Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

PenaPP

Na rozdíl od většiny seriálů, je Dexter i po 5 řadách stále velmi kvalitní podívanou. Kéž by si z toho vzali příklad i jiní tvůrci ;) ()

kabel

Říkáte si, normální chlapík tenhle Dexter. Po jedné stránce takový nevýrazný a poněkud uzavřený, avšak snažící se dokonale splývat se svým okolím, což se mu velmi dobře daří. Ale to jen do té doby, dokud nepoznáte jeho druhou stránku. Naprosto chladný, bezcitný a řídíci se pouze kodexem, který jej naučil jeho pěstounský otec. Člověk jenž potřebuje ukojit touhy svého Dark Passengera, který k němu promlouvá vnitřním hlasem. Ukojení jeho touhy zavisí na dvou věcech. Ta první je zabít vraha, kterému se daří obcházet spravedlnost. Ta druhá, že vzorek vrahovy krve (trofej) bezpečně uschová do dřevěné krabičky uvnitř své klimatizace. Seriál o tomhle psychopatickém chlapíkovi - a ne jen o něm - mě velice zaujal už z toho důvodu, že se jedná o něco nového a velmi originálního. Po zhlédnutí prvního dílu 6. serie musím říct, že i po tom všem má Dexter pořád náboj a co nabídnout. Pevně doufám, že to tak i do budoucna zůstane. ()

Al44...

Toto píši až po shlédnutí šesté série. Ač mi připadne poslední série nejméně již o třídu horší než ty předcházející, musím jednoznačně říci, že je Dexter o hodně lepší než všechny ostatní US seriály, co jsem zatím viděl. Proč tomu tak je? Samozřejmě to je to také samotnou tematikou tohoto seriálu, kde masový vrah úspěšně skrývá svoji "pravou tvář" a navíc pracuje u Miamské policie ("pod svícnem je největší tma"). Nicméně to hlavní, co stojí za úspěchem této série jsou naprosto brilantní postavy. Ať už se jedná o Dexterovy kolegy v práci, postavy z jeho soukromého života nebo na druhou stranu hlavní záporáky. Moje nejoblíbenější postava - seržant Doakes. ()

tranquill

"Já jsem otec. A syn. A vrah sériový." Je čas hodnocení, i když jsem už zvědavý na 7.řadu seriálu. Dexter je zvláštním hrdinou, vrah a samozvaný zástupce spravedlnosti, ale také manžel, otec a bratr. Jeho komplikovaná osobnost prodělává svůj vývoj a děj už prošel i několika zvraty. Ale fandím mu dál... :-) ... Tak jsme se dopracovali k závěru. I poslední 2 série si udržely kvalitu a napětí. Jen ten konec je takový podivný, ale budiž... rozhodně se jedná o jeden z nejlepších seriálů na pomezí thrilleru a krimi. ()

cogi

úžásné, chytlavé .. pokud už máte plné zuby kriminálek, doporučuji zkouknout tohle, kriminalita z opačného konce ()

dandy11

Dexterovy vnitřní monology jsou prostě dokonalé, a jak už tady někdo zmiňoval, jednou se kouknete, a už nemůžete přestat. Chcete další díly. Pro mě je 1., 2., 4. řada nejlepší. ()

beckham-

Nečekal jsem, že by mě to mohlo až takhle pohltit. Po náhodném shlédnutí jednoho dílu, jsem shlédnul celou sérii od začátku - velmi chytlavý seriál se sympatickým zabijákem Dextrem. ()

sarkareifova

Seriál o masovém vrahovy, který náhodou pracuje na kriminálce. Zahlazuje stopy a vraždí nepohodlné lidi a vrahouny. Paradoxně i jeho sestra je policajtka. V dalších sériích se dokonce stará o dítě. Seriál je napínavý už jen tím, že chcete vědět zdy ho odhalý. O to koho zabije zase tolik ani nejde. ()

Jajar

Brilatně psychologicky promyšlené dílo, které v mnoha směrech reviduje pohled na dobro a zlo. Otázka vypořádávání se s démony uvnitř nás samých mě vždycky hodně zajímala a v Dexterovi je podaná tak netradičně, morálně rozporuplně a přitom uvěřitelně, že se tomu seriálu zkrátka nedá odolat. I po několika sériích, protože tvůrci na dobré scénáristické twisty očividně nezapomínají. ()

Hooya

1.) 9,5/10 ... 2.) 9/10 ... 3.) 6,5/10 ... 4.) 10/10 ... 5.) 7,5/10 ... 6.) 7/10 ... 7.) 5,5/10 ... 8) 5,5/10 ()

Eilean Donan

Chuťové poháriky si ozaj neprišli na svoje. Také akési nezáživné a spôsob podania bolestný pre moje zmysly a obsah? Nič, čo by mi chýbalo v kinematografickom vývoji. ()

Kadas97

Dexter je kriminálka nad všetky kriminálky. Dokonalá psychológia postáv, perfektné vnútorné monológy, perfektné prípady a dokonalé úvahy o veciach, nad ktorými sa človek vybavený citmi nepozastavuje, ale psychopat ich nechápe. Načo je človeku láska, viera alebo priateľstvo? Dexter podáva svoje vlastné vysvetlenie na tieto a mnoho podobných otázok zo života. Jedinou chybou seriálu je, že sa nedrží úplne knižnej predlohy. V knihe sa veľa vecí končilo ináč a celkovo ináč vyvíjalo, napr. Maria LaGuertová umrela hneď v prvej knihe, seržant Doakes prežil, Rita takisto a v knihe nemal Dexter syna Harrisona, ale dcéru Lily-Anne. Kto nečítal knihy od Jeffa Lindsayho tak má pred sebou dokonalý seriál, ja mám pred sebou tiež dokonalý seriál, ale musím sa odosobniť od knižnej predlohy. Hodnotenie jednoznačné 10 z 10. P.S. "Dnešní noc je onou nocí!" ()

maaan

Dexter does it because he NEEDS to, to prevent other killers from claiming innocent lives and to appease a beast that lives inside of him - by focusing the intent to kill on those that truly deserve it. TODO ---dopsat obecné důvody pro spravedlivé vedení války aka zabíjení--- ()

LokiZombie

HODNĚ HODNĚ zklamanej ze začátku 8. série, kterej mě přesvědčil o tom, že se z dextera stala natahovaná seriálová obluda. ()

Pacek

Po první sérii musím říct, že se mi seriál doslova dostal pod kůži. Dlouho se mi nestalo, abych byl tak nadšený z psychopata, co vypadá roztomile a vtipně, a příběh staví na osvojování si normálních lidských atributů za účelem vypadat normálně. A pak samozřejmě hlavní motiv, který stojí na tom, že někdy spravedlnost bývá slepá, a svět prostě potřebuje vícero takových Dexterů. ()

Killingjoke

Nikdy jsem na seriály nijak zvlášť nebyl. Většinou jsem epizody chytal jen nahodile a sledovat seriál, kde na sebe díly příběhově navazovaly a jeden ovlivňoval druhý bylo tedy nemožné. Pak přišel Dexter, sympatický antihrdina, psychopat lačnící po krvi. Ne však jakékoliv krvi, psychopat Dexter žije podle kodexu, který mu vtiskl nevlastní otec a lační po krvi jiných psychopatů... Dexter byl pro mne startér, první seriál u kterého jsem viděl všechny epizody, díky čemuž si už i mezi seriály dokáži najít své oblíbence. Michael C. Hall je v hlavní roli až mrazivě přesný. Dokáže perfektně navodit zdání zranitelnosti a nevinnosti i ve chvílích, kdy zrovna někoho rozčtvrtil a hodil zabaleného do igelitu na dno zálivu. Dá se říci, že si seriál držel svou kvalitativní laťku po všech osm sérií, i když se samozřejmě ani on nevyhnul kvalitativním výkyvům a leckdy si scénáristé vypomohli lacinými berličkami, či celkem nesmyslnými zápletkami. To ovšem nic nemění na tom, že jako celek je Dexter velmi konzistentní a možná jeho způsobu vyprávění pomohlo i to, že vychází z rovněž velmi úspěšné románové série Jeffa Lindsaye. Hořká pachuť tak zůstává z toho, že jsme se s Dexterem už divácky rozloučili a hlavně pak z toho, jak trestuhodně nepodařeným způsobem k tomu došlo... ()

DAPDO

Přiznávám, Dextera jsem začal sledovat až když běžela pátá série. Neviděl jsem do té doby ani minutu, žádnou upoutávku, žádnou reklamu, nečetl žádnou recenzi. Jednou večer jen tak přepínám televizi a protože je klasicky všude velký kulový, nechávám puštěný program, kde jakýsi Dexter prohlíží mrtvoly. Další ptákovina, říkám si a dávám televizi na vypnutí po 30 minutách. Jenže asi po čtvrthodině to ruším, ten rezavej týpek se totiž proměnil v celkem slušnýho psychouše a porcuje lidi a hází je do řeky. Mám víkend před sebou, takže stahuju zatím všechny dostupný a odvysílaný díly a postupně koukám, koukám a nevycházím z údivu. Dexter Morgan je na první pohled sympaťák, pracuje jako forenzní vyšetřovatel, v práci je oblíbený, dělá svačináře. V civilu přes den je slušný, postupně se z něj stává milující manžel, otec a skvělý bratr. Přes noc je to ovšem bestie, která zabíjí lidi podle kodexu. Jen lidi, kteří jsou špatní, zlí a zákon je na ně krátký. Za těch osm sérií jsem s ním prožil hrozně moc, několik zvratů jak v pátrání po něm, tak v jeho osobním životě. Bylo mi tak nějak smutno, když jsem sledoval úplně poslední díl a musel se rozloučit nejen s Dexterem, ale i s ostatními postavami, které mi během těch sérií přirostli k srdci. Vzhledem k tomu, že tvůrci nechali Dextera žít, tak v koutku duše doufám, že se jednou dočkám ještě aspoň jedné série. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021