a místy až trapné... Pár světlých, nebo zábavných momentů by se tam za ty roky asi našlo, ale to nestačí... Podle hodnocení si to své publikum asi našlo, ale u mě bohužel..... ()

hazdrova

Skvelý kultový seriál, ktorý sa na nič nehrá. Ide tu o sex, vzťahy a je to pre ženy. Každopádne ako som na začiatku nadobudla nadšenie pre hlavnú predstaviteľku Carrie, tak som ho na konci úplne stratila. A naopak sa to udialo s ostatnými predstaviteľkami, napríklad som na konci úplne milovala Samanthu a jej sex-tlčhubu. 4,5* ()

topi80

Viděl jsem asi docela dost dílů, což se povětšinou přihodilo tak, že jsem usnul u televize a probudil se, když to zrovna v pozdějších hodinách běželo. Byl bych nespravedlivý, kdybych nepřiznal, že jsem se chvílemi dobře nebavil. Ale zároveň jsem měl takový zvláštní pocit. Pokud ten seriál měl ukazovat úžasný život dobře situovaných newyorčanek, tak nevím. Já ty čtyři povětšinou dost nesympatické ženské s jejich životy vlastně celou dobu dost litoval. ()

Franche

Jedna za hlášky. Jedna za mnohdy reálné problémy. Jedna za Samanthu.  Minus jedna za někdy přepálené situace. Minus jedna za nejotravnější hlavní postavu Carrie ()

Meescha

Bavi me smat se rozmazlenym holcickam z New Yorku, jak resi ty jejich neprekonatelne problemy. Ale obcas se dotknou opravdu zajimaveho tematu ohledne sexu (kdyz uz to maji v nazvu, neni se co divit:-) Dobry serial na pulnocni sledovani ;-) ()

amyth

Slaboučký a hloupoučký seriál aneb trapné příhody ze života nudné snobky. PS. myslím, že S.J. Parker to nehrála, ona taková nafoukaná pipka asi bude i ve skutečnosti ()

Marrianna

Film Ne, ale tohle je romantické, vtipné a zábavné. Skvělé jako kabelka od Luise Vuittona. Beru zpět, pořád je to skvělé jako Vuittonka, jen se musím před sebou samou zastat svému Ne na začátku komentu, film je opravdu dobrou tečkou celého seriálu. Každopádně jako seriál je sex ve městě naprosto geniální. ()

Mat32

Seriál boří zavedené předsudky a stereotypy, stejně tak se bohužel jiných stereotypů drží. Hranice mezi feministkou a slepičkou je tu leckdy tenčí než dentální nit. Spoustu skvělých nápaditých a vtipných dialogů střídá hromada trapných a křečovitých scén.Všudy přítomný konzum je tu skoro k nepřežití a hlavní hrdinku snáším jen s velkým sebezapřením. Přesto nebo právě proto nikdy nenudí. Podívaná to určitě není pro každého a především, každý správný macho to nerozdejchá. Rozhodně se ale nejedná o průměrnou, neoriginální a nebo zbytečnou nic neříkající podívanou. ()

lake-lake

nechápu, proč se chlapi Sexu ve městě tak bojí ... prostřednictvím čtyř kamarádek mají unikátní možnost nahlédnout do ženských duší. nejsou to sice jeřábnice či pracovnice drůbežárny, ale i tak představují docela dobrý sociologický vzorek. a mají muže rády, což je přece fajn :)) ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)