Gilmorova děvčata (TV seriál)

Gilmore Girls

Ženy z rodu Gilmorovcov

Drama / Rodinný / Komedie

USA, 2000 - 2007, 116 h 19 min (Minutáž: 154x42 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres, Jared Padalecki, Milo Ventimiglia, Shelly Cole, Chris Eigeman, Todd Lowe, Sean Gunn, Scott Cohen, Chad Michael Murray, Adam Brody, Alex Borstein, Sherilyn Fenn, Rose Abdoo, Emily Kuroda, Gregg Henry, Michael York, Mädchen Amick, Krysten Ritter, Tanc Sade, Ted Rooney, Traci Lords, Jackson Douglas, Sally Struthers, Masi Oka, David Sutcliffe, Colin Egglesfield, Matt Czuchry, Danny Strong, Roz Witt, Nora Zehetner, Joel Gion, Max Perlich, Brian Tarantina, Scout Taylor-Compton, Mary Lynn Rajskub, Jon Polito, Rob Estes, Alan Blumenfeld, Arielle Kebbel, Madeline Zima, Brandon Routh, Brenda Strong, Teal Redmann, Norman Mailer, Christiane Amanpour, Jon Hamm, Steve Braun, Tara Platt, Kathleen Wilhoite, Patrika Darbo, Bridget White, Emily Bergl, Lisa K. Wyatt, Brittany Renee Finamore, James Tupper, Jake La Botz, Caroline Macey, Nick Lane, Adetokumboh M'Cormack, Dakin Matthews, Sarah Foret, Tricia O'Kelley, Pat Crawford Brown, Mark Harelik, Aasha Davis, Monique Coleman, Kathryn Joosten, Dylan Smith, Teddy Dunn, Riki Lindhome, Kelvin Yu, Jordan Belfi, Billy Burke, Alexis Rhee, Abigail Spencer, Rob Brownstein, Ingrid Sanai Buron, Nick Chinlund, John Billingsley, Carole Goldman, Meagen Fay, Kelly Cohen, Ashley Cohen, Melendy Britt, Richard Topol, Floyd Van Buskirk, Diane Sellers, Kyle Gibson, Kara Holden, Richard Fancy, Jane Lynch, Derick Alexander, Jason Widener, Eddie Shin, Susan Ruttan, Jessica Kiper, Nancy Lenehan, Karl T. Wright, Beth Kennedy, Samantha Shelton, Rebecca Metz, Seth MacFarlane, Georgia Hubley, Melora Hardin, Rachel Specter, Alex Weed, Cody Klop, Smith Cho, Katie Walder, Willie C. Carpenter, Ryan Malgarini, Thomas Kopache, Hayley McFarland, Ken Davitian, Dana Davis, Honorine Bell, Jason Kravits, Hal Linden, Kyle Chavarria, Lorna Raver, Courtney Taylor Burness, Chauncey Leopardi, Rami Malek, David DeLuise, Vanessa Branch, Marion Ross, Michael DeLuise, David Clayton Rogers, Vanessa Marano, Hilary Angelo, Katherine Bailess, Bob Clendenin, Paul Anka, David Weidoff, Victoria Justice, Danny Pudi, Lexi Ainsworth, Amanda Thorp, Josh Jacobson, Cristine Rose, Nasim Pedrad, Judy Geeson, Ashley Fink, Dale Dickey, Amy Sloan, Ann Gillespie, Cleo King, Yuri Lowenthal, Danny Buday, Anthony Azizi, Lawrence Hilton-Jacobs, Elise Robertson, Samantha Droke, Max Greenfield, Nathan Moore, Suzanne Ford, Ben Falcone, Amir Talai, John Kapelos, Nick Offerman, Mike Cochrane, Barbara Gruen, Alex Ball, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, John Aniston, Lyle Kanouse, Millicent Martin, Gregg Binkley, Leann Hunley, George Coe, Leslie Odom Jr., Graham Norris, Devon Sorvari, Jamie Gannon, Jocelyn Towne, Megan Duffy, Endre Hules, Ailsa Marshall, David Booth, Madeleine Albright, Lydie Denier, Esteban Powell, Liam Kyle Sullivan, Elizabeth Franz, Vincent Rivera, Moniqua Plante, Jerrika Hinton, Richard Kline, Mel Rodriguez, Nancy Criss, Joe Egender, Matt Jones, David Huddleston, Miranda Kent, Jeanette Brox, Julie Wittner, William Morgan Sheppard, Kim Gordon, Thurston Moore, Mercy Malick, Kendall Schmidt, Jennifer Rhodes, Alan Oppenheimer, Larry Cedar, Katherine Brunk, Maite Schwartz, Michael Mantell, Elizabeth Bond, Jillian Bach, Hannah Leigh, Matthew Corbett Davis, Andy Kreiss, Jill Basey, Chase Kim, Tahmus Rounds, Ted Cannon, Wendy Allyn, Mitch Silpa, Michelle Ongkingco, Erin Foster, Kristof Konrad, Kevin Fabian, Alexander Yassin, Tom Schmid, Chelsea Brummet, Jeffrey Nicholas Brown, James Snyder, Ian Patrick Williams, Ronnie Alvarez, Janet Hubert, Peter Mackenzie, Jan Hoag, Chris Payne Gilbert, Peter Michael Goetz, Josh Haber, Alison Raimondi, Linda Porter, Julia Silverman, Bruce French, Ralph P. Martin, Adrian Sparks, Damon Jones, William Bogert, Jen Dede, Leslie Ann Phillips, Mark Charran, E.J. Callahan, Jane Carr, Alfred Dennis, Tony Pasqualini, Aaron Hill, Dion Anderson, Jarrett Lennon, Scott Michael Campbell, Kelly Holden Bashar, Caroline Bielskis, Brian Skala, Abigail Mavity, Sebastian Bach, Arden Myrin, Robert Harper, Charles C. Stevenson Jr., James Moses Black, Wes Robinson, Barbara Boxer, Candice T. Cain, Alix Kermes, Kate Orsini, Brandon Alexander III, Daniel Palladino, Jack Albertson, Peter Ostrum, Gene Wilder (a.z.), Lisa Long, Dave Allen, Shannon Cochran, Nicole Eggert, Lance Barber, Bryce Johnson, Adam Wylie, Steve Eastin, Heidi Swedberg, Jeff Fowler, Cynthia Ettinger, Brent Hinkley, Michael Des Barres, Bruce McCulloch, Eric Davis, Tristan Jarred, Mike Henry, Rusty Schwimmer, Greg Cipes, Lawrence Pressman, Lindsay Beamish, Christopher Emerson, Trev Broudy, Larry Pine, Audrey Wasilewski, Robert Foxworth, Oliver Muirhead, John Alton, Douglas Jackson, Jimmy Bennett, Kathy Baker, Robert Noble, Carole King, Kevin Will, Jean-Paul Vignon, Douglas Rowe, Greg Lewis, Paul Michael, Stoney Westmoreland, John Balma, Justin Urich, Kat Sawyer, Kaily Smith Westbrook, Bo Barrett, Jim Hoffmaster, Susan Leslie, Patricia Bethune, Abby Miller, Irina Maleeva, Ethan Cohn, Erik Valdez, Lukas Behnken
  • type_B

Jsem v rozpacích, tento seriál má i světlé chvilky, ale sám jsem se na několik dílů tohoto seriálu díval a přemýšlel nad ním, takže můžu s klidným srdcem a odstupem přednést několik poznámek: 1. Matka je hezčí než dcera. 2. Jejich vztah je tak moc sladký, že je na zvracení. 3. Rory je neskutečně puritánská, otravná a nechutně odpovědná a správná. Hanba! 4. Problémy, které postavy řeší, jsou buď banální anebo ještě banálnější. 5. Usoudil jsem, že objem dobrých vtipů v toku plků je minimální. 6. V celku je seriál nesnesitelně otravný, že je mi to až sympatické, protože se tím člověk může masochiscticky bavit. (za to je ta jedna hvězda) ZÁVĚR: Seriál není dostatečně béčkoidní, a tím u mne propadl. Holt smůla.(17.11.2008)

• Frajer42

Na začátek bych rád projevil lítost vůči všem členům fanklubu tohoto seriálu a popřál jim brzké uzdravení. Myslím, že tento seriál byl v TV vysílán tak často, že se mi mnohokrát posmůlilo přepnout na něj, tudíž se domnívám, že jsem viděl dost, abych si byl schopen udělat závěr. Vlastně ani nevím o čem ten seriál je. Přišlo mi, že je spíše o ničem než o něčem, a proto mě taky udivuje těch 154 dílů, ve kterých se vlastně nic neděje. Chvíle prožité ve společnosti tohoto seriálu bych snad ani nudou nenazval. Bylo to čiré utrpení. Vrcholný imbecilismus. Doufám, že svým tvrzením, za kterým si pevně stojím nikoho neurazím. Tenhle seriál se prostě lidem nad 60 IQ nemůže líbit. Takže buď jsou uživatelé na CSFD banda dementů, nebo banda lhářů. A hádám, že ten, kdo se cítí uražen spadá do první skupiny. Jednoznačný odpad a jeden z těch naprosto nejhorších seriálů, na které jsem kdy vůbec přepnul.(24.12.2011)

Zoufalé manželky, Gilmorova děvčata, McLeodovy dcery, Doktorka Quinnová, Sabrina, Juanin zázrak, Ošklivka Katka, Joan z Arkádie, Drzá Jordan, Rebeca, Julie Lescautová... uf, začněme si zvykat na emancipaci v tv programu... :-) GG jsou dost ukecaný, ale dají se narozdíl od většiny zmíněných docela i pravidelně sledovat... ;-) 60%(7.7.2008)

Seriál, který je rodinný a americký, ale mně se kupodivu líbí. Dialogy, které padají nejen mezi matkou a dcerou bych sice nikdy v normálním životě "nevypotila" ( a to jenen proto, že by mi vyschlo v krku ), ale mají spád a jsou neotřele a vtipné. Seriál je takovou perličkou na odpoledne, u kterého si odpočinete s čajíčkem a po čase si budete hledět, abyste ho stihli, takže si ze školy docela máknete.(10.7.2005)

Tak...páni, poprvé v životě jsem se dostala k tomu, že jsem zhlédla všech 154 dílů a podotýkám že jen za 32 dnů (jak jsem to mohla zvládnout to nevím :D), dřív se mi poštěstilo vidět tak 3 díly z každé série. A musím říct PÁNI. Nikdy mi asi nebylo tak líto, že nějaký seriál skončil. Dobrovolně se přiznávám že u posledního dílu jsem si pobrečela. Osudy všech postav byly krásné, humor bezkonkurenční a i přesto že seriál má 7. řad, ani jedna mi nepřišla, že by mlela z posledního, že by vyplňovali díly vatou, vše krásně plynulo dál. Stále mi ale nejde na mozek, jak dokázali všichni, zvláště Lorelai a Rory mluvit tak neskutečně rychle a přitom smysluplně. Rozhodně někdy tento maraton zase zopakuju a možná i za kratší čas:)(30.3.2011)

• - Ve 2. epizodě 6. série s názvem ''Bojechtivý výraz'' mluví Luke (Scott Patterson) o rytířích Jedi, vesmírných lodích a Síle. Konkrétně se zabývá scénou souboje mezi Anakinem Skywalkerem a Obi-Wanem Kenobim z Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005).
    (Bube1)

• - Keiko Agena, představitelka Lane Kimové, je ve skutečnosti mnohem starší než její seriálová postava. Když je v první sérii Lane 15 let, její protagonistce bylo již 27. (rala)

• - Postava Luka Danese má po naprostou většinu seriálu na hlavě stejnou neznačkovou kšiltovku. V prvních epizodách poslední sedmé řady však nosí novou kšiltovku kultovní americké značky New Era. Poté se však opět vrátí k původní, kterou dostal v jednom z předešlých dílů od Lorelai. (Caszidy)