M*A*S*H

• USA M*A*S*H (více)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvůrci:

Larry Gelbart

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Scénář:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (více)

Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, David Ogden Stiers, Jamie Farr, William Christopher (více)

Série(11) / Epizody(256)

Legendární seriál M*A*S*H patří v oblasti komediální televizní tvorby mezi to nejlepší. Výborná komedie z prostředí mobilní vojenské nemocnice uprostřed války v Koreji nám dává nahlédnou do každodenního života postav lékařů, sester a vojáků. Postavy seriálu čekají v prostředí války mnohdy i velmi dramatické momenty, i přesto je ale dokáží prožít s nadsázkou a humorem. (TV Nova)

Mike.mk1

Ne, není to dokonalé, ani náhodou. Herci občas přehrávají a sám seriál si postupem času vytváří své vlastní klišé, kterého se drží až do samotného konce, ale proč jsem se na to vydržel dívat tolik let po sobě? Odpovědi jsem našel v ostatních komentářích. ()

Gahan

Neverím, že k tomuto seriálu sa dá napísať niečo, čo ešte nebolo napísané. Dávam jednoznačných 5 hviezdičiek, klaniam sa a tichučko sa vytrácam zo siene slávy. ()

Krchy

Všechny díly sice na pět hvězd nejsou (ale to u žádného seriálu), ovšem jako celek si to plné hodnocení vyslouží s prstem v nose. A proč? Protože je v současné době velmi osvěžující podívat se na seriál, který je vtipný, aniž by zároveň nebyl naprosto nereálný, čímž nemyslím scifi nebo fantasy, ale moderní sitcomy, kde je většina vtipných situací postavená na absurditě. To tady malinko splňuje snad jen Klinger. Vrcholem seriálu jsou epizody, kdy se setkávají plukovník Potter a dvě z nejlepších seriálových postav všech dob, Radar a Frank Burns. A Frank jen o prsa prohrává s Rimmerem v souboji o nejlepší nejhorší postavu seriálu. ()

keebl

Přes nesporné kvality seriálu na mě nikdy nedopadla ona masová hysterie a mnohem raději se podívám na film se Sutherlandem. ()

ivamka

Dívám se asi na pátou reprízu tohoto seriálu a pokaždé tam najdu pasáže, které jsem bud neviděla, nepostřehla nebo zapomenula. Momentálně vystřídal Frenka Kuního ksichta Charles Winchestr pompézní. Na tyhle díly se zvlášt těším na ten, kdy Winchestr zamítnul dobrý nápad finančně zajistit výrobu a prodej toho kruhuHula-hop, se kterým běhala potom každá holka po sídlišti. Měl k tomu takový ten svůj dodatek, který jsem samozřejmě zapoměla. Taky nezapomenutelný díl, kdy si vystřelili z nějakého generála, který se chtěl rychle vrátit do boje a zachránili tak spousty vojáků před zbytečnou smrtí. Nahráli to na něj tak, že si myslel, že se zbláznil. Nejvíc se mi líbily potrhlé díly s majorem Blaikem i když plukovník Poter versus Radar taky nejsou špatné. ()

Hopkins

Hawkey , Radar, B.J , Brns, Štabajzna Winchester a spol každá postavička má v serialu své místo a bez něj by to prostě nebylo ono. Já tento serial viděl tak nějak zvláště nejprv epár dílů z jedné serie pak pár dílů z další serie a nikdy jsme neviděl aspon jednu celou serii zasebou ovšem nakonec s emi to podařilo vidět od prvního dílu až do posledního . Spousta dílů bylo výborných a zasmál jsem se u nich a dal bych jim 5 hvezdiček dokonce i šest :) ale pak přišli na řadu i hluché díly které byly na jednu dvě hvězdičky když jsem si to celé tak nějak shrnul je to prostě serial zasluhující 5 hvězdiček bez vyhrad. Postavy jako Klinger nejprve snažící s edostat z armády a posléze posedlí mamonen a kšeftman nejvyšíšho kalibru u mASH 4077 :) Snad jen jedino postavu jsme v serialu neměl rád a to byl burns jakmile odešel ze serialu a nahradili ho winchestrem hned sem byl radši. Winchester měl prostě pro v mých očích větší kouzlo a více do toho serialu zapadal :) ()

Heavyman

Největší utrpení je, když jsem u kámoše na nějaký akci a on si druhej den ráno pustí M*A*S*H...hlava mně začne bolet ještě desetkrát víc. Pro někoho KULT a dá se to vlastně i pochopit. Místo uniformy a nástrojů tam vojenští lékaři nosí havajský košile a rybářský vypabavení a při operaci se baví o obědě a kdo včera obskočil Šťabajznu a ostatní kolem bojují a umírají...sranda jak má bejt. Ovšem má to kvalitní dabing, takže alespoň něco. ()

t0ny

Jejich největší zbraní je smích. Komediální rovina seriálu, charakteristická inteligentním jazykovým a situačním humorem, špičkovou protiválečnou satirou, a opravdu nesčetným množstvím vynikajících hlášek, je citlivě vyrovnána - díky jeho zasazení - rovinou tragickou, která ve válce znamená především smrt a utrpení. Výsledkem je Dílo, které je vtipné, lidské, smutné, laskavé, dojímavé a má toho tolik co říct. „I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns... I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even hari-kari if you show me how, but I will not carry a gun!“ ()

J. T. Kirk

Tak tenhle seriál fakt žeru!!! Není možné zde určit nejlepšího herce, protože jsou zde opravdu všichni skvělí a každý díl je stejně dobrý jako ten předešlý.. Úžasné hlášky, geniální humor. Já osobně mám raději Hunnicuta, Pottera a Winchestera než Trappera, Blakea a Burnse. ()

maxXxic

Skutečná seriálová klasika. Pozoruhodné spojení komedie a dramatu. Nenásilným způsobem je v každém dílu zmíněno, že válka je těžká a zbytečná. S nenuceným humorem hlavní hrdinové (téměř všichni jsou mými hlavními hrdiny) proplouvají radostmi života a strastmi války. K tomuto seriálu se velice rád vrací dodnes. Humor je trochu z jiného soudku, než většina dnešních rádoby komedií ... Tento sarkastický humor v podání nejenom Alana Aldy mě skutečně dokáže pobavit. "MASH 4077, konec hlášení". ()

boul

nekonečně dlouhý seriál o válce v Koreji a způsobech léčení amerických pacientů z války a srandovních příhodách doktorů a způsobů přežití v takovém pracovním vězení. Ani neví jestli jsem viděl všechny díly, ale viděl jsem jich dost a nikdy mě ten humor neomrzel!! nice! Viva La Klinger! ()

krabatt76

Z počátečního nepochopení,přes "to by přeci jen mohlo být dobrý" až po konečné "kult" .Tak nějak se vyvíjel můj názor na tuto čestnou výjimku ze záplavy stupidních amerických seriálů. Jestli něco formovalo můj ostrovtip,ironii,nadhled a podle jednoho testu osobnosti i empatii,tak to vedle Reflexu,knížky Jak jsem vyhrál válku, Cimrmanů a rozhlasového dua Těžkej Pokondr byl určitě tento skvěle nadabovaný seriál. Těmito posledními třemi slovy se vydávám proti sílícímu proudu na tomto webu.A tím proudem je zásadní odmítání dabingu.Já mám rád oboje..... ()

Iwiiik

Fantastický seriál, který je velmi křehkým spojením inteligentního humoru a zcela vážného dramatu osudů z válečného prostředí. I přesto, že je seriál komediální, působí v komplexním pojetí jako smutné memorandum Korejského konfliktu, plného utrpení a zmaru. Určitě se k jeho sledování budu vracet znovu a znovu. ()

Mahoney.

Hawkeye, Radar, Frank a.k.a. Kuni ksicht :D, Trapper John, Štabajzna, Klinger, Henry Blake, Potter, Winchester, otec Mulcahy a BJ. ♥ Jeden z najlepších seriálov aké kedy bežali v tv. Milujem ho. Dôkazom je aj to že mám 12 dvd na stole zo všetkými epizodami, nechýba ani Dovidenia zbohom a amen, a samozrejme MASH 30th Anniversary Reunion. Prekvapením teda nebude ani to že mám Alana Aldu v obľúbených hercoch. :-* ♥ ()

chrispe

Co si budeme povídat, M*A*S*H je záruka kvality. I přes její vysílací smyčku v našich televizích se mi tento seriál neomrzel a to je co říct. A navíc... Hawkey... Hawkey :) ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young