Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Life

Masový vrah, kterého budete milovat? Zdá se to nemožné... Dexter a jeho kodex vám ukáží, že možné je vše. "Tonight's The Night" ()

Frollka

Tak s klidem můžu říct, po shlédnutí 5. série, se vážně těším na další, ale nemůžu říct, která série je něčím lepší, všechny jsou fajn a něčím zvláštní. Postavy se čím dál více vyvíjejí a zkoumání vlastní idenntity ať samotného Dextera nebo ostatních je brilantně natočeno. Velice svižné vyprávění a ubíhající děj. Sympatičtí herci, výborná hudba i samotný soundtrack, Bohužel v českém znění, to není až tak koukatelné, lepší s titulky a anglickým zněním. Vynikající - mohu jen doporučit. A teď hurá ještě do čtení, ať vím, jeslti se seriál liší od knihy. ()

Karloz

Tonight's The Night! Jeden z mála seriálů, kde každá série má něco do sebe a kvalita neklesá, dokonce bych řekl, že stoupá. Jinak si nekažte dojem s dabingem, je fakt otřesný, nehodí se vůbec k postavám. Prostě na COOL mají asi 20 lidí, kteří dabují všechno, co jim přijde pod ruku. A Rašilov opravdu není se svým veselým hlasem vhodný k Dexterovi. ()

jarkor

nejlepsi serial posledni doby(teda drama serial)...tesim se na sestou serii a s cim prijdou autori tentokrat...protoze me vzdy prekvapily a zatim nezklamaly ani jednou... ()

anillvap

„I’m a neat monster“. Přesně to o sobě Dexter tvrdí. Zároveň se však po celou dobu snaží diváka přesvědčit o tom, že žádný netvor není a že všechno to, co dělá, je podloženo silným smyslem pro morálku. Jeden z nejoriginálnějších seriálů všech dob si s lidskou myslí pohrává natolik, že si hlavního hrdinu zamilujete, a to navzdory činům, které provádí. To, co je na Dexterovi jedinečné, není jen to, že nám podvědomě předkládá, že v každém z nás se skrývá jakási temná stránka mysli. Je nám na něm především sympatické to, že stejně jako my, „normální lidé“, snaží se i Dexter zapadnout do společnosti a svou přetvářku zde divákovi dává otevřeně najevo. ()

bigbebi

Nejsem nekritický šiřitel nadšení, ale tohle je od počátku totální demenťárna, která má koule a je to fakt cool. Ne , že by seriál překračoval hranice něčeho nadpozemsky fantastického , protože přehlcenost krimiseriály je neskutečná, ale tento má právě tu skvěle vyváženou špetku od každého z nich. Po shlédnutí si možná položíte otázku - sakra co je na tom tak skvělého - a po chvilce přemýšlění zjistíte, že v podstatě nic , ale v hlavě vám to šrotuje a z ničeho nic berete do ruky přehled TV programů a nedočkavě hledáte, kdy je další pokračování. Seriál který nenudí a kdy se těšíte na každé další pokračován i když vlastně ani nevíte proč. A v tom je myslím jeho kouzlo. ()

Pointed

Dexter vás ihned vtáhne do děje a už nepustí, je to jeden ze seriálů, na kterém se stanete velice rychle závislými a pokračování dílu vám nedá spát. Ani přemýšlení nad tím, jaké by to bylo, nic necítit, se nevyhnete. Seriál Dexter jinak nemá chybu, to spíše já, jsem tak zvyklý na klasické sitcomy a seriály trvající všeho všudy ani né půl hodiny, takže mi ze začátku přišlo celkem zdlouhavé koukat na 1 díl zhruba 55 minut. ()

Bohi

Jeden z nejlepších seriálu krerej jsem kdy videl nemá to chybu a hlavne je to delaný úplně z jinýho pohlrdu a tím to oslnuje!!!! ()

susanna.

Má seriál hlavného hrdinu, na ktorom stojí a padá? Áno. Je tento hrdina sympatický, charizmatický a so zmyslom pre (čierny) humor? Áno. Viete sa s ním identifikovať a pochopiť jeho konanie? Áno. Držíte mu palce v každej situácii? Áno. Nie je náhodou hlavný hrdina sériový vrah? Áno... Zamýšľate sa občas nad tým, ako je to možné a máte pocit, že tento seriál posunul váš relativizmus na nový stupeň? Áno. A aj napriek tomu sa nemôžete dočkať novej série? Áno! ()

HjK

Je originální a něco podobného tu chybělo - to se musí uznat, ale ani po 5 dílech první sezóny mě Dexter nedonutil si pustit další díl ... ()

jazzuSKA

Já mám Dextra hrozně ráda a obdivuji tvůrce za to s jakou odvahou ukončili 4. serii, sama jsem to nečekala! Musím uznat,že tohle bylo něco neskutečného. Dexter je tu a z mého života jen tak neodejde, je to něco na co jsme čekali a najednou nám nevadí díl se skoro hodinovou stopáží, protože je na co koukat. Dexter nám dává něco co nám jiný seriál nedal. Všechna čest tvůrcům za jejich odvážné manévry, ze kterých se jen těžko diváci vzpamatovávají. Tak to mám být, nepředvídatelné! proto jednoznačně 5. ()

ragtime

Po dopozeraní 5. série konštatujem, že Dexter je jedna z najzaujímavejších postáv, aká bola pre seriál napísaná. To, s akými nuancami, sa Michael C. Hall pustil do stvárnenia tohto "hrdinu", je obdivuhodná. Fandíte mu v každej scéne, prežívate s ním jeho život a prajete mu len to najlepšie. O koľkých ľuďoch toto môžte povedať? ()

Jarosh66

Absolutně nejlepší, krimi-psycho-drama seriál, co kdy bylo možné shlédnout. Každá série vás připne k obrazovkám a musíte se koukat znova a znova a ač se vám v hlavě honí myšlenky, jak to dopadne, vždy je to úplně jinak a až do posledního dílu pořádně nevíte, jak to bude. Takový seriál už nenajdete..Ten, kdo neuvidí, tak nepochopí. Dlouho jsem tento seriál odkládal a ležel mi ve skříni, ale zaplať pánbůh, že jsem ho vytáhl a kouknul ! Skvost seriálové tvorby. ()

Tomulka

Naprosto famozní námět, propracovaný scénář i režie!!! Děj je téměř bez chybičky dívák je pořád ve střehu a mě rozhodně antihrdina Dexter vtáhl do svého světa a proto je nemožné čekání na další a další díl. Po dvou seriích pět hvězd a pokud se bude seriál odvíjet ve stejném tempu a duchu asi hodnocení zůstane. No tak po páté serii jsem naprosto unešen. Sic jsou poslední oběti našeho oblíbeného vraha velmi zajimaví je bohůžel celej proces tak trošku se opakující, ale s hodně rozdílama. Každopádně do dalších serií bych už nešel. Hodnocení pět zůstává, seriál si to zaslouží na plné čáře. Po shlednutí všech serií musím ubrat jednu hvězdičku. Do páté serie je to super jak jsem již psal, al epka to dostane trochu jiný směr a tak něják už to není ono. Je to pořád dobré, ale už to není na 100%. Dnes jsem viděl poslední díl a ten byl rozhodně vyvrcholením horší poslední serie, avšak i přes to to nebyla serie nejhorší. I přes to se seriál nezhoršil až tak moc, takže fandům Dextera rozhodně doporučuji dokoukat. ()

Bobik99

Několik měsíců do mě přátelé hučeli, abych alespoň trochu ochutnal Dextrův krvavý dort. A než jsem se stačil vzpamatovat ze skvělé první řady, přistihl jsem se u poslední epizody páté série. Byl jsem absolutně pohlcen. ()

Z258

Pokud shlédnete všech pět prozatím odvysílaných sérií, uvědomíte si, že z celé plejády postav, které se ve filmu vyskytují, může být Dexter i přes svou "úchylku" tím v podstatě nejnormálnějším. Není vůbec těžké se s hlavní postavou ztotožnit, protože Dexter uvažuje pragmaticky, jedná instinktivně no a ve finále je to vlastně sympatický vrah. ()

Rigo

Dexter, temný vykonavatel spravedlnosti, aneb na každou svine se vaří voda. Výborný počin provětrávající zatuchlé kriminalistické klišé. Každý si zde něco najde. ()

Jardinero

Lisak Dexter! Vrazdici symapatak uz si u me vypestoval zavislost z ktere by se dalo lecit. bez tyhle drogy se neda zit! rozjeta 7. serie a porad stejna kvalita. jasna jednicka mezi serialy! ()

zipS

>> Geniálne dielo... plných 5* na celý seriál, každú sezónu, každý diel... sorry, ale som na deXtra zaťažený :)) ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021