Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

Viko

Selma Bouvierová, při sledování sexu ve městě, na gauči a se strništěm na nohou: "Týjo, úplně jak z našeho života!" ()

oasismanik odpad!

Feministický, debilný, hrozne zahratý a Sarah Jessica Parker je mi hrozne, hrozne nesympatická. Mám rád Zúfalé manželky :D ()

Lennie

Ďábelská Samantha, sladká Charlotte, upřímná Miranda a...prostě Carrie. A s nimi desítky mužů, stovky prosouložených nocí a tisíce módnách výstřelků. Možná jednotvárné, ale rozhodně to nenudí. Sice jsem se přímo nesžila s žádnou z hlavních postav, zato jsem nahlédla pod pokličku světa, do něhož (naštěstí) nikdy neproniknu. ()

nakiniki

nuž co... jsem baba, tak je tohle už ze zákona divočiny moje krevní skupina... a klidně na to můžu koukat pořád dokola...a dokola...a dokola...a dokola...a dokola...a dokola...a dokola...a dokola...a dokola....a dokola...a dokola...a dokola.... a i pak mě to stále ještě baví :))) ()

Ocelotr

Nesympatický starý škatule plkaj o ho***ch a neustále mají touhu se odhalovat (až na Sarah Jessicu Parker, což beru jako plus) na což v jejich věku není nikdo zvědavej. Dvě hvězdičky za dvě zasmání. Jo a Sarah Jessicu Parker opravdu upřímě nesnáším. ()

Angel30

Můj oblíbený seriál, u kterého mě mrzí že už nepokračuje a není víc a víc dílů (ale v nejlepším se má přestat). Z nouze si asi budu muset pouštět staré díly pořád dokola. ()

Mr.nachos

Jako ženská bych k tomuhle seriálu měla mít nejspíš blízko, ale nemám. Naopak, dělá mi obrovské problémy se ztotožnit s jakoukoliv z hlavních hrdinek. Jsou mi nesympatické až do morku kostí. Nemám ráda fifleny rozmazlený a zhejčkaný, který ztropí scénu, když uvidí v lese veverku a naskočí jim kopřivka při představě, že by měli kempovat. Jasně, je to jinej svět, jinej styl života, ale ty kecy co tak vedou zase způsobuje kopřivku mě. Takže jo, když budu muset kouknu se na to, ale budu do toho celou dobu frfňat jak je to stupidní. ()

JK77

SJP je mi neskutovne nesympaticka a serial sa mi ani raz nezdal vtipny, co som ho obcas bol donuteny sledovat ()

Falstad

Kultovní americká záležitost, která se díky své nekonvenčnosti stala průvodcem sexuálního života mnoha puritánu. Čtyři ženy, každá uplňě jiná se pod rouškou New Yorku snaží najít ideální vzath. Každá chce, ale něco jiného. Charlotte je typickou ženou, která sní o rytíři na bílém koni. Miranda, nezávisla právnička, která touží po stabilním a výnosném vztahu. Samantha, která miluje sex, spoustu sexu. A nakonec Carrie, která touží po něčem "božském" = po panu božském. Můj osobní názor na Sex and the city je velice kladný a dokážu ocenit jeho kvality i jako zástupce mužské populace. Nejlepší a nejzábavnější postavou, dle mého názoru, je ale Samantha :D celý ten seriál by mohl být víceméně jenom o ni. ()

tombarider odpad!

Dosti nevhodný výplach hlavy žen západní civilizace, k tomu být ještě povrchnější, a navíc v šíleně nudné formě.. sorry holky..:D ()

loulalo

Graciesní seriál! Carrie, Miranda, Samanha a Charlotte - hlavní postavy, které vás zavedou do problematiky mezilidských vztahů, protože o nich, to přesně je. ()

petite fille

mám pocit, že každá epizóda sa nesie v rovnakom duchu: štyri priemerne atraktívne ženy sa snažia nonšalantne pohybovať medzi dvoma extrémami: užívať si bezstarostný neviazaný život a zároveň nezostať naveky samy. je to tak zložité, že Carrie neustále používa frázu "i couldn't help but wonder...", takže máte chuť kúpiť tejto "spisovateľke" thesaurus.. nuž nečudo, že sa nedarí jej ani zvyšným trom kolegyniam. našťastie majú jedna druhú, takže sa môžu navzájom neustále presviedčať o tom, že napriek svojim trápnym eskapádam nestrácajú dôstojnosť. navyše, čie výčitky svedomia by potom robili tržbu drahým newyorským značkám?! na túto ľudskú komédiu je možné dívať sa s nekritickým citovým zaujatím alebo s prehnaným ironickým opovrhnutím, ja však volím zlatú strednú cestu: kedykoľvek sa mi zdá, že je môj život nudný, pozriem si, aké pseudoproblémy riešia tieto famózne "dámy", a hneď sa cítim mentálne zdravá. ()

Paja.93

Prvně jsem se tomu bránila, ale nakonec jsem i já se začala koukat pravidelně. Obecně s nimi moc nesouhlasím, ale jako odreagování je to OK a občas se i člověk zamyslí, když Carrie píše do článku něco světoborného. Jinak, nejhezčí mi připadá Charlotte, ikdyž na druhou stranu mi připadá jako největší husa. Zapšklá, povrchní promiskuitní nána. Hned za ní je Miranda, která mi připadá neschopná citu a nějaké sebeobětování nepřipadá u ní v úvahu. Carrie mi připadá nemastná a neslaná a určitě ne nejhezčí a hvězda New Yorku. Nejraději mám Samanthu, je upřímná, na nic si nehraje, je přímá a z nich nejvíc "charakterní", pokud se to tak dá říct o žěně, která počítá milence na desítky a nenávidí děti. ()

Petule3

Carriina povaha je šílená, ale jinak jsou New Yorský holky prostě boží! Seriál má styl, nadhled a vtip. Sex ve městě je moje krevní skupina. ()

Kacer odpad!

Po nuceném shlédnutí/vyposlechnutí pár dílů je tohle první filmová tvorba, kterou hodnotím jako odpad. "blá blá blá, blá blá Miranda blá blá Samantha blá blá blá". ()

DjsVorel

66% - tak to mě hodně překvapuje. Je to jeden z mála seriálů, kde mě baví všech 6 sérií (většinu seriálů by měli utnout ve své 3. sérii) a jeden z mála seriálů, na který můžu koukat i po milionté repríze i přesto, že vlastně nesnáším hlavní představitelku, kolem které se celý seriál točí! Kdo by si však nezamiloval Samanthu? Ženský by chtěly být někdy jako ona a chlapi by byli nejšťastnější, kdyby takovýhle ženský rostly na stromech. Fik fik a čau. Navíc její hlášky jsou legendární. Každá žena se najde určitě alespoň trochu v jedné z nich, nebo možná v každé z nás je kousek ze všech čtyř představitelek. Určitě je to někdy přetažené za vlasy, ale stále pro mě neztrácí svou zábavnost a půvab. Hodnotila bych osobně někde kolem 80-85%. Co se týká filmových adaptací, tam už jsem tak nadšená nebyla. ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)