Sex ve městě

USA, (1998–2004), 43 h 2 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Darren Star

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Michail Baryšnikov (více)

Série(6) / Epizody(94)

Mohou ženy prožívat sex jako muži? Odpověď na tuto otázku se rozhodla objevit novinářka Carrie Bradshaw v sérii nejskandálnějších televizních komedií poslední doby. Sebe a svoje tři nejlepší kamarádky použila jako pokusné králíky při zkoumání možností třicetileté ženy, která chce zažít nějakou legraci ve městě plném seriózních svobodných mužů, kteří si myslí, že závazky a povinnosti jsou pro ty druhé. Seriál natočený v produkci HBO vychází ze stejnojmenného románu Candace Bushnell. Carrie je chytrá, zvídavá, žádoucí a úspěšná žena, která přesto žije sama. Doslova sama pochopitelně není, ovšem žádný z jejích sexuálních objektů se ještě „nepřehoupl“ do pozice stálého partnera. Období hledání toho pravého je pro ni i pro její tři rovněž nezadané, krásné a inteligentní kamarádky zdrojem věčné inspirace i úvah. Je takové soužití vůbec možné? Carrie navíc své zkušenosti z newyorských večírků může dokonale zúročit v pravidelných novinových sloupcích, nazvaných příznačně Sex ve městě. Vždyť se stačí jen podívat kolem sebe, na své přátele a nejlepší kamarádky. (oficiální text distributora)

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (8) - 57. ročník (za rok) 1999, 58. ročník 2000, 59. ročník 2001 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Sarah Jessica Parker, 60. ročník 2002 - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kim Cattrall, 61. ročník 2003 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Sarah Jessica Parker + nominace (16) - 56. ročník 1998 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Sarah Jessica Parker, 57. ročník 1999 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kim Cattrall, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Cynthia Nixon, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Chris Noth, 58. ročník 2000 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kim Cattrall, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Cynthia Nixon, 59. ročník 2001 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Corbett, 60. ročník 2002 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Sarah Jessica Parker, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Cynthia Nixon, 61. ročník 2003 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kim Cattrall, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kristin Davis, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Cynthia Nixon, 62. ročník 2004 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Sarah Jessica Parker ()

Wormboy

Miestami je tento serial aj vtipny, ale pocas prvej serie toho na komediu k zasmiatu az tak vela nebolo a romantika? Tu som tam nejako nenasiel...Prva seria mi zrejme stacila, viac nemusim. 2,5/5* ()

gabin(a)

Tohle fakt nemůžu!!! 4 škaredý a hloupý afektovaný slepice řešící až na výjimky jako rakovina hovadiny. Eleganci si taky představuji jinak. Když na tohle tak populární dílo narazím občas při přepínání, chvilku se podívám, jestli se něco změnilo, ale ne a prostě nikdy nevydržím. S.J. Parker je čím dál škaredší, ta nyfomanka je čím dál sprostější. Naštěstí nemám takové kamarádky a doufáááám, že se pánové na tento seriál nedívají a pokud ano, třeba ze studijních důvodů, tak nás snad podle toho nesoudí. Jestli mi uniklo to něco navíc, co tam má být, tak mi to nevadí, tohle není dílo, kde bych něco navíc hledala a i když jsem nenáročný divák a nejsem tak pitomá, abych Sex ve městě srovnávala s Bergmanem nebo Antonionim, přece jen nechci být při odpočinku iritována. Kdyby ty baby byly aspoň hezký!Hvězdička je za New York podávaný v příjemném tónu a za ten kousek Paříže, který mě jednou udržel asi na 10 minut. ()

Sammya

Seriál, ve kterém se najde snad každá ženská, jelikož každá ze čtyř hlavních postav je úplně jiná a řeší jiné problémy. Moje oblíbená je Miranda, protože je nejvíce při zemi, a přitom okouzlující. Je to trochu návykový seriál pokud nevíte, jak to dopadne (pokud jste jako já dřív neviděli film), je to i docela napínavé :) ()

necisty

Když se na to podívám z mé měkké stránky, tak musím uznat, že se to tvůrcům podařilo a i já se občas směji. Nějaké témata naopak nechápu a nechci chápat :)! Samantha se mi bohužel časem zhnusila, tak jsem zvědav, jestli si polepší, jinak jsou všechny v pohodě a zatím se přiznávám, že můj typ je Charlotte, jen z ní občas dělají příliš velkou puťku. Ještě nemám dodíváno, takže se určitě ještě vyjádřím. ()

PROCESOR

Sledoval sem to svého času celkem pravidelně, ale pak se mi to zhnusilo. Vzpomínám na epizodu, jak přítel hlavní hrdinky přišel do jejího bytu a brousil parkety. No a protože se nemohla soustředit na psaní (čemuž rozumím) tak šla do hotelu. Kde samozřejmě potkala pana Božskýho a vyspala se s ním. (čemuž nerozumím). Jestli to má být návod pro moderní nezávislé ženy, jak se mají chovat tak je to super. Hlavní je si to intelektuálně zdůvodnit ve sloupku a s kámoškama. ()

mortak

Pokud by svět skutečně vypadal jako v tomto seriálu, je to pádný důvod k sebevraždě. ještěže nejsem Mr. Right. ()

Iwus.ka

Jen při pomyšlení na tento seriál se většině, především mužské části populace ježí chlupy po celém těle. Přiznejme si, že někteří by se raději nechali dobrovolně sterilizovat, než jej se svou drahou polovičkou sledovat. My se ale bez nich tu půlhodinku obejdem. Ponoříme se do svého světa, plného babských starostí s muži, oblíbené módy, vtipných kamarádek a sexu. Já osobně mám ráda humor více tvrdšího kalibru a rozhodně nejsem žádná křehká květinka. Pořád jsem však žena a tak nějak mám naprogramováno, aby se mi tyto věci líbily:) Proto si radosti a starosti hlavní hrdinky Carrie a jejich kamarádek ráda čas od času zreprízuju. ()

WolfR

Ale vždyť Sarah Jessica Parker není ani nijak extra krasavice! Ne vážně, některé díly jsou fajn a zábavné. Navíc je to seriál, kde je hlavním tématem sex a vztahy, to by mělo být zajímavé, jenže je to až feministický kousek, takže hodnocení pouze průměrné, 3 hvězdy. ()

Noviik

Hloupý, ukecaný seriál, ve kterém se děje pořád to samé dokola. Prostě babský žvást, který je neuvěřitelným způsobem přeceňovaný. ()

Splasher

Všechny čtyři hlavní hrdinky u mne mají díky účinkování v tomto "Opus Magnum" velmi veliký hendikep, který už prakticky nejde do budoucna zmírnit. ()

vesper001

Možná je to obskurní seriál, ale která žena či dívka se občas necítí nebo neuvažuje nebo nejedná jako Carrie, Charlotte, Miranda nebo Samantha? A která nehledá nebo nikdy nezatoužila po panu Božském? (a nemyslím tím zrovna Chrise Notha) Slabin by se samozřejmě našlo hodně, povahou Carrie počínaje, a neadekvátně zlehčeným „bojem“ Samanthy s rakovinou konče. Jenže… je to také vtipné, břitké a místy příjemně (= ne přeslazeně) romantické. Chce to prostě jen správnou náladu a nadhled. ()

Lolita

S. J. Parker na podobnou roli nemá - jak herecky, tak vzhledově. Zejména v prvních sériích a nejvíce v prvním díle vypadá naprosto hrozně. A jestli má seriál zrcadlit módu daného okamžiku, tak si asi páni návrháři (či stylisté seriálu) drobet (více) přihnuli, protože dámy, přestože někdy jsou vaše boty a hadříky předmětem mojí závisti, tak naopak někdy bych v tom nešla ani s košem a obávala bych se ty hadry použít i na vytření podlahy. Ještě - kde se bere ta záliba chodit pořád bez podprsenek? Nebo mají bradavky ústřední čtyřky odvést pozornost? no.. Kvalita se liší díl od dílu, někdy Carrie bloumá nad něčím, co je sranda, a´t už kvůli tomu že to tak být má, nebo že ze sebe udělá trubku, občas ale řeší naprosté kraviny a děj má až nepříjemně předvídatelný spád. Protože jako mladší mě seriál moc nechytal, jsem zhruba v polovině celého seriálu - až dokoukám, dopíšu celé hodnocení a vrhnu se na filmy (už teď jsem ale toho názoru, že pozitivně laděné nejspíš nebude, uvidíme, jak moc trailery vystihly celkové vyznění celovečerních sexů). Jinak naprosto chápu pánskou část diváctva, tohle je čistě ženská záležitost :) ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

21.08.2021

Sex ve městě se vrací

Sex ve městě se vrací

11.01.2021

Populární dámský seriál Sex ve městě se vrací s novou řadou na streamovací službě HBO Max. Oznámení přišlo čerstvě od hlavní hvězdy seriálu Sarah Jessicy Parker s hashtagem #AndJustLIkeThat… (více)

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)