Gilmorova děvčata (TV seriál)

Gilmore Girls

Ženy z rodu Gilmorovcov

Drama / Rodinný / Komedie

USA, 2000 - 2007, 116 h 19 min (Minutáž: 154x42 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres, Jared Padalecki, Milo Ventimiglia, Shelly Cole, Chris Eigeman, Todd Lowe, Sean Gunn, Scott Cohen, Chad Michael Murray, Adam Brody, Alex Borstein, Sherilyn Fenn, Rose Abdoo, Emily Kuroda, Gregg Henry, Michael York, Mädchen Amick, Krysten Ritter, Tanc Sade, Ted Rooney, Traci Lords, Jackson Douglas, Sally Struthers, Masi Oka, David Sutcliffe, Colin Egglesfield, Matt Czuchry, Danny Strong, Roz Witt, Nora Zehetner, Joel Gion, Max Perlich, Brian Tarantina, Scout Taylor-Compton, Mary Lynn Rajskub, Jon Polito, Rob Estes, Alan Blumenfeld, Arielle Kebbel, Madeline Zima, Brandon Routh, Brenda Strong, Teal Redmann, Norman Mailer, Christiane Amanpour, Jon Hamm, Steve Braun, Tara Platt, Kathleen Wilhoite, Patrika Darbo, Bridget White, Emily Bergl, Lisa K. Wyatt, Brittany Renee Finamore, James Tupper, Jake La Botz, Caroline Macey, Nick Lane, Adetokumboh M'Cormack, Dakin Matthews, Sarah Foret, Tricia O'Kelley, Pat Crawford Brown, Mark Harelik, Aasha Davis, Monique Coleman, Kathryn Joosten, Dylan Smith, Teddy Dunn, Riki Lindhome, Kelvin Yu, Jordan Belfi, Billy Burke, Alexis Rhee, Abigail Spencer, Rob Brownstein, Ingrid Sanai Buron, Nick Chinlund, John Billingsley, Carole Goldman, Meagen Fay, Kelly Cohen, Ashley Cohen, Melendy Britt, Richard Topol, Floyd Van Buskirk, Diane Sellers, Kyle Gibson, Kara Holden, Richard Fancy, Jane Lynch, Derick Alexander, Jason Widener, Eddie Shin, Susan Ruttan, Jessica Kiper, Nancy Lenehan, Karl T. Wright, Beth Kennedy, Samantha Shelton, Rebecca Metz, Seth MacFarlane, Georgia Hubley, Melora Hardin, Rachel Specter, Alex Weed, Cody Klop, Smith Cho, Katie Walder, Willie C. Carpenter, Ryan Malgarini, Thomas Kopache, Hayley McFarland, Ken Davitian, Dana Davis, Honorine Bell, Jason Kravits, Hal Linden, Kyle Chavarria, Lorna Raver, Courtney Taylor Burness, Chauncey Leopardi, Rami Malek, David DeLuise, Vanessa Branch, Marion Ross, Michael DeLuise, David Clayton Rogers, Vanessa Marano, Hilary Angelo, Katherine Bailess, Bob Clendenin, Paul Anka, David Weidoff, Victoria Justice, Danny Pudi, Lexi Ainsworth, Amanda Thorp, Josh Jacobson, Cristine Rose, Nasim Pedrad, Judy Geeson, Ashley Fink, Dale Dickey, Amy Sloan, Ann Gillespie, Cleo King, Yuri Lowenthal, Danny Buday, Anthony Azizi, Lawrence Hilton-Jacobs, Elise Robertson, Samantha Droke, Max Greenfield, Nathan Moore, Suzanne Ford, Ben Falcone, Amir Talai, John Kapelos, Nick Offerman, Mike Cochrane, Barbara Gruen, Alex Ball, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, John Aniston, Lyle Kanouse, Millicent Martin, Gregg Binkley, Leann Hunley, George Coe, Leslie Odom Jr., Graham Norris, Devon Sorvari, Jamie Gannon, Jocelyn Towne, Megan Duffy, Endre Hules, Ailsa Marshall, David Booth, Madeleine Albright, Lydie Denier, Esteban Powell, Liam Kyle Sullivan, Elizabeth Franz, Vincent Rivera, Moniqua Plante, Jerrika Hinton, Richard Kline, Mel Rodriguez, Nancy Criss, Joe Egender, Matt Jones, David Huddleston, Miranda Kent, Jeanette Brox, Julie Wittner, William Morgan Sheppard, Kim Gordon, Thurston Moore, Mercy Malick, Kendall Schmidt, Jennifer Rhodes, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Katherine Brunk, Maite Schwartz, Michael Mantell, Elizabeth Bond, Jillian Bach, Hannah Leigh, Matthew Corbett Davis, Andy Kreiss, Jill Basey, Chase Kim, Tahmus Rounds, Ted Cannon, Wendy Allyn, Mitch Silpa, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kristof Konrad, Kevin Fabian, Alexander Yassin, Tom Schmid, Chelsea Brummet, Jeffrey Nicholas Brown, James Snyder, Ian Patrick Williams, Ronnie Alvarez, Janet Hubert, Peter Mackenzie, Jan Hoag, Chris Payne Gilbert, Peter Michael Goetz, Josh Haber, Alison Raimondi, Linda Porter, Julia Silverman, Bruce French, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Damon Jones, William Bogert, Jen Dede, Leslie Ann Phillips, Mark Charran, E.J. Callahan, Jane Carr, Alfred Dennis, Tony Pasqualini, Aaron Hill, Dion Anderson, Jarrett Lennon, Scott Michael Campbell, Kelly Holden Bashar, Caroline Bielskis, Brian Skala, Abigail Mavity, Sebastian Bach, Arden Myrin, Robert Harper, Charles C. Stevenson Jr., James Moses Black, Wes Robinson, Barbara Boxer, Candice T. Cain, Alix Kermes, Kate Orsini, Brandon Alexander III, Daniel Palladino, Jack Albertson, Peter Ostrum, Gene Wilder (a.z.), Lisa Long, Dave Allen, Shannon Cochran, Nicole Eggert, Lance Barber, Bryce Johnson, Adam Wylie, Steve Eastin, Heidi Swedberg, Jeff Fowler, Cynthia Ettinger, Brent Hinkley, Michael Des Barres, Bruce McCulloch, Eric Davis, Tristan Jarred, Mike Henry, Rusty Schwimmer, Greg Cipes, Lawrence Pressman, Lindsay Beamish, Christopher Emerson, Trev Broudy, Larry Pine, Audrey Wasilewski, Robert Foxworth, Oliver Muirhead, John Alton, Douglas Jackson, Jimmy Bennett, Kathy Baker, Robert Noble, Carole King, Kevin Will, Jean-Paul Vignon, Douglas Rowe, Greg Lewis, Paul Michael, Stoney Westmoreland, John Balma, Justin Urich, Kat Sawyer, Kaily Smith Westbrook, Bo Barrett, Jim Hoffmaster, Susan Leslie, Patricia Bethune, Abby Miller, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Erik Valdez, Lukas Behnken, Cameron Bender, Todd Truley, Scot Zeller, Mia Bernardino, Kristine Saryan, Bryna Weiss, Jim Jansen, June Kyoto Lu, Adam Hendershott, Brandon Ford Green, Jim Ortlieb, Michael C. Maronna, Mia Cottet, Susane Lee, Chaz Fatur, Mary Joy, Jacqueline Wright, Keith MacKechnie, James Lashly, Beau Davidson, Loren Lester, Curtis Andersen, Brandon Barash

Ale tak proc ne, aspon to neni takova kravina jako telenovely. Herecky celkem slusny, navic nektery holky sou docela dobry. Jediny co mi prislo divny, ze v celym meste jsou vsichni porad krasne upraveny, zadnej somrak nebo tak neco. Dej jednotlivejch dilu je dost jednoduchej (napr oslava, problem s kamoskou atd.), ale dokaze misty pobavit. Co mi na tom vadi nejvic je dabing (mozna to je tak i v originale). Vsichni jsou silene upisteny. Ale fakt strasne. I kdyz to neni zadnej zazrak, tak se na to da v pohode koukat, takze 3*.(10.7.2005)

Humor za každou cenu. Nezapomenutelné hlášky, kterých je v každém díle dostatek. Užasný vztah dcery s matkou. První ze seriálů které jsem sledoval naprosto pravidelně, a zameškání nějakého dílu bylo neodpustitelné. Lauren Graham - užasná! Samozřejmě děj, také povedený. Kdybych si mohl vybrat, chtěl bych žít ve městečku jako Starshollow (i když je to jen postavené pro ten seriál) a mít tam lidi jako jsou tihle, a stejné vztahy s nima. Rozhodně Gilmore Girl, jeden z nejlepších seriálů.(13.9.2009)

S tímhle seriálem jsem žila 7let - a to je hodně dlouhý vztah. Zamilovala jsem si ho od prvního dílu až po ten úplně poslední. Gilmorovic holky se stali prostě mou druhou rodinou. Seriál jsem sledovala s českým dabingem a znám ho takřka nazpaměť v nejbližší době bych se ráda přesvědčila, jestli je tak dobrý i v originálním znění. 100%(23.1.2011)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Gilmorky jsou tak trochu těžko zařaditelným seriálem. Na první pohled totiž tenhle seriál vypadá tak, že je určen zejména pro ženský (důraz na vztahy, ženské hlavní role), což rozhodně není pravda. GG je seriál postavený zejména na hodně, HODNĚ rychlých dialozích. A ačkoli slovní přestřelky pro průměrného čecha neznalého angličtiny působí stupidně, rozhodně tomu tak není. Ony totiž Gilmore Girls jsou naopak seriálem s hodně chytrým humorem, kadence hlášek a slovních hříček je v některých dílech až neúnosná, ať už se jedná o popkulturní odkazy nebo jenom situační humor ze života. Gilmorky ale rozhodně nejsou jen komedií a nebojí se zatoulat i do vod dramatu, což je kombinace věru hodně poutavá. Hodnocení série: 4,5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- V druhé sérii už jsou to přesně ty správné Gilmorky, jaké mám rád. Mnohem více se přidalo dramatičnosti, epizody působí provázaněji a zápletky se přenesly přes "seznamovací úvod" a jsou mnohem zajímavější. Ze seriálu odchází nepříjemně elegantní Max, naopak se konečně objevuje na první pohled neurvalý Jess, který tak trochu zamíchá kartami. Pohodová atmosféra plná promyšlených dialogů a slovních hříček ale nadále zůstává a dokud tahle kombinace bude fungovat (a to jakože bude až do konce), Gilmorky mě nikdy nepřestanou bavit. Kdo by nechtěl žít v městečku, jako je Stars Hollow! Hodnocení série: 5/5 --- TŘETÍ A ČTVRTÁ SÉRIE --- Na Gilmorkách si cením především toho, jak dokáže celý seriál působit reálně. I přes všechnu tu snahu o vtip a nadnesenost, přes všechnu tu idealizaci Ameriky dokáží GG působit hodně uvěřitelně. Seriál nemá příběh, ne v tom pravém slova smyslu. Postavy v GG si žijí svoje životy, nečekají nás žádné uměle nastolené zvraty a šokující odhalení. Ne, Gilmorky totiž nejsou telenovelou, ale rozhodně nemůžu říct, že by to nebyla vztahovka. Líbí se mi, jak scénáristé dokážou z naprosto obyčejných životních situací vytřískat hromadu humoru, hlášek, ale i napětí a dramatu. Oceňuju obrovský cit pro detail. Ať už jde o život ve Stars Hollow, kdy se postavy navzájem vcelku náhodně potkávají a nebo o samotné dialogy, které na sebe často zpětně odkazují a nemusí se tak dít jenom v rámci jedné epizody. U většiny podobných seriálů i sebemenší zdánlivá odchylka od dějové linky má v budoucnu nějaký dopad, což ovšem u GG neplatí. Máme tu hromadu slepých odboček, občas se něco stane, divák to nečeká, někdy se zas nic moc neděje a řeší se vlastně docela prkotiny - co se tím snažím říci? Že takhle zvláštně a svým způsobem zajímavě na mě žádný seriál nepůsobí a tím jsou GG hodně jedinečné - ale dokážu uznat, že tenhle styl rozhodně nemusí sednout každému. Buď tenhle seriál budete milovat nebo vás bude úplně míjet. Hodnocení sérií: 5/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Na této sérii mě překvapila především obrovská změna v charakteru Rory. A s tím přichází první velké hádky mezi hlavními postavami, které trochu rozvíří děj. Na scénu přichází zprvu dost nesympatický Logan, který se ovšem po čase jeví, jako ten pravý. Pro koho? Nebudu spoilovat. Hodnocení série: 5/5 --- ŠESTÁ SÉRIE --- K velkým změnám nedochází, děj se trochu zastavuje na místě a důraz je kladen především na šílené dialogy, čímž se tato série hodně podobá sérii první, zábava je to ale pořád prvotřídní.Hodnocení série: 4,5/5--- SEDMÁ SÉRIE --- V sedmé sérii jde kvalita o kousek dolů, hlavně asi proto, že už v čele seriálu nestojí Amy Sherman-Palladino. Dialogy už nejsou tak vtipné a první polovina série, kde hraje hlavní roli Christopher je mírně otravná. Druhá půlka naštěstí napravuje reputaci a epizoda "Lorelai? Lorelai?" je zároveň moji nejoblíbenější epizodou vůbec. A zakončení? Stylové - trocha humoru, trocha emocí - prostě ty pravé Gilmore Girls. Hodnocení série: 4/5(20.5.2013)

Vemte si soudruzi například takový samopal vzor 24....Kontrolní otázka: Teď by mě zajímalo, jestlipak víte soudruzi, jakou má takovej samopal kadenci? ...Nevíte co? cha... Já Vám to řeknu naprosto přesně soudruzi: Samopal vzor 24 má kadenci ta ta ta ta ta ta ta ta ta. A někdy je ještě mnohem rychlejší Lorelai z Gilmorových děvčat, ta má kadenci tak pětset slov za minutu...fakt! ;)(26.3.2012)

• - Podle tabule na náměstí má Stars Hollow 9 973 obyvatel. (Dolores Haze)

• - V 1. epizodě 2. série, kdy Lorelai (Lauren Graham) nandavá piškotový moučník na talíř a poté hovoří s Rory (Alexis Bledel), se mění rozestavení piškotů, aniž by s nimi někdo hýbal. (Reesam)

• - Alexis Bledel nemá ráda kávu. Její hrnky tak byly naplněné kolou nebo čajem. (Tom Riddle)