Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Joker.JOP34

Dexter je něco jedinečného mezi seriály, jakési oživení, které bylo zapotřebí. Žádný 100% "kladný" hrdina, ale stejně ten děj prožíváte s ním od prvního dílu. Líbí se mi obsazení hlavních postav, tváří se věrohodně a dodávají příběhu celistvost. A jako třešnička na dortu kodex a precizní způsob zabíjení. Jen mi občas vadí, že má až moc "štěstí" a "náhod", které ho dostanou ze šlamastiky. Jsem stále fanouškem i během 7. série a Dexter mě vždy něčím překvapí a zaujme. Pro mě životní role M. C. Halla a jasných 5*. ()

Ariano

Jeden z nejzajímavějších seriálů, co jsem viděla. A co je nejlepší na tomto seriálu? Zcela určitě originalita. Není to další obyčejná kriminálka, kterých jsou desítky. A názorně ukazuje, že v každém z nás může sídlit takové zlo. Parádní zpracování a skvělý příběh. ()

tetka betka

Dlho som sa tomuto seriálu vyhýbala s predpokladom, že to bude niečo ako kriminálky (Miami, Las Vegas....), ale s tým sa to teda nedá vôbec porovnávať. Tento seriál naozaj človeka pohltí. Skepticky som sa potom obávala, že čím viac sérií, tým väčšie zlátaniny to budú, ale aj to som bola vyvedená z omylu. Jediné, čo mi vadí, je skutočný hlas Dextera v pôvodnom znení, tuším mi vadí dokonca viac ako v slovenskom dabingu :-) Nuž nie je nad český dabing tohoto seriálu. ()

orionn

Tento seriál ma bavil. Všetkých 7 sérií ma držalo v napätí, ale tá siedma to bol najväčší nervák. 5* z 5. Update po 8. sérii : No takže posledná séria bola riadny prúser, ale hviezdičkové hodnotenie nechám, lebo s týmto seriálom som zažil úžasných 7 sérií a tú poslednú beriem tak, že "aj majster tesár sa niekedy utne". Ten otvorený koniec ale dáva tušiť, že posledná séria nakoniec možno až tak posledná nebude. ()

ivour

Dlouho jsem se seriálu vyhýbala, ani nevím proč. A pak jsem ho jednou chytla na coolu a úplně mě dostal. Naštěstí běžel znovu od začátku a tak jsem mohla hltat a hltám stále.I když je pravda, že poslední série už upadají a není to ono. V prvních sériích jsem nemohla dospat, protože každý závěr byl napínavý až k prasknutí a teď už ten pocit nemám. Přesto si zaslouží plné hodnocení. Za Neotřelé nápady, skvělé herce, černý humor i napětí. Koho by napadlo, že kladným hlavním hrdinou se stane bezcitný sériový vrah?! A přesto to jde a funguje to skvěle, netrvá dlouho a začnete s ním sympatizovat a fandit mu. Což je geniální. Jedinné na co musím poukázat je, že Dexter by neměl mít city, ovšem občas se chová dost citlivě, ale možná by bez toho působil nesympaticky. ()

K.e.a.n.e.80

Kromě toho, že se občas mrknu na nějaký ten film nebo seriál, tak si i rád počtu. Mé oblíbené žánry jsou čtyři. Astronomie, Bukowski, Gangsteři a ....... sérioví vrazi ( ne masoví vrazi ) Nestává se často aby mě něco zasáhlo tak, že s napětím očekávám nový díl a nemůžu se dočkat. Dexter je prostě lahůdka, která je propracovaná do posledního detailu. Sériový zabijáček, který necítí prakticky žádné emoce, vám prostě musí být sympatický, protože i když je to zrůda a zabijí pro svoji vlastní potřebu, tak jede podle kodexu. No a v Miami je dost zlobivých lidí, kteří se dříve nebo později dostanou na jeho seznam. Každá série s trošku jiným hlavním záporákem, finišuje sedmá řada a myslím, že to nejlepší nás teprve čeká. ()

Roat

Převelice vynikající seriál, převelice výborný Michael C. Hall, převelice sprostá Jennifer Carpenter, převelice moc igelitu a krve, převelice jsem si tenhle seriál oblíbil. Dexter je něco jedinečnýho. Tenhle vrahoun si mě získal. Jeho představitel se taky umí tvářit jako pěkně divnej magor a to je ono. Občas samozřejmě byly slabší chvíle a ale jako celek je seriál na vrcholu, na kterej jestli někdy dosáhne jinej seriál tak budu chodit rok plešatej. Jeden z hodně mála seriálů u mě sledovanej od začátku až do samotnýho konce. ()

FallenExitus

Totálně neznámí herci v tak skvělém trháku co prokopl filmografii(hlavně v seriálech) na té nejvyšší obtížnosti. Seriál jsem si oblíbil, zvlášť pro svou genialitu a taky možná pro své seriálové charisma, kde každý díl je sem tam nadávka a sem tam vtípek až úchylnosti v podobě vraždění nahatého chlapa na stole... ()

ajne

Mám stejný dojem jako mnoho zdejších uživatelů...dlouho jsem se seriálu vyhýbal, doslech o hlavním hrdinovi-vrahovi a zvláštní obaly na DVD s usměvavým Hallem potřísněným krví...to bude blbost, říkal jsem si. Ale vysoké reference zde na CSFD i neustálý zájem okolí mne přinutil podívat. A bum, přímo rána pěstí. Vyklubal se z toho skvělý seriál s charismatickým hlavním představitelem, krásně temným soundtrackem a neobvyklou zápletkou, neprostou mnoha zohavených těl (a někdy i téměř nahých živých těl). Je to velice svěží počin v přílivu různých poněkud uniformních kriminálek. Za mne plná. A plná i pro M. C. Halla, za překonání těžké nemoci! ()

Ornella

Už od začátku hltám díl po dílu a ne a ne se nabažit. Rozhodně bych chtěla vyzdvihnout 6. sérii, protože mě velice bavila a až do konce jsem netušila, co se vlastně stane. Zatím poslední série nám ukázala, že není všechno tak, jak jsme to celou dobu viděli (i když mnozí tušili). Excelentní Michael C. Hall je doslova magnetický a rozhodně vás nenechá jen tak vypnout televizi. Donutí vás dívat se znovu a znovu, skládat si dohromady střípky a vidět to, co nám nejprve unikalo. Ave 8. série! ()

The M

PRIEMERNÉ HODNOTENIE: 8,3/10. Jednotlivé série: 1. séria: Úplna pecka. Geniálny začiatok, geniálny príbeh. Dexter si vás jednoducho musí získať. 10/10; 2. séria: Trošku slabšie, ale stále veľmi dobre zahrané a vymyslené. 9/10; 3. séria: Oproti predchádzajúcim sériám pád dole. Pozerať sa to ale dá. 6/10; 4. séria: Návrat na vrchol. Nie som si istý, či to vlastne nie je lepšie ako úvodná séria. A ten mrazivý koniec to všetko zaklincoval... 10/10; 5. séria: Opäť sme trošku padli, ale to sa dá čakať, 4. sériu neprekoná už asi nič. 8/10; 6. séria: Podľa očakávania slabšie, niekedy som sa normálne nudil, ale skvelý koniec! 7/10; 7. séria: Pár nudných pasáží, ale predsa veľmi dobre zvládnuté. Koniec série tak trochu predvídateľný, keďže to k tomu smerovalo už od začiatku série, ale napriek tomu som veľmi spokojný! 8/10; 8. séria: Ja som rád, že to skončilo tak ako to skončilo a tých pár nelogických chybičiek krásy sa dá odpustiť. Linka s Vogel a Zachom bola ale vážne super, no trochu ma zamrzelo, že sa už nespomínal Bay Harbor Butcher, ani smrť LaGuerty. Každopádne, Dexter mi bude chýbať. 8,5/10 ()

Lazy87

Nějak se mi nezdá, že by jsem ještě k tomuto dílku nepsal komentář. Nicméně mám za se bou již sedmou sérii a jde to s tím seriálem trochu z kopce. Nej série byla pro mě 4., myslím. V sedmé sérii již trochu sere na svůj kodex, nebo se mu to spíš vymyká z rukou, nicméně tím pro mě trochu ztrácí své kouzlo. Jinak opravdu chytlavý seriál. // Tak a je konec 8 řad. No pak už to ani nebyl Dexter, ale nějaký depresivní sráč. Přesto tenhle seriál získal můj obdiv a především a hlavně Michael C. Hall v roli Dextera. Přestože poslední řady už mě tak netahaly za koule, ale smekám. ()

Shelma

Po shlédnutí prvního dílu první serie chápu, proč je lepší si počkat na víc serií. A chápy i ten hvězdičkový orchestr. Zlo ve službách dobra.... Na toto téma je chytlavé nejedno divácké oko i srdce. A v tomto případě navíc mistrně zpracované. Není co dodat. Jdu se ponořit do dalších dílů a Vy ostatní můžete tiše závidět, mám před sebou 7 serii :) # # # Tak už mám před sebou jen 4 serie a musím konstatovat, že začínám být drogově závislá. Moje droga se jmenuje Dexter :-). Pár seriálů jsem už viděla a něco podobného jsem si říkala u Game of Trones, Lost, Once Upon A Time, Homeland, atd, atd.... Než jsem narazila čistě náhodou po nahlédnutí do oblíbených seriálů k jednomu ze zdejších uživatelů a uviděla první díl první serie... a pak už to se mnou jelo z kopce. Trošku jsem se porozhlédla po hlavních představitelích a zjistila, že: Michael C.Hall a jeho filmová sestra Jennifer Carpenter byli manželé od r.2008, po dvou letech se rozvedli, což bylo v době, kdy se Michael údajně vyléčil z Hodgkinova lymfomu. V současné době si však Hollywoodští vrabci cvrlikají, že Ti dva se dávají opět dohromady. Tak jim držme prsty :) PS: Kdyby existovala možnost udělit šestou hvězdu, dala bych jí pouze tomuto seriálu. ()

ericeq

Najlepsi, najoriginalnejsi, najnapinavejsi serial aky poznam!!! Alebo skor aky som poznal pretoze siesta a siedma seria uz ma klesajucu kvalitu a neda sa porovnat s prvymi piatimi (vynimkou je tretia seria, ta bola hrozna). Napriek tomu ma u mna plne hodnotenie ()

dejviss45

Serial, který dle mého nejde nemít rád, kdo viděl pár dílů, tak pochopí a Michale C. Hall, to hraje vážně výborně.. nemám k tomu co víc říct. ***** ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021