Gilmorova děvčata

(TV seriál)
  • USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Gemini

Průměrná kadence 300 slov za minutu a komicky zvláštní postavičky jednoho malého amerického města v seriálu, který nikdy nebude jeden z mých "nej", ale na který se klidně podívám, i když mám jiné věci na práci. Není v éteru žádného lepšího poselství o tom, že asertivita je důležitá a o tom, kolik problémů si přiděláte, když si necháte dělat na hlavu;) Ovšem pozor, hrozí akutní nebezpečí přejedení se nechutným snobismem či něčím bo někým jiným a na delší dobu absolutního zhnusení... PS: Nechápu čím to je, ale když se dívám se spolubydlícíma, směju se mnohem, mnohem víc, než když se díváme s přítelkyní:) ()

Tom Riddle

Život je krátký, mluvte rychle. Obsahuje malilinkaté pidispoilerky. Gilmorova děvčata jsou jedna z mých srdečních záležitostí. Všechny díly jsem viděl mockrát, a ani u jednoho jsem se nenudil. Prvních šest sérií si drží neuvěřitelně vysokou kvalitu s mírně stoupající tendencí ke konci třetí řady, sedmá série je pak o něco horší, ale i tak nadprůměrná (vlastně díl 7x01 patří mezi vůbec nejlepší). Rychlé vtipné dialogy jsou zkrátka dokonalé, sympatické a bizarní postavy (hlavně Kirk a Paris jsou fakt šílenci :o) mi přirostly k srdci (naprosto všichni krom Richarda... I když i on měl pár světlých chvilek) a nezapomenutelné momenty - taneční maraton s vítězným kolečkem na hudbu z Rockyho, kryt Emily s kódem 1-1-1-1-1, poštovní schránky ve tvaru hlavy Condoleezy Riceové, co prodává Kirk, figurina "Miluju Ježíše", která straší Lorelai ve snech, ta zatracená Donna Reedová, harfenistka Drella, která hraje Black Sabbath, Laneina skupina, která vetovala jméno "Harry Potterové", kočičí Kirk, co tyranizuje člověčího Kirka, Tristan, co Rory neodbytně nazývá Mary, Paris s Madeline a Louise jako kašmírová mafie Chiltonské školy, Babette a Patty, městské drbny, které nenechají na nikom nit suchou, naprosto neuvěřitelná paní Kimová, která na lásku svojí dcery posílá psy satanovy, tisíc žlutých kopretin a hašteřiví trubadúři, sněhulačka Björk, vejce na divoko, zelená, co se stala novou růžovou, zrzavá Francine s očima jako laň, co je jak ďábel v kostkované minisukni, labuť, co zobákla Jesse do tváře, nebo i ty, co zaútočily na Michela v Lucemburských zahradách, Jasonův pes Cyrus, co sedí několik hodin bez hnutí jako socha, a reaguje na povely jako třeba "trochu doleva", to, jak Emily jedná se svými služebnými (znáte přece tu veslovací scénu z Ben Hura, ne?), italské sušenky a společenský tanec, festival živých obrazů a stovky dalších komických i vážných situací, sympatických postav, zkrátka opravdové pohody, dělají z Gilmorek něco extra. K tomu si přičtěme příjemnou hudbu, která dodává tu poslední kapku úžasně pohodové atmosféře, která z Gilmorek přímo sálá, naprosto dokonalou postavu Emily (to je neskutečně hustá babička) a je to jasně za 5 hvězdiček. Kdo tenhle seriál šmahem odsoudil, nepochopil, o čem to je. Jeho chyba. U žádného seriálu mě ještě tolik nemrzelo, že končí. ()

larelay

7 sezon nas Gilmorky bavili ako o dusu. Prezivali sme s nimi radosti, starosti, vypate chvilky a stastne momenty v uzasnom mestecku Stars Hollow, kde nenajdete jedneho normalneho obyvatela :) Svojsky humor, hlasky a dialogy su najsilnejsou strankou celeho serialu, ktory je naozaj skvostom medzi vsetkym ostatnym podobneho zanru. Holt lorelai akka larelay, asi sa nezapriem :D ()

T2

__Gilmore Girls: 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $23,446,048 //počet predaných kusov 670,080 ║ __Gilmore Girls: 7.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $6,521,629 //počet predaných kusov 171,667║ __Feministický seriál ako vyšitý a nehorázne otravný aspoň pre mňa, ústredná dvojica Lauren Graham a Alexis Bledel v celku sympatická ale ich dialógy sa časom stávajú nudné a dookola opakujúce zaužívanú osnovu, kde už neostáva žiadny progres a dejovo to ostáva tam kde boli aj predošlé časti. Pripadalo my to nehorázne umelé ako všetko novšie z Americkej produkcie. ()

kleopatra

Zpočátku mi ten matčin pološílený optimismus přišel přitažený za vlasy a stejně tak chování lidí kolem ní i kolem její dcery (přece jen to není sitcom), ale postupem času jsem si zvykla a docela se bavím, třeba u dílu s živoucími obrazy (to by se Jára Cimrman divil) a taky mě potěšila účast Sebastiana Bacha (ex-Skid Row). ()

• Nový kytarista v kapele Lane Kimové (Keiko Agena) je ve skutečnosti známý zpěvák Sebastian Bach, jenž se proslavil především díky působení v kapele Skid Row. (RomanIron)
  • Pilotní film k seriálu byl natočen v Torontu a první epizodu obyvatelé Ameriky mohli zhlédnout už 5. října roku 2000. (ČSFD)