Gilmorova děvčata (TV seriál)

Gilmore Girls

Ženy z rodu Gilmorovcov

Drama / Rodinný / Komedie

USA, 2000 - 2007, 116 h 19 min (Minutáž: 154x42 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres, Jared Padalecki, Milo Ventimiglia, Shelly Cole, Chris Eigeman, Todd Lowe, Sean Gunn, Scott Cohen, Chad Michael Murray, Adam Brody, Alex Borstein, Sherilyn Fenn, Rose Abdoo, Emily Kuroda, Gregg Henry, Michael York, Mädchen Amick, Krysten Ritter, Tanc Sade, Ted Rooney, Traci Lords, Jackson Douglas, Sally Struthers, Masi Oka, David Sutcliffe, Colin Egglesfield, Matt Czuchry, Danny Strong, Roz Witt, Nora Zehetner, Joel Gion, Max Perlich, Brian Tarantina, Scout Taylor-Compton, Mary Lynn Rajskub, Jon Polito, Rob Estes, Alan Blumenfeld, Arielle Kebbel, Madeline Zima, Brandon Routh, Brenda Strong, Teal Redmann, Norman Mailer, Christiane Amanpour, Jon Hamm, Steve Braun, Tara Platt, Kathleen Wilhoite, Patrika Darbo, Bridget White, Emily Bergl, Lisa K. Wyatt, Brittany Renee Finamore, James Tupper, Jake La Botz, Caroline Macey, Nick Lane, Adetokumboh M'Cormack, Dakin Matthews, Sarah Foret, Tricia O'Kelley, Pat Crawford Brown, Mark Harelik, Aasha Davis, Monique Coleman, Kathryn Joosten, Dylan Smith, Teddy Dunn, Riki Lindhome, Kelvin Yu, Jordan Belfi, Billy Burke, Alexis Rhee, Abigail Spencer, Rob Brownstein, Ingrid Sanai Buron, Nick Chinlund, John Billingsley, Carole Goldman, Meagen Fay, Kelly Cohen, Ashley Cohen, Melendy Britt, Richard Topol, Floyd Van Buskirk, Diane Sellers, Kyle Gibson, Kara Holden, Richard Fancy, Jane Lynch, Derick Alexander, Jason Widener, Eddie Shin, Susan Ruttan, Jessica Kiper, Nancy Lenehan, Karl T. Wright, Beth Kennedy, Samantha Shelton, Rebecca Metz, Seth MacFarlane, Georgia Hubley, Melora Hardin, Rachel Specter, Alex Weed, Cody Klop, Smith Cho, Katie Walder, Willie C. Carpenter, Ryan Malgarini, Thomas Kopache, Hayley McFarland, Ken Davitian, Dana Davis, Honorine Bell, Jason Kravits, Hal Linden, Kyle Chavarria, Lorna Raver, Courtney Taylor Burness, Chauncey Leopardi, Rami Malek, David DeLuise, Vanessa Branch, Marion Ross, Michael DeLuise, David Clayton Rogers, Vanessa Marano, Hilary Angelo, Katherine Bailess, Bob Clendenin, Paul Anka, David Weidoff, Victoria Justice, Danny Pudi, Lexi Ainsworth, Amanda Thorp, Josh Jacobson, Cristine Rose, Nasim Pedrad, Judy Geeson, Ashley Fink, Dale Dickey, Amy Sloan, Ann Gillespie, Cleo King, Yuri Lowenthal, Danny Buday, Anthony Azizi, Lawrence Hilton-Jacobs, Elise Robertson, Samantha Droke, Max Greenfield, Nathan Moore, Suzanne Ford, Ben Falcone, Amir Talai, John Kapelos, Nick Offerman, Mike Cochrane, Barbara Gruen, Alex Ball, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, John Aniston, Lyle Kanouse, Millicent Martin, Gregg Binkley, Leann Hunley, George Coe, Leslie Odom Jr., Graham Norris, Devon Sorvari, Jamie Gannon, Jocelyn Towne, Megan Duffy, Endre Hules, Ailsa Marshall, David Booth, Madeleine Albright, Lydie Denier, Esteban Powell, Liam Kyle Sullivan, Elizabeth Franz, Vincent Rivera, Moniqua Plante, Jerrika Hinton, Richard Kline, Mel Rodriguez, Nancy Criss, Joe Egender, Matt Jones, David Huddleston, Miranda Kent, Jeanette Brox, Julie Wittner, William Morgan Sheppard, Kim Gordon, Thurston Moore, Mercy Malick, Kendall Schmidt, Jennifer Rhodes, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Katherine Brunk, Maite Schwartz, Michael Mantell, Elizabeth Bond, Jillian Bach, Hannah Leigh, Matthew Corbett Davis, Andy Kreiss, Jill Basey, Chase Kim, Tahmus Rounds, Ted Cannon, Wendy Allyn, Mitch Silpa, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kristof Konrad, Kevin Fabian, Alexander Yassin, Tom Schmid, Chelsea Brummet, Jeffrey Nicholas Brown, James Snyder, Ian Patrick Williams, Ronnie Alvarez, Janet Hubert, Peter Mackenzie, Jan Hoag, Chris Payne Gilbert, Peter Michael Goetz, Josh Haber, Alison Raimondi, Linda Porter, Julia Silverman, Bruce French, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Damon Jones, William Bogert, Jen Dede, Leslie Ann Phillips, Mark Charran, E.J. Callahan, Jane Carr, Alfred Dennis, Tony Pasqualini, Aaron Hill, Dion Anderson, Jarrett Lennon, Scott Michael Campbell, Kelly Holden Bashar, Caroline Bielskis, Brian Skala, Abigail Mavity, Sebastian Bach, Arden Myrin, Robert Harper, Charles C. Stevenson Jr., James Moses Black, Wes Robinson, Barbara Boxer, Candice T. Cain, Alix Kermes, Kate Orsini, Brandon Alexander III, Daniel Palladino, Jack Albertson, Peter Ostrum, Gene Wilder (a.z.), Lisa Long, Dave Allen, Shannon Cochran, Nicole Eggert, Lance Barber, Bryce Johnson, Adam Wylie, Steve Eastin, Heidi Swedberg, Jeff Fowler, Cynthia Ettinger, Brent Hinkley, Michael Des Barres, Bruce McCulloch, Eric Davis, Tristan Jarred, Rusty Schwimmer, Greg Cipes, Lawrence Pressman, Lindsay Beamish, Christopher Emerson, Trev Broudy, Larry Pine, Audrey Wasilewski, Robert Foxworth, Oliver Muirhead, John Alton, Douglas Jackson, Jimmy Bennett, Kathy Baker, Robert Noble, Carole King, Kevin Will, Jean-Paul Vignon, Douglas Rowe, Greg Lewis, Paul Michael, Stoney Westmoreland, John Balma, Justin Urich, Kat Sawyer, Kaily Smith Westbrook, Bo Barrett, Jim Hoffmaster, Susan Leslie, Patricia Bethune, Abby Miller, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Erik Valdez, Lukas Behnken, Cameron Bender, Todd Truley, Scot Zeller, Mia Bernardino, Kristine Saryan, Bryna Weiss, Jim Jansen, June Kyoto Lu, Adam Hendershott, Brandon Ford Green, Jim Ortlieb, Michael C. Maronna, Mia Cottet, Susane Lee, Chaz Fatur, Mary Joy, Jacqueline Wright, Keith MacKechnie, James Lashly, Beau Davidson, Loren Lester, Curtis Andersen, Brandon Barash, Pamela Kosh, Monty Bane, Vicki Goldsmith, Lucy Butler, Oren Skoog, Stephen Mailer, Jay Gerber, Bunny Levine, Joe Williamson, Sonya Eddy, Gwen Van Dam, Stacy Barnhisel, Phil Abrams, Denise Dowse, Adilah Barnes, Owen H.M. Smith, Lynda Scarlino, William Forward, Jazzmun

5 hviezd? Skutočne to myslím vážne? Celých plných 5 hviezd tomuto romanticko-komediálnemu rodinnému seriálu? Áno, vidíte správne, "Gilmorkám" onen plný počet s radosťou udeľujem. A prečo? Pretože aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o typickú "O.C.California-style" americkú teen blbosť, ktorá spôsobuje cukrovku, v skutočnosti sú Gilmore Girls od podobných záležitostí na hony vzdialené. Ani nie zápletkami (tie sú povedzme tradičné - rieši sa tu láska, vzťahy, priateľstvo a podobné veci), ale výborne napísanými postavami, hereckými výkonmi (zaručená kvalita skutočne u celého osadenstva) a hlavne DIALÓGMI. Scenáristi by si fakt zaslúžili ruky-nohy vybozkávať, lebo perly, ktoré dávajú do úst (nielen) Lorelai, by zahanbili nejedného povestného filmového či seriálového hláškara. Vďaka týmto trom ingredienciám a humoru a pohode, ktorá dýcha z každého záberu, si seriál plný počet zaslúži...(21.5.2007)

• kulyk

Zprznitelná matka a její nezprznitelná dcera vedou dialogy jako z ústavního zařízení. Do toho se tam pohybuje jakýsi stárnoucí Patterson s vystouplou bradičkou. Vlastně veškeré osazenstvo blbákova je ztvárněno ve stylu Povídek malostranských. Chce-li se vám jen tak poulit oči, věnovat se nezávazné flatulenci a přežvykovat snídaňku, pak vám Gilmorův babinec může poskytnout nerušivou atmosféru.(12.6.2012)

Zpočátku mi ten matčin pološílený optimismus přišel přitažený za vlasy a stejně tak chování lidí kolem ní i kolem její dcery (přece jen to není sitcom), ale postupem času jsem si zvykla a docela se bavím, třeba u dílu s živoucími obrazy (to by se Jára Cimrman divil) a taky mě potěšila účast Sebastiana Bacha (ex-Skid Row).(11.2.2005)

Gilmorky rozhodně nebyly jen další "soap opera" o dospívání ve stylu Dawsonova světa. Matka s dcerou sice svou ukecaností nahradí celých 90210, ale za to jejich kecání má hlavu a patu. Řeší všední věci, počínají si přirozeně, vytváří příjemnou atmosféru. Sledováním Gilmorek vám sice varlata nesestoupí, ale jako doplněk k dospívání je to dost fajn seriál... 8/10(24.12.2016)

Život je krátký, mluvte rychle. Obsahuje malilinkaté pidispoilerky. Gilmorova děvčata jsou jedna z mých srdečních záležitostí. Všechny díly jsem viděl mockrát, a ani u jednoho jsem se nenudil. Prvních šest sérií si drží neuvěřitelně vysokou kvalitu s mírně stoupající tendencí ke konci třetí řady, sedmá série je pak o něco horší, ale i tak nadprůměrná (vlastně díl 7x01 patří mezi vůbec nejlepší). Rychlé vtipné dialogy jsou zkrátka dokonalé, sympatické a bizarní postavy (hlavně Kirk a Paris jsou fakt šílenci :o) mi přirostly k srdci (naprosto všichni krom Richarda... I když i on měl pár světlých chvilek) a nezapomenutelné momenty - taneční maraton s vítězným kolečkem na hudbu z Rockyho, kryt Emily s kódem 1-1-1-1-1, poštovní schránky ve tvaru hlavy Condoleezy Riceové, co prodává Kirk, figurina "Miluju Ježíše", která straší Lorelai ve snech, ta zatracená Donna Reedová, harfenistka Drella, která hraje Black Sabbath, Laneina skupina, která vetovala jméno "Harry Potterové", kočičí Kirk, co tyranizuje člověčího Kirka, Tristan, co Rory neodbytně nazývá Mary, Paris s Madeline a Louise jako kašmírová mafie Chiltonské školy, Babette a Patty, městské drbny, které nenechají na nikom nit suchou, naprosto neuvěřitelná paní Kimová, která na lásku svojí dcery posílá psy satanovy, tisíc žlutých kopretin a hašteřiví trubadúři, sněhulačka Björk, vejce na divoko, zelená, co se stala novou růžovou, zrzavá Francine s očima jako laň, co je jak ďábel v kostkované minisukni, labuť, co zobákla Jesse do tváře, nebo i ty, co zaútočily na Michela v Lucemburských zahradách, Jasonův pes Cyrus, co sedí několik hodin bez hnutí jako socha, a reaguje na povely jako třeba "trochu doleva", to, jak Emily jedná se svými služebnými (znáte přece tu veslovací scénu z Ben Hura, ne?), italské sušenky a společenský tanec, festival živých obrazů a stovky dalších komických i vážných situací, sympatických postav, zkrátka opravdové pohody, dělají z Gilmorek něco extra. K tomu si přičtěme příjemnou hudbu, která dodává tu poslední kapku úžasně pohodové atmosféře, která z Gilmorek přímo sálá, naprosto dokonalou postavu Emily (to je neskutečně hustá babička) a je to jasně za 5 hvězdiček. Kdo tenhle seriál šmahem odsoudil, nepochopil, o čem to je. Jeho chyba. U žádného seriálu mě ještě tolik nemrzelo, že končí.(13.5.2007)

• - Alexis Bledel (Rory) a Milo Ventimiglia (Jess) spolu tři roky chodili i ve skutečnosti. (Bioscop)

• - Jméno rodiny Huntzbergerových odkazuje na Sultzbergerovy, reálnou prominentní americkou rodinu, která vlastní několik vydavatelství, a tiskne například New York Times. (Tom Riddle)

• - Scott Patterson, který ztvárnil Luka, hrál profesionálně baseball. I proto nosí Luke v seriálu neustále baseballovou kšiltovku. (Caszidy)