Vyprávěj

• angličtina Wonderful Times (festivalový název)
Rodinný / Komedie / Drama
Česko, (2009–2013), 99 h 32 min (Minutáž: 51–53 min)

Svatopluk Skopal, Veronika Freimanová, Andrea Růžičková, Roman Vojtek, Nina Divíšková, Marián Mikš, Betka Stanková, Jaromír Nosek, Ondřej Veselý (více)

Série(6) / Epizody(115)

Co se vám vybaví, když se řekne „šedesátá léta“? Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4% Jak jste tuto dobu prožívali vy? Připadá vám to jako dávná minulost, nebo máte najednou docela živé vzpomínky?  Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové...

Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími. (oficiální text distributora)

Hird

Kvalita osciluje většinou mezi 3 a 5 hvězdičkami. Hodně mě naštvala zbytečná změna protagonistů Honzy a Lucky v půlce 5. série (proč proboha?? Hlavně nová Lucka mi vůbec nesedla). 5. série je celkově slabší (max. 3 hvězdičky) Předrevoluční díly jsou fajn, když člověk přistoupí na rozvláčnější tempo a místy lehkou dějovou telenovelu. Díly kolem Sametové revoluce jsou všechny za 5 hvězdiček! ()

daleba

Celkem mě mrzí, že tady má seriál relativně nízké hodnocení. Možná mladší ročníky to asi nebavilo?! Těžko říct! Každopádně celkově vzato je seriál velice povedený, a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co tady kdy vzniklo. Některé komentáře tady jsou vyloženě trapné, a komentující si radši měli ušetřit čas a námahu, a jít se dívat na Kameňák! ()

vandamator

Celkem slušná sonda do dob minulých, dobře zpracovaná atmosféra tehdejší doby. Škoda toho televizního formátu a špatné režie. Nenadchne ani neurazí standard české televize. ()

aktakanamor

Vyprávěj je podle mého názoru velmi dobře zpracovaný a zábavně podaný seriál, který vypráví o době pro mě neznámé, takže nesoudím, jestli je vše pravdivé. Díky některým informacím jsem udělala maturitu :D ()

Kalda69

Jeden z nejlepsich ceskych serialu nastinujici jak to vlastne za tech komousu tak nejak bylo. Sam jsem byl maly ale geronti Vam budou vysvetlovat, ze oni to meli jinak ale i oni maji pravdu pac zalezi jaky kdo mel okoli a jestli chtel nejakou vyssi pozici v praci. Puvodne jsem chtel dat 4* ale po tom hejtu co tady ctu nahazuju jednu navic. ()

ZeldaZ

Nádherný seriál s maximálním hodnocením! Kvalita pokrývající rodinné vztahy na pozadí několika desetiletí české a československé historie. ()

mnaucz

K tomuto seriálu mohu říci, že je to seriál pohodlný. Člověk se většinou nijak nevzrušuje vidí-li tento seriál, ale ani se nedurdí. Je to takové pohodlné. Místy až trošičku sluníčkové, na události, které se zde probírají, ale myslím, že nutné tohle nebráti jako historický seriál, ale spíše jako ságu. Neurazí, nenadchne. ()

lele

no, trochu nuda, ne? Jakoby se tam za každou cenu a dost násilně snažili narvat vše, co bylo pro tu dobu typické.Mlaďoši navíc všichni strašně nesympatičtí. Na další díl mě to teda rozhodně nenalákalo. ()

kasol

Kdo zažil dřívější léta pro toho je tento nový seriál připomenutí. Zatím hodnotím něco přes 4 hvězdičky - uvidíme po dalších dílech. ()

Radu1

Mezi dnešními seriály jedna z vyjímek, kterou hodnotím kladně! Uvídí se dál, ale hlavní plus tento seriál má - to že se u toho člověk necítí jako blbec. Výborně znázorněná 60.léta. - Každá kdo tento seriál srovnává s ordinací a hodnotí jako odpad!.... je u mě naprostý hlupák! ()

Cycake

dalsi nadejny kandidat v soutezi o nejnudnejsi a nejzpackanejsi serial. Jinak uplnej souhlas s komentarem Prubnera ()

Agent008

Zajímavý seriál o dobách snad navždy minulých, bohužel někdy trochu bez nápadu a se spoustou křečovitých scén! ()

frog

Myslím že počin České televize není tak špatný, české seriály se často reprízují, tak byl čas na něco nového. Jen se jim tam vloudila chyba, v prvním a sedmém díle se jsme mohli vidět dvě lokomotivy které ještě v té době na železnici nejezdily, postaven byl jen prototip. ()

lemoun

Podle mě nejpovedenější seriál, co byl kdy v ČR natočen. Nevím zda ti, co zde hodnotí seriál jako odpad, se na to někdy dívali. Například ztrvátnění roku 1968 bylo lepší něž v některých českých filmech, které se zabývaly pouze tímto. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

03.10.2020

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj